Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

значи имам нужда от малко помощ филмчетата си ги гледам с някъв плеър VLC -video lan незнам си кво та туй нещо отваря сичко което сваля да обаче когато действието в филма стане голямо( или иначе казано кат се раздвижат повечко фигурите ) и се получава лагване и то доста често ся ясно ми е че компа ми е бракма -amd K-6 на 400 mhz с някво тъпо видео 4 мв и съм точно на границата :( обаче няма ли някъв по прост плеър ли кодеци ли кво дето да не ми тормозят толкова тракалясника че да работи нормално :confused я дайте най-простото за което се сещате тенкю предварително

Link to comment
Share on other sites

значи имам нужда от малко помощ филмчетата си ги гледам с някъв плеър VLC -video lan незнам си кво та туй нещо отваря сичко което сваля да обаче когато действието в филма стане голямо( или иначе казано кат се раздвижат повечко фигурите ) и се получава лагване и то доста често ся ясно ми е че компа ми е бракма -amd K-6 на 400 mhz с някво тъпо видео 4 мв  и съм точно на границата  :(  обаче няма ли някъв по прост плеър ли кодеци ли кво дето да не ми тормозят толкова тракалясника че да работи нормално  :confused  я дайте най-простото за което се сещате тенкю предварително

Избери си от ТУК

(това е раздел за плеери,там може да има нещо леко)Имаше един за ДОС

Макар,че силно се съмнявам,че ще спре да ти насича.

Link to comment
Share on other sites

значи имам нужда от малко помощ филмчетата си ги гледам с някъв плеър VLC -video lan незнам си кво та туй нещо отваря сичко което сваля да обаче когато действието в филма стане голямо( или иначе казано кат се раздвижат повечко фигурите ) и се получава лагване и то доста често ся ясно ми е че компа ми е бракма -amd K-6 на 400 mhz с някво тъпо видео 4 мв  и съм точно на границата  :(  обаче няма ли някъв по прост плеър ли кодеци ли кво дето да не ми тормозят толкова тракалясника че да работи нормално  :confused  я дайте най-простото за което се сещате тенкю предварително

ima player za takiva kat teb

daje i za po zqn mashini :)

http://free.data.bg/gorgar/mpm2/

vzemai

i pocherpi sled tova

Link to comment
Share on other sites

Moje li da poglednete part 1 ot The Gotfather II!Vsi4ko dr mi trugva bez problemi, oba4e samo kato cukna vurho nego bez da pravq opit da go puskam daje mi dava gre6ka i mi iz4ezva explorer-a!Qvno vuv file-a ima nqkuf bug!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой може ли да ми каже как да направя тея филми да ми тръгнат Онлайн ??

Всички кодеци пробвах и пак не тръгват тея филми.Квото и да направя не искат да тръгнат и не искат.Кажете как да мога да ги гледам Онлайн.Имайте в предвид ,че не ми е бавен нета.Помогнете plzzz :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как да направя тея филми да ми тръгнат Онлайн ??

Всички кодеци пробвах и пак не тръгват тея филми.Квото и да направя не искат да тръгнат и не искат.Кажете как да мога да ги гледам Онлайн.Имайте в предвид ,че не ми е бавен нета.Помогнете plzzz :confused

Ако беще пуснал един SEARCH щеше да намериш следните теми, които засягат твоят въпрос с гледането на филми онлайн. А иначе като си отвориш от каталога филмчето, което искаш да гледаш - срещу името му има две стрелки - едната е надолу - тя е за сваляне на филма и другата е на дясно - за гледане онлайн, но предлагам ти да си прочетеш долните теми, за да видиш какво е писано по този въпрос. Не че няма нищо общо с кодеците, ама не е това мястото.

Тема 1

Тема 2

Тема за субтитрите online

Link to comment
Share on other sites

Проблема е точно в кодеците.Когато натисна върху тая стрелка за онлайн.Пуска ми Медиа плейъра и ми пише някакъв error. При един мой приятел със същия нет му тръгват абсолютно всички филми. А ако не е в кодеците в какво ще е проблема ??

Link to comment
Share on other sites

Проблема е точно в кодеците.Когато натисна върху тая стрелка за онлайн.Пуска ми Медиа плейъра и ми пише някакъв error. При един мой приятел със същия нет му тръгват абсолютно всички филми. А ако не е в кодеците в какво ще е проблема ??

 

Информативно ми кажи ти с каква връзка си и какви са ти кодеците, които си си сложил, също така ми кажи и кои филми си ги пробвал да ги гледаш и дали АБСОЛЮТНО същите тръгват при твоя приятел.

Link to comment
Share on other sites

Проблем с ASF файл, за сефте ми се случва с тоя формат.

http://www.warez.ru:8083/anime2/Those.Who.....Elves.-.02.asf

Не вади звук и не намира кодек дето да си свали. Пише в съобщението за грешка ий тия неща:

 

Stream 0

 

Media Type 0:

--------------------------

AM_MEDIA_TYPE:

majortype: MEDIATYPE_Audio {73647561-0000-0010-8000-00AA00389B71}

subtype: Unknown GUID Name {00000075-0000-0010-8000-00AA00389B71}

formattype: FORMAT_WaveFormatEx {05589F81-C356-11CE-BF01-00AA0055595A}

bFixedSizeSamples: 1

bTemporalCompression: 0

lSampleSize: 279

cbFormat: 34

 

WAVEFORMATEX:

wFormatTag: 0x0075

nChannels: 2

nSamplesPerSec: 22050

nAvgBytesPerSec: 6008

nBlockAlign: 279

wBitsPerSample: 16

cbSize: 16 (extra bytes)

Идея какво трябва да кача и от къде да го дръпна?

Link to comment
Share on other sites

K-lite cdec pack i AC3 Filter sas div x5 pri mene var6at perfektna rabota s vsiakakvi formati

Е, тъкмо това ме озадачи! Качени са и К-лайт и АС3...

А с трети епизод няма проблеми - звука си върви. А защо с втори прави така?! Да не е повреден файла?

 

~edit~

Хей, колеги, оправих работата :)

Ето как става -

 

http://codecs.microsoft.com/codecs/i386/voxacm.CAB

 

download voxacm.cab

 

unrar the file and rightclick on voxacm.inf and choose install or setup

Link to comment
Share on other sites

Stream 0

 

Media Type 0:

--------------------------

AM_MEDIA_TYPE:

majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}

subtype: MEDIASUBTYPE_Avi {E436EB88-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}

formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

bFixedSizeSamples: 1

bTemporalCompression: 0

lSampleSize: 1

cbFormat: 0

 

 

Media Type 1:

--------------------------

AM_MEDIA_TYPE:

majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}

subtype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

bFixedSizeSamples: 1

bTemporalCompression: 0

lSampleSize: 1

cbFormat: 0

 

Някой да има идея това как се оправя? Явно не е проблем с аудиото

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да го отвориш с Media Player 10 и той си намира кодек, поне с моя проблем така беше. Друг е въпроса, че докато не прибавиш сайта към списъка със сигурни сайтове уиндоуса упорито отказваше да го инсталира след като го свали. Но аз си намерих линка и си го дръпнах и инсталирах собственоръчно по гореописания начин.

Като гледам какво ти е дало подобно е на моето проблемче, аз поне така го оправих. Дано и при теб да стане.

Link to comment
Share on other sites

S koi codec moga da gledam The.Polar.Express.SVCD.TELESYNC-VideoCD- tva video CD li e. Ako nqkoi znae pls da kaje.

 

P.S dano tuka e mqstoto na temata!!!!!!!!!!!!!!!!!

Мястото на поста ти е вече на правилното място, но щеше да е хубаво, ако ни кажеш ти с какви кодеци си, иначе аз имам инсталиран K-Lite Codec Pack (последният) и с Media Player Classic - си го гледам.

Link to comment
Share on other sites

Аз по принцип като кача

ffdshow-20041003

K-Lite Codec Pack 2.26 Full

и всичко ми върви прибавям още едно хубаво AC3 работещо за звука и no problem Ако искаш пробвай тази комбинация ако не стане вече нзм.

Link to comment
Share on other sites

I az imam K lite Codec Pack  i Media Player ama ne tragva na nito ednoto. Pishe Can't open file. Svalih nqkav Player POWER DVD i tragna ama pak na nego ne moga da pusna subtitrite.

Нали са ти .mpg файлове? Много странно, как така няма да ти тръгнат на Media Player Classic - да не би при свалянето да се е прецакало нещо?

 

Sp@rkY: Вземи си смени K-Lite-а, че вече има 2.34Full.

Link to comment
Share on other sites

Как мога да разбера с какви кодекси съм защото не съм ги качвала аз.Знам със сигурност че има AC3,За другото незнам защото не мога да се свържа с фирмата.

И втори въпрос когато се зарежда K-Lite pak какви настройки да му направя .

Link to comment
Share on other sites

1. Значи, за да видиш какви кодеци са ти инсталирани - отиди в C:\Program Files - и там търсиш папката с кодеците, също така можеш да отидеш в Control Panel - Add/Remove Programs. Стандартните кодек пакети, които се инсталират са: K-Lite Codec Pack, K-Lite Mega Codec Pack, Ace Mega Codec Pack, ffdShow, Ligos Indeo Codec, Codec Pack All in 1, DivX Total Pack, Matroska Pack, The Codecs, Tsunami Codec Pack, а също така може да са ти инсталирали и всичко по отделно - Divx (в различните си разновидтости: DivX Pro или DivX Free) и XviD ( с неговата най-популярна разновидност - Koepi's XviD Codec) + нясой Direct Show filter за субтитри от рода на VobSUB, G400 или ffdShow. В зависимост от това какво ти се появява в долният десен ъгъл, когато си пуснеш някой филм - може да се разбере кой Direct Show Filter използваш.

2. Преди да се инсталира някой кодек е хубаво старите кодеци да се махнат (uninstall-нат), защото има рискове да се получи тъй нареченото замазване на кодеците (омазване), което е изключително неприятно и води до проблеми в изображението, звука, стартирането на филма и т.н.

Като си инсталирвам K-Lite Codec Pack - аз правя настройки само на това - кой DirectShow филтър да ми зарежда, за да гледам със субтитри. Има една отметка най-долу по време на инсталацията, която е чекната и тя е за Disable G400 filter - точно този филтър аз използвам, за това си махам отметката. Ако ти използваш VobSUB - то тогава трябва да го включиш, защото иначе е изключен по default. ffdShow филтъра за субтитри е също като G400 изключен, така че ако си решила да използваш него, отново трябва да му махнеш отметката.

Май много сложно го описах, но се надявам да се оправиш - ако не - пиши ми ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...