Jump to content
BulForum.com

Световната финансова криза


Godfather

Recommended Posts

И според мен е малко вероятно.А предното ми изказване не беше свързано с терора.Имах предвид парите които бяха отпуснати на Пентагона и той вкара в икономиката( мисля, че бяха стотици милярди )...та това не е ли фактор за тръгване на инфлационните нива нагоре +пазара на жилищните кредити в САЩ = мазало?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 399
  • Created
  • Last Reply
Поне успяха да си върнат позициите ( USD-то ) спрямо еврото...

То по тоя въпрос може и да не е толкова добре за тях - скъп долар, скъпи американски стоки - САЩ им намаля износа. Още по-зле?! Поне аз така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

<реклама>

Ако се интересувате от финансовата криза, гледайте в 21 ч. Re:TV - от днес до четвъртък ще има извънредни предавания по темата. Ще гостуват най-известните и признати български икономисти, финансисти, бизнесмени, и т.н. :smile:

 

Живото излъчване е безплатно, без регистрация на www.retv.bg

<реклама>

Link to comment
Share on other sites

То по тоя въпрос може и да не е толкова добре за тях - скъп долар, скъпи американски стоки - САЩ им намаля износа. Още по-зле?! Поне аз така си мисля.

 

Само дето американците са по-големи консуматори отколкото производители. Поне като става дума за софтуер...

Link to comment
Share on other sites

За България и нейната крайно отоворена и зависима икономика има значителен риск в това, че повечето банки са клонове на големи най-вече европейски банки, и ако на няколко от тях им се наложи да изтеглят ресурси от местните български клонове... ситуацията тук може и да се разклати сериозно.

Link to comment
Share on other sites

скъпият долар не е толкова скъп колкото еврото в момента не е отлкова стъбилно и на фона на него не губи от цената си. докато в щатите г/д имаха идея с бейл оут-а, регулациите + даването на гредити от ФЕД директно на компаниите, а не на банките, как може да помогнат на положението в европа все още умуваха и чакаха и => доларът по-стабилен в сравенение с еврото.

 

иначе аз лично съм съгласен с годфадър, че най-важното е да се върне увереността и доверието на хората към "бизнес сектора" като цяло. има няколко интересни мнения на Бъфет по въпроса, и според него наи-важното в случая е, че на хората в момента им липсва увереност, а без нея трудно стават нещата. в money.cnn.com има интересни негови твърдения от преди 2 седмици (г/д).

Link to comment
Share on other sites

Сами си правят кризи и сами си ги оправят...Олелия половин месец и оп айде изведнъж изненадващо 200 пункта нагоре за 30 минути :) Много се вживявате,всичко е един цирк....

Link to comment
Share on other sites

За целта е много полезно да изгледате продължението на филма Zeitgeit. Там е обяснено на разбираем език (като за американци) за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

За целта е много полезно да изгледате продължението на филма Zeitgeit. Там е обяснено на разбираем език (като за американци) за какво става въпрос.

off

Zeitgeist2 ли се казва или е нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

Нови ядове чакат в кредитните карти

 

...Според рейтинговата агенция Moody's само ценните книжа - акции и облигации, които са били закупени с кредитни карти в САЩ, през последните 10 години възлизат на $450 млрд. Германският финансист Щефан Паул намира, че по този начин се е формирала „изключителна заплаха". ...

 

Цялата статия

 

Интересно се очертава.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Е да де ама забележи че най-голяма загуба претърпява например Българо-американската кредитна банка (което си е логично в крайна сметка...) и някои от големите строителни компании.

 

Сега... кризата на имотите в БГ няма нищо общо със световната криза. Тоест тя определено дава тежест но виновните си остават инвеститорите които си мислеха че могат безразборно да застроят и унищожат българското черноморие и планини и изобщо да строят без да се съобразяват нито с инфраструктура нито със качество... искаха всички да прилапат много пари в условията на голяма конкуренция... което логично - няма как да стане.

 

Тоест според мен строителните фирми могат да си се сърдят само на себе си за алчността си, а не да продължават с жалките си опити да създадат отново масова психоза и да накарат хората да им купуват бабериците покрай пищенето им в медиите че едва ли не правителството ни не предприема достатъчно мерки срещу кризата.

 

Изобщо не ме е яд за тях. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега... кризата на имотите в БГ няма нищо общо със световната криза. Тоест тя определено дава тежест но виновните си остават инвеститорите които си мислеха че могат безразборно да застроят и унищожат българското черноморие и планини и изобщо да строят без да се съобразяват нито с инфраструктура нито със качество... искаха всички да прилапат много пари в условията на голяма конкуренция... което логично - няма как да стане.

И какво общо безразборното строителство с затягането на кредитите и кризата като цяло. Спада няма нищо общо с това застрояване.

Link to comment
Share on other sites

Е как ще няма? При положение че в момента имаме свръх-предлагане и слабо търсене и факта че банките дават зор фирмите да си погасяват кредитите... фирмите не само че са принудени да продават на загуба построеното и да съкращават работниците за да съкратят разходите... всички фирми които са вързани със строителния бизнес по някакъв начин... се свиват и те.

 

Всичко е свързано в крайна сметка :)

Link to comment
Share on other sites

Е как ще няма? При положение че в момента имаме свръх-предлагане и слабо търсене и факта че банките дават зор фирмите да си погасяват кредитите... фирмите не само че са принудени да продават на загуба построеното и да съкращават работниците за да съкратят разходите... всички фирми които са вързани със строителния бизнес по някакъв начин... се свиват и те.

 

Всичко е свързано в крайна сметка :)

Те им дават зор заради кризата и това няма нищо общо с прекаленото застрояване. Това че има спад на клиенти които искат да закупят имоти пак е свързано с кризата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...