Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Привет!

Знаещите дали знаят кога ще стигнат до 265 бл. в Тракия...щото от офиса девойката не можа да ми каже...

 

265 бл. беше в Новия квартал,нали ? И аз живея в района и искам да разбера,кога ще дойдете тук. И дали 2010 ще ни огрее с нов доставчик :unsure:

Edited by viktor4o19
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Furiozo ,разбрах ,че тръбите за оптиката до нашия блок( Тракия бл9) са прекарани вече ,остава само да се пусне влакното имаш ли представа кога ще стане това за да очаквам вече ЛАН в къщи и да махна модема!!!???

Дам тъкмо го написах сутринта и като тръгвах за работа момчетата бяха долу с оптиката , казаха ,че до ден два ще ме включат към лана!!!

Link to comment
Share on other sites

Ужасни накъсвания на BTV. Идеи?

 

 

Разгеле... Някой друг с моя проблем от три дни имам ужастни накъсвания на каналите сигнализирах на екипа и с малко закъснение дойдоха, човъркаха и в крайна сметка казаха че сигнала бил повече от перфектен :blink: , а ефект йок.....

 

Крайно съм разочарован,проблема остава неразрешен!

 

P.S. в момента BTV накъсва много дразнещо...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

И аз тези дни забелязвам влошаване на сигнала на основните канали. Диемите, нова, бтв, фоксовете. Показва ми сигнал 49-51%. На канали, които не гледам много много- показва добър сигнал почти 100%. Изключих приемника от контакта, като започна да ми насича Диемите( а сигнала беше към 46%) за някокло минути се оправи на над 90%, обаче после пак падна до 50%.

Link to comment
Share on other sites

Тракия до бензиностанцията на Метро <-- интернета от няколко дни е АД. Едвам ми отваря всякакви български и чужди страници, като и почти никога не ги зарежда докрай. Пратих им писмо и телефон за връзка, чрез полето за заявки за нови абонати, засега няма отговор. :| Баш като съм в отпуск ли трябваше да се насере работата...

То и аз съм до Акваленд. Днес например, ми се налага доста често да презареждам страниците, за да захапят. Нямам пуснати торенти. Рестартирах рутера. Ефект е нулев. Явно е нещо по трасето, не е локално от мен.

Link to comment
Share on other sites

И аз забелязах тези дни, че сигналът е паднал на ~50% (преди беше твърдо 100), но нито един от каналите не ми насича по някаква причина :blink: Като махна кабела от приемника и пак го сложа, показва 100%, но след това отново пада на 50.

Иначе с нета за сега видими проблеми при мен няма, но и аз съм бая далеч от Тракия :)

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Не знам защо, но и при нас вече трети ден почти всички канали накъсват много лошо, предимно вечер. Днес идваха техниците и казаха, че сигналът може да е много силен и сложиха един заглушител преди кабела ни, като нивото на сигнала падна от 62 на 50 и няколко процента. Казаха, че "на приемника максимумът му е 64%", ние сме с черния модел, не знам дали има значение. Преди Link винаги си седеше на 64 процента без да имаме никакви проблеми....

 

И сега обаче каналите продължават да си засичат и утре ще звъня пак на техниците...

 

По проблемите с нета - май нещо бавно resolve-а хостовете от dns сървърите, защото ако:

the-mouse@blackbox:~$ ping google.com

PING google.com (74.125.67.100) 56(84) bytes of data.

се чака около 5 секунди докато излезе втория ред, а ако пробвам:

 

the-mouse@blackbox:~$ ping 74.125.67.100

си тръгва нормално веднага.

 

 

Иначе скоростите са си нормални с изключение на петсекундното закъснение повече докато започне спийд теста.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Всички ли които имат проблем с накъсването ползват черните кутийки?

Какво точно е накъсването, замазва ли картината, или изчезват цели кадри?

Оправя ли се проблема (поне за малко) ако боксът се изключи от захранването?

По принцип сигналът има два параметъра, единият е сила, другият е качество, предполагам че като говорите за проценти имате предвид сила, може ли да потърсите къде ги има и двата (примерно в менюто за търсене) и на колко процента е качеството.

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи проблемът се проявява както на черния модел сет-топ бокс, така и на вградения цифров тунер на LCD телевизора. Понякога губи един кадър и накъсва звука, започват да се разминават (по принцип при изолиран слуачай, тв-то сам си ги наглася след 4-5 сек), друг път се картината "дигитализира".

 

Нивото на качество винаги е около 92%, а на сигнала - 60% (при някои канали варира до 50%).

 

Не знам дали има връзка, но май проблемите започнаха след рязкото понижаване на температурата.

 

Сега като изключих приемника за кратко като че ли май не накъсва, но предполагам за кратко...

 

Миналата вечер прекъсването беше по-слабо от предните две, но го има...

 

ПП. Проблемите с нета може би не се проявават при някои, защото операционните им системи използват DNS кеширане, като помнят ип адресите на вече резолвнатите сървъри и не правят нови заявки постоянно.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм със сребърния/белия. И на мен винаги ми излизат двата вида проценти. И като сменям каналите и при натиснат бутон Info. И двете индикации са писаните от мен по-горе - 49-51,2%

Оправи се за малко с изключване от ел.мрежата и пускане наново. Но след няколко минути отново се върна на старите нива.

 

ПП. Проблемите с нета може би не се проявават при някои, защото операционните им системи използват DNS кеширане, като помнят ип адресите на вече резолвнатите сървъри и не правят нови заявки постоянно.

Facebook, или замунда, не вярвам да си сменят толкова често адресите. И изведнъж да стане на маса сайтове, все едно всички са си сменили IP-aдресите

При мен проблема е следния. Ровя в някой сайт. Избирам линк към друга страница на сайта - да прочета новина и няма никой. Не намерена страница. F5 и се отваря.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Според мен проблема е от техните приемници, а не тези които са на клиентите. Дори и сега има накъсвания, ако продължава така ще съжалявам че съм им станал абонат...

Link to comment
Share on other sites

Проблемите са същите и при мен(кв.Каршияка)-накъсвания на картината,качеството в проценти е паднало на 60 %.Рестартирах приемника,но без резултат.

Сега говорих с подръжката,дано проблема бъде решен скоро.

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

Проблемите са същите и при мен(кв.Каршияка)-накъсвания на картината,качеството в проценти е паднало на 60 %.Рестартирах приемника,но без резултат.

Сега говорих с подръжката,дано проблема бъде решен скоро.

 

 

А казаха ли че ще идват във вас?

Link to comment
Share on other sites

И аз днес им звъннах, утре или другиден ще дойдат за втори път, но щом толкова хора едновременно се оплакват от всики части на Пловдив едва ли е нещо локално... или освен да е свързано със скорошните температурни промени.

 

@mIRCata - нямах в предвид, че им се сменят ип адресите, а че просто не винаги windows машините правят нова заявка към DNS сървърите ако скоро има резолвнат хост.

 

ПП. замислям се и аз да си пусна едно DNS-кеширане под kubuntu :)

 

Относно вторите проценти с означение Q: това би трябвало да е quality и техниците казаха, че трябва да е над 90 процента. (както си е и при нас, но пак накъсва....)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Относно вторите проценти с означение Q: това би трябвало да е quality и техниците казаха, че трябва да е над 90 процента. (както си е и при нас, но пак накъсва....)

На мен и двата бяха ниски. Вчера вечерта, като се прибрах, нещата бяха по-добре - вече процентте са 68-70 и нещо.

Link to comment
Share on other sites

Знаех си че ще съжалявам че толкова дълго не влизах във форума ...

 

За масавия проблем с телевизиятя - както навярно сте се сетили проблема беше централен и от вчера вечеррта трява да го няма. Ако някой все още има проблеми да се оплаче пак. Извиняваме се за причинените неудобства.

 

За проблема с DNS-ите - пак сте прави, имаше проблем, вече трябва да няма.

/me си татуира на дланта "ЧЕТИ ФОРУМА".

 

надявам се по-късно да се напъна да отговоря и на другите поизостанали въпроси.

 

 

[по-късно]

 

 

...

 

(разбито)

 

Каква е цената на включването?

 

С едногодишен договор - няма инсталационни такси, без обвързващ договор - по 15 лв. за всяка услуга + закупуване или депозит за оборудването което се ползва.

Сет-топ-бокс - 105 лв.

CAM Conax - 60 лв. (за телевизори с вграден цифров кабелен тунер DVB-C)

 

 

 

Също много важно - какво е качеството на картината? Не съм виждал много цифрови телевизии и затова питам. Виждал съм Булсат у няколко приятели и наистина останах очарован. Картината е просто кристална и си личи разликата с нормалната кабеларка. N3 съм виждал у 1 приятел и честно казано не останах очарован. Едно доста голямо смущение в картината имаше бели линии не беше хич добре. Телевизора им е Samsung LCD 32" 4-та серия HD Ready (не знам дали има значение, но все пак го споменавам). Препоръчах му да смени scart кабела от приемника до телевизора и имаше наистина подобрение, но не беше това, което съм виждал на Булсат на нормални телевизори. Предположих, че това е частен случай.

 

Качеството е най-доброто което може да се намери. Този приятел може би има някакви проблеми но качеството със сигурност не е по лошо от на Булсатком. Описаното обаче ми дава повод да се впусна в едно принципно разяснение :

Много хора се изненадват че един и същ сигнал може да изглежда по добре на кинескопен телевизор от колкото на LCD телевизор с висока разделителна. Това е така защото ако имаш капацитета да показваш качествена картина имаш и капацитета да показваш дефектите на една некачествена картина. Кинескопите с ниската си разделителна и присъщото си леко размазване прикриват дефектите в един не много качествен телевизионен сигнал, а при един телевизор с висока разделителна и висок контраст тези дефекти стават ясно видими.

Борбата с този проблем се води на два фронта:

 

1. производителите на телевизори вграждат в продуктите си алгоритми за подобряване на лошо изображение, които са някаква комбинация от интерполация и размазване. на този фронт има добри постижения и човек който си купува нов телевизор и добре да се поинтересува кои производители/модели се изявяват добре то този параграф.

 

2. втория фронт е повишаване на качеството на телевизионния сигнал. Тук са замесени две страни - самите телевизонни канали (първоизточник на сигнала) и разпространители - в конктретния случай N3. Тъжната истина е че за България почти всички канали се предоставят за разпространение с ниско качество от самия първоизточник. Тъй като по-високо качество = по-високи разходи, каналите се стараят да минат тънко и излъчват нискокачествен сигнал. Що се отнася до разпространението - N3 доставя сигнала до потребителите си такъв какъвто е получен от първоизточника, понижаване на качеството няма, най-доброто което е налично ... дали то е достатъчно добро .... не ... но по-добро няма.

Остава ни да се надяваме че конкуренцията между самите канали постепенно ще ги подтиква да повишават качеството на излъчването си.

 

 

 

Да попитам и как стоят нещата за Кършияка, защото съм чувал, че тук сигнала не бил много добър може и от това да е.

 

Сигнала навсякъде е еднакъв, ако има смущения по квартали това би било авария, не някакво принципно положение.

 

 

 

Имали и тази системка като при Булсат да ти показва какво гледаш в момента какво следва и т.н.?

 

Има я, казва се EPG - Electronic Program Guide.

 

 

 

За програмите да попитам - има ли там в стандартния пакет Motors TV? Виждал съм я у този мой познат тази телевизия, но в сайта им забелязах, че тя е в допълнителен пакет спорт. Не че 1 лев е проблем, но все пак да попитам.

 

Има я, в пакет "Спорт".

 

 

 

Искам да знам и как стоят нещата с широкоекранните телевизори. Могат ли програмите да се пускат на 16х9 или в случая самия оператор няма нищо общо и това зависи от сигнала подаван от самите телевизии?

 

Добре стоят нещата. Наистина оператора няма много общо, нещата зависят от това как излъчва самия канал и от това как се интерпретира сигнала от телевизора/сет-топ-бокса. Като цяло човек може да постигне желания резултат за формата на изображението.

 

 

 

Да попитам и за интернета. Аз позлвам GGBit (или поне на времето за такъв го взехме сега вече не знам как се води), който е 20 мегабита и съм доволен като цяло. Видях, че и N3 имат 20 мегабитов нет и в пакет с цифровата телевизия идва дори по-евтино. Заслужава ли си интернета им? Благодаря предварително за отговорите!!! :)

 

СТРАШЕН !!!@&(*#@_, хехе. Въпроса не е много конкретен и навярно не е към мен а и ще се въздържа да коментирам конкуренцията.

Само ще кажа че вероятността човек да остане доволен е 99.73% (и продължава да расте).

 

 

благодаря на Фуриозо и на бързата реакция на Н3! сега всичко е наред - на 100Мб съм! :)

 

Моля. Нека допълня че благодариш и на Сашо-руския.

 

 

 

 

 

След като ползвахме известно време безплатния интернет днес си прекарахме и LAN такъв. Смятах, че след като кабелите за телевизия пускате под земята ще направите същото и с тези за интернет, но уви. От една страна кабела за телевизия излиза от земята има 1-2 метра отвън на блока и влиза във входа от където върви по вътрешните канали във входа ( при нас има такива). От друга страна този за интернет - идва от някъде си, после е опънат от земята до шестия етаж отвън по блока и влиза у нас. За тези, които не се досещат какво ме притеснява - това са гръмотевиците и всякакви паразитни токове, които се индуцират по такива кабели. Вярвах, че времето на такъв тип "инсталации" е отминало. Освен, че съм съм разочарован и се оплаквам, бих помолил някой (furiozo явно) да ми обясни защо все пак не ползвате подземното трасе и защо кабела е опънат отвън на блока - за по-лесно ли?

+

Нещо изобщо не се кефя на начина на свързване с тея суичове висящи по стените. Гръмотевици = смених лан карта. Знам че има такава клауза в договора, дето Н3 не носят отговорност, ама хора опомнете се 2009 година сме ! вкарайте тея кабели във входовете или някакви канали до терасите ! Това ако се случи още 1 път няма да сменям лан-а а доставчика... пак.

 

Иначе качеството на нета и ТВ е идеално :) Нищо че няма кой знае колко преведени канали, повечето от останалите са си на матерните езици вместо на англ. няма включена във фрее пакета ХХХ тв ...

 

 

Идващия от някъде кабел идва от 2 хода по на ляво на блока където се терминира подземната оптична линия. т.нар. FTTB.

 

Втората част от оплакването е доста обширна тема. Да започнем от това че сградите, дори и днес, не се строят с мисъл че някога може да се наложи допълнително окабеляване, няма предвидени места за подходящо поставяне на нови кабели. Отидете при проектанта на сградата ви и му се скарайте защо няма предвидени щрангове и кабелни канали за допълнителни кабели.... ще ви погледне тъпо и съвсем искрено ще се усъмни в психичното ви здравословно състояние.

В някои сгради коаксиалния кабел за телевизията може да се пусне в щранга на звънчевата инсталация, но там мястото е малко и дори пускането на един кабел е подвиг. Един кабел стига за телевизията защото се разклонява на всеки етаж. но това не е приложимо за Etherenet решение при което до всеки потребител стига отделен кабел, толкова кабели не могат да се наврат в този щранг.

Знам че от естетична гледна точка положението е много неприятно, особено тъпо е когато чисто нова сграда няма нито окабеляване нито предвидена възможност за вторично такова и се налага по фасадата и по коридорите да се появяват не особено добре изглеждащи доработки. Дали можем да издълбаем канали а след това да ги зазидаме и замажем ... да можем, а също можем и да съборим сградата и да я построим наново с пълно структурно окабеляване ... но не забравяйте че вие искате да ползвате услуга без инсталационна такса и с минимална месечна, предлагането на решения струващи хиляди е безпредметно. Предоставянето на тези услуги които са идеологично по-млади от сградите няма реализиране което да е 100% чисто, за потребителите вариантите са или да не ползват услугите или да се примирят с евентуалните странични ефекти, за операторите вариантите са или да не предлагат услуги или да ги предлагат по технически възможен и финансово оправдан начин. Пазара сам намира някакъв компромис, който постепенно еволюира. Ако текущия вариант на компромиса не е приемлив за вас - имате вариант - поемете инициативата, окабелете сградата си и всеки оператор ще е щастлив да ви предостави услуги на една входна точка за цялата сграда.

 

Относно функционалната част с индуцирането на токове ... в случаите когато до вас стига токов удар през коаксиалния кабел за телевизията или етернет кабел за интернет този ток не се е индуцирал в кабела ... токовия удар идва от електроразпределителната мрежа и през усилвател за телевизията или през суитч за интернета преминава в другата мрежа и от там стига до вас. В случаите когато има близко попадение на мълния дали кабела ще е тук или на 2 метра по-наляво, в гуфре или в канал - разлика няма да има. От времената на "бума" на "ЛАН интернета" се натрупа убеждението че тези кабели са опасни, и напълно основателно, тогава кабелите се пускаха по покривите, между последните етажи на съседни блокове и огромни сегменти от мрежите се изграждаха изцяло с медни кабели. Днес положение е доста променено сред по-напредничивите доставчици - сегментите на медните кабели са драстично намалени а и кабелите се полагат с много повече мисъл. Това важи в най-голяма степен за N3. Вероятноста да ти изгори компютъра вързан към N3 е по-малка отколкото да ти изгори телевизора вързан към друг оператор.

 

 

Имам следния въпрос:

Искам да си пусна N3 за месец да го тествам и ако ми хареса мога да си сключа 1-год договор.

Какви ще са условията за месец тест на цифрова тв и нет 15.

 

Благодаря!

 

Предоставя се тестов период от 2 седмици само ако има пряко покритие на адреса, което значи някой съсед във входа вече да ползва услугите. Дълги трасета за тестов период не се изграждат.

 

 

 

"Излъчвате ли всички футболни мачове които се играят на планетата?"

 

"Не, но към 80-85% ги имаме !"

 

 

 

Само искам да питам ще може ли за в бъдеще да се избира кои канали да има човек?Примерно само 15 канала но сам да си ги е избрал и да си плаща колкото струват конкретно те - щото дори сега е ок както е на пакети ама все пак :) има какво да се желае. Нещо от сорта на 10 канала фиксирани + 10 избор (между спортни, модни, образователни, музикални и т.н.). За цифровата говоря. И цифрите са условни, просто пример давам.

 

Техологично това е възможно, и ние бихме желали да предложим такова формиране на услугата. Това уви не е възможно поради политиката и ценообразуването на много от държателите на правата за излъчване на канали. Те са много консервативни и без грам иновативност. Също така знаят че продават лайна и повечето им канали никой няма да ги купи ако не ги пробутат покрай някой по-вървежен.

 

 

 

В понеделник подададох молба по телефона за пресъединяване към мрежата на N3.

До днес нямам обаждане да се разберем кога ще дойдат хората да ме свържат.

Питането ми е колко време се чака по принцип.

Така или иначе утре ще се обадя пак ама все пак да си питам аз.

 

Мерси предварително за отговорите Ви.

 

няма универсален период, може да се обобщят 4 условни групи

 

1. пряко покритие, някой съсед вече има - става за 0-3 дни

2. има покритие но трябва да се доизгради трасето - става за 2-5 дни

3. принципно има покритие но са нужни изкопни/строително монтажни дейности - става за седмица - месец

4. за момента няма покритие - ще стане за месеци - години.

 

в някои случаи трябва да се огледа на място за да се прецени положението и становище за срок не може да се даде веднага по телефона.

в някои случаи има специфични усложнения на конкретен адрес - добавят неопределено забавяне или пълно отказване от включване.

 

 

От 1 час няма международен, а телефона дава постоянно заето. :/

 

Тамън го написах, и дойде. :)

 

колеги от конкуренцията са работили в общо помещение и се е разпаднала една линия и тя не поиска да се вдигне преди да се разчовърка конфигурацията на суичовете .... абе тъпа работа.

 

 

 

а има ли някакво значение дали около мен има някои друг клиент на н3 или няма и ако да как се отразява на нета :)

 

Не, нито за даунлоуд нито за ъплоуд. Принципо е възможно да се случи но това е аварийна ситуация и мерки ще бъдат взети да се разтовари мрежата.

 

 

 

 

За аудиото на БТВ Комеди ... като гледах имаше, има ли още проблем ?

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...