Jump to content
BulForum.com

Изнервени ли сте?


kitolino

Recommended Posts

За пускането на пешеходци и аз винаги се старая да ги пусна( ако не са някакво отвратително нарушение като наприме над полез да ми пресичат ).Просто и аз съм пешеходец доста често и точно това чудене дали да минеш въпреки, че можеш е точно заради келешите дето вместо да те оставят да пресечеш( на пеш. пътеки само пресичам да отбележа ) дават газ та да минат преди ти да си тръгнал.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Преди време бях поел кампания "Сгази пешеходеца" с две основни правила:

1. Винаги когато пешеходеца пресича на непозволено място или на червено, трябва да се докара до инфаркт със свирене на спирачки, клаксони и тем подобни. Може и леко да се побутне

2. Винаги когато пешеходеца пресича правилно, трябва да му се даде предимство, т.к. в правилника, ако е на пешеходна пътека, било тя и виртуална такава, пешеходеца все е с предимство.

Link to comment
Share on other sites

@Psihara Че па за ко да ме згазиш ? кво лошо направих та да ме премажеш ? :bgrin:

 

@djadomraz направо си вземи един "Монстър" Трък като онея в Сащ и почвай да мажеш кой ти падне :bgrin: :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Асасин. Дали съм в лява, дали съм в дясна няма никво значение. 50 км ли е ограничението в града. ДА или НЕ. Тва, че ти си мислиш, че в лява може да караш със 70 мен ама НИ НАЙ малко ме грее.

Аз си карам нормално гледам в 95 % от случаите да НЕ бързам и се ОПИТВАМ да се съобразявам със всичко, но изпреварвания от ДЯСНО не понасям, както и някой да кара на една боя зад теб щото си бил в лява лента и си карал със 60. Къде по дяволите пише с колко може да се кара в тази прослувута лява лента. Следвщия път на КАТ-аджийте може да се опиташ да им обясниш това за учебните коли и за хората дето не бързат.

Link to comment
Share on other sites

Ами като ми караш в лява с 40, а аз бързам много ще те изпреваря отдясно, какво да те правя. Просто ти не се съобразяваш, макар да твърдиш обратното...

Link to comment
Share on other sites

Ами като ми караш в лява с 40, а аз бързам много ще те изпреваря отдясно, какво да те правя. Просто ти не се съобразяваш, макар да твърдиш обратното...

 

Някъде да съм казал, че го правя или, че го правя нарочно ;). Никой не говори за това. Освен това някъде из града си има и 3 ленти, та в средна как можем да караме?

Link to comment
Share on other sites

Щот си на всяка манджа - прегорялото! И независимо, че никой не ти обръща внимание, продължаваш да ръсиш простотии!

И прегорялото да съм...аз си казвам мнението...ти ако щеш го чети :P Тва не трябва да ти е повод да ставаш убиец :)

Link to comment
Share on other sites

@ДонЧефо... Виждам, че си решил да си контра. Дано да не ти се случи ситуация, в която от Бърза "ПОМОШТ" ти казват: "В това задръстване - никъв шанс, елате вие" и някой педал, като теб, не осъзнава, че става потенциален убиец...

Карай си с 40. Никой не те спира. Но на ВСЕКИ се случва да бърза... Дано тогава ти да не си пред себе си... Рийш ли хитряга?

@Хърби.. Не ставам убиец, убивайки флоодър. Това ме прави по - добър човек!

Link to comment
Share on other sites

Напротив. ПОМОШТ е. За това е в кавички...

Извинявам се, че нарекох ДонЧефо педал. Просто се сетих за ситуацията.. Не се обиждай, просто не си прав.

Link to comment
Share on other sites

Ами вие какво очаквате бе хора. Първо хората в по-голямата си част са изпростели до безобразие. Комплексите, които се избиват навсякъде в ежедневието се пренасят и на пътя. Как очакваш цървул дето мисли себе си като за ебахти и якия пич да ти даде предимство или да ти спазва знаците и правилника. Ха, ми че това е за балъците бе. Да не говорим колко хора са с купени книжки. Докато карах курса доста хора взеха книжки и процента е около 50-60 някъде. Да ви кажа актуални тарифи ако искате. 500лв за листовки. Между 60 и 120лв за кормуване. И друго има. На 18 години не мисля че трябва да ти се дава книжка. Поне не в България, където повечето от младите са толкова изпростели и комплексирани, че няма накъде повече. Поне на 21 години трябва да се дават според мене. И как се очаква човек с 24 моточаса, колкото е курса, да стане шофьор и то в голям град ? Трябват му поне двойно повече. През това време инструктора може да му създаде правилните навици. Няма да го направи супер добър шофьор, но ще му даде една много добра основа. След като има тази основа, ако човека има някакво що-годе прилично възпитание, ако има някакво обществено съзнание и е способен да носи отговорност, ще стнае добър шофьор, който няма да е част от проблемите по пътя, а ще бъде част от решението им. Не може куцо, кьораво, сакато да взима книжка и да го пускаш да мели из града. Повечето са карали курсовете отдавна. Сега ако видите какви хора взимат книжка ще се замислите супер сериозно дали да не карате нещо брониранко. Не знам. всеки ден умират хора по пътя и единственото което се направи за курсовете, беше да вкарат някакви си смешни 100 допълнителни въпроса. Трябваше да вкарат повече моточасове, а не въпроси какво означава знака с надпис "Минетка".

Link to comment
Share on other sites

Ами вие какво очаквате бе хора. Първо хората в по-голямата си част са изпростели до безобразие. Комплексите, които се избиват навсякъде в ежедневието се пренасят и на пътя. Как очакваш цървул дето мисли себе си като за ебахти и якия пич да ти даде предимство или да ти спазва знаците и правилника. Ха, ми че това е за балъците бе. Да не говорим колко хора са с купени книжки. Докато карах курса доста хора взеха книжки и процента е около 50-60 някъде. Да ви кажа актуални тарифи ако искате. 500лв за листовки. Между 60 и 120лв за кормуване. И друго има. На 18 години не мисля че трябва да ти се дава книжка. Поне не в България, където повечето от младите са толкова изпростели и комплексирани, че няма накъде повече. Поне на 21 години трябва да се дават според мене. И как се очаква човек с 24 моточаса, колкото е курса, да стане шофьор и то в голям град ? Трябват му поне двойно повече. През това време инструктора може да му създаде правилните навици. Няма да го направи супер добър шофьор, но ще му даде една много добра основа. След като има тази основа, ако човека има някакво що-годе прилично възпитание, ако има някакво обществено съзнание и е способен да носи отговорност, ще стнае добър шофьор, който няма да е част от проблемите по пътя, а ще бъде част от решението им. Не може куцо, кьораво, сакато да взима книжка и да го пускаш да мели из града. Повечето са карали курсовете отдавна. Сега ако видите какви хора взимат книжка ще се замислите супер сериозно дали да не карате нещо брониранко. Не знам. всеки ден умират хора по пътя и единственото което се направи за курсовете, беше да вкарат някакви си смешни 100 допълнителни въпроса. Трябваше да вкарат повече моточасове, а не въпроси какво означава знака с надпис "Минетка".

 

Напълно съм съгласен с мнението ти, курсовете са под всякаква критика и гледат да ти вземат парите само и нищо повече. Истината е, че аз книжката си е изкарах от техникума и там повече от един срок имахме курмуване и там ни научиха на неща който едва ли някой друг инструктор ще се занимава да те учи. Просто тогава подготовката си беше на ниво, не знам в момента как е в училищата, но определено ако курсовете са както там, няма да им излиза сметката на частните инструктори.

Link to comment
Share on other sites

Напълно споделям мнението ти!

 

Лично за мен цялата касапница става заради липсата на възпитание и чувството, че сме над физичните закони, а "лошите неща" дето ги казва чичкото по новините - ПРОСТО НЯМА КАК ДА НИ СЕ СЛУЧАТ!!!

Днес едно приятелче се записва при моят инструтор, часовете, които той ще изкара са 31х40минути. Сметнете сами дали за това време ще стане напълно нормален и способен водача на пътя - ДА, ще стане ако му се даде добър пример, ама от кой да го види тоз пример се чудя аз... :(

В жк."Тракия" дето движението е пусто са ме изпреварвали от дясно, за да се направи ляв завой, за такива трябва да има санкции, или дано се пържат в ада! :angry:

Виждал съм линейка, на която не се дава път, а като проби през кръстовището на Сточна гара, зад нея се лепнаха 2-3 коли, за да се изтарикатят, мамка му, ама толкова ли са важни тези 60 секунди ? :cry

 

 

Grosmaster - ако ти се отвори свободен прозорец през седмицата, ще се радвам да те черпя едно газирано във Вереята, тя е вечна.. :D

Link to comment
Share on other sites

Всички са почнали принципа : Да изчезнеш за 60 секунди май,май

Link to comment
Share on other sites

@ДонЧефо... Виждам, че си решил да си контра. Дано да не ти се случи ситуация, в която от Бърза "ПОМОШТ" ти казват: "В това задръстване - никъв шанс, елате вие" и някой педал, като теб, не осъзнава, че става потенциален убиец...

Карай си с 40. Никой не те спира. Но на ВСЕКИ се случва да бърза... Дано тогава ти да не си пред себе си... Рийш ли хитряга?

@Хърби.. Не ставам убиец, убивайки флоодър. Това ме прави по - добър човек!

 

Аве разбирач. Спести си размислите. Не знам кой е на всяка манджа прегорялото, но в много теми си позволяваш волности и честа ставаш смешен. БЕЗ ДА ТИ СЕ ИЗВИНЯВАМ. С онва газово Клийце си седи мирен на гъза и не ми разправяй глупости, състезателю.

 

За Бърза помощ. Айде да не ми говориш щото преди няколко седмици им звъннах и нямаше задръствания ами учтиво ми казаха да се обадя на 6-150. Много ме знаеш как карам, просто такива като теб не ги пускам НАРОЧНО

 

Някои питаха защо Голфовете са нарицателно за рацери. Ей го неска един Голф 3 - целия налепен в лепенки и правеше слаломи по новия надлез, а най смешното беше, че бърза, бърза и на светофара минах преди него, а той остана да чака още един ;).

Link to comment
Share on other sites

Ами страх ги е хората от такива като тебе... Не са те овце, ти си темерут!

Ей младеж, ти за какъв се имаш

1-во не ме познаваш за да ме категоризираш по този начин

2-ро нито си ми баща, нито ме храниш за да ме обиждаш

3-то ако искаш да се правиш на интересен пред мен или пред някой друг или да си избиваш комплексите не мисля, че си намерил подходящото място тук

4-то не мисля да се разправям повече с теб или да те обиждам (както до сега не съм обидил никой в тоя форум) просто се чудя как са толкоз смели хората пред компютрите, а един на улицата не ме е нарекъл скоро темерут или нещо друго обидно на улицата, може би защото знае, че в този случай не бих останал безучастен.

Link to comment
Share on other sites

Напълно споделям мнението ти!

 

Лично за мен цялата касапница става заради липсата на възпитание и чувството, че сме над физичните закони, а "лошите неща" дето ги казва чичкото по новините - ПРОСТО НЯМА КАК ДА НИ СЕ СЛУЧАТ!!!

Днес едно приятелче се записва при моят инструтор, часовете, които той ще изкара са 31х40минути. Сметнете сами дали за това време ще стане напълно нормален и способен водача на пътя - ДА, ще стане ако му се даде добър пример, ама от кой да го види тоз пример се чудя аз... :(

В жк."Тракия" дето движението е пусто са ме изпреварвали от дясно, за да се направи ляв завой, за такива трябва да има санкции, или дано се пържат в ада! :angry:

Виждал съм линейка, на която не се дава път, а като проби през кръстовището на Сточна гара, зад нея се лепнаха 2-3 коли, за да се изтарикатят, мамка му, ама толкова ли са важни тези 60 секунди ? :cry

Grosmaster - ако ти се отвори свободен прозорец през седмицата, ще се радвам да те черпя едно газирано във Вереята, тя е вечна.. :D

Най много аз да съм те изпреварил от дясно за да направя ляв :) Ако си карал по освобождение с 30 в лявата лента не се очудвай изобщо. Като толкова искаш да спазваш правилника си го прочети много хубаво. И за това в коя лента трябв да се кара пише тва-онова ;)

Link to comment
Share on other sites

Ей младеж, ти за какъв се имаш

1-во не ме познаваш за да ме категоризираш по този начин

2-ро нито си ми баща, нито ме храниш за да ме обиждаш

3-то ако искаш да се правиш на интересен пред мен или пред някой друг или да си избиваш комплексите не мисля, че си намерил подходящото място тук

4-то не мисля да се разправям повече с теб или да те обиждам (както до сега не съм обидил никой в тоя форум) просто се чудя как са толкоз смели хората пред компютрите, а един на улицата не ме е нарекъл скоро темерут или нещо друго обидно на улицата, може би защото знае, че в този случай не бих останал безучастен.

 

Много навътре взимаш нещо думите ми.

1,2,3,4... Каквото съм мислил съм го казал. И не съм от тези, които не могат да го повторят очи в очи. Не знам как да окачествя човек, който нарича пешеходците овце... Ти предложи определение, като толкова се засягаш. Как се нарича някой като теб?

Link to comment
Share on other sites

Аве разбирач. Спести си размислите. Не знам кой е на всяка манджа прегорялото, но в много теми си позволяваш волности и честа ставаш смешен. БЕЗ ДА ТИ СЕ ИЗВИНЯВАМ. С онва газово Клийце си седи мирен на гъза и не ми разправяй глупости, състезателю.

Хах, доста си глупав. Радвам се, че не го разбираш, за да ме забавляваш. :) Добре, че ние двамата сме писали в общо 2 теми по 1 и същ въпрос, за да имаш наблюдение... Гледай си Ф1, и си седи в темата за автомобилите. Там си сила... За съжеление САМО там... Лек ти ден!

Добре, че видях бутончето игноре.. :)

Ииии.. Никъде не съм казал, че се съзтезавам. Няма и как да го правя с мизерното ми Клио, на газ. Важното е, че ти дадох пример, а ти вадиш от контекста, обиждаш ме и даже не се аргументираш. Наистина си доста глупав. :) Успех!

Link to comment
Share on other sites

И то какво излиза - за да караме без да ни натискат другите, трябва да си купим мутренски джип, баси ... :woot

 

 

всъщност за съжаление е така

Link to comment
Share on other sites

положението в пловдив наистина стана доста тежко.особено тая година е някъв ад,не ми се мисли кво ще е другата.

аз лично имам чуството,че септември месец се върнаха повече хора от почивка,от колкото бяха заминали началото на лятото - някъв ад е просто.

но докато не се оправи пътната мрежа - така ще е.

помня преди 5-6 години докато чаках на спирката си лафихме с едно чиченце - 'ми как да стане - вика ми - то тия улици са правени да се движат файтони и каляски по тях,не коли'.

 

иначе аз съм си сравнително спокоен,но има няколко неща,които просто ме изкарват от нерви абсолютно всеки път.

олигорените,дето не са се научили как да паркират.олигофрениите,дето паркират в дясна лента по булевардите.олигофрените,дето паркират на завои.олигофрени,дето или не пускат мигач,или го пускат чак като светне зелено,особено ако е за ляв завой.

в рядки случаи ме изнервят разни бавноразвиващи се индивиди,дето се влачат с 30 на места,където 50 е съвсем постижима скорост.най-нахално е някой да се включи в движението преди теб и да почне да се влачи с 30 .още едно нещо,което може да ме изкара извън нерви - чака някой да се вклучи наляво в движението,отваря му се малък прозорец,но потегля като на погребение с 5 км в час и трябва да хакаш спирачки заради него.

ми мааму дейба,настъпи я тая кола,ще изгориш бензин за 10 стотинки в повече,кво толкова.

 

относно пошеходците - понякога ги пускам,понякога не.зависи от деня,движението и колко ми е напушила главата.с колегиалността също е така - понякога пускам,понякога не.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...