Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В аналоговата сме пуснали News 7 на 39-та позиция, на мястото на MTV.

В цифровата си е на позицията на ББТ. Вероятно ще го изместим по-напред при следващото обновяване.

HD варианта е пуснат на нова позиция на нова честота : 399 МХц.

Link to comment
Share on other sites

Нищо. Половината им предавания са в черни вертикални ленти от страни, за телевизори 16:9. Абсолютно излишно към момента. Ако някой има мерак, мисля, че го има на MUX-овете за DVB-T. Сканирайте и вижте.

 

Edit: Да, има го на 41 канал. Там са BNT1, BNT1HD и BNT2 Пловдив.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И аз да попитам за Crime and Investigation? Ще го върнете ли? Това е един от малкото хубави канали...

Link to comment
Share on other sites

какво излъчват в ХД БНТ ?

 

Нищо засега, но просто онзи ден като гледах футболен мач и сравнявах качеството на BNT1HD, излъчвано от мултиплекса беше значително по-добро от това, което вървеше по кабела, та затова се зачудих дали операторът ще го пусне, тъй като нямам възможност едновременно да запаметявам DVB-C и DVB-T сигнал на моя телевизор.

Edited by pelegrino
Link to comment
Share on other sites

Само да попитам, на много малко от каналите (основно на BTV и NOVA) има guide/info (програмата за какво ще дават напред във времето и какво дават в момента. При мен ли е проблема, че на другите канали това го няма или просто го няма. :)

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам, на много малко от каналите (основно на BTV и NOVA) има guide/info (програмата за какво ще дават напред във времето и какво дават в момента. При мен ли е проблема, че на другите канали това го няма или просто го няма. :)

При мен, понеже съм с кабел директно в телевизора, за да хвана програмата трябва да мина през каналите - и започва да зарежда програмата в съответния пакет. Понеже са по 4-5 програми на един канал или там каквото е, като застаната на единия от тях хваща на всички. Примерно HBO зарежда и на синемаксите програмата. нова - диемите и още 2-3, и т.н.
Link to comment
Share on other sites

 

При мен, понеже съм с кабел директно в телевизора, за да хвана програмата трябва да мина през каналите - и започва да зарежда програмата в съответния пакет. Понеже са по 4-5 програми на един канал или там каквото е, като застаната на единия от тях хваща на всички. Примерно HBO зарежда и на синемаксите програмата. нова - диемите и още 2-3, и т.н.

Ами и аз съм с CA модул, обаче колкото и да стоя на който и канал не зарежда нищо :( но щом ти ги имаш значи по принцип трябва да ги има, а при мен ги няма :х

а и още нещо, само при мен ли няма HBO Comedy от около 1 седмица?

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

...а и още нещо, само при мен ли няма HBO Comedy от около 1 седмица?

Аз го имам, не ми е изчезвало.

 

Програма имам и на модула и на приемника. Понякога и трябва 5-10 секунди да зареди, но се появява.

Link to comment
Share on other sites

Аз го имам, не ми е изчезвало.

 

Програма имам и на модула и на приемника. Понякога и трябва 5-10 секунди да зареди, но се появява.

Хмм значи трябва да се обадя и за двете, при мен и с часове да гледам не се показва :(

Link to comment
Share on other sites

Има ли възможност да се пуска Film+ HD, само когато има стартове от F1, подобно на мачовете?

 

И аз се интересувам от тази тема.

Може би най-удачно би било да се намери алтернатива под формата на допълнителен пакет с/у заплащане. Интереса към F1 е доста голям или поне такова е моето впечатление съдейки по моите познати.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Достатъчен ще ви е и Филм+. От Булсатком заявиха, че ще се излъчва и по двата канала. Екстрата при Филм+HD е, че състезанието не се прекъсва за нито една реклама. Поради някои причини, пускането на Филм+HD е почти невъзможно, докато за другия пее.

Link to comment
Share on other sites

Достатъчен ще ви е и Филм+. От Булсатком заявиха, че ще се излъчва и по двата канала. Екстрата при Филм+HD е, че състезанието не се прекъсва за нито една реклама. Поради някои причини, пускането на Филм+HD е почти невъзможно, докато за другия пее.

 

Това е добра новина, макар че няма да могат да се гледат тренировките и квалификацията. В тази връзка,предполагам и RTL е no go?

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах само, ще може ли да се гледа Ф1 по филм+ или няма да може и още един въпрос. Имам 2 телевизора, на които има разлика от два канала в HD пакета, а именно двата музикални MTV Live и iConcerts, при положение, че ги настройвам по един и същ начин, някаква идея???

Link to comment
Share on other sites

Имам едно питане, на колко време N3 си refresh-ва DNS-ите, че смених на един domain и в целия свят се отрази промяната за минути, а N3 3-ти ден ми resolve-ва domain-а на старите. Въпроса е , към който е в състояние да ми отговори.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова понятие "рефрешване на DNS сървър". Това за което питате се нарича "Time To Live" - TTL за кеширането на DNS записите за съответния домейн. И не се определя от ресолвърите на N3 а от авторитетния DNS сървър за съответния домейн, тоест там където вие сте променяли.

Ресолвърите на които "промяната се е отразила за минути" не са имали кеширани записи за вашия домейн защото никой който ги ползва не ги е питал за него ... до момента в който вие не сте ги попитали.

Когато планирате промяна по DNS записи, за да избегнете това забавяне, трябва предварително да намалите TTL на записите които ще променяте за да няма продължително кеширане на старите записи. И след като направите промените да си върнете по-големите стойности на TTL.

Ресолвъри които имат кеширани старите и вече неверни записи могат да се "оправят" чрез зачистване на кеша ... което изобщо не е нормална практика.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова понятие "рефрешване на DNS сървър".

 

Няма колега, незнам от къде го цитирате.

Благодаря за изчерпателния отговор, беше ми отчасти полезен.

Link to comment
Share on other sites

Каквато и функционалност да имат днс-ите не е важно, а в случая е по-важно че този на Н3 е доста сбъркан защото същевремнно този нов домейн беше зареден през няколко isp-та даде стандартно пренасочване към фирмата от която е купен и след смяна на новите днс-и навсякъде се оправи с изключение на н3 където още не може да зареди... дано да се оправи до края на месеца.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...