Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам възможност да влиза, но ме мързи да местя сървъра. Не виждам обаче каква ще е разликата. Интернета на Cooolbox си е перфектен. Никакви забележки от както съм им клиент. Обслужването също е на отлично ниво.

Raptor нали се сещаш обаче, че от "черната" кутия до теб не си сам на клона?

 

Ванка, така си е - с още 2-ма съм, примерно. Не съм казал нищо лошо за нета на Куулбокс, но ми писна разни неграмотни паликари да къпят хората, че е нещо уникално, невиждано и ненадминато - еми не е така да го е**! tounge.gif

 

Ти ако си мераклия си премести сървъра, до който още нямам достъп, но да не съжаляваш после devil.gif

Link to comment
Share on other sites

И едно въпросче към по разбиращите? Ако Кулбокс е така решат и сменят конекторите с такива с 1GB изход и аз съм с 1GB LAN карта, пак ли ще спорите и нали се сещате какво ще се случи от към скорости в БГ и кое по точно на ланинтернетите ще смените за да хващате 20 мегабайта +?

Че гледам вече по китайските сайтове е пълно с такива конектори с 1GB изходи и е въпрос на време според мен.

Link to comment
Share on other sites

И едно въпросче към по разбиращите? Ако Кулбокс е така решат и сменят конекторите с такива с 1GB изход и аз съм с 1GB LAN карта, пак ли ще спорите и нали се сещате какво ще се случи от към скорости в БГ и кое по точно на ланинтернетите ще смените за да хващате 20 мегабайта +?

Че гледам вече по китайските сайтове е пълно с такива конектори с 1GB изходи и е въпрос на време според мен.

 

Спама вече взе да става доста.

Конекторите са най-малкия проблем.Искат се доста неща още за да имаш 1Gb свързаност в къщи.Да не говорим, че реално тя не ти и трябва!

Link to comment
Share on other sites

Следващият некадърен, неграмотен пост ще бъде санкциониран. Явно толерантността не е начина... То не е дори и спам, то са зловещи тъпотии.... Нямам думи... Предишните поне спореха що годе интелигентно.....

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е като пусна торента и пинга до рутера ми да скача на 20-30ms? Като спра торентите - пада на <1.

 

Кекав ти е рутера както казаха. И при мен беше така, даже и по-зле. Смених го и сега си е твърдо <1. Първо разбери дали наистина рутера увисва или мрежовата карта.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Дядото се е пообъркал :) От толкова много доставчици, вече и той не знае кога на кой е :tongue

 

По темата, ето тест на сингъл конекция от тази вечер

 

 wget ftp://slackware.mirrors.tds.net/pub/slackware/slackware-13.37-iso/slackware-13.37-install-d1.iso
--2011-09-19 00:07:39--  ftp://slackware.mirrors.tds.net/pub/slackware/slackware-13.37-iso/slackware-13.37-install-d1.iso
          => "slackware-13.37-install-d1.iso"
Resolving slackware.mirrors.tds.net (slackware.mirrors.tds.net)... 204.246.0.134
Connecting to slackware.mirrors.tds.net (slackware.mirrors.tds.net)|204.246.0.134|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD (1) /pub/slackware/slackware-13.37-iso ... done.
==> SIZE slackware-13.37-install-d1.iso ... 687046656
==> PASV ... done.    ==> RETR slackware-13.37-install-d1.iso ... done.
Length: 687046656 (655M) (unauthoritative)

9% [==========>                                                                           ] 63,591,224  4.65M/s  eta 4m 54s  

# date
Mon Sep 19 00:10:00 EEST 2011

 

И инфо за сървъра:

 

204.246.0.134
Server Location:
Prairie Du Sac, WI in United States

 

P.S. Искам да спомена, че това е малко над средната скорост която се достигна.Максимума беше малко над 5.6М/с Нов тест на 100% свален файл:

 

100%[==============================================================================================================================>] 687,046,656 2.54M/s   in 3m 26s

2011-09-19 00:14:25 (3.18 MB/s) - "slackware-13.37-install-d1.iso" saved [687046656]

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Що пише ITD NETWORK долу на доставчика? На цитирания от теб резултат пише NOVATEL

 

Това е добър въпрос. Сигурен съм че е през другия нет...

 

Тестовете които бях пуснал са грешни - май ще трябва да си оправя кабелите в къщи - мислех че сме на различни рутери с на жена ми машината а явно не е така - сега като пуснах един tracert и стана ясна работата. Утре ще се занимая и ще пусна правилни тестове от Н3 за бибип

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

 

Може ли още някой на Кулбокс да тества скорост от този линк ? При мен се сваля с 400КБ/с и се чудя като проблем ли да го отчитам или ддз.. Верно че тествам през Уиндолс но едва ли чак такава разлика да има... На най ниската тарифа съм но тя си е уж 40мбит/с ...

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

1490478006.png

 

 

 

през линукс

 

Може ли още някой на Кулбокс да тества скорост от този линк ? При мен се сваля с 400КБ/с и се чудя като проблем ли да го отчитам или ддз.. Верно че тествам през Уиндолс но едва ли чак такава разлика да има... На най ниската тарифа съм но тя си е уж 40мбит/с ...

 

2 и 3 mb/s

 

 

и през windows

1490491782.png

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Може ли още някой на Кулбокс да тества скорост от този линк ? При мен се сваля с 400КБ/с и се чудя като проблем ли да го отчитам или ддз.. Верно че тествам през Уиндолс но едва ли чак такава разлика да има... На най ниската тарифа съм но тя си е уж 40мбит/с ...

 

Бавно, бавно от офиса стигнах до 629КБ/сек, но тук интернета нещо е по-бавен отколкото е в къщи и има 25 човека за качени.

Ще го премеря и като се прибера.

Link to comment
Share on other sites

При мен закова на 8.3 Mb/s независимо от броя на нишките. Може би има други ограничения или до този сървър връзката е толкова . . .

 

Нали не си объркал Mb с MB? :) Иначе сървъра би трябвало да има Gb свързаност и да е без лимит на конекциите.

Link to comment
Share on other sites

Не съм объркал . . мноооого внимавах какво пиша.

 

Скоростта беше към 900 и няколко KB/s

 

EDIT:

Още веднъж пуснах теста - 8 Mb/s

Или връзката ми към този сървър е толкова, или има ограничение на скоростта за един IP-адрес

 

EDIT 2:

През този сървър (utah.edu) - 20 Mb/s

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Може ли още някой на Кулбокс да тества скорост от този линк ? При мен се сваля с 400КБ/с и се чудя като проблем ли да го отчитам или ддз.. Верно че тествам през Уиндолс но едва ли чак такава разлика да има... На най ниската тарифа съм но тя си е уж 40мбит/с ...

 

 

Бавно, бавно от офиса стигнах до 629КБ/сек, но тук интернета нещо е по-бавен отколкото е в къщи и има 25 човека за качени.

Ще го премеря и като се прибера.

 

В къщи постепенно ми стигна 1300 КБ/сек.

Link to comment
Share on other sites

Това е добър въпрос. Сигурен съм че е през другия нет...

 

Тестовете които бях пуснал са грешни - май ще трябва да си оправя кабелите в къщи - мислех че сме на различни рутери с на жена ми машината а явно не е така - сега като пуснах един tracert и стана ясна работата. Утре ще се занимая и ще пусна правилни тестове от Н3 за бибип

 

ДядоМраз, какво стана бе човек, да не ти писна и да изряза всичките ланки из вкъщи?

Аз пуснах едно тестче на CooolBox до LA само за справка

(теста е правен в 18.30 часа българско време на тарифа 24.90 лева. И все още чакам да видя теста на Н3, за да знам има ли смисъл да се набутвам за високата тарифа или само ще получа по бърз пиаринг?

 

 

1490996809.png

Link to comment
Share on other sites

ДядоМраз, какво стана бе човек, да не ти писна и да изряза всичките ланки из вкъщи?

Аз пуснах едно тестче на CooolBox до LA само за справка

(теста е правен в 18.30 часа българско време на тарифа 24.90 лева. И все още чакам да видя теста на Н3, за да знам има ли смисъл да се набутвам за високата тарифа или само ще получа по бърз пиаринг?

 

 

1490996809.png

 

Не съм. Просто забравих. След малко ще се занимая с кабелите и обещавам да ти пусна тестове.

 

 

ПС: Голяма излагация - забравил съм да си платя, то затова и другия кабел е бил включен в онзи компютър :) Платих сега през epay но ще дам резултати утре като го пуснат.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не е така. И аз през уина свалям от линка с около 450, но през линукс е около 3000 3500. Това е с мозилата. Не съм пробвал със специални програми за сваляне.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Не съм. Просто забравих. След малко ще се занимая с кабелите и обещавам да ти пусна тестове.

A супер! Че наистина ми е интересно! Ако може да кажеш и за коя тарифа става дума.

п.п. Това моето е под Линукс!!!

Link to comment
Share on other sites

Не е така. И аз през уина свалям от линка с около 450, но през линукс е около 3000 3500. Това е с мозилата. Не съм пробвал със специални програми за сваляне.

 

И при мен е така.Мозилата не дига повече от 450.Интересно, че и FTP клиента също не може да "надскочи" тази скорост

 

3839602s.jpg

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...