Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

 

 

@jozo - може при проблем с дистанционното да се забавя цялостната реакция на бокса, но не и да насичат менютата, тоест да се зареждат на части, ако ме разбираш.

 

Аха, аз такъв проблем никога не съм имал, но определено при мен бокса лагва заради дистанционното.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте Приятели,
 

От днес в сайта на COOOLBOX можете да откриете нова полезна информация. Открийте кои са екстрите към домашната ви телефонна услуга и как да ги активирате тук: http://www.cooolbox.bg/index.php/cat.76/subcat.118
 

Пожелаваме Ви приятни разговори!

Link to comment
Share on other sites

тъй като вече телефонния номер е прехвърлен към cooolbox, да питам - къде мога да видя кои са държавите от зона 1? защото гледам, че пише 100 мин. към фиксирани и мобилни мрежи в България и Зона 1 ...

Link to comment
Share on other sites

да, благодаря ... стана ми ясно. откакто закачих телефона обаче, нета нещо се ебава ...

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
(c) 2009 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:\Users\samkijot>ping www.google.com

Pinging www.google.com [173.194.122.16] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.122.16: bytes=32 time=31ms TTL=56
Reply from 173.194.122.16: bytes=32 time=29ms TTL=56
Request timed out.
Reply from 173.194.122.16: bytes=32 time=29ms TTL=56

Ping statistics for 173.194.122.16:
    Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 29ms, Maximum = 31ms, Average = 29ms

C:\Users\samkijot>

възможно ли е медията нещо да не е в ред? разбрах от един приятел, който наскоро се включи към кулбокс, че неговата е "една кутия", докато при мен са две - има една отделно за VoiP(телефонията), за която също трябва отделно захранване ...

Link to comment
Share on other sites

Да не са ти прекарали нета през АТА-та? Ако е така, пробвай да я шунтирай. Пусни си кабела за нета директно от медията към компа.

Link to comment
Share on other sites

Някои медии са с 2 изхода! На единия закачи рутера, на другия ATA. Ако е с един изход и са ти прекарали нета през АТА-та е много вероятно захранването на АТА-та да е дало фира, което е доста често срещано. Направо звънни на съпорта да ти сменят двете устройства с едно CPE и толкова.

Link to comment
Share on other sites

няма как да бодна кабела от медията директо в компа, защото отдавна изхвърлих кабелите и съм направил всичко wifi, а там където е рутера е и телефона т.е. и кутиите на кулбокс. на въпросната АТА има два входа - WAN и LAN. има ли значение към кой ще вкарам кабела за телефона или няма? защото и през двете има телефония ...

Link to comment
Share on other sites

Медията с 2 изхода ли е? Вкарваш кабела в WAN на АТА-та. А този пинг ако е по Wi-Fi, никак не е меродавен. На пинга изключително много влияят торент клиентите!!! Ако имаш такъв, спри го.

Link to comment
Share on other sites

Привет @samkijot ,

 

Кабела на телефонният апарат трябва е свързан на Phone (или Port) на АТА адаптера. WAN порта се използва за връзка на устройството с медия конвертора, а на LAN се свързва кабела за рутер/компютър. По отношение на проблема Ви с Интернет връзката ще бъде ли възможно да се свържете с нас на номер 0700 45 0 45 или да ни предоставите на ЛС телефон за връзка с Вас и абонатен номер, за да проверим услугата Ви ?

Edited by Prometheus
Link to comment
Share on other sites

Здравейте Приятели,

 

От днес в сайта на COOOLBOX можете да откриете нова полезна информация. Открийте кои са екстрите към домашната ви телефонна услуга и как да ги активирате тук: http://www.cooolbox.bg/index.php/cat.76/subcat.118

 

Пожелаваме Ви приятни разговори!

Да, полезна информация, но дистанционните ми управления нещо не се разбраха...единственото, което успях да програмирам, следвайки инструкциите, бе да включвам и изключвам телевизора...Исках увеличаването и намаляването на звука да настроя, но...явно не всичко може...Аз ли бъркам или не всички дистанционни се разбират какво да правят?

Телевизор LG 42LA667S-ZB.Дистанционното е онова с жестовете...но си има и десетина копчета.... 

Link to comment
Share on other sites

Да, полезна информация, но дистанционните ми управления нещо не се разбраха...единственото, което успях да програмирам, следвайки инструкциите, бе да включвам и изключвам телевизора...Исках увеличаването и намаляването на звука да настроя, но...явно не всичко може...Аз ли бъркам или не всички дистанционни се разбират какво да правят?

Телевизор LG 42LA667S-ZB.Дистанционното е онова с жестовете...но си има и десетина копчета.... 

 

Здравейте @magdanoz4o,

 

Може ли да се свържете с нашите сътрудници на номер 0700 45 0 45 или да ни предоставите на ЛС телефон за връзка с Вас и абонатен номер, за да Ви съдействаме да сдвоите двете дистанционни управления ?

Link to comment
Share on other sites

Привет @samkijot ,

 

Кабела на телефонният апарат трябва е свързан на Phone (или Port) на АТА адаптера. WAN порта се използва за връзка на устройството с медия конвертора, а на LAN се свързва кабела за рутер/компютър. По отношение на проблема Ви с Интернет връзката ще бъде ли възможно да се свържете с нас на номер 0700 45 0 45 или да ни предоставите на ЛС телефон за връзка с Вас и абонатен номер, за да проверим услугата Ви ?

 

тея дни ще се обадя да се разбера с колегите ви ... и да питам друго - сред изброените страни от Зона 1 не виждам България? това означава ли, че всикчи разговори вътре в BG, проведени през вашите линии, се таксуват?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте @samkijot,

 

Ако сте абонат на новите ни тарифни планове CooolBox или CooolTel безплатните минути включват и разговори към фиксираните и мобилни мрежи в България. След изчерпването им или при разговор към дестинация, извън обхавата на безпланите минути таксуването е по съответният ценоразпис:

 

http://www.cooolbox.bg/images/cooolbox//pdf/COOOLBOX_tel_prices_2014.pdf

 

В случай, че използвате някоя от по – старите ни услуги включените минути към нея са за разговори само към фиксираните мрежи в България, Европейският съюз, САЩ и Канада и мобилните мрежи само в САЩ и Канада. Както и в горният случай при изразходване на безпланите минути или обаждане до дестинация, различна от упоменатите за безплатните минути разгворите се таксуват според ценоразписа:

 

http://www.cooolbox.bg/index.php?lang=2&cat=76&subcat=121

Edited by Prometheus
Link to comment
Share on other sites

Всички се разбират, с подобен модел LG съм и няма проблем. Дистанционните трябва да са почти залепени едно срещу друго.

Хъм, за вкл./изкл. се разбраха, хем не бяха много близо...Ще пробвам пак.

Здравейте @magdanoz4o,

 

Може ли да се свържете с нашите сътрудници на номер 0700 45 0 45 или да ни предоставите на ЛС телефон за връзка с Вас и абонатен номер, за да Ви съдействаме да сдвоите двете дистанционни управления ?

Благодаря за вниманието, но не искам да ви занимавам с глупости...Като започне да ме дразни адски много ползването на двете дистанционни и не се справя сам, тогава мога да ви потормозя.... :)

Link to comment
Share on other sites

Да, полезна информация, но дистанционните ми управления нещо не се разбраха...единственото, което успях да програмирам, следвайки инструкциите, бе да включвам и изключвам телевизора...Исках увеличаването и намаляването на звука да настроя, но...явно не всичко може...Аз ли бъркам или не всички дистанционни се разбират какво да правят?

Телевизор LG 42LA667S-ZB.Дистанционното е онова с жестовете...но си има и десетина копчета.... 

 

Настройвал съм звука на 3 различни устройства (ресивер, саундбар и телевизор) да работят с това на приемника за телевизията, без проблем.

 

Мен лично много ме дразни факта, че всеки път, когато пускам телевизора, трябва да цъкам бутона TV или да влизам в списъка с каналите, за да ми тръгне канала. Не разбирам, толкова ли е сложно просто да тръгва по подразбиране на последния гледан канал? Не ми е особено приятно да цъкам постоянно из това бавно меню. Усложняват се елементарни функционалности.

Link to comment
Share on other sites

Това с цъкане на бутон TV, ти е от телевизора. Един от моите е така - Сони, а другите при включване, директно си отиват на менюто "Всички".

Само Сонито, колкото и ново да е, се оказва тъпо и не си помни входа.

 

Edit: Аха, ясно! Не съм разбрал правилно. Реално вероятно може да се изпълни, но не знам колко лесно ще стане.

Реално IP телевизията и бокса като цяло е като медияплеър. Тоест всеки канал е даден различен поток/стрийм.

При изключване на телевизора, все едно му натискаш STOP, което е направено с цел по-точна пийпълметрия, тоест да не създава фалшив рейтинг на канала, който си гледал последно и на който си изключил ТВ-то.

Та трябва да се направи, все едно при пускане на Winamp да ти плейва последната песен. Нещо такова.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Нямах това предвид. Говорех за приемника. Като си включа апаратурата, приемника се включва и ми показва температурата, времето и списъците с каналите. Там натискам TV на дистанционното на приемника и отивам директно на последния гледан канал, вместо да цъкам OK на менюто "ВСИЧКИ" и от там още един път "OK" на канала, който е бил гледан последно. Дори и едно кликане да е - ме дразни. Предпочитам тия менюта и списъци да ги виждам само ако си ги повикам сам.

Link to comment
Share on other sites

Мда, ако връзката box-tv ти е с HDMI кабел така се получава при всички за съжаление, много е неприятно. Така не мога да си настроя сутрин да ми се пуска сам телевизора :censored2:

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че и моето дистанционно за СТБ от време на време си пуска някакви импулси. След като ми смениха устройството, телевизорът ми започна да се саморестартира от време на време, обаче реших, че му има нещо. Носих го в сервиза и от там ми казаха, че нищо му няма. Почти го бях отписал, когато (мисля, че беше от Бънди) тук се подметна идеята, че е от дистанционното. Десет дни го поставях така, че да няма видимост към телевизора и рестартове нямаше. Снощи нарочно го поставих така, че да се виждат и два часа по-късно се получи рестарт. Тази сутрин отново отново.

Някакво решение от страна на компетентните?

Link to comment
Share on other sites

@gado моля, ако Ви е удобно да ни изпратите лично съобщение с името на титуляр по договора, както и телефон за връзка с Вас, за да можем да направим проверка по описаният от Вас проблем :)


Link to comment
Share on other sites

@jay: Дали имате някакво становище по въпроса с приемниците и досадното поведение, което описах по-горе? Може просто в настройките да се добави опция при пускане на приемника да се прескача менюто с каналите и да се отива директно на последния гледан канал. Това постоянно безсмислено цъкане е доста дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...