Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ама ти наистина си дървен философ :D трябва да седне някой и надълго нашироко да ти обясни нещата

:) все пак трябва да оцениш вниманието което са ти отделили от ITD защото честно казано си ги занимавал с глупости...

според теб и аз ли трябва да мрънкам на ITD че свалям от сайта на Asus с 25к ??? :D

не нали ? защото е пределно ясно че не е при тях проблема

не забравяй че това с колко сваляш от даден сървър се определя и от натовареността му

т.е. колко bandwidth може да ти отдели от наличния му, дори и условията в мрежата (на ITD) да позволяват много повече

:punk

предполагам че просто не четеш това което пиша :angry1

проблема е точно при тях и те си го признават - само че нищо не могат да направят!

 

как ти звучи следното: слагам кабела на ITD - 60к , слагам на ЕК - 250к

през проксито на колегата 500к - тестовете са правени по едно и също време +/-10сек.

е ?

 

мисля че е пределно ясно че проблема не е в съответния сайт, в последствие се оказва че е така и с достъпа до други сайтове ;)

пробляма е изцяло в ITD - т.е в доставчиците които ползват на външен нет!

Link to comment
Share on other sites

И само ти от всички абонати в тоя форум си го забелязал тоя 'проблем',въпреки че от това което казваш трябва да идва от външни доставчици и трябва да го има при всеки?

Link to comment
Share on other sites

искам да питам итд действителни динамични ип адреси ли предлагат

какъв им е ъплоада и дали имат покритие в района на в. априлов ?

Link to comment
Share on other sites

искам да питам итд действителни динамични ип адреси ли предлагат

какъв им е ъплоада и дали имат покритие в района на в. априлов ?

 

ИП адресите са действителни динамични на ниската тарифа и действителни статични на високата тарифа.Ъплоада на ниската тарифа е 20 мегабита а локалният е до 1 гигабит.В района на В.Априлов доколкото знам нямат покритие.Покрити са районите около Каменица,Военна Болница,ВСИ блоковете,Била 1 блоковете,Папараци.Горе долу това е покритието за момента

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

ИП адресите са действителни динамични на ниската тарифа и действителни статични на високата тарифа.Ъплоада на ниската тарифа е 20 мегабита а локалният е до 1 гигабит.В района на В.Априлов доколкото знам нямат покритие.Покрити са районите около Каменица,Военна Болница,ВСИ блоковете,Била 1 блоковете,Папараци.Горе долу това е покритието за момента

Локалния е до 1gbps само при интернет тарифата за 99лв :lol: иначе локал 100mbps (като аз съм стигал макс 8.3MB/s в реални условия - не бъгавия спийдтест). Абе скоростите пре спокойно можеш да си ги видиш на официалния им сайт ( http://cooolbox.com/ ) - горе-долу това са скоростите, които реално се стигат при мен (поне за България и за по-голямата част от Европа де :D )

 

На В. Априлов ще имат покритие лятото, така че почвай да им звъниш уприто някъде февруари и до Април би трябвало да те включат :punk

Link to comment
Share on other sites

Имате ли наблюдения колко често ви се сменят IP адресите? Понеже не са статични..

Тъй като съм с рутер и него не го изключвам, не ми бара IP-то. Смени ми го веднъж като ми спря тока вкъщи.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм от октомври абонат и от тогава не са ми местили ИП-то.Все едно ми е.

Link to comment
Share on other sites

Имате ли наблюдения колко често ви се сменят IP адресите? Понеже не са статични..

Абонат от началото на Август 2008 и до момента не ми е сменяно IP-то и един път, нищо че съм рестартирал, изключвал и т.н. руера съм си с едно IP откакто съм включен :)

Link to comment
Share on other sites

Леко лош :lol:

Ми той сървъра в спййдтеста е на куулбокс :laughing: Остава и локално да не ги стига.Кварталните ланки и без локален ги стигат все пак(не точно 102,но няколко мбита не е разлика).А иначе какво значение има колко често сменя IP-то.Важното е,че не можеш да хостваш нищо, на тая тарифа поне.Изобщо аз от динамично IP никаква полза не виждам,само минуси.

Edited by Mechka
Link to comment
Share on other sites

Верно, че това ми беше доставчика. Откакто съм се вързал за тях приемам интернета като даденост и въобще не му обръщам внимание щото нито е спирал, нито е насичал нито ми е сменял ип-то. Бях забравил, че имам доставчик :) Някакви фактури само ми идват по мейла и ги нареждам онлайн

Link to comment
Share on other sites

някой на ниската тарифа, може ли да направи опит и примерно да рестартне модема 5-6 пъти да видим колко пъти ще му се смени ип -то..

имам и друг въпрос - ако не искаш теелефона им , може ли само интернет да вземещ или вървят пакет 2 те, и последно нали уж беше оптика до клиента, тогава тоя модем за кво е ?

Link to comment
Share on other sites

някой на ниската тарифа, може ли да направи опит и примерно да рестартне модема 5-6 пъти да видим колко пъти ще му се смени ип -то..

имам и друг въпрос - ако не искаш теелефона им , може ли само интернет да вземещ или вървят пакет 2 те, и последно нали уж беше оптика до клиента, тогава тоя модем за кво е ?

Не знам само за какъв модем говориш :lol: няма никви модеми, но все пак си има устройство - това е оптика и някак си светлинния сигнал трябва да се конвертира до нещо, което компа може да възприеме (опитай се да ръгнеш централно оптиката в лан картата - не стаа братче :lol: ) - за това е Media Converter у-вото. Второто устройство - ATA-та (сапунерката :D) е за разделяне на сигнала на телефонния и интернет (ако ще ползваш само нета може да си минеш без него) :)

Ресвал/изключвал съм го по най-разнообразни причини поне 10 пъти, че даже ATA-та веднъж е сменяна, но до сега IP-то не ми се е сменяло ни веднъж (от Август)

 

А по другия въпрос - ако искаш можеш да си вземеш CooolNet най-ниската тарифа - 15MBPS за 27лв :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да наистина и аз исках без телефон ама и цената е по-висока и нетя по слаб :lol: :lol: :lol: Пускаш си с телефон пък ако искаш приказвай по него.Няма допълнителни такси за него даже ти е на далавера.Сега си говоря и с Германия от нас и не плащам нищо повече от 24.90 за пакета .Удобно си е :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

някой на ниската тарифа, може ли да направи опит и примерно да рестартне модема 5-6 пъти да видим колко пъти ще му се смени ип -то..

имам и друг въпрос - ако не искаш теелефона им , може ли само интернет да вземещ или вървят пакет 2 те, и последно нали уж беше оптика до клиента, тогава тоя модем за кво е ?

 

 

Няма да ти се смени. Прочети малко за DHCP и после питай пак. Времената им са съвсем нормални, а не изнасилени като тези на ЕК (не, че на тях ще ти се смени ип-то като рестартираш). Телефона ти е бонус, ако искаш го ползваш, ако искаш не.

Link to comment
Share on other sites

някой на ниската тарифа, може ли да направи опит и примерно да рестартне модема 5-6 пъти да видим колко пъти ще му се смени ип -то..

имам и друг въпрос - ако не искаш теелефона им , може ли само интернет да вземещ или вървят пакет 2 те, и последно нали уж беше оптика до клиента, тогава тоя модем за кво е ?

 

Ами аз съм на ниска тарифа, рестартирал съм и медия конвертора и VoIP Gаteweya по различни причини поне 100 пъти и IPто си ми е все същото. Просто все още няма толкова абонати явно, че да се налага да се прехвърлят адресите. Като не им искаш телефона - просто не го ползваш, той така или иначе си ти влиза в таксата (25лв.). И последно - да, оптика е! А на "модема" му се вика медия конвертор, мисля, че няма смисъл да ти обяснявам за какво точно служи ;)

Link to comment
Share on other sites

Просто все още няма толкова абонати явно, че да се налага да се прехвърлят адресите. Като не им искаш телефона - просто не го ползваш, той така или иначе си ти влиза в таксата (25лв.).

да така е нямат клиенти още

примерно при мене от 256ипта 8 са гейтуеи и има 9-10 клиента

точно след моя гейтуеи съм аз и има само още един клиент начи смятай на 32ипта - двамата сме - кога ще си сменим иптата - никога

и въпреки това от средата на ноември до сега ми се смени 1 път с "неговото ип" а тои явно стана с "моето" :D

 

телефона (съпунерката) съм си го разкачил изобщо щото не ползвам а направи проблем... а и мига гадно :P , сега стои на рафта и ако ми трябва тел. си я закачам

Link to comment
Share on other sites

да така е нямат клиенти още

примерно при мене от 256ипта 8 са гейтуеи и има 9-10 клиента

точно след моя гейтуеи съм аз и има само още един клиент начи смятай на 32ипта - двамата сме - кога ще си сменим иптата - никога

и въпреки това от средата на ноември до сега ми се смени 1 път с "неговото ип" а тои явно стана с "моето" :D ...

Едва ли точно това което си мислиш, е причината за смяната на IP-та на клиентите.

ИСП-то трябва да има достатъчно ИП-та така или иначе за да предостави на всеки клиент IP, като се предположи, че ще има момент, в който ВСИЧКИ клиенти ще са с работещи машини, нещо което днешно време хич не е непостижимо.

 

А реално за да ти сменят ИП-то, просто трябва да разменят ИП-тата на двама свои клиенти, и твоя да отиде на някой друг. Както и ти даде пример.

 

Една от причините, поради които може би ги сменят, е с цел по-лесен мениджмънт на подмрежите, или нещо такова, пренареждане на оборудване, смяна на различно оборудване с различни възможности и т.н.

Поне така си мисля.

 

Колкото до причините да отворя темата със смяната на ИП адреса, не е свързано с хостване на някакъв публичен сървър у дома (е, хостване има, но по-скоро на девелопмънт хави което пак не е маловажно), това колко пъти сме го обяснявали не е истина, и пак някой се намира да се чуди какво толкова искаме стаитчни IP-та :D, разбира се за повечето хора няма никакво значение все пак.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

нямах предвид да нямат достатъчно ип та за всички клиенти

 

не знам каква е причината да се дават динамични ип та по принцип -може би наисина е по-лесен мениджмънт - като идват нови клиенти или други се махат нз

 

имах предвид следното .. как да обясня:

сега гледам е нещо такова

1 GW

2 client

3 client

4 free

....

32 free

33 GW

....

ако приемем че винаги дават 1вото свободно ип най близко до GW, като станат повече хора ще има по големи размествания

 

аз лично предпочитам динамично ип :P

Link to comment
Share on other sites

Какво ви бъркат ип-тата не разбрах. нали са открили днс-а отдавна

 

Много но е доста дълго обяснението какво е предимството на статичното IP. На нормалните потребители не би следвало да им трябва такова нито да им пука кое точно им е IPто, но има случаи когато си трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...