Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

При мен софтуера на телевизора и на DivX плеъра се ъпдейтват автоматично подобно на windows :)

 

(за телевизора не съм 100% убеден но на плеъра чат-пат като го пусна WD са пуснали ъпдейт и той го е свалил даже само чака потвърждение да го инсталира)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

фирмуера е 03.03.13 има по нов който е 03.03.15 ,но не ми е в компетенцията да го ъпдейтвам.Видях,че фирма на модула е от миналото лято,не знам там как стоят нещата.

 

Фирмуеъра ти е старичък и напълно е възможно там да се крие проблемът ти.

Разрови се из форума на setcom и потърси твоята версия до коя може да се ъпдейтне безопасно.

Специално за една версия, мисля, че беше 3.40, имаше нещо проблемно и след качване на по-нов фирм, се омазваше калибровката на цветовете и става интересно.

Ако те е страх да не омажеш нещо, обърни се към сервиза, който е посочен в гаранционната карта, обясни им за проблема и те ще го ъпдейтнат, така да се каже гаранционно.

Link to comment
Share on other sites

Искам да изкажа специални благодарности на furiozo и на Rat Man за това,че се заинтересуваха по този начин от този мой проблем.Няма никакво значение,дали нещата ще станат,важното е,че екипът на цифрова телевизия N3 реагира професионално и имат коректно отношение към абонатите си. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: Благодаря и на всички които се включиха и помогнаха по някакъв начин с идеи. :beer: :beer: :beer:

Link to comment
Share on other sites

"в зеленото"

 

50-70 за ниво

80-100 за качество

 

Здравей furiozo,

понеже имаме почти постоянен проблем с фриизване на части от картината(получава се основно вечер),

може ли вашите хора да направят нещо за повишаване на нивото?

постоянни стойности:

Н-51%

К-90%

идвали са и са казали,че е в нормата,обаче явно нивото е критично(на границата) и е много неприятно

Link to comment
Share on other sites

Понеже тези дни се очаква да си взема рутера TP-Link WR-1043ND, кажете дали да очаквам някакви изненади/проблеми или би трябвало всичко да е ОК?

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли не ми работят минусовите канали?

 

Всички останали канали работят (без HD-то). Сканирах наново, за всеки случай. Нищо не намери. С втория ми приемник също не работи.

Link to comment
Share on other sites

Здравей furiozo,

понеже имаме почти постоянен проблем с фриизване на части от картината(получава се основно вечер),

може ли вашите хора да направят нещо за повишаване на нивото?

постоянни стойности:

Н-51%

К-90%

идвали са и са казали,че е в нормата,обаче явно нивото е критично(на границата) и е много неприятно

 

Кажи си адреса. Може нивата наистина да са ти добри, а проблема да е другаде. подобни проблеми, когато сигнала е наред, се хващат малко по трудно. Може да е хлабажа връзка, кофти елемент, абе много неща. Ако ти е удобно звънни да се види на място.

Link to comment
Share on other sites

Кажи си адреса. Може нивата наистина да са ти добри, а проблема да е другаде. подобни проблеми, когато сигнала е наред, се хващат малко по трудно. Може да е хлабажа връзка, кофти елемент, абе много неща. Ако ти е удобно звънни да се види на място.

 

идваха хората,смениха приемника(оказа се,че той не е мерил верно и нивото е ОК),

но проблемът остана

сега заподозряхме кабелния модем-като го изключим и проблемът изчезва

още малко статистика да натрупаме и ще се обадим:)

Link to comment
Share on other sites

идваха хората,смениха приемника(оказа се,че той не е мерил верно и нивото е ОК),

но проблемът остана

сега заподозряхме кабелния модем-като го изключим и проблемът изчезва

още малко статистика да натрупаме и ще се обадим:)

хах да напълно е възможно. случвало ми се е. пробвай да пингваш с голям пакет и виж дали ще насича. но и това се оправя...

Link to comment
Share on other sites

Някой с НЕТА 5512 DCR-C да ми каже какви са изводите отзад освен 2та скарта? Че не съм в нас пък ще взимам едни кабели следобяда, а не помня VGA, DVI?! Какво има?

Link to comment
Share on other sites

Нещо много загуби на пакети има.Да няма проблем по трасето нещо... :unsure:

Ping statistics for 194.186.88.70:

Packets: Sent = 300, Received = 254, Lost = 46 (15% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 96ms, Maximum = 177ms, Average = 99ms

 

Смирненски, с/у новата Билла

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Ако е вярно, предполагам за да може да да се ползва от някой абонат, който реално ще плаща. По този начин техниката се изплаща. Иначе седи у вас, никой не го ползва, никой не го плаща. Дадени са пари за техника, която не носи приходи. А и как може да гарантираш, че след 3 месеца ще се включиш? Това е като да вземеш кола под наем и да кажеш, ми няма да я ползвам, но колата ще седи при мен.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ако е вярно, предполагам за да може да да се ползва от някой абонат, който реално ще плаща. По този начин техниката се изплаща. Иначе седи у вас, никой не го ползва, никой не го плаща. Дадени са пари за техника, която не носи приходи. А и как може да гарантираш, че след 3 месеца ще се включиш? Това е като да вземеш кола под наем и да кажеш, ми няма да я ползвам, но колата ще седи при мен.

 

Виж сега, айде да не се правим на много остроумни, а? Къде замеси тук колите не мога да разбера? То по тая логика, върни си кабелите, че може на някой да му потрябват със същата дължина... :lol:

 

P.S. Претекста беше, че техниката е била скъпа, WFT Някакъв "умрял" приемник с Scart и S video...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Виж сега, айде да не се правим на много остроумни, а? Къде замеси тук колите не мога да разбера? То по тая логика, върни си кабелите, че може на някой да му потрябват със същата дължина... :lol:

 

 

Само че кабелите си ги плащаш и са си твой, докато оборудването не е. Примерът с колата си е много на място!

Link to comment
Share on other sites

Само че кабелите си ги плащаш и са си твой, докато оборудването не е. Примерът с колата си е много на място!

 

То по тая логика и парите трябва да ми върнат за депозита.

Link to comment
Share on other sites

То по тая логика и парите трябва да ми върнат за депозита.

 

Депозита покрива напълно стойността на приемника, вероято даже двойно.

В този смисъл ако не си на срочен договор и си платил депозита, тогава при връщане на техниката трябва да ти върнат и парите.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...