Jump to content
BulForum.com

Абе има ли музиканти в тоя форум?


sandman

Recommended Posts

Eto me i men, o6te edin barabanist na horizonta, sviria ot 10 godini ve4e no naposledak se nalaga da rabotia i svireneto otide malko na zaden plan...ina4e dosta aktivno se vkliu4vah v muzikalnia jivot, sviril sam v grupite "EL PASO" i "SILHOUETTE" ako vi govori ne6to, kakto i v niakolko strani4ni proekta s razli4ni hora

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Я кажете има ли някъде в Пловдив където да се дават уроци по китара за абсолютно начинаещи? Взех си китара, но искам някой с опит да ми покаже основите от където да тръгна след това сам да си се занимавам. Нямам си понятие от ноти и т.н., но това може да се поправи ако е нужно. Ще я уча за хоби и удоволствие, нямам намерение да свиря извън апартамента дори да взема случайно да надмина Петручи или Ромео.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш пред магазин На Тъмно (ако незнаеш това е в тунелчето към Безистенъ,Мопс-а и Скейт Шоп-а) и на вратата има лепната бележка за уроци по китара за начинаещи.Даже питай хубавите хорица вътре те сигурно имат повече инфо :) Успех!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Я кажете има ли някъде в Пловдив където да се дават уроци по китара за абсолютно начинаещи?
"Нов музикален център"

Синдикалния дом на културата (ако не ги бъркам вече, на Гладстон), на третия етаж се намира. Най-добре е да питаш на портала. Там доста кадърни български музиканти (джаз формация "Бели, зелени, червени") дават уроци по китара, бас, пиано, пеене, барабани ( :love ). Горещо го препоръчвам!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Хм, не знам дали това е правилната тема, май даже бях отварял такава преди в others, Но както и да е... На някого случайно да му се намират нотите на ATB - Trilogie (Part 2)? Намерих със зверски усилия само тези на третата част, която също е хубава но не върши работа... Благодаря страшно много предварително

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз съм китарист в ROBBERY - пловдивска банда, заформила се септември миналата година, като половината музиканти са от разпадналата се по-рано група ECLIPSE.

 

 

Ta както казах - китара - ARIA PRO II, Ibanez S470DX и DEAN EVO , процесор LINE6 PODXT , контролери - Behringrer FCB1010, Line6 FBV EXPRESS, amp- 3 chanell Garland custom tube amp 100W кабинет , микрофони Electro voice COBALT 4 (instrument) и STAGG 1000 vocal, не си спомням точния модел на последния :)

 

 

 

ПП Радвам се , че и тук намерих тема за музикантите, макар и да не съм много редовен в този форум :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Попрочетох страничките на темата и установих присъствие и на живосвирещи,и на програмиращи музиканти.Аз също съм и на двете места....Посредствен китарист и не толкова посредствен музикант.И сега ако имате желание - ето ви една идея:Търси се МИДИ-композитор за създаване на съвместни проекти ,като може и да не е от Сф и даже от България.Връзка по нета,стил - незнаен.Срокове няма и не става въпрос за пари(поне в началото). Изисквания - желание,време,сериозност.Подробна информация - при интерес....

Link to comment
Share on other sites

Хмъ как съм пропуснал да оспамя и тази тема :wir

Свиря на китара, занимавам се от 4 години някъде, но не много сериозно - само за кеф и нервиране на околните B)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Я дайте някакви pdf-и или нещо от тоя род за начинаещи, че се запалих да дрънкам и аз.На класическа кухарка.

Link to comment
Share on other sites

Я дайте някакви pdf-и или нещо от тоя род за начинаещи, че се запалих да дрънкам и аз.На класическа кухарка.

 

Танасеее, Танасеее...

 

Класическата (испанската) китара на пръв поглед не е много по-различна от Акустичната китара (Кухарка), но се различават главно по конструкция и звук. Струните са различни - метал, найлон. Твърдост, плътност на дървото... широчина на грифа. Абе тва няма значение. Да кажем само, че класическата китара пее, а акустичната - дрънка. Идеалния вариант, за да не безпокоиш съсдите е да вземеш класичката с найлонките и да дрънкаш акорди, край свещи на пода, все едно си на лагерен огън. :lol:

 

От утре те искам по 4 часа на китарата. И си измий ръцете преди това!

Link to comment
Share on other sites

Пак ли ще се правиш на лютиер с чука и пироните?И лепилата за макети по грифа? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Айде като има толкоз музиканти из форума, кажете ми откъде мога да си открия singback-ове за разни парчета. Трябват ми за децата от Музикалното дето учат поп и джаз.

Link to comment
Share on other sites

Айде като има толкоз музиканти из форума, кажете ми откъде мога да си открия singback-ове за разни парчета. Трябват ми за децата от Музикалното дето учат поп и джаз.

Инсталираш Муле-то и пишеш в търсачката му 'karaoke'. :)

 

П.П. В датата също имаше доста качени неща.

Link to comment
Share on other sites

Айде като има толкоз музиканти из форума, кажете ми откъде мога да си открия singback-ове за разни парчета. Трябват ми за децата от Музикалното дето учат поп и джаз.
Кажи някое конкретно парче, аз ще се опитам да ти го намеря. И чалга мога - ако искаш :D
Инсталираш Муле-то и пишеш в търсачката му 'karaoke'...
:sick Те ще са в някво гадно midi, та да се чудиш половин час това, което чуваш парче ли е или мелодия за телефон и това пиано ли е или виолончело... :D Aaaa, има и свирени. Някои ги бива, ама не са оригинала...
Link to comment
Share on other sites

Инсталираш Муле-то и пишеш в търсачката му 'karaoke'. :)

Това го направих най-напред и наистина намерих няколко готини парчета.

Кажи някое конкретно парче, аз ще се опитам да ти го намеря. И чалга мога - ако искаш :D :sick Те ще са в някво гадно midi, та да се чудиш половин час това, което чуваш парче ли е или мелодия за телефон и това пиано ли е или виолончело... :D Aaaa, има и свирени. Някои ги бива, ама не са оригинала...

Конкретно парче не мога да кажа, защото според това какво има в наличност може да се избира материал за децата, въпроса е да си направя готина колекцийка. Иначе из мулето наистина си има съвсем сносни инструментали.

Link to comment
Share on other sites

И чалга мога - ако искаш :D :sick

@snejko, ти не го гледай sandman, че слуша метъл...той е професионалист, ако не може да ти намери някоя конкретна чалга - сам ще ти я направи...па макар и с отвращение... :lol:

Link to comment
Share on other sites

@snejko, ти не го гледай sandman, че слуша метъл...той е професионалист, ако не може да ти намери някоя конкретна чалга - сам ще ти я направи...па макар и с отвращение... :lol:
:P

Слушкам всичко! Даже редовно си дрънкам парчета на Преслава на пианото :)

 

Ето примерно 1 парче, което ме кефи много:

http://4storing.com/r9a7r/7349550b4439142a...e7be98c4f1.html

Apologize на Timbaland...

 

http://4storing.com/9j6ze/01197d50c9dfb1e6...2d8900a2d8.html

I Want To Spend My Lifetime Loving You

 

Имам и на БГ парчета, ама за какво да им го причиняваш това на децата?... :D

 

Иииии... http://sandman666.hit.bg/Mp3z/Preslava%20-%20Luja%20e.mp3 :P

Link to comment
Share on other sites

Имам и на БГ парчета, ама за какво да им го причиняваш това на децата?... :D

Иииии... http://sandman666.hit.bg/Mp3z/Preslava%20-%20Luja%20e.mp3 :P

Ми те сами си искат БГ парчета, ко да ги напрая....

А Преслава ако не я тръсна на някой да я пее от мънинките, та на ! :))))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...