Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

2 hours ago, plameni said:

Скоро не бях гледал международните доставчици.

Преди малко видях, че има нов до някои направления - gtt.net и имам подобрение във връзката по тези направления.

 

@ARPAnet, ти май имаше нещо общо с GTT?

Мхм, имам :)

GTT = Ex Interoute, вероятно по-познато име в Европа

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес Вивакомци се присетиха да ми пратят СМС че на края на годината ми изтича договора с N3 което ме поставя пред избор на доставчик на телевизия. На стената на къщата ми има кутия на кулбокс и се замислям дали да не се прехвърля към тях. Ще се радвам да споделите коя от двете IP платформи я намирате за по добра - тази на кулбокса или на вивакомци. Подозирам че кабелната на N3 няма да живее дълго та се налага да помисля за подмяната и. Или пък да се пробвам на DC? И те могат да са у дома за една седмица...

Link to comment
Share on other sites

Като ти изтече договора, ако не те спрат става безсрочен и докато резнат кабела може да продължиш да плащаш и гледаш Н3.

Иначе за удобство на приложението на мен ми е по-удобно на кулбокс. ЕОН обаче май имаха и библиотека и разни допълнителни интерактивни функции, каквито при КБ липсват изцяло - като например наемане на филми, тематика на канали и т.н

Всичко зависи какво търсиш и какво ти е удобно за работа.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, wolf said:

Днес Вивакомци се присетиха да ми пратят СМС че на края на годината ми изтича договора с N3 което ме поставя пред избор на доставчик на телевизия. На стената на къщата ми има кутия на кулбокс и се замислям дали да не се прехвърля към тях. Ще се радвам да споделите коя от двете IP платформи я намирате за по добра - тази на кулбокса или на вивакомци. Подозирам че кабелната на N3 няма да живее дълго та се налага да помисля за подмяната и. Или пък да се пробвам на DC? И те могат да са у дома за една седмица...

 

Може да пробваш Телекабел.

25лв на месец за пълния пакет с канали - HBO, Cinemax, MaxSport, Diema Sport.
Това е за 4 устройства на или извън адреса.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си Телекабел, как им е услугата и качеството на телевизията? Предстои ми местене на друг адрес и за жалост Cooolbox не могат да ми пуснат услуга на него и в момента търся алтернативи. Качеството на каналите(картината) на Телекабел съпоставимо ли е с тези на Кулбокс?

Link to comment
Share on other sites

Новото им приложение наглася качеството според връзката динамично. Като на HBO приложението. На старото HD-тата за мен имаха компресия, като гледах и трафика, които вървеше, а нищо чудно и на новото да е така.

Link to comment
Share on other sites

Новото приложение на Телекабел има значително по-добро качество на картината, но е УЖАСНО за работа. Старото е в пъти по-добре като функционалност и визия.

Link to comment
Share on other sites

На два пъти последните 2 седмици получавам "дефекта" с вървенето на звук докато приложението не върви и пускам друго в момента.

Приложението е последната версия, на телевизор Сони с Аднроид.

Ситуацията е стандартната - последно телевизора е работил с приложението когато е спрян, пуска се, докато зареди / намери нет тръгвам да пускам HBO и почва звука от телевизията докато не пусна нещо в HBO за да изкара то звук.

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 9:08 AM, mIRCata said:

На два пъти последните 2 седмици получавам "дефекта" с вървенето на звук докато приложението не върви и пускам друго в момента.

Приложението е последната версия, на телевизор Сони с Аднроид.

Ситуацията е стандартната - последно телевизора е работил с приложението когато е спрян, пуска се, докато зареди / намери нет тръгвам да пускам HBO и почва звука от телевизията докато не пусна нещо в HBO за да изкара то звук.

 

Благодарим Ви за споделеното наблюдение. Информацията е предадена на колегите.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, днес много от каналите са на черга-пикселизират (Фокс Крайм, АХН, Мовие Стар ХД, Нешънъл Географик и др).

Edited by bhake
Link to comment
Share on other sites

@bhake

Здравейте, 
Благодарим Ви за подадения сигнал. 
Днес (05.12) между 14:20 до 14:58 часа е имало регистрирана авария, която е засегнала всички потребители на телевизионните услуги, предоставяни от Cooolbox. 
Проблемът е отстранен и би трябвало всички канали да се визуализират нормално.
 

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта има много прекъсване в трафика на телевизията за всички канала. Забелязва се и голям лаг в зареждането на страниците.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте @bhake,

Вследствие на пожар в кабелен колектор е възникнала авария. Възможни са смущения в качеството на услугите предоставяни в градовете Пловдив и Велико Търново. Засегнати са основни трасета на редица оператори. Екипите ни са на място, но на този етап не можем да се ангажираме със срокове за отстраняване, тъй като все още служителите на пожарната служба не ги допускат до обекта поради мерки за сигурност.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, JoyDay said:

Здравейте @bhake,

Вследствие на пожар в кабелен колектор е възникнала авария. Възможни са смущения в качеството на услугите предоставяни в градовете Пловдив и Велико Търново. Засегнати са основни трасета на редица оператори. Екипите ни са на място, но на този етап не можем да се ангажираме със срокове за отстраняване, тъй като все още служителите на пожарната служба не ги допускат до обекта поради мерки за сигурност.

 

Разбирам Ви, благодаря за отговора!

Edited by bhake
Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Благодарим на всички наши потребители за търпението и разбирането.
Бихме искали да ви информираме, че аварията е трайно отстранена и е възстановена нормалната работа.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Cooolbox търси Senior Full-Stack Developer-и за сформирането на нов екип, който ще работи директно с мен по ключови за компанията проекти - вътрешна система за управление на процесите и услугите и ТВ платформата coool.tv

 

Ако проявявате интерес или познавате някой, който би проявил:

 

https://www.cooolbox.bg/blog/cooolbox-tarsi-da-naznachi-senior-full-stack-developers/

Link to comment
Share on other sites

Толкова дълга профилактика (съответно липса на интернет), и то в светлата част на денонощието май никога не е имало?!

Уж щеше да е нощем, поне имам спомен че преди дни някъде прочетох нещо за профилактика нощно време тия дни.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @tedy
Профилактиката, която е засегнала услугата Ви, се провежда във връзка с ремонтните дейности извършвани от Община Пловдив на ул. “Даме Груев”.

За съжаление има независими от нас обстоятелства, с които е необходимо да се съобразим. Също така по спешност местим магистрални трасета от участъка, намиращи се в наша мрежа, която е била разрушена по време на ремонта. Съжаляваме за причиненото неудобство, но предвид предстоящите празнични и почивни дни, искаме да подсигурим безпроблемната си работа и надеждността на услугите, които предоставяме.
 

Link to comment
Share on other sites

Да, благодаря. Вече виждам че е дошъл нета. Просто за пръв път от бая време се случва подобно прекъсване, затова ми стана "интересно" :).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От вчера кулбокс са ми интернет доставчик. Сега остава борбата с вивакомци че искам да си оставя телевизията на N3 без интернета ако е възможно. Домашните ми си искат кабелната цифрова телевизия и не искат и да чуят за IP алтернатива. Ако от вивата се дърпат много ще си викна телевизията на DC така че не е както да съм без избор. Иначе за мен най доброто ще е и телевизията да е на кулбокс, ама кой ли ме пита :)

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Ами аз нямам договор вече. Работата е че това което при N3 беше пакетна услуга в билинг системата на  вивакомци беше разделено на 2 отделни услуги всяка с нейната си цена - интернет и телевизия. След това от септември миналата година почнаха да вдигат цените им поотделно за всяка така че имам пълното основание да поискам спирането с едномесечно предизвестие на едната от тях. Поне ще се опитам... После ще споделя резултата

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...