Jump to content
BulForum.com

Изнервени ли сте?


kitolino

Recommended Posts

След малко изминати километри в нашият скъп град, оставам с впечатлението, че почти всеки е гневен, леко казано луд и все бързащ за някъде ... :(

 

Аз лично в тези условия не изпитвам удоволствие от това, че съм на улицата, откровено казано ми беше по-добре като пътувах с автобус :angry:

 

Бързате ли, когато седнете зад волана?

(оставяте ли си необходимото време за нормално придвижване от точка А до точка Б, или тръгвате, когато е трябвало да пристигнете?)

Има ли търпимост между водачите на МПС и пешеходците, или сме на принципа всеки за себе си...

 

Не отричам, че има и доста приятни "колеги", но спрямо щурите и нервни събратя, процента е минимален...

Да не говорим, че ми се налага да се движа във вечерният "rush hour" .. :wacko:

 

С какви впечатления сте останали от обстановката по улиците.. :rolleyes: ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Бъди спокоен на извънградско!

В Пловдив трафика става по-зле от София. Там поне се изтеглят бързо, свикнали са.

Тук като светне зелено, нашия се сети да вкарва първа... :angry1

Link to comment
Share on other sites

как да не се изнервиш в такива задръствания дето се получават вече....то Пловдив си се превърна в Цял Мегаполис...а смешното е, че няма как да се оправят тези задръствания...Половината улици в града няма на къде да се разширят...и тва ще си остане така,няма значение дали го искаме или не....не съм "driver" (сорка..излезна ми от главата думата на български :D) но общо взето така е

 

@Assassin за тва си много прав...толкова ги е мързел всички (особенно бакшишите) че кат светне зелено тепърва сменя на 1 ...а по принцип като светне Жълто/Оранжево трябва да си готов да потеглиш веднага след като светне зеленото

Link to comment
Share on other sites

Аз попринцип съм си спокоен но като ама като видя някой голфър да ми сече пътя поне 5 пъти и да ме изпреварва с бясна скорост от дясно а после да твърди че карал с 50 подивявам.Вчера пък щях да пребия една леличка с ВАН защото реши че въпреки че аз си карам в лявата лентичка и е изпреварвам тя щото бърза ми излиза пред мен, аз да скачам на спирачките.Надух и клаксона така мощно че тъпанчета и спуках та ме гледаше бая странно после като наакано детенце.

 

Иначе за светофарите е така особено на сточна гара.Нестига че зеленото е макс 15 секунди като има отпред някой мойтльо който тръгва на 10-та секунда и се изнасят от светофара на зелено 3 4 коли.Как после да няма там задръстване?????

 

П.П.Вече като видя Голф 2 и очите ми стават на 8 да гледам какви действия ще предприеме.Репертоара попринцип е един и същ.Първо десен завой от най-лява лента после ляв завой от най-дясна....

Link to comment
Share on other sites

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

доста зле е навсякаде , няма какво да се коментира, вече редовно се чакат по 5-6 сфетофара

отделно всеки си кара както си поиска, пълна анархия е, дупки навсякъде.

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

След малко изминати километри в нашият скъп град, оставам с впечатлението, че почти всеки е гневен, леко казано луд и все бързащ за някъде ... :(

 

Аз лично в тези условия не изпитвам удоволствие от това, че съм на улицата, откровено казано ми беше по-добре като пътувах с автобус :angry:

 

Бързате ли, когато седнете зад волана?

(оставяте ли си необходимото време за нормално придвижване от точка А до точка Б, или тръгвате, когато е трябвало да пристигнете?)

Има ли търпимост между водачите на МПС и пешеходците, или сме на принципа всеки за себе си...

 

Не отричам, че има и доста приятни "колеги", но спрямо щурите и нервни събратя, процента е минимален...

Да не говорим, че ми се налага да се движа във вечерният "rush hour" .. :wacko:

 

С какви впечатления сте останали от обстановката по улиците.. :rolleyes: ?

 

Изнервен не, ама се нервя от някой който тръгва точно когато светне зелено и докато се изнесе....

Също се дразня и когато някой лети едвам едвам с 20-30км.

Абе с две думи трагедия е тук.

Link to comment
Share on other sites

Не стига че всички големи булеварди са фрашкани с два реда спрели коли и има лента и половина за движение, ами на някои улици като Гладстон и Пещерско шосе е само една и чакаш по 10 светофара. :angry1 Най дразнещото е как на всеки зелен сигнал колоната тръгва 5-10 секунди по-късно. :angry1 Не знам кога ще ми избият бушоните и ще тръгна през околовръстното :lol: (аз съм в Тракия) или през Цариградско шосе вместо Цар Борис III и Сточна гара. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Изнервен не, ама се нервя от някой който тръгва точно когато светне зелено и докато се изнесе....

Също се дразня и когато някой лети едвам едвам с 20-30км.

Абе с две думи трагедия е тук.

Тук бих ти възражил!

Какво ми пречи, когато не се чувствам спокоен или знам, че на пътя има дупки да карам с 30км/ч ? :huh:

Баси никъде не е написано, че трябва да се кара винаги с 50км/ч, това е горната граница :angry:

По паваж ме отсвирват и се нервят, а аз си карам с комфортна за мен скорост, като не им изнася да се трошат, но по-далеч от мен... !!!

 

Дразня се,

дали защото още съм зелен или от това, че не съм "бързак", но е налице едно напрежение ... :nugget:

 

Иначе максимално удоволствие ми доставя да си "летя" бавно с 30-тина км/ч към полунощ по празните улици ... B)

Link to comment
Share on other sites

Тук бих ти възражил!

Какво ми пречи, когато не се чувствам спокоен или знам, че на пътя има дупки да карам с 30км/ч ? :huh:

Баси никъде не е написано, че трябва да се кара винаги с 50км/ч, това е горната граница :angry:

По паваж ме отсвирват и се нервят, а аз си карам с комфортна за мен скорост, като не им изнася да се трошат, но по-далеч от мен... !!!

 

Дразня се,

дали защото още съм зелен или от това, че не съм "бързак", но е налице едно напрежение ... :nugget:

 

Иначе максимално удоволствие ми доставя да си "летя" бавно с 30-тина км/ч към полунощ по празните улици ... B)

 

щом задръстваш движението и другите трябва да те изпреварват за нормално придвиждане значи пречиш , чесно казано на всички им е все тая дали ти е комфортно или не , ако трябва да съм честен и на мене , в пиков час няма кой да те чака да се влачиш с 20-30 км , давам ти за пример улицата павираната от Мр.Бриколаж към ОМВ , е там има почти винаги през деня задръстване остава и 1 такъв като тебе да има да задръства още повече ..... :wacko:

 

 

 

а по темата :

да изнервен съм , по 10 пъти ме засичат на ден , имам чувството че никой не го знае това правило че когато е заета неговата лента той трябва да ме чака а не аз него , вече 3-4 пъти директно им сека пътя и отивам да се разправям дорбе че съм уравновесен човек иначе до сега да съм в затвора , ебати тъпаците има в тоя град , а на сточна гара най ми прави кеф някой балуш като е първа кола на светофара , чака зеленото .... включва на скорост ..... пък докато се изтегли , пък докато вземе целияааа тоя голяммм завой ....... как няма да се нервя , изнервят ме и тъпите дистрибутори с микробуси това са може би най-глупавите същества след таксиджиите и шофиорите на маршрутка карат като луди и защо ли винаги си мислят че като са с бус трябва да им давам предимство ама да видим кога ли ще ми падне някой ден пердето :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

никва култура на шофиране няма , ония ден съм чакал 10 мин да направя ляв завой от новото ПУ към Анлийската гимназия , никой не се сеща поне да намали да мина , забелязвам че хората които редовно ме пускат са хората с модерните коли , при тях също има идиоти ама като цяло са интелигентни и колегиали шофиори а не като повечето гъзета дето като ме видят че искам да мина се засилват повече за да не мога , прави ми и впечатление че когато някой път съм със скъпа кола всеки спира , а когато съм с кола среден клас никой не ме ебава за слива :sick

 

та общо взето заради това съм изнервен , няма да коментирам колко пъти ми се налага да побързан за някъде и някъв тъпак се лепне в лявата лента да кажем на околовръстното и ми кара с 30 , е тогава просто ме хваща нервна криза , да не говорим ако е жена , то са пресвяткания , то са бибиткания и нищо изобщо не се и осъзнава :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Толкова калпаво се движат в този град, че чак ми е кеф. Има огромни дистанции от кола до кола и без проблем се движа бързо на зиг-заг без да засичам никого. Макар, че доста често ми свирят ама да ме извиняват - след като са оставили кола и половина дистанция, явно не бързат за никъде. Лошото е, че съм виждал и доста хора които карат на зиг-заг ама постоянно се мушат и засичат и след тях всички бият спирачки. Номера не е да минеш на всяка цена, а да минеш ако има място и няма да притесниш никой друг. Набелязал съм си един балък с една зелена Вектра 2.0-16в, често го правя смешен със спокойно каране все съм пред него, а той е от оня тип мухи без глави :)

Не се нервя на никой. Обикновенно давам път дори на таксита да се включат в основното движение и задължително спирам на пешеходна пътека, ако пешеходица е стъпил.

Link to comment
Share on other sites

Дразнят ме най-много хора които си мислят, че мигача им дава предимство. Като цяло в Пловдив според мен всеки кара, така както той си иска, без изобщо да се съобразява с законите и с пътната обстановка, някой си мислят че пътя е тяхен и карат в 2 ленти едновременно, други правят рекорд за време за предвижване от точка А до точка Б, трети има карат с 25-30 максимална скорост. Аз много се дразня когато някой ме надминава на забранени места или като карам в лява лента ми мига къси дълги, все едно е на магистралата да се поместа да мине. Преди като карах спортна кола повече ми засичаха пътя и не ме пускаха, сега като карам джип ми е по-добре, повече респект имат на пътя, понякога като се изнервя от джигити по улиците ми доставя удоволствие да карам като глупак (умните да ми отстъпват). Иначе понякога като наистина бързам зимам предимства и засичам и аз пътя, но не ми е навик.

Link to comment
Share on other sites

zlobil- Без да се познаваме, но като че ли си изнервен ...

Разбирам те, че има много хора с мозък като на мекотело, но има и случаи, в които се случва да засечеш някого, или да отнемеш предимство, без да си имал такова намерение ...

 

Ще дам един пример, който ми се случи днес ...

 

Като се прибирах, взех майка си от работа, на път за вкъщи се наложи да спра, за да може жената да пазари и да помогна с чантите, вместо да се товари като вол... Спрях възможно най-вдясно на булевард Н.Вапцаров зад една кола(така че не съм главният виновник за препречване на лентата(още повече, че бях над едни малки гадни новообразувани ямички..)), след пазаруването забелязах, че едно от тези дистрибуторски ванчета се е лепнало зад мен, при потегляне се огледах и не забелязах фарове, въпреки че започнах да ускорявам солидно, един МБ ме застигна и наду свирката, ок засякох човека, но нормално ли е аз да ускорявам прилично, а той да си лети поне със 70км/ч и това дава ли му право да ме стряска и ядосва ?

Link to comment
Share on other sites

kitolino няма значение и с 100 да кара тоя , при положение , че му се е наложило да си намаля скоростта, щото те мързи да го видиш си виновен.

Link to comment
Share on other sites

kitolino няма значение и с 100 да кара тоя , при положение , че му се е наложило да си намаля скоростта, щото те мързи да го видиш си виновен.

А ако кара с 300 още по-добре, евала !

Ако не знаете при проектиране на улиците се избира проектна скорост, това е скоростта с която човек ще се движи безопасно, еба ли му мамата, ама ме съмнява да е била изчислена за 100, 120 или 300км/ч, спирам до тук.

:angry:

Не се ли замисли, че на кривата няма как да проследя чак толкова дълъг път назад, който се изминава за 2пъти по-малко време отколкото е проектиран ?

 

Аре мерси, ако ще е така - ще засичам всички бързаци.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично в тези условия не изпитвам удоволствие от това, че съм на улицата, откровено казано ми беше по-добре като пътувах с автобус :angry:

На същото мнение съм.Както всички знаете, задръстванията са отвратителни и ако трябва да отида до главната, предпочитам да е пеш, по бързо се стига,колкото и да е смешно, а също и няма къде да се паркира вече.Предимството на Пловдив пред София е ,че все още имаме по малки разстояния от столичани.

Link to comment
Share on other sites

kitolino точно такива като тебе правят 1/2 от задръстванията, неможе колите да се влачат зад теб, защото ти е комфортно с 30. Като си зелен пак си прочети правилника, ако пречиш на движението, защото си влачиш си в нарушение. Това другото също е глупаво, като виждаш, че зад теб се е засилила кола изчакай я да мине, пък тогава тръгни. Ами ако не те види или пък няма спирачки какво правим, нагъва ти задницата и/или главата ;)

 

Иначе движението е ужасно, и то не защото има много коли, ми защото половината са абсолютно некадърни, кой си кара бавно, кой прави ляв завой от дясната лента, коя се гримира докато кара..... :angry1 А до центъра като ходя или си спирам на тримонциум или ходя с такси..обикалял съм по 40 мин из уличките и няма къде да се спре...

 

ПС и да не забравяме идиотските пешеходци, които като им направя път се влачат с 1 метър в час и бавят още повече всичко..

Link to comment
Share on other sites

Като се прибирах, взех майка си от работа, на път за вкъщи се наложи да спра, за да може жената да пазари и да помогна с чантите, вместо да се товари като вол... Спрях възможно най-вдясно на булевард Н.Вапцаров зад една кола(така че не съм главният виновник за препречване на лентата(още повече, че бях над едни малки гадни новообразувани ямички..)), след пазаруването забелязах, че едно от тези дистрибуторски ванчета се е лепнало зад мен, при потегляне се огледах и не забелязах фарове, въпреки че започнах да ускорявам солидно, един МБ ме застигна и наду свирката, ок засякох човека, но нормално ли е аз да ускорявам прилично, а той да си лети поне със 70км/ч и това дава ли му право да ме стряска и ядосва ?

 

kitolino такива зелени като теб много ме дразнят, като не могат още да преценят ситуацията и като изкочи някой така пред мен.....

Естествено ще чуеш клаксон, ти се раздвай че не ти е набил канчето.

 

P.S. Друг път внимавай като правиш такива маневри, тук в града най-много да ти намачкат задницата и главата, но си представи че си на магистрала и си спрял в аварийната лента, и пак така не може да прецениш, когато се включваш в движението, че колата зад теб се движи с 130км..... тогава става трагично.

Link to comment
Share on other sites

Най тъпо ми е когато пешеходеца се чуди да мине ли или да не минава и седи в средата на платното и омува докато стигна пред него и спра, тогава тръгва да се влачи и да ме гледа и да се чуди...баси тва има хора по-зле и от овце

Link to comment
Share on other sites

Най тъпо ми е когато пешеходеца се чуди да мине ли или да не минава и седи в средата на платното и омува докато стигна пред него и спра, тогава тръгва да се влачи и да ме гледа и да се чуди...баси тва има хора по-зле и от овце

 

....... пък после шофьорите били виновни....

Link to comment
Share on other sites

Най тъпо ми е когато пешеходеца се чуди да мине ли или да не минава и седи в средата на платното и омува докато стигна пред него и спра, тогава тръгва да се влачи и да ме гледа и да се чуди...баси тва има хора по-зле и от овце

Аз вече рядко ги пускам. На десен завой спирам, там вече се научиха и си минават, ама примерно на права улица да спра да пусна някой - никога. Най много лоша услуга да му направя, щото аз хубаво ще спра, ама тоя с голф двойката дето ме изпреварва от ляво няма да спре и ще сгази човека.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...