Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

До сега никога не ми е правил такъв проблем скайпа. Значи като форматирах С: , и сложих наново скайпа , контактите ми ги нямаше. Преинсталирах го , но пак ги няма. Всеки път като си сменям вин-а и като си сложа скаипа си бачкаше перфекно , а сега ми ги няма контактите. Могат ли да са намерат някакси или трябва да ги търся наново.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

От около една седмица наблюдавам аномалия, която доста ме озадачава: контакт листа не ми показва онлайн потребители, докато не ги потърся или те мен по чата или по войса. Тогава изведнъж съответния потребител се вписва. Освен това, не мога да проведа гласов разговор, дори тестовия (който между другото единствено виждам онлайн). Някой да има същия проблем (и евентуално решение)?

Link to comment
Share on other sites

Skype е една от малкото доста популярни програми, която същевременно е и толкова бъгава :sick

Рядко се случва толкова известни програми да са толкова шитави. От година вече не ползвам скайп, но явно програмата изобщо не върви към добре, аз все още съм на GTalk, която все още не ми е направила и ЕДНА мизерия, като пример, как може толкова често Скайп да има проблеми със смотания си протокол да не показва онлайн потребители, които са онлайн от векове, а ICQ, GTalk да не са и чували за подобен проблем. Има нещо сбъркано тотално, за пореден път се убеждавам.

Оня ден на една съседка инсталирам камерата, съответно драйвера поиска рестарт, всичко точно, след рестарта пускаме скайп, пускаме тест на видеото, и компа моментално се рестартира, въпреки че преди това извън скайп сме пробвали камерата и работеше. След този рестарт, камерата тръгна и в скайп, с известни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм нямал никога проблеми със скайп. Пък и не съм чул някой да се е оплаквал. Винаги слагам най-новата версия още на деня на излизането. Не знам от какво ви идват проблемите. За мен програмата е почти перфектна. Най-добре се чува от всички други - ICQ, Yahoo Messenger

Link to comment
Share on other sites

Хора напишете си скаиповете моя е devil2232

В форума на ггбит си има и скайп акаунт на лични данни . Няма да е зле и тука да въведат такова поле в профила ...

Link to comment
Share on other sites

Skype може и да е бъгава, понякога ми се случва да си пречи с някои програми или те да се държат странно, но неможе да се отрече, че това в момента е НАЙ-популярната програма за връзка. Показател за това е и непрекъснато растящи абонати които се изписват най-долу ~5мил онлайн. Показателно е че и хора с достра скромни компютърни познания са чували за нея и без проблеми я ползват. Поределено въднъж ползвал Skype просто забърсваш всички останали месенджъри или поне при мен е така. Като качество на звука поне при мен е N1.

Може би най-доброто при нея е това че се налага като стандарт така както беше ICQ.

Link to comment
Share on other sites

The Google Talk service is built to support industry standards

Това дава най-просто казано възможност за избор на клиент, нещо което за Скайп не може да се каже с неговия proprietary протокол. Т.е. независимо дали Skype работи отлично, или по някаква причина НЕ можеш да я ползваш на даден компютър поради многото бъгове и несъвместимости (което явно е the case с много хора, които се оплакват, вкл. мен), нямаш възможност да избираш - ползваш Skype.

Skype може и да е бъгава, понякога ми се случва да си пречи с някои програми или те да се държат странно, но неможе да се отрече, че това в момента е НАЙ-популярната програма за връзка. Показател за това е и непрекъснато растящи абонати които се изписват най-долу ~5мил онлайн. Показателно е че и хора с достра скромни компютърни познания са чували за нея и без проблеми я ползват. Поределено въднъж ползвал Skype просто забърсваш всички останали месенджъри или поне при мен е така. Като качество на звука поне при мен е N1.

Може би най-доброто при нея е това че се налага като стандарт така както беше ICQ.

Без съмнение е най-разпространената и наистина доста бързо расте броя абонати. Но това в никакъв случай не означава че Skype е всьо и вся и че е най-доброто в жанра. Неведнъж в историята се е случвало по-добрите стандарти да умират за сметка на по-калпави, поради икономически или други съображения.

А това за показателното за хората със скромни познания че я знаят, е понеже наистина много хора я ползват и слуховете пълзят. За повечето хора е най-важно програмата просто да крета някакси, повечето време да не им прави проблеми, а че това понякога става с няколко преинстала, не им пречи. Повечето хора си пускат през деня компа, и го спират вечерта и си лягат или излизат. Аз например не спирам компютъра почти никога, рестартирам го през 3-4 седмици, и за 4 седмици 90% сигурно е че скайп ще направи поне 10 мизерии, ако го ползвах, дори само да седеше в трея, като разбира се измъчвам компютра с други задачи през цялото време.

Освен това не се знае колко абноати ползват GTalk например.. Аз например в момента там имам около 15 контакта, мисля че и тя се ползва доста, явно й липсва кампанията на Skype, вероятно и други неща, например някои поддръжки.

Ако направя сравнение, Skype ми прилича на MSN Messenger - бъгав, bloatware интерфейс, лимитиран в определени ситуации, даже и инсталационните им файлове са със сходни размери (около 9 МБ).

Аз пък мога да кажа, че за мен звука при GTalk е може би по-добър, но в никакъв случай по-лош, като при това изисква несравнимо по-малко ресурси, и bandwidth. Скоро сложих skype в виртуална машина за един разговор (не бих рискувал отново да си омажа основната ОС с този 'софтуер'), затова имам и пресни впечатления.

Като функционалност разбира се че е назад спрямо скайп, но какво от това, има си всичко, което трябва за войс, а и говорим за класата на Google - гаранция за качество. Gtalk beta е много по-файнъл от файнъл версиите на Skype за мен! Но пък open standard-a на протокола ползван от gtalk значи че можеш да ползваш и алтернативни програми.

А и до колкото знам връзката на скайп е криптирана, а на другите не е

Прав си, специално на GTalk не е криптирана засега, но както пише в сайта, до финалната версия има време, работят по въпроса, и със сигурност след време ще е криптирано и там, макар че едва ли ти се случва често да говориш с президента по държавните тайни :D

Link to comment
Share on other sites

Повечето хора си пускат през деня компа, и го спират вечерта и си лягат или излизат. Аз например не спирам компютъра почти никога, рестартирам го през 3-4 седмици, и за 4 седмици 90% сигурно е че скайп ще направи поне 10 мизерии, ако го ползвах, дори само да седеше в трея, като разбира се измъчвам компютра с други задачи през цялото време.

аз за 3 години съм сменил 3 дъна 3 процесора и 5 видео карти и компютъра се спира само когато спре тока или когато сменям хардуер и скайп още не ми е направил мизерия.

Link to comment
Share on other sites

аз за 3 години съм сменил 3 дъна 3 процесора и 5 видео карти и компютъра се спира само когато спре тока или когато сменям хардуер и скайп още не ми е направил мизерия.

Мога само да се радвам за теб. И аз съм сменял дъна и процесори докато ползвах скайп, само не виждам това каква връзка има в случая, освен че качеството на програмата не зависи от хардуера :P .

Няма повече да коментирам, мисля, че пак в тази тема веднъж изчерпателно изказах гледната си точка относно консистентност на програмата. Ще добавя само: отвори форума за съпорт на forum.skype.com красноречиво е там. От 15 г. се занимавам с компютри, не се сещам да съм се докосвал до друга толкова widespread програма, която на 4-5 Уиндоуса да ми прави толкова проблеми, може би съм чувствителен към всеки лаг и нестабилност, причинен от даден софтуер, но е така. Мога само да добавя освен всичко, че на компа ми има стартирани средно 80 процеса по всяко време, през деня и над 100 се случват, и в такива случаи скайп сериозно се усеща когато лагва, дори само като седи в трея. Извинявай, но доверито ми в тази прогама е разклатено за поне още 2 години напред, и ако я ползвам, е само във виртуалка. Одеве говорих с Карлово, звукът не беше първа хубост и за двете страни, преди 1 г. като че ли беше по-добър, а съм си още със стария микрофон. След днес, с GTalk качеството при мен вече е по-добро.

Link to comment
Share on other sites

И на мен не ми прави мизерии

 

Ако сте забелязали напоследък все повече и повече хора изпращат текст съдържащ сайт от който може да си изтеглите skype програмата Tunes Up.

 

Не я теглете! Това което прави може да го правите с Winamp-a или каквато и да била медиина програма. Tunes up е някво грозно addon-че което като го инсталирате веднага самоизпраща този текст (със сайта за сваляне) на всичките ви контакти(незнам на неактивните дали изпраща).

Случайност или не, но след като я ползвах ми се пре*ба микрофона >.<

 

П.С. На мен скайпа не ми е прайл мизерии ... за сега

Link to comment
Share on other sites

Мога само да се радвам за теб. И аз съм сменял дъна и процесори докато ползвах скайп, само не виждам това каква връзка има в случая, освен че качеството на програмата не зависи от хардуера :P .

Няма повече да коментирам, мисля, че пак в тази тема веднъж изчерпателно изказах гледната си точка относно консистентност на програмата. Ще добавя само: отвори форума за съпорт на forum.skype.com красноречиво е там. От 15 г. се занимавам с компютри, не се сещам да съм се докосвал до друга толкова widespread програма, която на 4-5 Уиндоуса да ми прави толкова проблеми, може би съм чувствителен към всеки лаг и нестабилност, причинен от даден софтуер, но е така. Мога само да добавя освен всичко, че на компа ми има стартирани средно 80 процеса по всяко време, през деня и над 100 се случват, и в такива случаи скайп сериозно се усеща когато лагва, дори само като седи в трея. Извинявай, но доверито ми в тази прогама е разклатено за поне още 2 години напред, и ако я ползвам, е само във виртуалка. Одеве говорих с Карлово, звукът не беше първа хубост и за двете страни, преди 1 г. като че ли беше по-добър, а съм си още със стария микрофон. След днес, с GTalk качеството при мен вече е по-добро.

май хардуера влиае, защото ако си с няква стара саунд карта и процесор се чува много заглушено. Имам такива познати. А сега се сетих на един не щеше да му тръгне изобщо скайпа, защото не му разпознаваше саунд картата (вградена 8 канална). И като тръгне да звъни и скайпа даваше грешка

Link to comment
Share on other sites

Излезе версия 2.5 БЕТА. Има нови емотиконки, всички стари са анимирани :) При мен разлика в звука няма, но са оправени някои дребни бъгове по чата. Коментари?

Link to comment
Share on other sites

Излезе версия 2.5 БЕТА. Има нови емотиконки, всички стари са анимирани :) При мен разлика в звука няма, но са оправени някои дребни бъгове по чата. Коментари?

Има разлика при звънене във звука...

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали се е писало по този въпрос, ама айде някой ако знае как са скритите смайлита да ги каже. Аз знам само (finger) и (mooning) И ако може айде да ги сложите в първия пост :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали се е писало по този въпрос, ама айде някой ако знае как са скритите смайлита да ги каже. Аз знам само (finger) и (mooning) И ако може айде да ги сложите в първия пост :unsure:

(bandit) (toivo) май са само тва :P

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали се е писало по този въпрос, ама айде някой ако знае как са скритите смайлита да ги каже. Аз знам само (finger) и (mooning) И ако може айде да ги сложите в първия пост :unsure:
Добавено :) .
Link to comment
Share on other sites

при новия скаип(2.5 бета) има и избор на код за международно избиране.аз вчера си го свалих и ми напраи голямо впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Днес пускам PC-то и кво да видя бавно бавно. Вярно трябва да си revive-на виндоЛсът, но пък чак толкова =|. Чудих се, чудих се от какво може да е и реших: "Вирус ще да е". За всеки случей проверих exe-тата които вървяха, изключих ненужните и пак - бавно, бавно, баавно. След около 10 минути борба с разни exe-та най-накрая забелязах skype.exe CPU usage 98% - "ЕбаФти!" , спрях го - викам си "Нещо се е сбозало, дай един рестарт". Праа рестарт и кво да вида пак така, най-накрая изключих skype-a от msconfig-a и тва е =).

Сега ще си изтегля новата версия и ще пробвам пак.

П.С. Леле тва излезе като роман.

Link to comment
Share on other sites

Добави и (rock) и (smoke) :)

 

При мен с тея двете нищо не става с версия 2.0.0.135 съм!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...