Jump to content
BulForum.com

Изнервени ли сте?


kitolino

Recommended Posts

Най много аз да съм те изпреварил от дясно за да направя ляв :) Ако си карал по освобождение с 30 в лявата лента не се очудвай изобщо. Като толкова искаш да спазваш правилника си го прочети много хубаво. И за това в коя лента трябв да се кара пише тва-онова ;)

С цялото ми уважение към теб, но защо се опитваш да ми кажеш, че трябва да се чувствам гадно, понеже карам по правилник ? :blink:

Хайде без такива изказвания, един ден нашите бъдещи(настоящи) деца ще ни подръжават, искате ли да се забият някъде или да смачкат някой човек, защото са рацери ? :angry:

А за съответната случка - Движа се по вътрешната улица(от дясно ми се пада Кауфленд) и пътувам в посока север за големият булевард и един луд ме изпревари от дясно, за да свие на ляво за паркинга пред блокът му, може би спечели 3-4 секунди отколкото ако беше останал зад мен, но се радвам че колата беше нова и спрях навреме... :cry

 

всъщност за съжаление е така

За мое съжаление разполагам с жълтички за счупена УАЗ-ка, ако я мина с валяка в черничко, дали ще стане номера ? ;)

 

Иначе днес един човек ми помогна да излезна от паркинга на събота пазара, вярно че искаше да ми заеме мястото, но все пак ми стана приятно :D

Поздравления за постъпката му, дано по-често ни се случват такива приятни ситуации :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
Иначе днес един човек ми помогна да излезна от паркинга на събота пазара, вярно че искаше да ми заеме мястото, но все пак ми стана приятно :D

Поздравления за постъпката му, дано по-често ни се случват такива приятни ситуации :)

 

И аз го правя редовно този номер.. Хем е колегиално да пуснеш човека да си излезе, хем заемаш хубаво място на паркинга. 2 в 1! (който ходи често в Ескейп или Планет знае за какво става дума)

Иначе бях отвратен от трафика. Цяло лято бачках на морето и като се върнах под тепетата беше някакъв ужасТ! Колите бяха 2-3 пъти повече отколкото пролетта, но за сметка на това невежите шефери и псевдо рацерите и рицарите бяха също 2-3 пъти повече.. Хванах се за главата!

 

Колегиално е да пускаш включващите се в главното движение, етично е да пускаш пешеходци.. Най-голямо удоволствие ми прави когато спра пред пешеходната пътека, мине си пешеходеца и вдигне ръка с усмивка.. Така де - като даваш, трябва и да получаваш. Такива дребни жестове са способни да ти оправят настроението след среща и с най-големия чапрашък на 4 колела. Много мразя обаче като се разминавам с някого на тясна уличка, аз спра на доволна дистанция, светна му, той мине, обаче явно усилието да махне с ръка е непосилно за него. Кажете ми как след това да направя същото на следващото кръстовище..

 

Карайте културно, пускайте където е възможно за да ви пускат и вас където е възможно. И най-важното - БЪРЗАЙ БАВНО!! Както другарят е казал: "Миг невнимание, цял живот мъртъв"!

Link to comment
Share on other sites

Много навътре взимаш нещо думите ми.

1,2,3,4... Каквото съм мислил съм го казал. И не съм от тези, които не могат да го повторят очи в очи. Не знам как да окачествя човек, който нарича пешеходците овце... Ти предложи определение, като толкова се засягаш. Как се нарича някой като теб?

Много обичаш да се правиш на интересен явно, или обичаш да си проповедник или разбирач и наставник. Наричам пешеходците в описаната от мен ситуация овце. Или се правиш на неразбрал или така ти е по-удобно. Относно това как да наричаш някой като мен, не мисля, че има ризон въпроса ти защото просто ти няма за какво да ме наричаш по някакав начин защото реално аз нямам никакви взаимоотношения с теб и нямам намерение да имам. (стой си мирен)

 

Edit : Ти кво, да не си прецедател на съюза на онеправданите пешеходци?

Link to comment
Share on other sites

Хах, доста си глупав. Радвам се, че не го разбираш, за да ме забавляваш. :) Добре, че ние двамата сме писали в общо 2 теми по 1 и същ въпрос, за да имаш наблюдение... Гледай си Ф1, и си седи в темата за автомобилите. Там си сила... За съжеление САМО там... Лек ти ден!

Добре, че видях бутончето игноре.. :)

Ииии.. Никъде не съм казал, че се съзтезавам. Няма и как да го правя с мизерното ми Клио, на газ. Важното е, че ти дадох пример, а ти вадиш от контекста, обиждаш ме и даже не се аргументираш. Наистина си доста глупав. :) Успех!

 

Какво общо има Ф1 с темата. Явно няма кво повече да кажеш. Разбираемо. Един голям балон. А сега ако ми позволиш - .............................мнеее не си струва за такъв като теб да си хабя КБД-то.

Link to comment
Share on other sites

Изнервени ли сте?

 

Изчитайки всички страници, които до момента сте изписали, мисля, че отговорът на зададения с темата въпрос е силно утвърдителен. :)

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz направо си вземи един "Монстър" Трък като онея в Сащ и почвай да мажеш кой ти падне :bgrin: :bgrin: :bgrin:

 

Няма да ми се събере в гаража. Но един Land Rover с малко тръби отпред и подсилено шаси определено ще ми свърши работа за разчистване на кръстовището на 6ти септември. Колкото пъти съм се ядосвал там ... даже при няколко от тях звънях в КАТ и единия път ми изръсиха - "ами така е моето момче, много идиоти има, особено в пиковите часове е така" като че ли това е най-нормалното нещо и че нищо не можели да направят защото не им стигали парите за техника и нямали свободен екип да го пратят там. Какво да го пращат чудя се аз, то там винаги трябва да има защото не е минал ден и да няма подобни издънки на това кръстовище. Другото е по-надолу на Руски като се отива към моста малко след спирката на бившия ТОХ - там редовно се натресе някой и чака да светне зеленото но спре така че завиващите не могат да минат.

 

На Руски и 6ти септември даже ми се е случвало да видя надолу по Руски е задръстено и че не мога да мина а на брояча до края на зеленото остава секунда или 2, да спра за да изчакам (в противен случай и да влезна ще си остана по средата и тези които са на 6ти септември ще ги запуша и няма да могат да минат) и отзад някой да ми се разбибитка дори направи опити да се натресе в кръстовището дори и на червено. Такива работи. Някой ден ако продължава така сигурно ще ме дават по новините... Нищо не ме нервира толкова колкото когато шофирам. Даже жена ми не успява да ме дразни толкова колкото разни нагли типове и селски тарикати с мнение че пътя те са го правили и другите са длъжни да се съобразяват с тях и такова нещо като правила може и да има но определено не важи за тях...

 

Помня с едно такси следната случка: аз се прибирам и тъй като до нас доста строежи има половината улици са разкопани и тук-таме стеснени. Такси спряло за да свали клиента но спряло на най-тясното. Аз идвам и му ръкомахам да се качи на тротоара за да се разминем или да се дръпне назад но онзи темерут изобщо не ми обръща внимание, чакам го близо минута да се разплати с клиента и в следващия момент той почва да ми присветва да се дръпна за да мине при положение че аз трябваше да се дръпна назад доста повече от него. И тъй като вече бях достатъчно изнервен от наглостта му реших че няма да се дръпна и загасих колата и фаровете и го чакам. Почаках 30тина секунди и като видях че явно и той е решил да чака (а работата е че аз се прибирам в къщи да оставя някакви неща и да си взема лаптопа) просто си излезах колата, пуснах аварийните минах покрай него и му пожелах лек ден и ако иска да ме изчака още 5 минути да ида до вкъщи да си взема лаптопа после ако е още там аз ще дам назад за да се разминем ако иска може да ме тресне от яд, имам каско пък и съм го снимал вече и знам кой му е номера, КАТ ще го издирят ако иска пък може да даде назад и да си тръгне - има избор :) Докато мина 50те метра към моята кооперация още стоеше на пътя като се върнах си беше тръгнал... На пешеходци и хора които искат да правят маневри повечето пъти давам път (на пешеходци винаги, другите не винаги се усещам навреме не че нещо друго) но на тарикати страшно се дразня и ей на такива нагли хора които не стига че никаква колегиалност ами и нарочно се натискат - никаква прошка!

 

Айде стига от мен че като пиша и почвам да се дразня пак като се сещам за случките :)

Link to comment
Share on other sites

Последно поствам тук, че като гледам тази тема си заминава бързо и сигурно.Та онова за линейката и движението по правилник...по голяма глупост не бях чувал.Никой не може да си нарушава правилника за движение по пътищата просто, защото има зор.Така е и за всеки друг закон във всяка нормална държава.Това, че линейката ти отказва спешна медицинска помощ е престъпление( става въпрос за случай на прието обаждане и съответно те да имат кола, но да откажат ).Това, че ти превозваш човек, който трябва спешно да се придвижи до медицински център няма как да е известно на всички.За това има превозни средства със специален режим( или както там се водеше ).Човешкия живот наистина е свръх ценност, но приемра който даваш само показва, че ако се спазват правилата за движение всичко би било наред.

Link to comment
Share on other sites

Последно поствам тук, че като гледам тази тема си заминава бързо и сигурно.Та онова за линейката и движението по правилник...по голяма глупост не бях чувал.Никой не може да си нарушава правилника за движение по пътищата просто, защото има зор.Така е и за всеки друг закон във всяка нормална държава.Това, че линейката ти отказва спешна медицинска помощ е престъпление( става въпрос за случай на прието обаждане и съответно те да имат кола, но да откажат ).Това, че ти превозваш човек, който трябва спешно да се придвижи до медицински център няма как да е известно на всички.За това има превозни средства със специален режим( или както там се водеше ).Човешкия живот наистина е свръх ценност, но приемра който даваш само показва, че ако се спазват правилата за движение всичко би било наред.

 

Не го олеснявай толкова. Пича си е заг***н. Нали ако уж има задръстване и Линейка не дойде аз с личен автомобил да ЛЕТЯ ли. Освен това както каза това е престъпление.......но няма нищо той нека си говори.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...