Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

Отваряш с GSpot и виждаш с какво е кодирано. Ако не може да се оправиш, пейстни шот :).

 

Ок,10х :) Аз изтрих филма,ама ей сега ще го сваля пак.Ако има проблем ще постна шот :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

UP!

Значи-като използавм GSPOT ми пише,че имам инсталирани и аудио и видео кодеците..пускам филма с WMP-не тръгва.С BS Player-зарежда,пише FILE IS CORRUPTED!SEEKING WILL BE VERY SLOW и тръгва,но ако спра да го гледам после не мога да го превъртя напред :( С VLC media player си върви,но няма Pan-Scan и не мога да уголемя субтитрите..някакви идеи? :) Защо така се получава с различните плеъри? :)

Link to comment
Share on other sites

С K-Lite 2.48 има някви проблеми сигурно по настройките на Direct VobSub - няма субтитри при онлайн гледане (не се стартира изобщо VobSub), при офлайн е ОК

Link to comment
Share on other sites

С BS Player-зарежда,пише FILE IS CORRUPTED!SEEKING WILL BE VERY SLOW и тръгва,но ако спра да го гледам после не мога да го превъртя напред :(

 

Този номер го прави, когато има проблем с ключовите кадри.

Ето един начин да се оправи този дефект:

 

1. Отваряш файла с Virtual Dub, само че преди да дадеш OK, трябва да отметнеш квадратчето, на което пише Ask for extended options after this dialog

2. Показва ти един друг прозорец, на който отмяташ квадратчето Re-derive keyframe flags и натискаш пак OK

3. Чакаш, докато Virtual Dub си свърши работата, по груби сметки около половин час за нормален филм (е, зависи от компютъра, разбира се)

4. След като е готово, избираш в менютата Video и Audio опцията Direct stream copy (направи го на всяка цена, иначе програмата ще почне да разкодира филма), дай Save as AVI и за минута-две е готов :)

Link to comment
Share on other sites

Този номер го прави, когато има проблем с ключовите кадри.

Ето един начин да се оправи този дефект:

 

1. Отваряш файла с Virtual Dub, само че преди да дадеш OK, трябва да отметнеш квадратчето, на което пише Ask for extended options after this dialog

2. Показва ти един друг прозорец, на който отмяташ квадратчето Re-derive keyframe flags и натискаш пак OK

3. Чакаш, докато Virtual Dub си свърши работата, по груби сметки около половин час за нормален филм (е, зависи от компютъра, разбира се)

4. След като е готово, избираш в менютата Video и Audio опцията Direct stream copy (направи го на всяка цена, иначе програмата ще почне да разкодира филма), дай Save as AVI и за минута-две е готов :)

 

 

Филмът го изтрих,затова пробвах с друг видео файл,с който имам същия проблем :) Изтеглих си VirtualDub 1.6.6. ,стартирам програмата,отварям желания файл и програмата почва да го сканира,а после изписва лист с предупреждения относно:

AVI INDEX NOT FOUND OR DAMAGED

INVALID CHUNK DETECTED....

мога да натисна само ОК,след което ми се отварят две прозорчета,в които върви предаването ;) Мисълта ми е,че няма как да изпълня точка 1,2 от твоя пост,защото тези опции не ми се появяват :(

Link to comment
Share on other sites

Филмът го изтрих,затова пробвах с друг видео файл,с който имам същия проблем :) Изтеглих си VirtualDub 1.6.6. ,стартирам програмата,отварям желания файл и програмата почва да го сканира,а после изписва лист с предупреждения относно:

AVI INDEX NOT FOUND OR DAMAGED

INVALID CHUNK DETECTED....

мога да натисна само ОК,след което ми се отварят две прозорчета,в които върви предаването ;) Мисълта ми е,че няма как да изпълня точка 1,2 от твоя пост,защото тези опции не ми се появяват :(

 

Ама още при самото отваряне, в прозореца Open, трябва да я има опцията Ask for extended options after this dialog най-отдолу. Поне в моята версия 1.5.10 я има.

Link to comment
Share on other sites

Ама още при самото отваряне, в прозореца Open, трябва да я има опцията Ask for extended options after this dialog най-отдолу. Поне в моята версия 1.5.10 я има.

 

Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

:( Повечето филми в movies.hu ми насичат ужасно. Това от кодеците ли е или от връзката? На гигабит съм и плащам по 28 кинта на месец. Не би трябвало да има проблеми точно с филмите, ама точно те са най зле. :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :cry
Link to comment
Share on other sites

:( Повечето филми в movies.hu ми насичат ужасно. Това от кодеците ли е или от връзката? На гигабит съм и плащам по 28 кинта на месец. Не би трябвало да има проблеми точно с филмите, ама точно те са най зле.  :angry1  :angry1  :angry1  :angry1  :cry

зависи от натоварването на сървъра. Най-лесно да разбереш е като свалиш филм който ти насича и го пуснеш на твоя комп

Link to comment
Share on other sites

зависи от натоварването на сървъра. Най-лесно да разбереш е като свалиш филм който ти насича и го пуснеш на твоя комп

тогава не насичат.

Link to comment
Share on other sites

:( Повечето филми в movies.hu ми насичат ужасно. Това от кодеците ли е или от връзката? На гигабит съм и плащам по 28 кинта на месец. Не би трябвало да има проблеми точно с филмите, ама точно те са най зле.  :angry1  :angry1  :angry1  :angry1  :cry

От всичко друго може да е ама не и от кодеците.Ако беше от кодеците или нямаше да ти тръгва , или щеше да е неясен образа.Препоръчвам ти да си сваляш първо филмите на харда и след това да ги гледаш.Ако си на тарифа 28лв. тва нема да ти отнема много време.

Link to comment
Share on other sites

От всичко друго може да е ама не и от кодеците.Ако беше от кодеците или нямаше да ти тръгва , или щеше да е неясен образа.Препоръчвам ти да си сваляш първо филмите на харда и след това да ги гледаш.Ако си на тарифа 28лв. тва нема да ти отнема много време.

Ако имах нерви и време да ги свалям, нямаше въобще да пиша тук. Просто дразни много и трябва да се оправи някак.

 

А от movies.co.jp въобще не мога да гледам онлайн. Цъкам на пусни онлайн и ми се появява медиа плеър както и в другия сайт обаче не тръгва нищо и иконката плей не работи. Някакви идеи поне за това?

Link to comment
Share on other sites

Ако имах нерви и време да ги свалям, нямаше въобще да пиша тук. Просто дразни много и трябва да се оправи някак.

 

А от movies.co.jp въобще не мога да гледам онлайн. Цъкам на пусни онлайн и ми се появява медиа плеър както и в другия сайт обаче не тръгва нищо и иконката плей не работи. Някакви идеи поне за това?

 

 

За movies.co.jp и аз не мога да гледам онлайн.С K-Lite съм.Преди ,доколкото си спмням ,като бях с ACE филмите ми вървяха.Не вярвам да е от кодеците ,но незнам и от какво друго може да е.

За movies.hu проблема е във връзката.Аз съм на 18лв ГГБит и гледам филми онлайн без проблем.Просто в по-късните часове връзката е много натоварена и не може да се гледа нормално.Преди 20:00 часа и след 23:00 има възможност да се гледа филмче ,но през тези 3 часа е почти невъзможно.

А и какво толкова те мързи да сваляш?Пускаш да се сваля(на теб за 20 мин.ще ти се свали)пускаш някоя игрица,джиткаш си и като ти писне излизаш и виждаш ,че филма ти е готов. ;) Какво толкова...превиш една карта а CS :P

Link to comment
Share on other sites

За гледането на филм са нужни точно пет неща - DivX, XviD, DivX MPEG4, AC3 и DivXG400. Линкове може да намерите по-долу. С този "пакет" няма проблем със пускането на филм. Повечето от вас слагат кодеци и в повечето случаи нещатата са си окей. Пакетите обаче имат много минуси. Първия от тях е,че нямате реален контрол над инсталираните файлове и при евентуална смяна,не може да откриете файовете. От тук идва и вторият минус, наслагването на няколко пакета един върху друг и тоталното скапване на системата. Повечето от по-напредналите потребители могат да се справят с отстраняването на пакет с кодеци,но по-неопитните не. За това въпреки,че ще кажа как се махат, отново призовавам всички да слагат тези 5 неща които изброих в началото. Много по-добре е ако евентуално след това имате проблем с пускането на нещо,да проверите със Gspot с какво е кодирано и да си сложите кодека отделно.

 

Ако решите да преинсталирате кодек,то трябва да сте наясно кои файове трябва да изтриете,защото въпреки ънинстала,в системните директории остават важни файлове.В повечето случаи са със разширение *.ax и *.dll.

 

XviD 1.0.1.05062004

DivX MPEG4

DivXG400

AC3 1.01a RC5 (най-новият с поддръжка на DTS)

DivX 5.1.1 Free

Прочетох цялата тема като начинаещ. Благодаря на RIP за информацията в този пост.

Аз искам да си сваля тези 5 програмки, но линкчетата не бачкат !!

На достъпна на ЕК могат ли да се гледат филми онлайн не ми е ясно???

Също така има ли проблем, че ползвам Уиндоус 98? Опитах да сваля най-новата версия на К-lite, но не успях. Да не би да е несъвместима с Уин 98??

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че поне някой ме е послушал :) Линковете не работят, защото няма и ftp, но ги качих ето тук.

 

K-Lite е съвместим, а защо не можеш да го свалиш нямам идея, може би имаш предвид инсталираш.

На всяка тарифа може да си гледаш филми онлайн, но естествено ще почакаш доста докато буферира и всъщност идеята се губи, така че е по-добре да го свалиш.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз имам следният проблем. След като си инсталнах новите драйвери на нВИДИА и филмите сега ми вървят с много гадно ка4ество. Всичко ми го прави в жълто. От какво може да е. Когато го пусна примерно през РеалПлайер и се оравя, но ако е накеф пц-то, защото рядко ми тръгват както трябва. Дали трябва да преинстална и кодеците?

Link to comment
Share on other sites

Пак имам същият проблем. :( и след като ги преинсталнах.

Добре, щом тогава и така не става - деинсталирай кодеците, драйвърите на видео-картата и почни на ново. Първо видео-картата и после наново кодеците, ако пак има проблеми - пробвай дали със старите драйвъри на картата ще ти дава пак такива неща по филмите. Ако и тогава има проблем, работата става дебела и да видим какво друго да мислим, за да оправим проблема. ;) Но дано не се стигне до там.

Успехи!

Link to comment
Share on other sites

Целият проблем идва от Драйверите. v77.72 . И аз предполагах ама си викам "тия нвидия пък да са толкова некадърни, едвали"

Действително драйверите не са наред нещо. Аз лично нямам тези проблеми с цветовете, но при мен пък всеки път като гледам на телевизора филм, трябва да настройвам положението на образа, и зуум-а. Не си помни настройките. С 77.72 съм. Преди съм нямал този проблем, засега ще свикна, не гледам много често филми, но ако почне да ме дразни това, ще сложа по-стар драйвер.

Не знам, може би трябва да рестартирам след като за пръв път пуснах филм след инсталирането на 77.72...

Link to comment
Share on other sites

А уе хора защо не ми трагват филмите онлайн имам k-lite codec  трябва ли ми нещо друго и ако ми трябва какво е то?!

Ако си със стара версия на K-Lite я смени с по-новата от тук!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...