Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Аз съм с K-lite Codeck pack и почти на всички филми звука нацепва после се появява и пак изчезва незнам от какво е :confused

10х предварително за помоща

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с K-lite Codeck pack и почти на всички филми звука нацепва после се появява и пак изчезва незнам от какво е  :confused

10х предварително за помоща

Вчера пуснах ТРОЯ и на мен ми се появи нацепване на звука.С друг филм досега не ми се е получавало така.Аз съм с K-lite codec pack 2.35.Ако някой знае как се оправя да пише.

Link to comment
Share on other sites

Тея дни ако имам време ще взема да напиша един обстоен туториъл за тея кодеци,че в 11 страници се задават едни и същи въпроси вече :).

Link to comment
Share on other sites

За гледането на филм са нужни точно пет неща - DivX, XviD, DivX MPEG4, AC3 и DivXG400. Линкове може да намерите по-долу. С този "пакет" няма проблем със пускането на филм. Повечето от вас слагат кодеци и в повечето случаи нещатата са си окей. Пакетите обаче имат много минуси. Първия от тях е,че нямате реален контрол над инсталираните файлове и при евентуална смяна,не може да откриете файовете. От тук идва и вторият минус, наслагването на няколко пакета един върху друг и тоталното скапване на системата. Повечето от по-напредналите потребители могат да се справят с отстраняването на пакет с кодеци,но по-неопитните не. За това въпреки,че ще кажа как се махат, отново призовавам всички да слагат тези 5 неща които изброих в началото. Много по-добре е ако евентуално след това имате проблем с пускането на нещо,да проверите със Gspot с какво е кодирано и да си сложите кодека отделно.

 

Ако решите да преинсталирате кодек,то трябва да сте наясно кои файове трябва да изтриете,защото въпреки ънинстала,в системните директории остават важни файлове.В повечето случаи са със разширение *.ax и *.dll.

Ето и кратък списък на най-разпространените кодеци и съответно кои файлове са тяхни:

 

VIDEO Codecs

 

DMO MP4S Mpeg4s Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> mp4sdmod.dll

DMO WMV Screen decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> wmsdmod.dll

DMO WMVideo Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> wmvdmod.dll

DMO MP43 Mpeg43 Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> mp43dmod.dll

DMO MPG4 Mpeg4 Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> mpg4dmod.dll

DSH DV Video Encoder qdv.dll

DSH Indeo® video 5.10 Compression Filter Intel Corporation

DSH MJPEG Compressor quartz.dll

DSH MPEG1 MPEG Video Decoder quartz.dll

DSH DirectVobSub (auto-loading version) Gabest DVobSub.ax

DSH WMV1 Windows Media Video Decoder Microsoft Corporation wmvds32.ax

DSH WMV2 Windows Media Video Decoder Microsoft Corporation wmv8ds32.ax

DSH DIVX InterVideo MPEG4 Video Decoder InterVideo Inc. MP4VDEC.ax

DSH DIVX DivX Decoder Filter DivXNetworks, Inc. divxdec.ax

DSH MP43 Microsoft MPEG-4 Video Decompressor Microsoft Corporation mpg4ds32.ax

DSH DVSD DV Video Decoder qdv.dll

DSH DIVX DivX Decoder Filter DivXNetworks, Inc. divxdec.ax

DSH MSS1 Microsoft Screen Video Decompressor Microsoft Corporation msscds32.ax

DSH MPEG2 InterVideo Video Decoder InterVideo Inc. IVIVIDEO.ax

DSH IV50 Indeo® video 5.10 Decompression Filter Intel Corporation

DSH MJPG AVI Draw quartz.dll

DSH Video Port Manager quartz.dll

DSH AVI Decompressor quartz.dll

DSH QTRpza QT Decompressor quartz.dll

DSH MJPG MJPEG Decompressor quartz.dll

DSH QTRle Nero QuickTime™ Video Decoder Ahead Software AG NeQTVDec.ax

DSH Nero Video Decoder Ahead Software AG NeVideo.ax

DSH Nero DVD Decoder Ahead Software AG NeVideo.ax

VFW CVID Cinepak Codec by Radius Radius Inc. qcap.dll --> iccvid.dll

VFW DIVX DivX Pro™ 5.1.1 Codec DivXNetworks, Inc. qcap.dll --> DivX.dll

VFW I420 Intel 4:2:0 Video V2.50 Microsoft Corporation qcap.dll --> msh263.drv

VFW IV32 Intel Indeo® Video R3.2 qcap.dll --> ir32_32.dll

VFW IV41 Intel Indeo® Video 4.5 Intel Corporation qcap.dll --> ir41_32.ax

VFW IV50 Indeo® video 5.10 Intel Corporation qcap.dll --> ir50_32.dll

VFW IYUV Intel IYUV codec Microsoft Corporation qcap.dll --> iyuv_32.dll

VFW M261 Microsoft H.261 Video Codec Microsoft Corporation qcap.dll --> msh261.drv

VFW M263 Microsoft H.263 Video Codec Microsoft Corporation qcap.dll --> msh263.drv

VFW MRLE Microsoft RLE Microsoft Corporation qcap.dll --> msrle32.dll

VFW MSVC Microsoft Video 1 Microsoft Corporation qcap.dll --> msvidc32.dll

 

AUDIO Codecs

 

ACM 0x0011 Microsoft IMA ADPCM CODEC Microsoft Corporation quartz.dll --> imaadp32.acm

ACM 0x0002 Microsoft ADPCM CODEC Microsoft Corporation quartz.dll --> msadp32.acm

ACM 0x0006 Microsoft CCITT G.711 A-Law and u-Law CODEC Microsoft Corporation quartz.dll --> msg711.acm

ACM 0x0007 Microsoft CCITT G.711 A-Law and u-Law CODEC Microsoft Corporation quartz.dll --> msg711.acm

ACM 0x0031 Microsoft GSM 6.10 Audio CODEC Microsoft Corporation quartz.dll --> msgsm32.acm

ACM 0x0022 DSP Group TrueSpeech™ Software CODEC DSP GROUP, INC. quartz.dll --> tssoft32.acm

ACM 0x0042 Microsoft G.723.1 CODEC Microsoft Corporation quartz.dll --> msg723.acm

ACM 0x0160 Windows Media Audio Microsoft Corporation quartz.dll --> msaud32.acm

ACM 0x0161 Windows Media Audio Microsoft Corporation quartz.dll --> msaud32.acm

ACM 0x0130 Sipro Lab Telecom ACELP.net audio codec Sipro Lab Telecom Inc. quartz.dll --> sl_anet.acm

ACM 0x0055 Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 Codec (advanced) Fraunhofer Institut Integrierte Schaltungen IIS quartz.dll --> l3codeca.acm

ACM 0x0402 Indeo® audio software Intel Corporation quartz.dll --> iac25_32.ax

DMO 0x0045 InterVideo G726Dec DMO qasf.dll --> G726Dec.dll

DMO 0x0160 WMAudio Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> wmadmod.dll

DMO 0x000a WMSpeech Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> wmspdmod.dll

DSH 0x0001 AC3Filter Copyright © 2002-2004 by Alexander Vigovsky ac3filter.ax

DSH 0x0050 MPEG Audio Decoder quartz.dll

DSH 0x0055 MPEG Layer-3 Decoder Fraunhofer Institut Integrierte Schaltungen IIS l3codecx.ax

DSH 0x0161 Windows Media Audio Decoder Microsoft Corporation msadds32.ax

DSH 0x0130 ACELP.net Sipro Lab Audio Decoder Sipro Lab Telecom Inc. acelpdec.ax

DSH InterVideo Audio Decoder InterVideo Inc. iviaudio.ax

DSH 0x4451 Nero QuickTime™ Audio Decoder Ahead Software AG NeQTADec.ax

DSH 0x0050 Nero Digital Audio Decoder Ahead Software AG and its licensors NeAudio.ax

 

XviD 1.0.1.05062004

DivX MPEG4

DivXG400

AC3 1.01a RC5 (най-новият с поддръжка на DTS)

DivX 5.1.1 Free

Link to comment
Share on other sites

znachi, svalih si edin film, imam k-lite 2.27full, puskam go ima si zvuk , no niama kartina poiaviavat se samo 5-6 prekasnati linii po sredata na ekrana , koito si smeniat cveta. iskam da znam filma li e povreden ili triabvat drugi kodeci.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам 1.17 е по-новата версия. Сложи си нея или ACE Mega Codec Pack

 

A, да питам и аз нещо. Защо като съм с най-новите кодеци на ACE Mega Codec Pack (Върви с BSPlayer), като гледам някой по-нов филм с BSPlayer-а и ми насича все едно е с 20 кадъра в секунда, а не 24. А като го гледам на Windows Media Player, всичко си е нормално.

Link to comment
Share on other sites

А уе всеки се оплаква от тоя k-lite а пък аз нямам никакви проблеми!Аз съм с версия 2.10 full.До сега всеки един филм ми е тръгвал без проблеми!Или ви се е омазал тотално Уиндоус-а или новите версии на k-lite(с които сте) са с някви бъгове(малко вероятно) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой , ако се е базикал повече с VobSub да каже как да си смъкна субтитрите до дъното на екрана. Предварително казвам , че пробвах Override Placement сваля ги но , не до дъното на екрана. Като го дам на Full Screen филма и има още 1 пръст и повече отдолу ???? Преди време , четох че се базикаше в някакъв файл ... ама не помня вече !!! ????????? :confused

Link to comment
Share on other sites

Защо някои (повечето) филми които гледам, ту онлайн ту след като ги сваля ми трептят, все едночи дава кадрите забавено и се получава едно мигане на филма, а на някои части белите учстъци от фона ми ги дава направо черни :confused

И да питам как мога да си го оправя.

 

ЕДИТ: Аве хора, пуснах тоя пост преди 1 седмица и още никои не го е прочел

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Защо някои (повечето) филми които гледам,  ту онлайн ту след като ги сваля ми трептят, все едночи дава кадрите забавено и се получава едно мигане на филма, а на някои части белите учстъци от фона ми ги дава направо черни  :confused

И да питам  как мога да си го оправя.

 

ЕДИТ: Аве хора, пуснах тоя пост преди 1 седмица и още никои не го е прочел

Прочетох и ми се струва че трептенето е от кодексите сложи по нова версия на K-lite kodecs pack

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ПОМОЩ!

Може ли някой да ми каже, защо като се опитам да гледам филм online ми излиза съобщение : " Can not create DirectShow Player" Естествено филма не тръгва.На какво се дължи това? Ако същия филм си го сваля на харда обаче, го гледам без проблем.Имам инсталиран K-Lite Codec pack.

Благодаря Ви преварително!

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми малко помощ :bgrin: ...значи като си тегля някой филм и много бавно ми изкарва картината,а имаче звука си е добре...можете ли да ми кажете що тъй ставъ или някой може ли да ми помогне :)

Link to comment
Share on other sites

1. като теглиш или като гледаш някой филм картината се разминава?

2. провери си компютъра за програми които могат да отнемат процесор и така да ти бави филма.

3. смени си кодеците с последните версий, но ако компютъра ти е слаб - сложи версия 4.12 на DivX.

4. пробвай друг плейър.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже какво да направя, за да гледам филми online?

Излиза ми следният надпис : "Can not create DirectShow Player"

Опитал съм с К-lite, сега съм с АСЕ mega ...все същото е...:-(

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. klcodec 2.34 Full

2. DivXG400 2.7

3. AC3 Filter

4. WM9Codecs (ако сте с 98 се слага задължително, заедно с WM 9.0 за да Ви вървят филмите Online ... :-) )

 

 

Друго не ви трябва :-) :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой ще може ли да ми каже какви кодеци са ми нужни ,за да гледам:

What.Lies.Beneath.1.(5.03-ac3-FZB)??

Уж сложиш някакви ама не става,филмът не тръгва :(

Link to comment
Share on other sites

Отваряш с GSpot и виждаш с какво е кодирано. Ако не може да се оправиш, пейстни шот :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...