Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

Незнам за вас но аз съм с K-Lite Mega codek pack 1.50 има и нови K-Lite Mega codek pack 1.53 но ме марзи да преинсталирам Wina и всичко си върви и онлине мога да гледам филми

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply
Незнам за вас но аз съм с K-Lite Mega codek pack 1.50 има и нови K-Lite Mega codek pack 1.53 но ме марзи да преинсталирам Wina и всичко си върви и онлине мога да гледам филми

 

Еми инсталирах го пак не върви. Само дето ми намери много развлени файлове за DirectPlay...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Някой разбрал ли е, защо при гледане на онлайн филми, VobSub-а не се поевява?

Не съм много сигурен но с К-лите Мега кодек пак като се инсталира те пита дали автоматично да се зареждат субтитрите или претърси при инсталацията някаде отметка автоматично да ти зарежда субтитрите . Лошото при мен е , че избрах и плаяра да ми избира сутитрите и кодека и ми се появяват 4 реда субтитри ако филма е на моя компютър . В този случай променям името на субтитрите премахвам някой дума и зареждам ръчно субтитрите на филма за да не ми се дублират.

А при онлине филмите ми се зареждат субтитрите . Я пробвай да ги преинсталираш и гледай за отметка да ти се зареждат автоматично субтитрите .

Link to comment
Share on other sites

В К-Лайт има два кодека за субтитри - ffdshow и vobsub. На мен ми харесват повече тези на воб-а и затова махам отметката за субтитрите от ffdshow. Обаче така не ми показва субтитри при онлайн филмите, докато ако гледам от харда, няма никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

знам, че не е точно тук мястото за подобен въпрос, ама щом пише "codecs" реших да се няместя :)

та ... къде на xvid-a се настройва резолюцията при encoding процеса? може да кажете и за ffdshow, 'щото и той може да се ползва за случая.

Link to comment
Share on other sites

Не се настройва, настройва се от програмата, с която енкодваш. На Virtual Dub например Video -> Filters -> Add -> Resize.

Link to comment
Share on other sites

Не се настройва, настройва се от програмата, с която енкодваш. На Virtual Dub например Video -> Filters -> Add -> Resize.

 

ок, мерси ... въпреки че ffdshow не е програма, но чрез нея също се resize-ва.

от друга страна в настройките на DivX има опция за резолюцията

 

... и все пак, смътно си спомням, че съм променял x:y някъде в самия кодек :huh: ... а пък може и да съм се заблудил. :blink:

Link to comment
Share on other sites

През DivX става, да, но там нещата не се свеждат до прост фрий кодек, какъвто е XviD :). ffdshow също се води някакъв пакет от кодеци, в който нищо чудно да има опция.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем.От днес съм на ggbit и искам да гледам филмите on-line но който и филм да си пусна не ми тръгва.Стои черен екрана и нищо не зарежда.Даже ми забива и browser-а.Преди малко преинсталирах джама и сега съм с последната версия на k-lite mega codec pack.Сигурно проблема ми идва от кодеците, така че ще може ли някой да даде линк към някои по-читави кодеци.Мерси предварително.

 

П.С.

С Firefox съм ако е от значение.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

като се омажат кодеците, как се оправяте (без да преинсталирате)? с махане и инсталиране отново не се получава .... има ли по принцип някаква програма, която може да ги изчисти? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ако се закучат нещата (а това обикновено става, когато са намесени пакети), трябва ръчно да се трият файлчетата.

 

Ето ти списък на по-известните:

 

DMO MP4S Mpeg4s Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> mp4sdmod.dll

DMO WMV Screen decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> wmsdmod.dll

DMO WMVideo Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> wmvdmod.dll

DMO MP43 Mpeg43 Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> mp43dmod.dll

DMO MPG4 Mpeg4 Decoder DMO Microsoft Corporation qasf.dll --> mpg4dmod.dll

DSH DV Video Encoder qdv.dll

DSH Indeo® video 5.10 Compression Filter Intel Corporation

DSH MJPEG Compressor quartz.dll

DSH MPEG1 MPEG Video Decoder quartz.dll

DSH DirectVobSub (auto-loading version) Gabest DVobSub.ax

DSH WMV1 Windows Media Video Decoder Microsoft Corporation wmvds32.ax

DSH WMV2 Windows Media Video Decoder Microsoft Corporation wmv8ds32.ax

DSH DIVX InterVideo MPEG4 Video Decoder InterVideo Inc. MP4VDEC.ax

DSH DIVX DivX Decoder Filter DivXNetworks, Inc. divxdec.ax

DSH MP43 Microsoft MPEG-4 Video Decompressor Microsoft Corporation mpg4ds32.ax

DSH DVSD DV Video Decoder qdv.dll

DSH DIVX DivX Decoder Filter DivXNetworks, Inc. divxdec.ax

DSH MSS1 Microsoft Screen Video Decompressor Microsoft Corporation msscds32.ax

DSH MPEG2 InterVideo Video Decoder InterVideo Inc. IVIVIDEO.ax

DSH IV50 Indeo® video 5.10 Decompression Filter Intel Corporation

DSH MJPG AVI Draw quartz.dll

DSH Video Port Manager quartz.dll

DSH AVI Decompressor quartz.dll

DSH QTRpza QT Decompressor quartz.dll

DSH MJPG MJPEG Decompressor quartz.dll

DSH QTRle Nero QuickTime™ Video Decoder Ahead Software AG NeQTVDec.ax

DSH Nero Video Decoder Ahead Software AG NeVideo.ax

DSH Nero DVD Decoder Ahead Software AG NeVideo.ax

VFW CVID Cinepak Codec by Radius Radius Inc. qcap.dll --> iccvid.dll

VFW DIVX DivX Pro™ 5.1.1 Codec DivXNetworks, Inc. qcap.dll --> DivX.dll

VFW I420 Intel 40 Video V2.50 Microsoft Corporation qcap.dll --> msh263.drv

VFW IV32 Intel Indeo® Video R3.2 qcap.dll --> ir32_32.dll

VFW IV41 Intel Indeo® Video 4.5 Intel Corporation qcap.dll --> ir41_32.ax

VFW IV50 Indeo® video 5.10 Intel Corporation qcap.dll --> ir50_32.dll

VFW IYUV Intel IYUV codec Microsoft Corporation qcap.dll --> iyuv_32.dll

VFW M261 Microsoft H.261 Video Codec Microsoft Corporation qcap.dll --> msh261.drv

VFW M263 Microsoft H.263 Video Codec Microsoft Corporation qcap.dll --> msh263.drv

VFW MRLE Microsoft RLE Microsoft Corporation qcap.dll --> msrle32.dll

VFW MSVC Microsoft Video 1 Microsoft Corporation qcap.dll --> msvidc32.dll

 

Както виждаш, принципно всички проблемни са .dll и .ax, но често ax правят проблем.

Link to comment
Share on other sites

Невъзможно е да се самовъзтановяват, но е възможно да се ползват и да не могат да се изтрият, така че пробвай под Safe Mode.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен но с К-лите Мега кодек пак като се инсталира те пита дали автоматично да се зареждат субтитрите или претърси при инсталацията някаде отметка автоматично да ти зарежда субтитрите . Лошото при мен е , че избрах и плаяра да ми избира сутитрите и кодека и ми се появяват 4 реда субтитри ако филма е на моя компютър . В този случай променям името на субтитрите премахвам някой дума и зареждам ръчно субтитрите на филма за да не ми се дублират.

А при онлине филмите ми се зареждат субтитрите . Я пробвай да ги преинсталираш и гледай за отметка да ти се зареждат автоматично субтитрите .

Същия проблем не знам защо ВобСъб -а не се отваря почти никога

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв нов кодек пак? В смисъл...бях си с АСЕМСР, обаче някой филми ми даваха проблеми. Я няма звук, я само звук без картина... Сложих К-лайт и тези въпросните филми се оправиха, а някой други се развалиха. А някой от най-новите не вървят и с 2та кодека. Та..има ли някакъв нов, който да оправи нещата?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Направих всичко.Благодаря! :)

Сложих му G400 и K-Lite и си настроих езика на субс.

Някой знае ли как стават тези настройти че Спешно ми трябват

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как стават тези настройти че Спешно ми трябват

Da naistina nqkoi ako znae kak se pravqt nastroikite na G400 taka 4e da trugvat subtitrite na bg neka da kaje pls 6toto sq sum s nego i k-lite i subtitrite sa mi maimunki i mn se nerva 4e ne moga da go opravq...Helpp!

Link to comment
Share on other sites

След като се появи иконката в System Tray-a даваш десен бутон и DivXG400. После Subtitles -> Font и там Script трябва да е на Cyrillic.

Link to comment
Share on other sites

След като се появи иконката в System Tray-a даваш десен бутон и DivXG400. После Subtitles -> Font и там Script трябва да е на Cyrillic.

:punk :punk :punk :punk :punk :) Пич ти си най-добрия МЕРСИ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Каква програмка трябва да си инсталирам, за да ми тръгват субтитрите при гледане на филми онлайн? И имам проблем с конвъртването на един флаш (.flv) в дивекс (.avi). Total video converter не го разпознава като видео (а си е точно такова). Предложете ми някаква друга програмка за конвертиране на флаш. Мамка му, свалих цялото youtube.com и най-готиното видео не мога да си съхраня!

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали точно е тука мястото за този проблем :unsure: , но като гледам филм online от movies.co.jp цветовете на картината са подобни на черно-бял филм :wacko: тоест не е цветно, а всички филми ми ги дава в няколко нюанса на сивото и бялото. И това е от 2-3 седмици сигурно. Доста кодеци слагах и пак е така. Обаче само от там ми ги дава така от movies.hu си е всичко на 6 :woot

Edit: сега видях, че и от erotica.tv ми ги дава така с прецакани цветове. Значи само от еврокомските саитове са ми такива прецакани цветовете...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
... И имам проблем с конвъртването на един флаш (.flv) в дивекс (.avi). Total video converter не го разпознава като видео (а си е точно такова). Предложете ми някаква друга програмка за конвертиране на флаш. Мамка му, свалих цялото youtube.com и най-готиното видео не мога да си съхраня!

Riva FLV Encoder 2

How to convert .flv (flash video) to .avi or .mpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...