Jump to content
BulForum.com

Codecs


veseo

Recommended Posts

Открих само AC3,DIVX CODEC I DIVXG400,имах и още някъв който деинсталира защото ми правеще проблеми с пръстена на небелунгите и засега филмите вървят.Има и още нещоRealtek AC'97 Audio това спада ли към кодексите Коя версия на к лайта е по добра

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply
Открих само AC3,DIVX CODEC I DIVXG400,имах и още някъв който деинсталира защото ми правеще проблеми с пръстена на небелунгите и засега филмите вървят.Има и още нещоRealtek AC'97 Audio това спада ли към кодексите Коя версия на к лайта е по добра

Махй всичко и си инсталирай само DIV X ; AC3 и XVID. DIVXG400 e за субтитри.

Link to comment
Share on other sites

ТAZ обяснява чудесно, но може би не схващаш всичко.

 

Първо, не пипай Realtek 97'Audio драйвера. Забележи, това не е кодек, а системен драйвер, свързан с основните форми на I/O устройства, като USB, серийни, аудио и интегрирани драйвери.

 

Второ, изтрий всички кодаци. Давам линк за К-lite Codec Pack 2,34 Full, който е на Warez. Той е достатъчен да гледаш повечето филми. Евентуално, ще имаш проблем с филми в .mpg формат. Тогава в Google потърси MPEG-2 кодек и всичко ще е наред.

Link to comment
Share on other sites

С К-lite Codec Pack 2.34 Full няма да има проблеми и с mpeg филмите, така че най-удобно ще е да се деинсталира всичко, що е кодек и да си го сложи него. + някой DirectShow филтър за субтитрите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Какъв кодек ми трябва, за да гледам филмите on-line.Преди бях с MoonLight, но сега не работи.Някои формати не ми тръгват като .avi. Какво да направя :huh: ?

Link to comment
Share on other sites

Проблемче.Свалям си от камера във формат DV (DVSD),но проблема е че иска специален кодек за да се пусне сваленият файл и да се обработи.Video For Windows е търсеното чудо,но доколкото знам това не е кодек...

Link to comment
Share on other sites

RIP,вероятно сваляш от Sony miniDV камера, Sony използва DV кодек за editing. DV /DVSD/ кодека се държи от Main Concept. Изглежда така: FOURCC:DVSD и е VFW/Video For Windows/ kодек. Давам ти линк за сваляне на DV codecот сайта на Main Concept.

 

Успех!

 

hi all

awe iskam da vi pitam nov kodek li trebva za da se gledat filmite koito sa s AC3?

probvah s nqkoi novi da instalna ne stava - dava mi gre6ka ot samiq win:{

ako nekoi znae neka pi6e

:)

 

 

Стандартният К-lite codec pack съдържа АС3 филтър. Ако имаш проблеми с филми, които са със аудио в АС3, вероятно ще трябва да преинсталираш К-lite codec pack, но не забравяй преди това да деинсталираш всички аудио/видео кодеци. За линк за кодек пака, виж по-горе в темата.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам нищо от немски и нямам престава какво да правя:).Ако може да го качиш тук ще е е супер.Иначе камерата е Samsung

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам нищо от немски и нямам престава какво да правя:).Ако може да го качиш тук ще е е супер.Иначе камерата е Samsung

 

Като следваш линка и отвориш download страницата на Main Concept, горе в дясно кликни English, за да ти преведе страницата.

 

Разгледах подробно сайта, но имай предвид, че кодека който дават е напълно функциониращ, но е демо версия. На редактираното видео ще ти излиза воден знак. Не намерих другаде безплатен DVSD кодек. Можеш да свалиш този и да видиш как работи, после поискай от Самсунг да ти го доставят. Те са длъжни да предоставят необходимото софтуеърно оборудване на продуктите си.

Link to comment
Share on other sites

Демо едва ли ще ми свърши работа,а е голяма занимавка да чакам нещо от Самсунг.Ще потърся още из съпорта им.

Link to comment
Share on other sites

Намерих безплатен кодек.Макар да е Панасоник,бачка с всички типове DV.

Всъщност новата екпериментална версия на Virtual Dub - 1.6.1 и нагоре,поддържа DV Type 1/2,така че няма проблеми.

 

Panasonic DV Codec + Intallation Notes

Panasonic DV Codec (BG Mirror)

Virtual Dub 1.6.2

Pinnacle MPEG Codec - това е полезно!

Link to comment
Share on other sites

TAZ`s Choice:

K-Lite Codec Pack Version 2.35 -Full - 8.96 MB от 23-ти Декември 2004

Можеш да си я дръпнеш от тук.

Имаше я някъде и при нас, но не мога да я намеря сега.

Поддържа повечето кодеци и можеш да гледаш всички филми, които са излезнали до сега.За повече инфо - виж тук! ;)

Link to comment
Share on other sites

TAZ`s Choice:

K-Lite Codec Pack  Version 2.35 -Full - 8.96 MB от 23-ти Декември 2004

Можеш да си я дръпнеш от тук.

Имаше я някъде и при нас, но не мога да я намеря сега.

Поддържа повечето кодеци и можеш да гледаш всички филми, които са излезнали до сега.За повече инфо - виж тук! ;)

А с тези декодери ще мога ли да гледам SVCD или за него има някои по специялни?Защото с K-lite2.34 не иска да ми ги отвори през BSPlayer-a :hump:

Link to comment
Share on other sites

Аз си гледам VCD и SVCD, тъй като в K-Lite Codec Pack Version 2.35 има Media Player Classic [version 6.4.8.2], която ти се инсталира при желание от твоя страна и през нея си гледам всичко, що е филм. Можеш да си асоциираш VCD и SVCD-та да ти ги плейва Media Player Classic-а, а .avi-та да си ги гледаш на BSPlayer-a!

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Разминават ми се субтитрите на филма The Dreamcatcher ,не знам защо, не съм голям разбирач,но това е първият филм който свалям от warez-a и имам такъв проблем,другите филми си ги гледам без проблем .Имам K-Lite Codec pack и BSplayer ,пробвах и субтитри от друг сайт ,но пак така се получи. Та не мога да разбера при мен ли е проблема,или не.Ще съм благодарен ,ако някой ми помогне.

А пък от мнооого време искам да го гледам тоя филм ,мамка му...

Link to comment
Share on other sites

Разминават ми се субтитрите на филма The Dreamcatcher ,не знам защо, не съм голям разбирач,но това е първият филм който свалям от warez-a  и  имам такъв проблем,другите филми си ги гледам без проблем .Имам K-Lite Codec pack  и BSplayer ,пробвах и субтитри от друг сайт ,но пак така се получи. Та не мога да разбера при мен ли е проблема,или не.Ще съм благодарен ,ако някой ми помогне.

А пък от мнооого време искам да го гледам тоя филм ,мамка му...

TAZ`s Choice:

K-Lite Codec Pack  Version 2.35 -Full - 8.96 MB от 23-ти Декември 2004

Можеш да си я дръпнеш от тук.

Имаше я някъде и при нас, но не мога да я намеря сега.

Поддържа повечето кодеци и можеш да гледаш всички филми, които са излезнали до сега.За повече инфо - виж тук! ;)

 

Пробвай с най-новиа кодек на К-лите 2.35. Дано да стане ;)

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с най-новиа кодек на К-лите 2.35. Дано да стане ;)

Браво! :D

Направо накара Pepe Lopez да си сменя кодека защото субтитрите

му се разминават! И това доживях да прочета!

 

Pepe Lopez,ако имаш малки равномерни разминавания,се опитай

да зададеш избързване или забавяне от самия player който ползваш!

Link to comment
Share on other sites

Браво! :D

Направо накара Pepe Lopez да си сменя кодека защото субтитрите

му се разминават! И това доживях да прочета!

 

Pepe Lopez,ако имаш малки равномерни разминавания,се опитай

да зададеш избързване или забавяне от самия player който ползваш!

Ха ха ха Същия проблем го имах и аз само че на двадруги филма ония ден. И си качих версия 2.34 и ми се оправиха, и си щраках с пръсти и си ги гледах!

Link to comment
Share on other sites

И като допълнение на мнението на penetrating (дано не се обиди :D):

потърси тук какви субтитри има за Dreamcatcher - има два варианта с различен тайминг, но определено НЕДЕЙ да си сменяш кодеците.

James_Bond007: ти за това ли си смени кодеците - хи, хи, хи ;) Че и почна много да ги усещаш. Браво - лошо няма, но недей да "помагаш" така - много те моля!

Благодаря Ви!

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се появява този проблем:

1.Postam нямаще звук...

2.сега и Scarface няма звук!

Аиде да ми кажете що така??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...