Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

Само на мен ли ми се появява този проблем:

1.Postam нямаще звук...

2.сега и Scarface няма звук!

Аиде да ми кажете що така??

Няма звук или ти е много слаб и тих, защото ако ти е тих, то това може да е и от настройките на AC3 филтъра - ако е с АС3 звук, разбира се.

С какъв кодек си?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply
Няма никакъв звук!

Кодекът е K-lite последна версия..

Интересен казус, аз съм със същият кодек и при мен проблеми със звука няма. Ти махна ли си стария кодек преди да инсталираш новия? Да не се е получило някакво омазване - виж с GSPOT-а дали имаш инсталирани аудио кодеци за въпросните филми, ако не - то тогава трябва или да преинсталираш кодек пакета или да търсиш някакъв аудио кодек, който ти е нужен за гледането на въпросните филми. Това се сещам за сега, другото е - да е филма, но специално Scarface го гледах отново скоро и такива аномалии нямаше с него. :(

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с филмите (т.е. кодеците).Филмите са След утрешния ден,Маджурския кандидат,Малка черна книга.И трите филам ми лагват.С К-лайткте съм 2.35 пак.Видеото ми е Asus radeon 9200 se (64mb).

 

Аре уе майна никой ли няма да ми помогне и да ми каже какво става ?!

Link to comment
Share on other sites

имам следния проблем,като пусна някои филм да гледам и субтитрите ми не се виждат само до половината,другата част са под долната черна линия(за широко екранните филми говоря).

всичко друго си е ок,плс помогнете

Link to comment
Share on other sites

С кой DirectSHOW филтър ти стартират и вграждат в картината - субтитрите?

VOB Sub, G400, ffdSHOW??? Кое използваш? Какъв ти е кодека, евентуално да се ориентираме и по това, с какво гледаш филмите????

Ако си с G400 като пуснеш филма и в долното дясно ъгълче на таскбара ти се появява малко мониторче, като натиснеш два пъти върху него и ти излизат опциите. Отиваш отгоре на второто - Subtitles и там, най-долу в ляво ти е шрифта - виж да не ти е много голям, а в дясно ти е Position - погледни Vertical на каква стойност ти е - да не ти е на нула.

Това се сещам аз, друго в момента не ми идва на ум, а и инфото е ускъдно. ;)

Link to comment
Share on other sites

ми с bsplayer съм с g 400 съм,проверих това което трябваше но пак същата работа.

Тогава виж някакви настройки на BSPlayer-а да не би да има и субтитрите да са ти много ниско долу. Другото решение е от G400 да си дадеш osition - Vertical - на 15 - 20 и да видиш дали ще ти се качат по-горе субтитрите.

 

~EDIT~

За нищо - радвам се, че съм помогнал ;)

Link to comment
Share on other sites

Svalih si eto tozi film  http://warez.ru:8081/Movies4/Duel.(1971)/

no e niakakav mnogo stranen format niakoi znae li s kakvo moga da go otvoria i da go gledam.   10x

OGM e Ogg Media който е самостоятелен (единичен) файл с видео компресирано в DivX или XviD (по-вероятно xvid), аудиото е в OGG формат, който е много по-добър от mp3 и може да съдържа в себе си multiple audio streams и субтитри (всичко е събрано в един файл).

Аз съм с K-Lite Codec Pack 2.35 Full и сега дръпнах 3 минути от филма и при мен си върви без проблеми в картината и звука.

Успех! ;)

Link to comment
Share on other sites

Като изключим горния ми проблем (за който никой нищо неказа) искам да попитам мога ли пусна субтитрите на БС плеара на ТВ-то ?Незнам защо но само с тази програма не иска да ги показва !?

Link to comment
Share on other sites

...искам да попитам мога ли пусна субтитрите на БС плеара на ТВ-то ?Незнам защо но само с тази програма не иска да ги показва !?

Да разбирам от твоя пост, че имаш BSPlayer, но той не ти показва субтитрите, а ти искаш да си закараш с TV Out-а сигнала до телевизора и да гледаш там - така ли.

Не може ли да си ги пуснеш с някой друг плейр и така да ги гледаш. Да не би някъде от настройките на самия BS да трябва де се заредят субтитрите - имаше нещо такова - пробвал ли си го.

Тъй като аз не го уважавам този плейър и сега карам само по спомени от времето когато съм го разглеждал. Пишеш, че си с К-Lite 2, 35 - с какъв DirectSHOW филтър си - G400, VOBSub или ffdSHOW?

А иначе за предния ти пост - какво да ти кажа - не ти е от видео картата, кодеците са ти последните - не е нормално да ти "лагват" трите филма. Имаш няколко решения - изтегляш си ги наново, махаш си тези кодеци и си ги инсталираш наново, проверяваш дали пак ти насичат, проверяваш ги с друг Player - различен от BS Player-а.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Как мога на MV2 Player да подкарам DivX G400.Нещо не ми го пуска с тоя плейър.А по ме кефи от МИкро ДВД плейър.Айде ако някой ми каже как става ще съм му благодарен.Понеже ми писна да гледам на малак екран филмите с тоя тап ДВД плейър.А съм MV2-то се разширява перфектно... Благорадя предварително !!!

Link to comment
Share on other sites

Как мога на MV2 Player да подкарам DivX G400.Нещо не ми го пуска с тоя плейър.А по ме кефи от МИкро ДВД плейър.Айде ако някой ми каже как става ще съм му благодарен.Понеже ми писна да гледам на малак екран филмите с тоя тап ДВД плейър.А съм MV2-то се разширява перфектно... Благорадя предварително !!!

Стартираш MV2 Player избираш филма и субтитрите и му даваш "зареди".

Щом си с този player не ти е нужен DivX G400.

Ако субтитрите са със същото наименование като това на филма,ще ти ги

пусне автоматично,дори и да не ги заредиш./ако са в една директория/

С десен бутон на мишката върху картината,ще можеш да видиш и всички настройки. Има и БГ.

Link to comment
Share on other sites

A ima li nqkoi predstawa kakvi trqbwa da sa ti minimalnite iziskwaniq na PC-to da gledash filmite :)  ...............po novite de.

Mersi mnogo predvaritelno!

Погледни в тази тема.

Там съм дал минимални изисквания за филмите според DivX Network - малко са завишени, но може да се използват като отправна точка. А си спомням, че и друг път сме разисквали този въпрос, в същата тази тема - ето погледни и това - макар че е едно и също.

Дано инфото да е било достатъчно. Това че са нови или стари филмите - не те бърка.

Link to comment
Share on other sites

Slojih K-Lite codec 2.35 , obache ne mi izlizat subtitri na filmite. Niakvi nastroiki li ima ili triabva da sloja oste nesto.

Dosega biah s ACE Mega 5.93. Tam polovinata ot novite filmi koito sa pod Xvid ne trugvaha.

Nadiavam se niakoi da pomogne. Mersi predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

Slojih K-Lite codec 2.35 , obache ne mi izlizat subtitri na filmite. Niakvi nastroiki li ima ili triabva da sloja oste nesto.

Dosega biah s ACE Mega 5.93. Tam polovinata ot novite filmi koito sa pod Xvid ne trugvaha.

Nadiavam se niakoi da pomogne. Mersi predvaritelno

И при мен беше така та си дръпнах от ТУК

Link to comment
Share on other sites

Първо искам да се извиня ако е питано преди по този въпрос, но сега нямам време да чета десетте страници на темата.Та проблема ми е следния : "Стари филми които изискват DivX Low или Fast Motion codec не ми варвят.Тоест варвят, но или ми се появява черен екран с 2-3 ленти на които цветовете се сменят (предполагам че това е реалната картина) или същото, но със светло зелен екран.Пробвах с Codec Pack All in One версия 6.0.21 , -22 и -23.Пробвах с K-Lite мисля, че 2.35, пробвах с оригинален DivX и Xvid, но проблема продължава да съществува.Само на К-Lite като цъкна да инсталира и DivX Low & Fast Motion филма ми тръгва с картина,но насича много.Надявам се някой да ми каже как да си реша проблема.10x предварително

 

ЕДИТ: Пробвал съм с филма A night at the roxbury и Cube

Link to comment
Share on other sites

PLS nqkoi da pomaga PLS

iskam da si pusna edno film4e .mov no kato go pusna prez media player classic-a

i mi dava 4e trqbva da darpa nqkav 3ivx D4 Media Splitter : Video output

kakvo trqbva da napravq HELP!

 

P.S. ka4il sam k-lite 2.35

Link to comment
Share on other sites

За да отвориш и гледаш клип с екстензия .mov, ти е необходим apple quick time codec и quick time player, който можеш да свалиш от тук. Ако искаш да гледаш клипа с windows media player или друг, трябва да си свалиш конвертор от .mov в .avi , например Liquid Media. Тази програма, позволява и обединяването на клипове, добавяне на звук и т.н., или работи като не лош movie maker /предполагам, че става въпрос за клипове от дигитален фотоапарат или мобилен телефон./

Link to comment
Share on other sites

Naposledak koito i codec da si sloja filmite s AC3 sound mi nasi4at.niakakva alternativa na ac3 ima li s koqto moga da si puskam filmite bez problem.

 

EDIT:Cpu-to mi e p2 350 mhz slot1 no dosega sam niamal problemi

 

10x predvaritelno

 

EDIT2:4udeh se dali da napravia tema ili da pi6a v codecs no tam nikoi ne postva ako niakoi moderator smetne za neobhodimo da iztrie temata sajaliavam

 

Pozdravi!

Link to comment
Share on other sites

Naposledak koito i codec da si sloja filmite s AC3 sound mi nasi4at.niakakva alternativa na ac3 ima li s koqto moga da si puskam filmite bez problem.

EDIT:Cpu-to mi e p2 350 mhz slot1 no dosega sam niamal problemi

10x predvaritelno

Pozdravi!

Определено имаш някакви проблеми със кодеците, защото току що изгледах "Cube" и всичко си вървеше нормално. Аз съм с K-Lite Codec Pack 2,35 Full както и ти, но при мен всичко си е наред.

Ако филма е аудио компресиран с АС3 - не мога да се сетя с какво друго би могъл да го пуснеш и да ти излезе звук, освен с АС3 кодека.

Май ще трябва да си преинсталираш всичко наново, за да може да ти се оправят нещата, защото определено вече е много омазано.

Успех.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...