Jump to content
BulForum.com

Абе има ли музиканти в тоя форум?


sandman

Recommended Posts

Аз говоря и за двата учебника. :) Примерно: учебник по Хармония на Парашкев Хаджиев. За учебник по полифония на български не съм чувал, но ако има - екстра! Само се чудя теоретичната ми база до момента дали ще ми позволи да разбера нещо от тези учебници!

Също така много ми се ще да поразбера това онова за животното Контрапункт!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Сега се готвя за заминаване, но като се върна в началото на декември, ще ти дам учебници...тъкмо ще може да си преснимаш само това, което ти е необходимо. :)

Link to comment
Share on other sites

4461.jpg

Това е китарката. Иначе ходя на уроци при един учител в София. Пиа е пуерториканец, а приятелката му е българка и двамата свират на китара е много точен. Пита ме каква музика харесвам, какво искам да свиря и такива работи. Освен това ще учим блус, джаз и класически неща (по мое желание, защото мисля, че е хубаво да се поназнайват). Музикална теория и такива неща. За сега съм бил 3 пъти. Първия път ми беше трудно да си оправя пръситете и беше голямо шоу. Първия път ми даде упражнения за пръстите и counter picking, минорната пентатоника и интрото на knocking on heavens door (за сега акордите са ми мнооого трудни :D). Втория път още няколко упражнения един класически риф и един много лесен риф от Hey Joe на Джими Хендрикс. Тази седмица- блус скалата и Смок на дървото :P И така. Свиренет му е майката гледам да отделям поне по 2 часа всеки ден, когато мога и повече. Обаче пръстите вече взеха да сдават багажа и върховете доста ме болят :D Няма как. Стискам зъби и продължавам. :) Най-важното е, че се забавлявам и ми достава удоволствие :)

Link to comment
Share on other sites

Ами в какво я вклюваш?

Иначе хубаво е това, че учителя ти те пита какво точно искаш да научиш, но внимавай да не ти стане каша в главата - всичко с времето си. И един съвет от мен - никога не подценявай музиката, защото по някога на пръв поглед лесни неща се свирят адски трудно! Ще се убедиш сам, че понякога си мислиш, че си научил нещо, докато не мине някой и друг месец и като се върнеш на същото това нещо и го изсвириш 10 пъти по-добре, се убеждаваш, че изобщо не си го научил преди. Така, че преди да кажеш - "това го знам" помисли! Не прави грешките на 90% от пишман-музикантите! По този повод всички се хвърлят примерно на Nothing else matters, защото е "най-лесна", ама не е баш така - на мен ми трябваха години да я свиря що-годе прилично. Дори и Nirvana не се свири лесно, въпреки, че е 5 акорда почти всяко парче, ама оная надрусана утрепка вади такъв тон, че и най-скъпия процесор не може да ти го извади. Просто не забравяй, че тона се вади от пръстите, не от китарата, не от апаратурата, не от ефектите! Един истински китарист и най-насрания орфей да хване, пак ще звучи! Естествено, че и инструмента е важен, но най-важния компонент в системата си ти!

Имай предвид, че ако си упорит, ще се наложи след някоя и друга годинка да се ориентираш към нещо по-качествено, защото инструмента ти, ще започне да спира развитието ти! И аз на времето имах такова индонезийско чудо, ама вече не е сред живите - грифа му се изметна. Сега си мечтая за един Les Paul или в краен случай ESP, ама на дневен ред са клавишите! :)

Айде стига съм филосовствал - учи се, зарибявай се и да не ти пука от нищо! Почти няма по-приятно занимание от свиренето! Но не се отказвай при първата по-голяма трудност, защото мога да ти гарантирам, че такива ще има не 1 и 2!

За пръстите не се притеснявай - след известно време ще ти загрубее кожата и няма да ти прави впечатление - нито ще те боли, нито ще посиняват.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм любител :) свиря от скоро и преди няколко седмици ми дадоха ел. китара :) 12-ти клас съм и ще кандидатствам и нямам време ся да се занимавам сериозно с уроци( въпреки, че китарата ми е такава страст, че бих зарязасл всичко :D ) Та...въпроса ми е, ако има някой по-компетентен да препоръча някакъв самоучител за рок свирене :P да се омазвам докато почна сериозно :)

Link to comment
Share on other sites

Аз говоря и за двата учебника. :) Примерно: учебник по Хармония на Парашкев Хаджиев. За учебник по полифония на български не съм чувал, но ако има - екстра! Само се чудя теоретичната ми база до момента дали ще ми позволи да разбера нещо от тези учебници!

Също така много ми се ще да поразбера това онова за животното Контрапункт!

И аз имам разни учебници, ама не си ги давам:-Р Иначе ако не забравя ще проверя в книжарницата на Академията има ли ги (би трябвало да ги има) и ако те интересува да си ги купиш.

Link to comment
Share on other sites

Ех че хубава тема..от много време не съм преглеждал Music и сега очите ми попаднаха на тази тема :) Здравейте колеги!!! :)

Аз свирех на барабани...но спрях :) Имам нова любов...бас китарата :) Радвам се че има такава тема в която можем да обменяме опит :) Всичко хубаво ви желая на всииички! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Е, вече мога да се похваля, че направих първото си озвучаване. Имаше паника в началото :) Надявам се да съм се справил и според публиката. Имаше още много какво да се желае, но основния ми дерт беше да пазя апаратурата и по този повод направих компромис със качеството на звука, но... Проблема беше, че от самото начало се зададаха много високи нива на каналите. Както и да е - успях да опазя апаратурата.

За всички китаристи (най-вече) от другата седмица ще отвори нов магазин за музикални инструменти. Магазинът е фирмен на Fender. Ако имате желание - минете да видите за какво става въпрос. Също така работят със Сонор и Роланд(май). Магазинът се намира срещу Скерцо.

Link to comment
Share on other sites

Аз минавах от там точно като нареждаха и пробваха инструментите..даже днес минах от там,но беше затворено :) Нека нека да има :) Хубави басове видях вътре...ще видим и цените :)

 

Едит: sandman успех и занапред с озвучаването :) Весели Празници!

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност знам, че има 1 истински Fender -бас - Made in USA. Аз днес ще мина да ги видя какво правят и може да пробвам някоя свирка. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз днес ще мина да ги видя какво правят и може да пробвам някоя свирка. :)

Айде пробвай....пък ако продавачката е готина и ги прави добре...обади се да прескочим и ние... :devil :bgrin: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Айде пробвай....пък ако продавачката е готина и ги прави добре...обади се да прескочим и ние... :devil :bgrin: :laughing:

Думи на място както винаги... :)

sandman...мина ли? Какви са ти впечатленията?

Link to comment
Share on other sites

Айде пробвай....пък ако продавачката е готина и ги прави добре...обади се да прескочим и ние... :devil :bgrin: :laughing:
:lol: :lol: :lol:
Думи на място както винаги... :)

sandman...мина ли? Какви са ти впечатленията?

Ами има си китари, има си басове и най-важното, най-накря има и кубета фендер! Работят с Fender, Sonor и Roland, и това иде да рече, че могат да поръчат всичко на тези марки, а иначе в магазина основно има китари, китарни кубета и китарни ефекти, което си е абсолютно нормално - все пак магазина е на фендер :) Също така има и истински китари(2 стратокастъра и 1 телекастър) и 1 бас, т.е. made in U.S.A., което е нещо ново за Пловдив!
Link to comment
Share on other sites

Също така има и истински китари(2 стратокастъра и 1 телекастър) и 1 бас, т.е. made in U.S.A., което е нещо ново за Пловдив!

Добре добре..нека да има :) Трябва вече да почнат да внасят качествени инструменти.Аз днес минах...пак отвън гледах понеже все късно минавам..видях има барабани,но не успях да мерна марката...случайно да си видял?

Link to comment
Share on other sites

Бивш Барабанист.....настоящ, бе не съм свирил от не знам си колко време.

Постижения-записано парче :woot :woot

Инак съм учил при Ванкиша 3 години...бях някъде между блуса и джаза...

Не трябваше да се отказвам ся ми липсва да раздавам удари тук там

Link to comment
Share on other sites

..видях има барабани,но не успях да мерна марката...случайно да си видял?
Sonor с чинели Zildjian, обаче чинелите са нисък клас. Иначе може да си поръчаш каквито искаш - има каталози, поръчваш и ти ги карат.

 

maddrum, че не е късно пак да започнеш. :)

Link to comment
Share on other sites

Sonor с чинели Zildjian, обаче чинелите са нисък клас. Иначе може да си поръчаш каквито искаш - има каталози, поръчваш и ти ги карат.

 

maddrum, че не е късно пак да започнеш. :)

Чинели по каталог глупава работа. Един чинел трябва да си го чуеш да ти хареса и тогава чак да си го вземеш, според мен. Те 1 с 1 не си приличат. Верно няма голяма разлика, но все пак има!

Най-хубаво за чинели в Истанбул, ако има такава възможност де!

Хем за разходката хем цял ден можеш да избираш:)

Link to comment
Share on other sites

Пея на микрофон :-)

1995-1999 вокалист на "NEW LEVEL"

2003-2005 вокалист на "eGO"

Писал съм текстовете и на двете банди,

а от няколко години и на

групата "EXK"

 

:lol: :lol: :lol: Ами има си китари, има си басове и най-важното, най-накря има и кубета фендер! Работят с Fender, Sonor и Roland, и това иде да рече, че могат да поръчат всичко на тези марки, а иначе в магазина основно има китари, китарни кубета и китарни ефекти, което си е абсолютно нормално - все пак магазина е на фендер :) Също така има и истински китари(2 стратокастъра и 1 телекастър) и 1 бас, т.е. made in U.S.A., което е нещо ново за Пловдив!

 

Нали говорим за едно и също нещо. Ачката, Жака и компания?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...