Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От 3-4 дена насам, все като се опитам да гледам снукър по Евроспорт1, все няма звук :(

На обяд, следобед, вечер, включително и сега. БГ/АН все тая.

Сега се сетих да видя на другия приемник, там има :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Walter White said:

От 3-4 дена насам, все като се опитам да гледам снукър по Евроспорт1, все няма звук :(

На обяд, следобед, вечер, включително и сега. БГ/АН все тая.

Сега се сетих да видя на другия приемник, там има :wtf:

И при мен се е случвало. Рестартирай приемника, или вкарай и изкарай картата, или и двете.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, Walter White,

Вероятно е необходимо да се направят някои промени по настройките за HDMI на вашия телевизор. Препоръчваме Ви да се консултирате с колегите от техническа поддръжка на тел. 0800 45 845, опция 1 или да ни изпратите на лично съобщение клиентски номер или трите имена на титуляра на услугата, както и телефонен номер за връзка с Вас.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързата реакция!

 

Тест от бизнес-клиент в Пловдив:

 # ADDRESS                          LOSS SENT    LAST     AVG    BEST   WORST                                   
 1 ge-0.aggregation.cooolbox.bg       0%    1   4.3ms     4.3     4.3     4.3                                     
 2 94.155.94.22                       0%    1   2.6ms     2.6     2.6     2.6                                         
 3 cloudflare.bix.bg                  0%    1   2.8ms     2.8     2.8     2.8                                         
 4 104.31.64.50                       0%    1   2.7ms     2.7     2.7     2.7  

 

Тест от бизнес-клиент в София:

# ADDRESS                          LOSS SENT    LAST     AVG    BEST   WORST
 1 94.155.94.22                       0%    1   0.8ms     0.8     0.8     0.8
 2 cloudflare.bix.bg                  0%    1     1ms       1       1       1
 3 104.31.64.50                       0%    1   0.7ms     0.7     0.7     0.7

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2020 at 11:36 AM, plameni said:

:lol:

Смяната на оператора е радикално решение.

 

По книжовному се нарича "интегрален заключващ механизъм" и обикновено няма как да счупи самичък.

 

Проверяваш в най-близкия (или най-удобния за теб) компютърен магазин за пач-кабел с подходяща дължина, отделяш от парите за цигари/закуска/кафе и го купуваш.

Напр. тук, тук или тук

Има ли значение дали сме със 1gbit връзка ?

Сложих временно кабела от рутера и имам само 100мбит

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Само споделям от темата N3:

 

On 2/18/2020 at 8:52 PM, ivander said:

Вече имаме и приложение за смарт телевизори. Налично е за телевизори Samsung, LG и такива с android ОС. То ще предлага 150+ канала с над 70 HD, с до 60 ч. time shift. Може да се пробва от всеки, има 10 безплатни канала. 

 

12 minutes ago, ivander said:

Не се подписва отделен договор, само се пуска заявка. Аз вече го активирах. 5 лв на месец е без устройство. Ако искаш устройство се плащат и 50 лв депозит. Има около 140 канала, повечето с таймшифт. Плюс е, че има няколко канала, които преди ги имахме на цифровата, вече не. Като цяло приложението се справя добре с бързината и таймшифта, качеството очаквано е малко по-ниско от цифровата, но все пак е доста добро.

 

Вие къде сте по този път и тази посока? Или изобщо нямате намерения. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, извинявам се предварително ако този въпрос е питан често и съм на грешното място.

 

Днес ходих до един от операторите в Пловдив и ми казаха, че няма как да ми пуснат гигабитова скорост... разбираемо.

Веднага се сетих за Cooolbox... та въпроса ми е: Как са нещата в квартал Южен(около ОУ "Димитър Талев") и дали е възможна гигабитовата скорост както е описано на сайта на Cooolbox?

Link to comment
Share on other sites

Единствената услуга, която предлагат е гигабитова. Така че ако има покритие - значи е възможна и гигабитова скорост.

Обади им се по телефона и питай дали има покритие на конкретния адрес. Може в съседния вход да има, а в твоя да няма.

Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2020 at 2:29 AM, sasshko said:

Има ли значение дали сме със 1gbit връзка ?

Сложих временно кабела от рутера и имам само 100мбит

 

@sasshko Ако имате въпроси свързани с качеството на ползваната от Вас услуга, моля не се колебайте да се свържете с колегите ни от отдел Техническа поддръжка на тел. 0800 45 845, опция 1.

 

 

On 3/1/2020 at 10:27 AM, plameni said:

Само споделям от темата N3:

 

 

 

Вие къде сте по този път и тази посока? Или изобщо нямате намерения. 

 

@plameni Към настоящия момент не работим по проект в тази насока.

 

 

5 hours ago, Legna said:

Здравейте, извинявам се предварително ако този въпрос е питан често и съм на грешното място.

 

Днес ходих до един от операторите в Пловдив и ми казаха, че няма как да ми пуснат гигабитова скорост... разбираемо.

Веднага се сетих за Cooolbox... та въпроса ми е: Как са нещата в квартал Южен(около ОУ "Димитър Талев") и дали е възможна гигабитовата скорост както е описано на сайта на Cooolbox?

 

@Legna Ако имате запитване за конкретен адрес, можете да попълните форма за проверка на покритие в нашия сайт.
А повече за услугите за дома, които предлагаме, може да прочетете тук или се свържете с колегите ни от Отдел Обслужване на клиенти, тел. 0800 45 845, опция 3, където ще получите информация при евентуално възникнали допълнителни въпроси от Ваша страна.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @plameni,

 

Форумът ни вече не е активен. Неговата посещаемост през последните месеци е много ниска, а и повечето потребители ползват предимно националния ни телефон и Facebook страницата ни като предпочитани начини за контакт с нас. Поради това решихме да съсредоточим усилията си в по-малък брой канали за комуникация, за да можем да съдействаме по-бързо и ефективно.

Link to comment
Share on other sites

Искрено се надявам да сте си оставили възможност за препрочитане на съдържанието.

За десет години има описани немалко епопеи и драми от героичната история, които понякога забравяте или новите лица не знаят.

Неведнъж се е налагало да ви цитираме някой постове, когато сте поемали по спиралата на дежавю-то.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ОТ 5дни интернета е пълно лайно... как да проверя дали е нещо по моя хардуер проблема или при тях ? Губи връзка за по 10-15сек и после пак се връща. ПОнякога дори за по 2-3 секунди губи връзка, а понякога до 1мин и пак се връща интернета... Сменям кабели въртя всичко и никакъв ефект. Полудял съм ... бърка ми се яко работата и ще се принуждавам да си пускам втори интернет.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...