Jump to content
BulForum.com

Абе има ли музиканти в тоя форум?


sandman

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

+Един басист.Свиря на Yamaha RBX374.

Link to comment
Share on other sites

Хах митак ти джаз свирил ли си ? Иначе мм по хубаво е да измаш образование а музиката да е като хоби.А също някои хора казват че файда от уроци по китара няма,но нз аз съм на барабани и със сигурност знам че ще трябва да се запиша скоро да се подобря :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Искам да се изфукам с това, че от преди малко съм горд собственик на

 

Fender Super Champ XD - Лампово :punk

244973.jpg

 

Вади изключително приятен и чист тон които позволява голяма динамика.Малко ми е трудно да му свикна още като се има предвид,че главно ползвах компютърно генерирани ефекти или процесор,но всичко с времето си :) Към него си взех и едни хеви метъл струни 10+ /1ва,2ра,3та от 10тки 4та,5та,6та - от 11 / :punk

 

Пожелавам весели празници на съседите :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да се изфукам с това, че от преди малко съм горд собственик на

 

Fender Super Champ XD - Лампово :punk

Честито, със здраве да им сипваш на съсидите :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Исках да попитам тук , щото отдавна съм мераклия да зарибя свирене на китарка. Та в момента се чудя, кое е по-добре:

акустична за 100 кинта,или аматьорска ИлИктрическа + усилвател за 300 лв.

 

Неща да ставам някакъв професионалист, просто бих желал сам да си правя густото и да се науча да си дрънкам някои любими парчета.Та давайте акъл сега за инструмента :)

Link to comment
Share on other sites

Ако е само за дрънкане, няма нужда да даваш една чанта пари за кубета, процесори и ала-бала. Една кухарка втора ръка е идеална за началото. Другото, което е по-важното на практика, е каква музика точно ще дрънкаш. Български песни, испански и други подобни са за класическа китара, акустична. Рок, метъл - електричката. Като за начало може да си прекараш китарата през компютъра, за да не се набутваш маса пари за процесор, кубе, колони. Тва за електрическа говорим. Всичко зависи от това какво ти се свири. Аз съм зарибен на тема класическа китара, но слушам рок, хард-рок, метъл ежедневно. ZGAN, например е от Енергото, но не е много голям фен на рок, метъл и т.н. Зависи какво те кефи и то какво те кефи да свириш. Не винаги свиренето и слушането си съвпадат. Би трябвало да си наясно какво ти се свири преди да почнеш да избираш инструмент и оборудване. Реши го тоя проблем пък за след това ще помогнем. Мога да ти дам една китара с която да почнеш да се учиш, но с условието да я пазиш и като напреднеш да си вземеш вече нормална китара и да ми я върнеш. Вложил съм прекалено много време и труд да я възстановя, за да я оставя да се погуби някъде. Става дума за класическа китара, електричка нямам :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да се изфукам с това, че от преди малко съм горд собственик на

 

Fender Super Champ XD - Лампово punk.gif

244973.jpg

 

Честито, това е нещо истинско.

Не че съм го пробвал, но имам хоуммейд Princeton и знам на какъв джангър са способни 5 лампови вата, а това е 15 като гледам punk.gif

Link to comment
Share on other sites

Zgan за какво не си взел само 11ки или само 10ки ? Иначе честито.Много е яко :)

 

11ски...ти наясно ли си как се свири с 11ски :) 10+11 се води хеви метъл..тоест имаш горните 3 струни за яки бичкии и рифове и долните 3 по-меки за бродерия.

 

Исках да попитам тук , щото отдавна съм мераклия да зарибя свирене на китарка. Та в момента се чудя, кое е по-добре:

акустична за 100 кинта,или аматьорска ИлИктрическа + усилвател за 300 лв.

 

Неща да ставам някакъв професионалист, просто бих желал сам да си правя густото и да се науча да си дрънкам някои любими парчета.Та давайте акъл сега за инструмента :)

 

Какъв ситл искаш да свириш ? Ако е хеви метъл забрави за акустична.Ако се кефиш на песни за маса - акустична.

и за 300лв...по добре си вземи първо само китарата научи тва онва...обиколи приятели ръгни е тук там в някои процесор ,кубе ефекти и тогава предцени.

 

Но първо избери стилът който ще "качваш" после китарата /и техниката/ за този стил и така.

Link to comment
Share on other sites

Главно ще се свирят main солата на някой парчета на металика , ac/dc , гънс енд роузес , аеросмит , ред хот чили пепърс , никълбак и т.н. :)

 

Начи кухарките отпадат. Давайте идей за електричарки :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали с това ще наруша правилата на форума,но ако не ти се взима нова китара или нямаш толкова пари,по-добре провери в българския форум за музиканти.Там ежедневно се продават музикални инструменти.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не нарушаваш...и аз редовно пращам хора там. Проблемът е, че 80% са от София, 15% от страната и едва 5% от Пловдив, което автоматически те задължава да работиш с куриери и да си поемаш риска в какво състояние ще е инструмента след като го разопаковаш.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не нарушаваш...и аз редовно пращам хора там. Проблемът е, че 80% са от София, 15% от страната и едва 5% от Пловдив, което автоматически те задължава да работиш с куриери и да си поемаш риска в какво състояние ще е инструмента след като го разопаковаш.

И за това има една опция "Прегледай, преди да платиш" .

 

Иначе давайте идеи какво да търся като за съвсем начинаещ. Марка ? Модел ? .. Какви парички вървят горе-доло ? Какво друго освен китарата ще ми трябва ? Някакъв софтуер за пс-то ?

Link to comment
Share on other sites

Guitar Rig 3 върши добра работа (не по зле от евтин процесор), но ти трябва саундкарта с качествен вход (всички вградени и креатив са БОЗА), също добре е да има хардуерно ASIO.

Аз така си свиря вечер - китарата през преамп с 1 транзистор в компа и на слушалки. Преампа с 1 транзистор е защото саудкартите са с 40-50килоома входно съпротивление при необходимо 500-1000 за да не губиш от звука. И без него става, но губиш високите и не можеш да докараш максимално добре звука.

 

Китара според мен си вземи с двоен адаптер на бриджа (магарето или там откъдето излизат струните).

HumbuckerH.jpg

Предимството пред единичния е по-ясен и мощен звук с дисторшън и липсата на шум.

Единичните са за по-лека музика (до алтернатив рок като RHCP или RATM) а и евтините единични адаптери мажат ужасно с дисторшън.

Според мен такава комбинация е най-универсална.

Освен това важно е дървото и качеството му, както и много други неща - може да се изпише цял роман.

Евтините китари са донякъде въпрос на партида - примерно от един модел някой са от индонезия, други от китай, оттам дървото е друго и тн.

Музикантския форум беше сериозен и бая неща съм научил оттам, особено за електрониката свързана с китарите, но по едно време когато се напълни с тинейджъри и измамници спрях да влизам...

Последно всяка тема беше "коя от двете китари за 300лв е по-добра" или "каква китара да си купя", сега незнам как е, но може да погледнеш.

Link to comment
Share on other sites

Еми те някои ползват "Прегледай преди да платиш" Може и по договаряне да е.Пазу трябва да каже ориентировъчна цена 200+ сигурно ?

Би трябвало 1 усб саунд карта да му свърши работа.А след това има бая програми за ефекти.

Link to comment
Share on other sites

Само песни за маса ли се свирят с акустична ?

 

Като цяло не...но някак си не си представях да иска да забие фламенко или истинска класика на акустична :)

 

Иначе давайте идеи какво да търся като за съвсем начинаещ. Марка ? Модел ? .. Какви парички вървят горе-доло ? Какво друго освен китарата ще ми трябва ? Някакъв софтуер за пс-то ?

 

Двоиният заден е задължителен за бичкия :punk моита комбинация е такава, но свиря предимно на двоен заден или на преден съответно бичкии и бродерия.Отиди в магазина който е в края на главната на Веско Койчев се води че е.Там има ефитини китари от 300+ /електрически/ Аз от там си взех Ibanez GRX 140 и още не съм се научил да свиря толкова на него , че да ми прави впечетление ефтинжосовите му шашми.

Такаче взимаи някои разбирач и отиди с него сам няма да знаеш кво да праиш.Само по интернет няма да се научиш трябва някои да ти показва нещата чат пат.

Link to comment
Share on other sites

Хубавите USB карти като съм гледал май са по-скъпи от PCI варианта.

Имах Audigy 2 и беше отврат, преди година и нещо взех M-Audio 2496 за 100лв втора, асиото е екстра на 2-3ms и шум няма никакъв, така че може би това е най-евтиното решение. Виждал съм и по 80лв.

Link to comment
Share on other sites

Като цяло не...но някак си не си представях да иска да забие фламенко или истинска класика на акустична :)

 

И аз така помислих ама да не остане с грешно впечатление :) Мани тия скали са си таковали таковата. И трябва да седнем някой ден да обясниш малко някои неща, щото изчетох света ама нищо не разбирам. Предполагам като се покаже ще е доста по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Тц...нямат махане тия скали :) Каквото и да свириш го свириш върху акорд/акордна прогресия/ а акорд се строи върху степени от скала...а това дето ти го харесваш като звуччене/испаското примерно/ си е лад на хармоничен минор/мажор скала...най-общо казано.Щи покажа каквото мога не е ясно тва дето ще ме питаш дали ще го знам. :music

Link to comment
Share on other sites

Абе тука видях някой написал песни за маса...Свиря от 1 година на акустична китара и преди един месец си зех електрическа(от тогава акустичната прашасва).Та да

попитам как ставя тая работа със свирене и пеене едновременно на такива песни - пробвам го и като удрям акордите постоянно губя ритъма.И ако може някой да каже някоя друга песен за маса , щото аз само пробвах на черно фередже песните(или поне тея дето ги има в akordite.com)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...