Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Ако сам адднал някой в контактите , а той мен не ме е адднал на мен ще ми показва ли кога е онлине и оффлине или ще ми го показва само когато и той ме е адднал ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

aide edno vapros4e ot men

gledam v nastroikete moje da se promenq zvukovite signali ringtonove i drugi oba4e mi iska wav da sa ok nqma problem pravq gi no ne 6te da mi gi izpalnqva nqkav error dava samiq skype ta vaprosa mi e na kvi 4estoti trqqq da sa wav za tazi operaciq ???

 

pozdravi i 10x predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

Дам сега и аз ще кажа мнението за Skype. Допреди 2.0 версия нямах никакви хъбове тази версия предлага нови работи, но някои от тях не ми работят появяват се разни бъгове и много странни работи. Изклчвам грешката която може да е от интернет връзката прекъсване на разговор, обаче наскоро ми се случи да се обаждам и при включен микрофон да ми казва че нямам такова устройство при такова нещо Рестартвайте Skype другото е това, че камерата ми не работи със Skype 2.0 ами върви забележете с разширението Spontania доволен съм от него защото предлага различни опции и два режима за настройка на видеото. Препоръките от официалният сайт по отношение сигурност или не помна как беше са ВАЖНИ. Значи пак наскоро докато си говорих с един приятел който подчертавам знам че бавно пише, но ми излизаха съобщения в рамките на около по малко секунда той сам каза че някой чати от негово име. Решението е преинсталация като е препоръчително да е ръчна т.е. да не се използва файла с изнасяне на абонатите(поне според мен де може да го пробвате да заредите файла ако е успешно значи греша иначе ще трябва пак да преинсталирате). Предпазването от подобни случаи е приемането на съобщения и звънене само от регистрирани потребители това ще ви предпази до известна степен. И мен ме дразни това че постоянно излизат нови версии то какво излиза че едва ли не ние повече ще сваляме отколкото ще говорим:). За по Слаби машини препоръчвам по-стари версии те май имат по-малко изисквания ама въобще не съм видял кви де знам примерно че 98 не се поддържа от новите версии но някои от старите го имаше. Допреди това проблема ми беше ГАДНАТА преинсталация т.е. че трябва да искаш ауторизация от всеки като първо го търсиш после го въведеш даже в началото ако не намериш даден потребител няма как по заобиколен начин да го въведеш сега това е лесно просто му звъниш и го добавяш в списъка и представете си примерно да имате 20 потребителя и преинсталирате тази операция е просто ужасна(Значи под ужасна, гадна и т.н. имам в предвид времето което може да се спести нещо което се върши за секунди от компютъра човек трябва да губи време може би и в минути) сега малко са я пооправили като се изнасят във външен файл потребителите къде по-добре в това отношение е примерно Yahoo mes и ICQ. Това е:) Смятам че бях изчерпателен.

Link to comment
Share on other sites

Една питанка от мен?

Както си чатих на скайп-а, пуснах си контактите и хоп в един момент се изтриха всичките. Изключвам вероятността за вирус, тъй като се случи внезапно - нито съм адвал някои нито нищо. За мое нещастите контактите не си ги бях бакъпнал. Пазя някакви контакти от преди година. Тъй като някои почти не ги помня, някой има ли разрешение на проблема? Рестартирах сигурно 50 пъти. На брат ми акаунта всичко си му седи. Ако някой има сведения плс да помага.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам проблем с микрофона (като пусна скаипа и ми намаля микрофона ,а аз искам независимо от тва колко силно говоря да си седи на колкото съм го уставил аз)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам проблем с микрофона (като пусна скаипа и ми намаля микрофона ,а аз искам независимо от тва колко силно говоря да си седи на колкото съм го уставил аз)

Хора регестрирайте се във форума на Скупе-то и питайте там преди всичко:)

Линка за разработване на Българската версия на програмата

http://forum.skype.com/viewtopic.php?t=10690

Значи Скупето управлява 100% микрофона това където питаш незнам как се оправя дали с някоя допълнителна програма или настройка значи при положение че съм изключил микрофона от настройките за звука работи говори достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че е редно да кажа за пореден път излагация(на разработчиците на Скупето) този път и аз не мога да разбера от къде точно идва проблема обаче в рамките на няколко дни получавам някакво съобщение за някъв вирус в Скупето. Вируса явно се разпространява много лесно, но затова потребителите трябва да бъдат МНОГО Бдителни т.е. НЕ Трябва да се ауторизират Непознати, не Трябва да се вдига на Непознати и т.н., защото ако изгори 1 потребител горят всички в неговия списък и т.н. предполагам виждате колко верижно е това.

Ето и едно от съобщенията което го копирам така както съм го получил:

kazhi na vsichkite si kontakti, koito sa v skype, che Morfey (232-939-546) e virus, da ne go priemat, zashtoto ako nqkoi go hvane, toi shte byde i u teb avtomaticheski. taka che kopirai tova i go prati na vsichki v lista si!

 

Това е второ ПОДОБНО съобщение в рамките на няколко дена правете си изводи.

Edit:

Извода е че програмистите или не са измислили алгоритъма както трябва за гледане на файловите листи или така са го направили, че са пропуснали нещо и ние като тъпите потребители трябва да има казваме къде те са сбъркали и евентуално те да се сетят да го оправят. "Предпазване" от подобен род атаки е всички от файловите листи да са без ауторизация т.е. да не се вижда кой е вкл. и кой е изкл. Като най-добра мярка е съответно е гореспоменатата да нямате никаква работа с непознати потребители като позвъняването да е само от хора в списъка.

Не съм се замислял че това може и да е дискритизация на програмата т.е. оплуване с някаква неясна цел(целта може а е различна на това. Все пак вируса мисля че може да се пробва, но трябва да се знае какво прави и да се пробва само м/у 2-ма човека коита са в списък т.е. от едната един и от другата първия без абсолютно никой с някой по сериозен firewall който пита за различните отворени и отварящи се портове)

Link to comment
Share on other sites

ahahahhahahahah tova za morfey e basi igluposta 4ovek ti da ne si 1vi klas 4e da vqrva6 we parvoto koeto

 

hi4 ne se vrazvaite na takiva ne6ta tova sa bolni mozaci deto go mislqt za da gubqt vremeto na drugite edin friend izmisli pak 4e ako ne prati6 tam edi kvo si na 20 4oveka do 1 godina 6te umre6 ili nqkoi 6te te blusne s kola

 

 

boje kato go prati i zvannah mu po skype i mu kazah vij kvo we mozak nqma6 li si pi^ka da si igrae6 a zanimava6 horata s tiq ne6ta

Link to comment
Share on other sites

Вируса явно се разпространява много лесно, но затова потребителите трябва да бъдат МНОГО Бдителни т.е. НЕ Трябва да се ауторизират Непознати, не Трябва да се вдига на Непознати и т.н., защото ако изгори 1 потребител горят всички в неговия списък и т.н. предполагам виждате колко верижно е това.

Не мисля, че има начин да хванете вирус по skype, освен ако не приемете заразен файл. Някак фантастично ми се вижда при ауторизация да стане нещо :allien

Иначе наистина някой си прави майтап за сметката на негов познат ;)

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че има начин да хванете вирус по skype, освен ако не приемете заразен файл. Някак фантастично ми се вижда при ауторизация да стане нещо :allien

Иначе наистина някой си прави майтап за сметката на негов познат ;)

Ти представа от програмиране, вируси, експлойти и др. такива работи имаш ли? Всяка небрежно написана програма (каквато смея да твърдя е skype), която има достатъчно права в системата е потенциален риск.

Link to comment
Share on other sites

Всяка небрежно написана програма (каквато смея да твърдя е skype), която има достатъчно права в системата е потенциален риск.

JDFU velika misal !!!

 

Obe kvo stana s 'skype points' ???

samo az li ne moga da se logna ?

http://share.skype.com/tools_for_sharing/t...ype_points_faq/

Link to comment
Share on other sites

Obe kvo stana s 'skype points' ???

samo az li ne moga da se logna ?

http://share.skype.com/tools_for_sharing/t...ype_points_faq/

Изтече им срока. Уж ги имаш, а не можеш да ги ползваш ;)

 

То пък колко ли бяха, не си струва да се ядосваш.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам проблем със skype. Инсталирах си го и успях да говоря само 1-вия път. Проблема е че като си включа skype мога да си пиша с някой, но ако някой ми звънне или аз се обадя на някой skype автоматично се изключва. Пробвах да си преинсталирам Windows ... проблема се оправи за малко и ето че от онзи ден пак е така :confused . Ако някой знае какво да направя ще съм му много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

a az iskam da popitam tuka inteligenciqta znaete li drugi komandi osven /me i pi6e6 ne6to

 

kajete ako ima 4e mi e interesno i kak da gi vidq

Link to comment
Share on other sites

Напиши /help и ти излизат всички.

Link to comment
Share on other sites

Moq problem e sigurno nqkva nastoirk na video kartata no vse pak problema si ostava samo sas skype !!!! sled kato ka4ih novite driveri na videoto skype ne se otvarq vsa6tnost sam online,no ne moga da go izpolzvam moga da 4atq ili da govorq samo ako nqkoi dr me izbere vsa6tnost ne moga da otvorq 6ibanoto menu ako nqkoi ima predstava kak se opravq da pomogne pls

Link to comment
Share on other sites

a da si varzal PCto s TV 6toto ima nastroika s koqto menuto 6te ti se pokazva samo na TVto demek nqma da go skif vij dali e taka ot driverite ako ne nzm kakvo moje da e

Link to comment
Share on other sites

Вчера спря тока, след като тръгна Скайп-а не тръгва вече - казва ми - skype couldn't find the files needed to run

 

Баси - дори не казв акви са тия файлове.... преинсталирах, деинсталирах, инсталирах на ново - нищо - се същото изписва.... ко да праа?

Link to comment
Share on other sites

preinstal na windowsa tova mu e maikata mnogo hora tuka kato im stane podobno ptravqt preinstalaciq !!! :tongue

Link to comment
Share on other sites

Вчера спря тока, след като тръгна Скайп-а не тръгва вече - казва ми - skype couldn't find the files needed to run

 

Баси - дори не казв акви са тия файлове.... преинсталирах, деинсталирах, инсталирах на ново - нищо - се същото изписва.... ко да праа?

Свали го наново :zzz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...