Jump to content
BulForum.com

Изнервени ли сте?


kitolino

Recommended Posts

....... пък после шофьорите били виновни....

Напоследък редовно ми се случва да спра на пешеходна пътека и да трябва да викна "ай върви ве" на някой тъпак дето се влачи като марсол. Не стига, че рядко се намира да спре някой като мен на пешеходна пътека да ги пусне, пък и те ме карат другия път да не спирам с тва влачене, не може ли всеки да си върви за където е тръгнал без да бави другия. Един приятел лятото пък го удариха отзад, заради някви нахални пешеходци в пиков час, той упял да спре за да минат нахалниците, но колата зад него спряла в него.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Аз затова спирам по средата на двете ленти, да няма от къде да се мушат джигитите. Ама задължително гледам дали няма някой джигит отзад, преди да им направя път.

Link to comment
Share on other sites

и кво? в тоя форум са само изпечени шофьори и най-добрите от най-добрите? само двама си казаха че не карат добре - единия щото още не може и го тресе шубето, а другия просто беше честен.

всички други сте от съвсем тотално абсолютно и напълно по-по-най....

аре моля ви се, не на нас тия. всеки греши.

за задръстванията не са виновни бавните потеглящи, защото и вие няма да стартирате с кой знае колко по-добро време, тъй като трябва да изчакате да се изнесат ВСИЧКИ които вече са навлезли в кръстовището. знаете го много добре и винаги го правите когато вие сте на първа линия, но когато сте отзад си мислите че ви бавят нарочно.

такситата винаги спират на жълт светофар ако возят клиент тъй като имат голям интерес от цената за престой. съответно после и не им се потегля, щото за тях е най-добре да возят клиента колкото може по-дълго и да се оправдават с гадните задръствания.

а тия дето карат служебни коли на принципа "чужда п♛тка, кокали нема" са от ясни по-ясни. просто си нямат собствено първенство за баничарки, а все пак трябва да поддържат спортна форма.

 

задръстванията ще стават все по-тежки, тъй като нямаме истински масов гряадаски транспорт. няма и да имаме. закъснели сме безвъзвратно.

 

колкото до нервите - понякога и моите се късат и правя зли и опасни глупости. иначе се старая да си ги пазя, щото са невъзстановяем ресурс ;)

Link to comment
Share on other sites

Добавям нещо последно в своя защита и ще помоля да се концентрираме на темата - Нервни ли сме зад волана ( засега просто личи, че всеки е пич и може да си кара със 70-100км/ч в града и ако някой реши да кара в разрешените норми, могат да му напукат канчето ... :blink: )

 

Та за защита: Радиусът на кривите се измерва според класа на пътя и неговата проектна скорост, кривите биват както вертикални, така и хоризонтални. При изпъкнала крива радиусът е най-голям, понеже зриителният контакт е най-слаб !

Мястото където бях спрял е в началото на булеварда до басейн Нептун(не знам дали така се води в момента), бях между две коли, като зад мен имаше хладилно бусче, без пряк зриителен контакт, естествено, че се подадох малко и леко, но кола не забелязах и предприех маневра.

 

Вие не разбирате, че щом е казано да се движим със 50-90-130 има някаква норма, ами ако в тая тъмница изкочи дете на пътя, какво правим или после ще го приживеем понеже сме бързали ... > когато правим нещо, трябва да си носим последствията, не като Ставински дето може и да му се размине, понеже има име.

Факт е, че в градски условия всеки трябва да има нещо в кратуната, трябва да се мисли извън рамките на пътя, има фактори и на тротоара, който имат своя посока за движение, колкото и да е чудата тя.

 

Щом и вие сте серсеми и си разрешавате да карате както си знаете, здраве да е, предпочитам да ми набиета канчето и да ви спра от движение за период от време, отколкото да пречукате някое дете! :( , за едните 5 минути ...

 

Явно просто сме на различни позиции, явно просто има разлика в класовете и уменията между мен и Вас, не успорвам, но това също е заложено в тази граница на движение, най-малкото в жилищен квартал, нека не забравяме, че в Германия в Жилищна зона се кара с 30км/ч, на надлез Родопи на никого не съм казал да кара с 40-50, там има видимост, има и възможност, но най-важното е че няма хора!

Като ще се трепим, нека не повличаме и други хора с нас.

 

* В момента ми е трудно да давам предимство на пешеходците, дори ми е ставало кофти от тази си постъпка, след като бях изпържен от една кола зад мен, а човечецът предпочете да се качи отново на тротоара, отколкото да пресече .. :(

Не отричам и че ми е гот, когато дам път някому и той да ми върне с жест, дали ще е помахване или дори едно просто кимване, да, този жест ще ми направи вътрешен гъдел и ще се почувствам по-добре в този момент.

 

** При първа възможност слизам от колата(само да мине студеният период), щом съм пречка за повечето шофьори, явно личното ми каране не е за днешната обстановка, а за бъдещата :unsure: ?

 

Поне ми стана ясно, че всички са изнервени от движението, от пищешите по темата единица хора не биха предприели саморазправа или "пържене" чрез клаксона, явно "един час на цената на Бентли" е стандарт за всички :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ахм. Така си е.

Много от рацерите дето се нервят пропускат факта, че 50 км/ч е максимално разрешената скорост и всички маневри се преценяват като по презумция идващите коли да се движат с тази скорост. Аз също се дразня от каращи с 50 км/ч в лява лента, но не ги притеснявам, защото си карат по правилник и аз съм този който е крив.

Link to comment
Share on other sites

@mobo 1-во нали кат си първа кола,в кръстовището в момента пред теб няма друга кола,еми естесвено че като светне зелено вече трябва да си на 1-ва тръгнал......а за бакшишите...ами тва че искат да спечелят повече пари въобще не ги оправдава да прават километрични задръствания....

 

и @китолино до някаде съм съгласен...като ще се пребивате..не завличайте и други....иначе за Германия и 30-те км/ч в жилищна зона...ако не си се усъзнал тва не е Германия.....а Калпавата България :D

Link to comment
Share on other sites

Явно не само аз се дразня на "бавните"... Осъзнайте се - това не е село. 50км в най-дясна лента само!

 

Драги ми драг състезател. 50 км до колкото знам е за ЛЯВА и дясна лента. Ако не ти оттърва прескочи ме. Такива най ги харесвам. За тях прилагам всичката мръсотия, на която съм способен. ;)

 

Ахм. Така си е.

Много от рацерите дето се нервят пропускат факта, че 50 км/ч е максимално разрешената скорост и всички маневри се преценяват като по презумция идващите коли да се движат с тази скорост. Аз също се дразня от каращи с 50 км/ч в лява лента, но не ги притеснявам, защото си карат по правилник и аз съм този който е крив.

 

Евала.

Link to comment
Share on other sites

В Плд движението все повече почва да става като движението в София, когато започнаха да стават задръстванията там.

Там беше специфично да те засичат да ти карат на зиг-заг и незнам какво си.

Аз например адски много се нервя на манталитета ни да не пускаме никога и при никакви обстоятелства пешеходци, било то на пешеходна пътека или не.

Супер се дразня, че дори като пускам хора на десен завой все някой се намира да свири зад мене..

Дразня се и на тва като някой ми свири като съм решил да карам със 60. В града от личен опит съм го проверил няма значение дали ще караш със 60 или 100. Светофарите спират както мен като карам с 60 така и оня дето кара с 100....и двамата си седим и кротко си чакаме. Въпроса е кога ти е по-лесно да спреш от 60 до 0 или от 100 до 0.

После тука чета всички ми се правите на хрисими колко ви били засекли днес и не знам кво си ... я се замислете днес вие колко човека засякохте...колко пешеходеца не пуснахте...колко пъти днес надухте клаксона и тн

И после като си поотговорите дали сте били прави или не в тия ситуации, пак елате и ми говорете как другите нямат култура на пътя щото карат с 30.

 

П.С. Всички ние сме шофьори на маршрутки с по 4+1 места:):) в определени ситуации.

Link to comment
Share on other sites

В Плд движението все повече почва да става като движението в София, когато започнаха да стават задръстванията там.

Там беше специфично да те засичат да ти карат на зиг-заг и незнам какво си.

Аз например адски много се нервя на манталитета ни да не пускаме никога и при никакви обстоятелства пешеходци, било то на пешеходна пътека или не.

Супер се дразня, че дори като пускам хора на десен завой все някой се намира да свири зад мене..

Дразня се и на тва като някой ми свири като съм решил да карам със 60. В града от личен опит съм го проверил няма значение дали ще караш със 60 или 100. Светофарите спират както мен като карам с 60 така и оня дето кара с 100....и двамата си седим и кротко си чакаме. Въпроса е кога ти е по-лесно да спреш от 60 до 0 или от 100 до 0.

После тука чета всички ми се правите на хрисими колко ви били засекли днес и не знам кво си ... я се замислете днес вие колко човека засякохте...колко пешеходеца не пуснахте...колко пъти днес надухте клаксона и тн

И после като си поотговорите дали сте били прави или не в тия ситуации, пак елате и ми говорете как другите нямат култура на пътя щото карат с 30.

 

П.С. Всички ние сме шофьори на маршрутки с по 4+1 места:):) в определени ситуации.

 

Преди 1 час взех баща ми от банкет. Тракия - 3 платна, няма спрели. И един с едно Ауди 80 ми се е лепнал зад борнята и така бая време. После ме изпреварва ОТ ДЯСНО, ако бях без баща ми щеше да има гонка до край. Защо не изпреварват от ЛЯВО не знам

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час взех баща ми от банкет. Тракия - 3 платна, няма спрели. И един с едно Ауди 80 ми се е лепнал зад борнята и така бая време. После ме изпреварва ОТ ДЯСНО, ако бях без баща ми щеше да има гонка до край. Защо не изпреварват от ЛЯВО не знам

 

Защото е тъпанар, взел колата на тати, качил малката п♛тка на дясната седалка и гъзар това...

Не им се връзвай, защото от това само може да си навредиш, щото не го знаеш къв шофор е, надрусан ли е, напушен ли е и тн....

Пускай го напред и му гледай сейра ;)

 

P.S. Преди 4г. слизам от Бачковския манастир, и си карам колата нормално и в огледалата един рацер с пичка на дясната седалка с Хлопел Вежда се напъва да ме изпреварва. Чуде се от ляво ли, от дясно даже се пробва (не знам в Чая ли искаше да влиза), ядоса ме. Тогава бях с Темата, трудно ще ми избяга все пак тогава не бях сложил LPG и 150 коня на бензиз си бяха сериозен палър. Базиках го така, по едно време поразсил и го пуснах, няма да ти казвам какви рисковани маневри прави и казах на приятелката си че тоя няма да стигне за там където е тръгнал....

И така стана, долу на светофара в Асенвград, един с Ауди 80 при ляв завой..... беше станало мармалад имаше и други пострадали коли. Та работата тогава беше за някакви си 5-8 минути преднина ;)

Link to comment
Share on other sites

Е ясно ама аз все още не разбирам при положение, че бяхме само аз и той на 3 платна какво ми прави на 1 метър зад мен. Тъпанари колкот щеш

 

И за пускането си прав..........

Link to comment
Share on other sites

Ей днес до нас на кръстовището на "6-ри септември" и "Руски" ще правя аз ляв по посока Съдебна палата.Първа кола съм.На ония от насрещното им свършва зеленото и светва червено.Тъкмо тръгвам и един лайнар с нова C-class-а изкача в лентата за десен на насрещното и ми засича на пътя да продължи направо.За малко да ме удари.Ей, колкото и да съм кулитурно момче първото нещо което ми мина през ума е, че ще сляза, ще го изчакам да излезе и ще го трупясам на място пред приятелката му.Имах пасажер в колата на мястото до шофьора и не бях с Волово-то което крам обикновено( което има и странични въз. възглавници ), а с един пасатор '89.Ако беше ме ударил с тази скорост с която мина от дясната страна сигурно щеше да нанесе тежки увреждания на пасажера на дясната седалка.И за какво?Защото си тарикат ли?Защото ще минеш с 1 мин. по-бързо ли?Защото си си купил кола за 50k?Защото пътя е на баща ти?Мина ми за по-малко от минута, но също днес баща ми е станал свидетел на катастрофа причинена поради неспазване на червен светофар от единия водач и прибързано влизане на 2-рата или 3-тата секунда преди зеленото с несъобразена скорост от страна на другия.Нямало жертви само леко зажулване.Е пак, за какво е тази гупост?Аз съм за да има психотест( обстоен ) за всички видове категории шофьорски изпити.

 

Дам само да допълня за пускането на пешеходци.Напълно съм за и винаги ги пускам ако това няма да създаде опасност от ПТП на пътя.Не стоплят ли всички, че трябва малко толерантност.Напоследък забелязвам, че таксиджиите ти дават по често предимство и шанс да се престроиш или включив в натоварен поток от колкото всички други.ХОРА ЩОМ ДОРИ ШОФЬОРИТЕ НА ТАКСИТА ВЕЧЕ РАЗБРАХА, ЧЕ ТРЯБВА МАЛКО ТАКТ НА ПЪТЯ ЗАЩО И ДРУГИТЕ НЕ ИСКАТ?!И за трафика нещо.От нас до финеса където ходя е 15 мин. пеша спокойно ходене.Ами аз с колата докато изляза на "6-ти септември" и после докато паркирам около Палмас ми отива повече от 30 мин.?!Просто не ходя с кола до там от доста време вече.Същото е и до ПУ.Там няма никакъв смисъл да се ходи с кола през седмицата.Да се правиш на гъзар и да обикаляш 1 час в търсене на място за паркиране и накрая спираш на майната си.Не благодаря.Рейсче, 60ст. , вътре е топло, само понякога е гъч и освен това спира пред Унито.Не виждам смисъл от това задръстване на улиците там от студентски трошки.Още повече ако ми надраската колата или я зажулят там( защото има много келеши ) просто ще ми излезе 100 пъти през носа заради изхабените нерви и ходения ремонти и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Е пак, за какво е тази гупост?Аз съм за да има психотест( обстоен ) за всички видове категории шофьорски изпити.

Какво ще направи този-психо тест, на кой аспекти ще залегне и кой проблеми ще изучава?

Цялото това бързане, нерви, псувни, цялата лиспа на каквато и да е толерантност говори много лошо за нас. Да се замислим как като ходим пеш отстъпваме встрани, за да се разминем без притеснения, как всичко става инстинктивно. Защо като се качим в колата и това уважение към другия изчезва?

Мисля си, че е застъпен и манталитет, образование, култура и умора от работият ден. Забелязах че сутрин се бърза по по-различен начин, отколкото следобед, странно но факт. :rolleyes:

Докато повечето шофьори това положение ги устройва, няма да има промяна, колкото и усилия да се влагат от другите.

Все ще се намери някой да ти вдигне кръвното, дали като мине на една боя от теб, за да спре на светофара или ще те отсвири, че не си тръгнал със свистене на гумите в пролуката между изгасването на жълтата светлина и светкането на зелената ;)

 

Тъй че - Chill out...

Link to comment
Share on other sites

После тука чета всички ми се правите на хрисими колко ви били засекли днес и не знам кво си ... я се замислете днес вие колко човека засякохте...колко пешеходеца не пуснахте...колко пъти днес надухте клаксона и тн

И после като си поотговорите дали сте били прави или не в тия ситуации, пак елате и ми говорете как другите нямат култура на пътя щото карат с 30.

 

ми..... не са ми бибиткали явно не съм засякъл никой , пешеходци винаги когато има възможност пускат , като видя че са телета просто намалявам и ако не се усетят изобщо и не спирам , а за клаксона да доста пъти го надувам , няма как надуването днес ми е спестило поне 1 ходене на теникиджия ......... ;)

изобщо не се правя на перфектен шофиор не искам така да прозвучи , правилника го нарушавам нерядко но се старая да не създавам опасности

 

Ей днес до нас на кръстовището на "6-ри септември" и "Руски" ще правя аз ляв по посока Съдебна палата.Първа кола съм.На ония от насрещното им свършва зеленото и светва червено.Тъкмо тръгвам и един лайнар с нова C-class-а изкача в лентата за десен на насрещното и ми засича на пътя да продължи направо.

 

на това кръстовище е така винаги се минава на червено та даже и 1-2 секунди се отнемат от зеленото на другите , дори някой път има тъпанари които като пресекът 6ти септември и продължат по руски редовно остават на кръстовището

 

 

 

 

а относно автора на темата

и аз съм завършил строителния , пътно строителство , може да утре да ги пишеш тия сметки , изчисления , криви , прави и ъгли на виждане , като нямаш достатъчна видимост се подаваш повече и гледаш такива ма той караше бързо , ма той такова за мене просто не са оправдание , той може да е карал със 70 и какво от това ти му сечеш пътя ;)

 

иначе аз имам друго наблюдение , като цяло повечето хора съдят за тебе по колата ти , карам напоследък G класата на един семеен приятел е като съм с нея редовно ме пускат да се включа в движението , дори и да засека някой няма бибиткания и псувни , е така ли трябва да бъде да карам кола за 200 бона за да ме уважават на пътя ? да ме мислят за незнам си какъв като съм с такава кола ? никога ама никога до сега не са ме изпреварили от дясно с нея , дори някой състезател с накичена кола като тръгне да се прави на мъж и нарочно карам пред него бавно не смее да мине от дясно ...... ебати :wacko:

Link to comment
Share on other sites

иначе аз имам друго наблюдение , като цяло повечето хора съдят за тебе по колата ти , карам напоследък G класата на един семеен приятел е като съм с нея редовно ме пускат да се включа в движението , дори и да засека някой няма бибиткания и псувни , е така ли трябва да бъде да карам кола за 200 бона за да ме уважават на пътя ? да ме мислят за незнам си какъв като съм с такава кола ? никога ама никога до сега не са ме изпреварили от дясно с нея , дори някой състезател с накичена кола като тръгне да се прави на мъж и нарочно карам пред него бавно не смее да мине от дясно ...... ебати :wacko:

 

Това е така, защото за тези с накичените бараки, опасността от стрелба от прозореца на някоя G класа в посока возилото им е много по-вероятна от тази да се прегърне с някой крайпътен стълб (независимо, че на практика е точно обратното). :D

Link to comment
Share on other sites

ми..... не са ми бибиткали явно не съм засякъл никой , пешеходци винаги когато има възможност пускат , като видя че са телета просто намалявам и ако не се усетят изобщо и не спирам , а за клаксона да доста пъти го надувам , няма как надуването днес ми е спестило поне 1 ходене на теникиджия ......... ;)

изобщо не се правя на перфектен шофиор не искам така да прозвучи , правилника го нарушавам нерядко но се старая да не създавам опасности

на това кръстовище е така винаги се минава на червено та даже и 1-2 секунди се отнемат от зеленото на другите , дори някой път има тъпанари които като пресекът 6ти септември и продължат по руски редовно остават на кръстовището

а относно автора на темата

и аз съм завършил строителния , пътно строителство , може да утре да ги пишеш тия сметки , изчисления , криви , прави и ъгли на виждане , като нямаш достатъчна видимост се подаваш повече и гледаш такива ма той караше бързо , ма той такова за мене просто не са оправдание , той може да е карал със 70 и какво от това ти му сечеш пътя ;)

 

иначе аз имам друго наблюдение , като цяло повечето хора съдят за тебе по колата ти , карам напоследък G класата на един семеен приятел е като съм с нея редовно ме пускат да се включа в движението , дори и да засека някой няма бибиткания и псувни , е така ли трябва да бъде да карам кола за 200 бона за да ме уважават на пътя ? да ме мислят за незнам си какъв като съм с такава кола ? никога ама никога до сега не са ме изпреварили от дясно с нея , дори някой състезател с накичена кола като тръгне да се прави на мъж и нарочно карам пред него бавно не смее да мине от дясно ...... ебати :wacko:

 

Нормално е това поведение на другите.

И аз съм забелязъл че като съм с пурата (тя не е кола за 200 000 бона но е била, както и да е) има някаква колегиалност от страна на колегите, разни рацерчета с гоУфчета не се пъчат.

Но съм забелязъл и аз това, че отношението е по-различно.

Link to comment
Share on other sites

а относно автора на темата

и аз съм завършил строителния , пътно строителство , може да утре да ги пишеш тия сметки , изчисления , криви , прави и ъгли на виждане , като нямаш достатъчна видимост се подаваш повече и гледаш такива ма той караше бързо , ма той такова за мене просто не са оправдание , той може да е карал със 70 и какво от това ти му сечеш пътя ;)

Значи знаеш за каква скорост и с какво предназначение е този път, не е нито за 70, нито за 100 ..

Щом за теб липсата на достатъчна видимост не е оправдание ще се съглася, но аз ще си имам собсвено мнение ;)

Аз съм с профил геодезия, просто пътно строителство го изучавам ей така :rolleyes:

иначе аз имам друго наблюдение , като цяло повечето хора съдят за тебе по колата ти , карам напоследък G класата на един семеен приятел е като съм с нея редовно ме пускат да се включа в движението , дори и да засека някой няма бибиткания и псувни , е така ли трябва да бъде да карам кола за 200 бона за да ме уважават на пътя ? да ме мислят за незнам си какъв като съм с такава кола ? никога ама никога до сега не са ме изпреварили от дясно с нея , дори някой състезател с накичена кола като тръгне да се прави на мъж и нарочно карам пред него бавно не смее да мине от дясно ...... ебати :wacko:

Мини през строителният някой ден, хем да се видиш с бившите ти преподаватели, хем да пием по една бира във Вереята, а после може да ме повозиш на "Джи-класа баце" :lol: (Влади Въргала inc.)

 

И то какво излиза - за да караме без да ни натискат другите, трябва да си купим мутренски джип, баси ... :woot

 

*Иначе за мен се получи добра дискусия, най-малкото разбрах мнението на странични хора, спрямо тяхните възгледи, за което благодаря.

Лека вечер на всички :zzz

Link to comment
Share on other sites

Значи знаеш за каква скорост и с какво предназначение е този път, не е нито за 70, нито за 100 ..

Щом за теб липсата на достатъчна видимост не е оправдание ще се съглася, но аз ще си имам собсвено мнение ;)

Аз съм с профил геодезия, просто пътно строителство го изучавам ей така :rolleyes:

 

Мини през строителният някой ден, хем да се видиш с бившите ти преподаватели, хем да пием по една бира във Вереята, а после може да ме повозиш на "Джи-класа баце" :lol: (Влади Въргала inc.)

 

И то какво излиза - за да караме без да ни натискат другите, трябва да си купим мутренски джип, баси ... :woot

 

*Иначе за мен се получи добра дискусия, най-малкото разбрах мнението на странични хора, спрямо тяхните възгледи, за което благодаря.

Лека вечер на всички :zzz

 

Еxxxx тази Верея, още ли роботи.....

Колко дълги кафета със сметана имам изпити там не е истина....

Ехххх годините как хвърчат, все едно беше вчера....

Link to comment
Share on other sites

Прочетох повечето мнения и ми направи впечатление как определени индивиди хулят голф 2 все едно е няква чума. Кво против имате тая 2-ка кола кат всяка друга. Не съм съгласен, че точно голф 2 е символ на бързото и безрасъдно шофиране. За мен има мн повече спийдери с 3-ки 4-ки бмв 3-ки 5-ци. Като цяло почти 30-40% от съгражданите ни карат кат откачени без значение с ква кола.

Link to comment
Share on other sites

на това кръстовище е така винаги се минава на червено та даже и 1-2 секунди се отнемат от зеленото на другите , дори някой път има тъпанари които като пресекът 6ти септември и продължат по руски редовно остават на кръстовището

 

Специално за това кръстовище сигурно някой ден ще изперкам тотално и наистина ще си взема някакъв ефтин и корав джип и следващия който навлезе да прави ляв завой 5 секунди след като ми е светнало зеленото ще го хакна нарочно и ще го влача до следващото кръстовище. Така да ми е писнало между 5:30 и 6:30 идиоти да влизат на толкова червено че още малко и зеленото ще им светне на тях или от руски по посока моста да навлезат в кръстовището въпреки че не могат да излезат. И виждат какво става и въпреки това като се мръднат тези пред тях те не си стоят на мястото за да могат по 6ти септември да минат ами продължават докато успеят да минат. Случвало ми се е 2 световара да чакам и накрая 1 рейс "разби блокадата". На това кръстовище или трябва да сложат камери или регулировчик за пиковите часове но ако това продължава сериозно ще си взема един ефтин джип, ще го подсиля и почвам да влача идиоти да си ги возя аз накъдето съм тръгнал защото те явно искат да хванат билета за някъде.

 

По темата - другото което ме дразни страшно са "тарикатите" - има примерно 3 ленти 2те са за направо и надясно а лентата за наляво естествено е доста по-малка и винаги ще се намери някой тарикат който да се опита да пререди колоната и да се хакне най-отпред. Ако изчака завиващите наляво не бих имал нищо против обаче винаги се опитват да избутат някой и да се включат в опашката. На 6ти септември до четвъртък пазара на бул. България и бул. Дунав и около колелото на панаира редовно въм свидетел на такива номера...

Link to comment
Share on other sites

Толерантността е необходима, най-малкото защото не всички са допбри шофьори и то по причини, които не зависят от тях. Например тези дето са взели книжка преди месец-два, няма как да се усещат във всяка ситуация какво да направят и това е нормално при сегашния формат на курсовете. След няколко години тези хора може да станат перфектни шофьори, а дотогава какво - да ги избием ли. Всеки е почнал отнякъде.

Има и много хора, които просто не притежават нужните рефлекси, способност за преценка на разстоянията или са прекалено притеснителни зад волана...но им се налага да карат, искат или не. Било заради разстояния и безумно организиран обществен транспорт, било заради служебни задължения. Дайте и тях да избием....като ни засекат поради неумение, да слезем от колите и да си спретнем едно хубаво меле на пътя... Последния път като проверявах, мястото където всеки може да прави с колата си каквото поиска, се казваше "затворена състезателна писта", а не "град". В града не всички се казват Шумахер, нито са някакви безпогрешни Терминатори. И е редно да се сещаме за този факт, всеки път когато някой кара отпред с 30 (боже какъв ужас, заради него ще закъснеем с цяла минута!) или ни засича пътя...и най-добрите шофьори понякога допускат грешки, а на моменти наистина просто НЯМА КАК да видиш. Било заради спрели коли, било заради завой, било заради високата скорост на връхлитащия отзад.

И аз обичам да карам бързо. Но като има коли отпред не гледам да мина, ако ще и през тях, само и само за да накова спирачките на светофара 200метра по-долу. И аз се дразня като ме засичат. Но на няколко пъти и аз съм засичал без да искам, няма как да се бутнеш в море от коли и никога да не правиш грешки. Затова, като се изнервя на някого, просто си изпсувам наум (понякога и на глас) и след малко ми минава. А като ви слушам някои от вас как разсъждавате и си мисля, че в Пловдив ситуацията на пътя няма да се оправи скоро, ако се оправи въобще. Сега сме на етапа "всеки си мисли, че е господар на пътя" и затова тук е криво да се кара. В София, за която много пловдивчани имат криво мнение, ситуацията е много различна. Там хората отдавна разбраха, че колкото и да си велик, винаги ще има по-велики от теб, така че по-добре да си затраеш. А там има много по-голям стимул да нарушаваш правилата и то грубо, защото на един-единствен светофар може да изкараш и цял час. Но безумността на ситуацията там е научила хората на някои неща: когато можеш - пускаш - било пешеходец, било друга кола; изнасяш се възможно най-бързо, където и да си; ако пред теб има място, можеш да караш и със 100, ако няма - спираш и кротуваш. Не си мислете, че там е супер - и в София е пълно с идиоти на пътя, но процентно са по-малко, отколкото в Пловдив. Някой ден може би и тук неволята ще научи хората на друго мислене, но засега е най-кривия период - селско поведение и градски трафик. On the other hand цялата ни държава е малко селска, така че не бива да се учудвам...

Link to comment
Share on other sites

Най тъпо ми е когато пешеходеца се чуди да мине ли или да не минава и седи в средата на платното и омува докато стигна пред него и спра, тогава тръгва да се влачи и да ме гледа и да се чуди...баси тва има хора по-зле и от овце

 

Ами страх ги е хората от такива като тебе... Не са те овце, ти си темерут!

 

Напоследък редовно ми се случва да спра на пешеходна пътека и да трябва да викна "ай върви ве" на някой тъпак дето се влачи като марсол. Не стига, че рядко се намира да спре някой като мен на пешеходна пътека да ги пусне, пък и те ме карат другия път да не спирам с тва влачене, не може ли всеки да си върви за където е тръгнал без да бави другия. Един приятел лятото пък го удариха отзад, заради някви нахални пешеходци в пиков час, той упял да спре за да минат нахалниците, но колата зад него спряла в него.

 

И продължаваш да ръсиш глупости... Как може да е нахален пешеходеца, който си пресича, не става ясно...

 

Драги ми драг състезател. 50 км до колкото знам е за ЛЯВА и дясна лента. Ако не ти оттърва прескочи ме. Такива най ги харесвам. За тях прилагам всичката мръсотия, на която съм способен. ;)

Евала.

 

Дясна лента е за тези, които не бързат. Затова карат учебните да карат само там. Докато мислят хората като теб, как да направят "мръсно" на другите няма да има никаква колегиалност на пътя.

 

Аз ВИНАГИ пускам и пешеходци и коли, опитващи се да се включат движението. Просто трябва да се уважаваме повече! На мен не ми пречи и с 20 да караш, стига да не е в най-лява лента.

 

Пускайте пешеходците мама му дейба. Направо съм се вбесявал как една баба не може да пресече 20 мин на Билла, защото никой не и спира. Седи си жената по средата и не може ни назад, ни напред... Дейба и келеши дейба!

Link to comment
Share on other sites

Тука мнения бол има... И аз да взема да се разпиша. Аз не винаги спазвам точното ограничение и си се движа нормално поне. Обаче да вземем за пример - веднъж ми се случи на булеварда на Камела да се движа в лявата лента (знаете, че дясната е все заета от спряли колици). И така един отзад ми се лепва. Аз вдигам леко може би до 55. Той ми виси отзад на калника и ми бипка. Аз няма какво да направя и си продължавам естествено. И така естествено какво той прави - включва дългите!!! И така аз нищо не виждам в сумрака и естествено намалям. Специално защото е шибаняк до 40км/ч. И на светофара като му дадох път, защото имаше вече 2 ленти, той ма псува отстрани. Казвам му през джама, че е нещастен мерзавец, той едва ли не ще излезне и да ма гони такъв докато е червено. И в последвстие даде с мръсна газ напред. Аз съответно трябваше отзад директно на дълги. Да види и 'мутрата' как трябва да се действа. Толкова като този път сигурно рядко съм се нервил докато карам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...