Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Hidalgo -

Za prav pat ot mn vreme nasam imam problem s film .Obiknovenno kato mi se slu4i prosto podmenqm codecite s po novi no tozi pat ne stava.

Kajete kak da go podkaram.

 

Kato go pusna pishe "ClassFactory cannot supply requested class" i ne tragva,

Link to comment
Share on other sites

Hidalgo -

Za prav pat ot mn vreme nasam imam problem s film .Obiknovenno kato mi se slu4i prosto podmenqm codecite s po novi no tozi pat ne stava.

Kajete kak da go podkaram.

 

Kato go pusna pishe "ClassFactory cannot supply requested class" i ne tragva,

 

Ами пробвай с ffdshow можеш да си го свалиш от TUK

 

 

Успех :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

zna4i imam problem s zvoka na vampire hunter d bludlust 2000 zna4i svaqlam kakto vinagi 20-tina procenta ot ne6to i gledam za ko staa duma ma nqma zvuk pak sas g spod mi dava 4e ima zvuk i 4e imam 4 compatable codecs.drugo s edin druk film svalqm si pak 20-30% i gledam biva ima si zvuk si4ko e nared,svqlqm go puskam go i zvuka i kartinata se razminavat pak kat go preglrjdah ne se razminavaha.tva ne6to ot komputara li mi e ili?neznam kajete format li da praa ko? 10X prevaritelno

Link to comment
Share on other sites

С какво сваляш 20% от филма и го гледаш? Нищо чудно ако свалиш файла на 100% звук да си има.

Link to comment
Share on other sites

zna4i imam problem s zvoka na vampire hunter d bludlust 2000 zna4i svaqlam kakto vinagi 20-tina procenta ot ne6to i gledam za ko staa duma ma nqma zvuk pak sas g spod mi dava 4e ima zvuk i 4e imam 4 compatable codecs.drugo s edin druk film svalqm si pak 20-30% i gledam biva ima si zvuk si4ko e nared,svqlqm go puskam go i zvuka i kartinata se razminavat pak kat go preglrjdah ne se razminavaha.tva ne6to ot komputara li mi e ili?neznam kajete format li da praa ko?  10X prevaritelno

 

Sloji toq codec i shte ti se otpravi

Link to comment
Share on other sites

Мисля че имаше преди 2-3 месеца такава тема, но ето го и моя фаворит:

 

GordianKnot.CodecPack.1.3

 

Това е най-доброто нещо излизало някога, просто не ти трябва друго, единственото лошо нещо е, че качва и една долна програмка Gator (gtm, cmesys), но тя лесно може да се ремувне

 

start --> run --> msconfig --> startup нахаш CMEsys и GStartup

Link to comment
Share on other sites

ami tova mi e vaprosa: Koi spored vas sa nai-dobrite codec paketi?

 

Я?! Цяла тема за кодеци.. Цели 5 страници изписани по въпроса кой е най-добрия кодек...

 

@subbs - имам още една тема за теб - Правила на форума - прочети я.

Link to comment
Share on other sites

не знам дали е точно проблем, но мен лично много ме дразни. първоначално си мислех, че е само при един филм, но в последствие се оказа, че при всички е така(при някои не е чак толкова фрапиращо). значи ..... остават сенки от предишни кадри! не разбирам много от кодеци и не знам дали е в тях причината(нищо не съм "барал" по настройките им).

 

ползвам k-lite 2.26 full, xvid(отделен) и ffdshow.

Link to comment
Share on other sites

Абе, не съм сигурен, че т'ва е за тука, ама все пак ще се пробвам. Значи, като си пусна някои филм и звука изпреварва картината (или по-скоро картината изостава). Мися, че при всички формати е така. Като пусна филм с crystal media player proffesional в статистиките пише Fast YV12->YUV422 conversion (can't setup YV12). Освен това по - новите филми СТРАШНО яко насичат. Е да, като ми видите системката... ама се пак на най-ниско качество без разни там екстри би трябвало горе-долу да бачкат.

--------------------------

Win98, Celeron 433mhz, VooDoo Banshee 16MB, Sound - Yamaha 723 ( :confused ) и с К-Lite Codec Packa

--------------------------

Плийз, хеелп :cry

Link to comment
Share on other sites

Minimum System Requirements

Before you download DivX® software, please ensure that your computer meets the minimum system requirements shown below. If you can manage it, we recommend as powerful a machine and video card as you can get your grubby little hands on, but here are the minimum requirements for those of you still living in the twentieth century. ;-)

 

These minimum requirements are measured for full-screen (640x480) video playback with playback quality and post-processing settings at their lowest levels. Full playback quality and post-processing requires at least 15% more CPU power.

 

DivX®

Windows

 

Windows 98 or higher

Pentium II 450 processor or equivalent

64 MB or more of RAM

8 MB or higher video card

Minimum 24-bit color when using Windows Media Player

DirectX 7 or higher is suggested for best video performance

 

DivX Pro™

Windows

Windows 98 or higher

Pentium II 450 processor or equivalent

64 MB or more of RAM

8 MB or higher video card

Minimum 24-bit color when using Windows Media Player

DirectX 7 or higher is suggested for best video performance

 

Това е за Div, но и за XviD изискванията са идентични!

Link to comment
Share on other sites

ае пичове имам малко проблемче-значи дръпнах си от вареза mater&commander обаче нещо звука се ебава деа.Експлозии и разни други ефекти почти не се чуват-аз съм с 5.1 саун система,с саундкарта на creative и к-лайт кодек пака.И със БСплайъра и със Медиа Плейъра го прави тоя номер..някакви идеи от какво може да бъде тфа?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Awe hora nqkoi mozhe li da mi kazhe kak se puska Alien v Predator (orqzaniq deto e po 300 MB), 6toto si imam codeci, gspot mi go pokazva, 4e moga da go rendervam i si4ko a puk ne vurvi - stoi na 00:00. Sorry ako ve4e nqkoy e pital ne6to podobno ama mi6kata mi se sgomnqsa i s keyboard mi e baq trudno da browsevam.

Link to comment
Share on other sites

awe hora q kajete koi codec ka4va6e edna prilojna programka za subtitri na media player 4e iskam da gledam filmite s media player :)

 

sorry ako go ima napisano vyv temata no ne mi se 4etqha 5 stranici a sym zabrail koi e to4no toq codec G400 pomna ima6e ne6to ama ne pomna koe go ka4va6e 6toto az predi ka4vah qko codeci nared a sega polzvam samo K-lite mnogo mi haresva toq codec ama tova go nqma tam.

 

a da i o6te ne6to na nimo codec pack koq e nai-novata versiq ? koq mi prepory4vate.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...