Jump to content
BulForum.com

КАТ-аджийте ме изкараха виновен


sMARTBomber

Recommended Posts

Днес в Пловдив на ул. Даме Груев на кръстовището с Пере Тошев (тук) станa следното:

 

Караме с един мой приятел 2 коли: аз съм втората. При неспазване на знак "Stop" отдясно на моя човек се врязва кола номер "3", както е показано на рисунката:

 

 

fig.1.jpg

 

 

"1" продължи още малко а "3" спря пресичайки и моя път. През това време аз ("2") бях набил спирачки и навил волана наляво за да избегна удара, но поради гадните заскрежени павета с които пустия му Пловдив изобилства, колата ми стана шейничка и се спря чак в джантата и левия калник на оня:

 

 

fig.2.jpg

 

 

След около два часа и половина в студа, най-сетне дойдоха ченгетата написаха на онзи АКТ за нарушението спрямо моя човек, а за мен какво мислите стана - изкарахе ме виновен спрямо оня, защото не съм бил спазвал дистанция и съм бил с несъобразена скорост!?!

 

Той съответно нямаше гражданска и тн, но това са подробности...

 

Както и да е всичко мина, (застрахователи и тн...) но сега взех да се чудя, абе аджеба как така не съм спазвал дистанция като:

 

1. спрямо моя човек (кола "1") съм спазил дистанция и не съм го докоснал въобще.

 

2. Намирам се на път с предимство, което "3" грубо ми отнема и аз неизбежно се удрям в него.

 

3. За каква дистанция става въпрос по дяволите!?!

 

 

 

Накрая от потърпевш те ме изкараха виновен и даже трябваше да се радвам, едва ли не, че ми се разминал акт ?!?

 

Лошото е, че тези мисли ми дойдоха чак след като се прибрах в нас и си останаха неизказани пред КАТ-аджийте. Сега ме гложди дали аз съм в грешка или наистина ченгетата не си разбират от работата и говорят глупости... ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Според мен нямаш никаква вина. Лошите пътни условия и неспазването на правилника на "3" мисля, че ще са достатъчно силни доводи пред съда. Обжалвай и ги осъди, че са те изкарали виновен за нещо, за което най-вероятно не си.

Link to comment
Share on other sites

То пък в нашата държава катаджии ли са това ? Само се чудят как да земат парите на хората, нали сме много богати... е ония ден на бащата му съставиха акт за това, че от средна лента е завил... то добре т'ва ама един път ще направи тази грешка и ще го хванат, а колко хора има дето ги правят всеки ден тези неща и не им обръщат внимание.... просто нямам какво да кажа :angry:

Link to comment
Share on other sites

ако не са ти написали акт изобщо не се занимавай само ще си загубиш времето и нервите по съдилищата , щракай си с пръсти и си го сложи на к*ра мнението на тъпите полицаи

Link to comment
Share on other sites

Ами морално, действително и според мен не си виновен, но законово наистина си виновен, тъй като т.нар. номер 3 вече е бил навлязъл в кръстовището (по един или друг начин) ти би трябвало да съобразиш скоростта и дистанцията си със пътнотранспортните условия... Общо взето, според мен няма да можеш да осъдиш онзи да ти плати щетите... Дано да имаш каско :)

Link to comment
Share on other sites

Абе така е, нямам акт, и ще си взема парите от КАСКО-то, въпроса ми беше принципен. Защото утре, не дай си боже, може да стане стане нещо много по-серизно от това, може да има и ранени и с тия "експертни" мнения от представителите на КАТ не ми се мисли просто...

 

Ами морално, действително и според мен не си виновен, но законово наистина си виновен, тъй като т.нар. номер 3 вече е бил навлязъл в кръстовището (по един или друг начин) ти би трябвало да съобразиш скоростта и дистанцията си със пътнотранспортните условия... Общо взето, според мен няма да можеш да осъдиш онзи да ти плати щетите... Дано да имаш каско :)

Е, добре де, ама номер "1" на тази логика също би излязъл Виновен, защото онзи също и на него му навлиза в кръстовището по една или друга причина(отнемане на предимство и неизпълнение на знак "STOP"...) ?!?

Link to comment
Share on other sites

Според мен Нео има известно право. На пърия ударен няма как да му се търси сметка, защото другия му отнема предимството и просто няма как да спре. Докато ти си зад него и е трябвало да спазваш по-голяма дистанция (не те упреква, аз самия карам много близко до стоящите пред мен), все пак си видял какво става. Ами ако тоя пред теб беше спрял в номер 2, а ти му се нахакаш отзад? Пак ти щеше да си виновен, защото не си спазвал дистанция. Тук е малко по-сложно, ама може би се водят от същата логика. Абе квото и да е, по-добре не се занимавай...

Link to comment
Share on other sites

Ами ако тоя пред теб беше спрял в номер 2, а ти му се нахакаш отзад? Пак ти щеше да си виновен, защото не си спазвал дистанция.

Тогава със сигурност съм виновен защото и тримата ще сме на пътя с предимство и тук вече влиза правилото за спазване на дистанция. Но в моя случай номер 3 ми отнема предимнството и на мен и на "1", аз аз спрямо номер 1 съм си спазвал дистанция...

Link to comment
Share on other sites

Тогава със сигурност съм виновен защото и тримата ще сме на пътя с предимство и тук вече влиза правилото за спазване на дистанция. Но в моя случай номер 3 ми отнема предимнството и на мен и на "1", аз аз спрямо номер 1 съм си спазвал дистанция...

 

Да, обаче доколкото разбирам номер 3 вече се е намирал в кръстовището - спрял и претърпял ПТП, още преди ти да навлезеш в него и затова законово излизаш виновен...

Link to comment
Share on other sites

Да, обаче доколкото разбирам номер 3 вече се е намирал в кръстовището - спрял и претърпял ПТП, още преди ти да навлезеш в него и затова законово излизаш виновен...

Абе дефакто кръстовището е по-голямо от рисунката и двамата бяхме навлезли в него, ама по пътя на логиката си прав... така че май излизам виновен... :sick

Link to comment
Share on other sites

Нямаш никаква вина. Ном. 3, при положение, че има СТОП е абсолютно виновен пък ако ще и 5/6 от колата му да е била влезнала. Чисто технически погледнато пак Ном 3 е виновен. Нацепил се е с Ном. 2 и е създал предпоставка за ПТП.

Събет: не си търси правата. Особено сега по Коледа.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно го разглеждат като едно местопроизшествие, вместо да го разгледат като две отделни. В такъв случай излиза, че те са се ударили и ти поради несъобразена скорост си се врязал в тях (в този случай във виновника).

Link to comment
Share on other sites

Абе дефакто кръстовището е по-голямо от рисунката и двамата бяхме навлезли в него, ама по пътя на логиката си прав... така че май излизам виновен... :sick

 

Майнат му, и да беше прав, докато се додаже и реши, че си прав съдебно, после още веднъж да осъдиш виновника (номер 3) да ти плати щетите, щом както казваш нямал гражданска, щеше да се псуваш закво въобще си се захванал... Щом като не са ти написали акт, тегли по един поздрав на КАТ-аджиите и на тея дето са писали ЗДП и пий една бира да се отпуснеш и да забравиш за случката че празници идват :)

Link to comment
Share on other sites

Майнат му, и да беше прав, докато се додаже и реши, че си прав съдебно, после още веднъж да осъдиш виновника (номер 3) да ти плати щетите, щом както казваш нямал гражданска, щеше да се псуваш закво въобще си се захванал... Щом като не са ти написали акт, тегли по един поздрав на КАТ-аджиите и на тея дето са писали ЗДП и пий една бира да се отпуснеш и да забравиш за случката че празници идват :)

 

Много добре казано. Имаш каско, щракай с пръсти и хич не се занимавай виновен ли си или не, щом нямаш акт не си виновен ако ще и да са ти казали че си. Виж но този без гражданската хич не ми се мисли сега какво го чака .... между другото какво са санкциите и какво го направиха тоз серсем защото аз знам че без гражданска не трябва да се кара ама не мога да се сетя какви бяха глобите но мисля че имаше?

Link to comment
Share on other sites

Много неприятно, вчера малко след като сте се ударили точно тогава минавах от там, даже още КАТ небяха дошли.

Приятелката ме питаше кой в случая е виновен, и аз категорично казах че ония бастун с А4-ката, защото там има STOP, ама няма кой да гледа. Важното е че сте живи и здрави ;)

Link to comment
Share on other sites

Имаш основание да обжалваш, макар, че надали началника на КАТ ще ти отмени наказанието, защото това значи да признае подчинените си за некомпетентни, което сам се сещаш, че няма как да стане. Оттам отиваш на съд, където ще бъде отменено. Написали са ти нарочно това, защото вероятно виновникът им е обещал пари или е близък на техни колеги - практика. Другото нещо, заради което са те изкарали е виновен е, че ако него го изкарат виновен и за двете ПТП-та /както и си е виновен/, вероятно ще трябва да се сбогува с книжката си, а на всичко отгоре е нямал Гражданска отговорност, което още повече го забатачва. За съжаление и това е практика. Просто той ще си покрие част от парите от твоята Гражданска... Не забравяй, че живеем в България, където всичко е възможно и не само, че е възможно, ами и се случва :)

И както каза Grosmaster - важното е, че сте добре! Другото са ламарини и малко главоболие ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз само искам да попитам. Някой може ли да ми каже къде по-точно е станало произшествието, че не мога да разбера. И къде е тоя бул. Авксентии Велешки до БИЛЛА?

Link to comment
Share on other sites

Аз не можах да разбера 1 нещо. След като "1" и "3" са се одарили ти си набил спирачки, но тъй като пътя е бил хлъзгав колата се е завъртяла и ти си се шибнал в "3" така ли? Ако е така не мога да разбера каква е била твойта вина в случея?!

 

ПС: Езък за А4-ката... :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

Сори никакъв Адксентий велешки, ами Даме Груев - My bad. Ето го:

 

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=ba954ee3...p;Map31_20.y=27

това вече е съвсем друг адрес. на това кръстовище редовно се случват подобни случки именно поради неспазване на стоп-а.

не си виновен по никакви параграфи, камо ли за дистанцията, тъй като всеки твърдящ противното не може да го докаже. предполагам свидетели си нямате други, освен тези с които се познавате, което не е много хубаво ако разправията я закарате до съд. доколкото разбрах обаче полицаите са те изкарали виновен "само на приказки" и не са го отразили никъде в протоколите или актовете, които са раздадени на участниците. в противен случай личния ми съвете е да ги обжалваш до дупка и да ги закараш до съда. най-малкото ще им причиниш главоболия с разкарване до съда, след което на основание съдебното решение(което естествено ще е в твоя полза) можеш да ги съдиш за некомпетентност и/или да ги поуволниш за което. съответно те повече работа в държавни институции не могат да си намерят, което си е сериозна заплаха за който и да е хрантутник. може би заради това още при обжалването на акта пред шефа на РПУ-то имаш шанс да ги сбориш.

лошото е че изисква занимавка, време и нерви. и търпение.

Link to comment
Share on other sites

Сори никакъв Адксентий велешки, ами Даме Груев - My bad. Ето го:

 

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=ba954ee3...p;Map31_20.y=27

Това е на 200 метра от мястото където живея в България. Доста криво е кръстовището. Няма да коментирам как е нареден паважа. Между другото се води булевард "Даме Груев". По принцип има проект да се разшири и да се асфалтира, но ...

Link to comment
Share on other sites

Невинен.Ама иди спори с катаджий....Решат ли да се заядат...мамата си е...!

 

БТВ: Незнам дали колата ти има АБС или не....но ако няма... не било най-правилното решение да завиеш волана и да натиснеш спирачки по едно и също време.

Link to comment
Share on other sites

Това е на 200 метра от мястото където живея в България. Доста криво е кръстовището. Няма да коментирам как е нареден паважа. Между другото се води булевард "Даме Груев". По принцип има проект да се разшири и да се асфалтира, но ...

само да ти довърша мисълта:

но наследниците на къщичките на "бул." Даме Груев след киното вляво при движение от билата към кукленско шосе, желаят да получат като обезщетение над 20 млн лв. това последното да се чете като 20 000 000 български лева за къщички от началото на миналия век с неустановен статут и собственост.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...