Jump to content
BulForum.com

Абе има ли музиканти в тоя форум?


sandman

Recommended Posts

Като за начало си свали някой метроном и пробваи да свириш акордите с него за да привикниш с ритъма.

Пробвай вместо да свириш акорда докато пееш да го удариш и да изпееш квото се пее...като доиде ред за другият акорд пак така за да привикнеш кое къде и така.Аз лично немога да пея и да свиря...адски хард ми влиза дори и за прости песни като черно фередже

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Абе тука видях някой написал песни за маса...Свиря от 1 година на акустична китара и преди един месец си зех електрическа(от тогава акустичната прашасва).Та да

попитам как ставя тая работа със свирене и пеене едновременно на такива песни - пробвам го и като удрям акордите постоянно губя ритъма.И ако може някой да каже някоя друга песен за маса , щото аз само пробвах на черно фередже песните(или поне тея дето ги има в akordite.com)

 

Тука специално не виждам как да се даде някакво правило, за да ти е по-лесно. С практика ще се оправи работата. Почни с някоя лесна песен. Черно фередже е като цяло тъпо да се учиш на техните песни да пееш и да свириш. Те нямат кой знае какви мелодии и всичко им е супер накъсано, което мен ме дразни страшно много. Една две техни песни стават. Аз се научих на тази песен. Ако я знаеш как се пее, след 10-20-30 опита, това зависи от тебе, ще ти се получи. Но тази песен е за кухарка, не за електричка. Тия както са ги написали акордите са малко кофти. За да ти е по-лесно да влезнеш в ритъм, недей да свириш 7-ците. Друга лесна песен, за пеене и свирене е тази. Акордите, поне според мен не са пълни, но звучи добре и можеш да свикнеш лесно. Като подхванеш една две песни, след това ще ти е ясно какво да правиш на другите. В крайна сметка, това което ти препоръчвам е, да избършеш праха от кухарката, ако искаш да се научиш да пееш и да свириш едновременно. Пробвал съм с електрическа преди време, но там има прекалено много излишен шум за да се научиш. Така е при мене поне. Всеки луд с номера си. Всеки има различен слух, различно усещане за ритъм, така че няма универсално правило. Това е което направих аз. За тебе може да не проработи, но не пречи да пробваш :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност тва с удрянето на акорда и пеенето го правя и единствено успях да докарам ритъм на ой ламио , пеейки.Бтв за да бъдем точни The house of Rising sun е точно за електрическа китара , поне оригиналът и на Animals е такъв.Само че акордите са арпежирани(май тва термина за разложен акорд:?) а тва вече ми идва твърде сложно.На ФСБ май ще стане - ритъмът е лесен , даже и солото научих.Иначе за електричка май само ми се получава да викам yeah на нирвана , когато бендва на 3-то прагче на 3-та струна(smells like teen spirit).А пък за пеене и свирене на тая песен ми се струва почти невъзможно , аз рифа едва го докарвам без грешка пък и да пея...

Link to comment
Share on other sites

Бтв за да бъдем точни The house of Rising sun е точно за електрическа китара , поне оригиналът и на Animals е такъв.

Ми китарата е чиста, значи става и с акустична.Почни с нещо по-просто. Smels Like... може да е 4 акорда, но ритъма да го докараш не е много лесно като за начало.Вземаш House of the... броиш си тактовете наум и свириш акордите нормално без разлагане докато свикнеш.
Link to comment
Share on other sites

Ти добре си се насочил ама не казваш какво ще свириш. Не казваш даже дали можеш да свириш. То тая марка е яка, ама модела дали ще ти е окей за това дето ще го свириш е друга тема. Да не стане да дадеш една чанта пари и после да викаш, бахти тая китара нещо не ми върши работа. Щото при китарите скъпа не е равно на универсална.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре ще е да отидеш да разгледаш в магазините.Продавачите колкото и да изглеждат като наркомани горе-долу си знаят работата.

Link to comment
Share on other sites

Човека пита тука. Сигурен съм ще разпита и в магазините. Само тебе не мога да те разбера що навсякъде трябва да напишеш нещо. Вече титлата можеш да си я смениш без да имаш необходимия брой мнения ако не си разбрал. Смяташ ли наистина, че тоя човек пита тука, щото е толкова малоумен че не може да се сети да пита продавача ??? И кога за последно си влизал в музикален магазин че ги видя тия продавачи наркомани, щото аз в три съм влизал в Пловдив и такива продавачи няма. И това миналата седмица, да не кажеш че ми е стара информацията.

Link to comment
Share on other sites

Забелязах някакъв нов (поне за мен) музикален магазин от пощата в посока кино "Лъки" и вляво преди надлеза, някакви впечатления от него?

 

Иначе малко извън темата искам да похваля пича от музикалния магазин до кукления театър, срещу reset-а (така и не запомних името) Избирах акустична китара при него и наистина много помогна с информация и съвети, че даже и перце ми подари накрая. Това едно на ръка, още повече се впечатлих от "динакорд" - страхотно обслужване, любезно, внимателно и с мисъл за удобството на клиента, като се има предвид, че пазарувах филтри за осветление на стойност под 50 лева. На два пъти ми се обадиха за изглаждането на едно малко недоразумение, като в крайна сметка ми предложиха чудесно решение на проблема, при което дори не им плащам за услугата. Даже доставката от София беше за тяхна сметка. Много не-българско изживяване, евала на такива хора! Определено когато ми се наложи отново да купя нещо, ще е от там.

Link to comment
Share on other sites

Забелязах някакъв нов (поне за мен) музикален магазин от пощата в посока кино "Лъки" и вляво преди надлеза, някакви впечатления от него?

 

The House of rising force се казва този магазин представители са на Fender от там си взех кубето...впечетления...ако имаш пари тва е магазина има всичко от ефтинджоси до качествени неща.

 

Иначе малко извън темата искам да похваля пича от музикалния магазин до кукления театър, срещу reset-а (така и не запомних името)

 

IGS

Link to comment
Share on other sites

House of the rising force - Не ми харесва че внасят само китари на фендър и като цяло стока на фендър. Но това за сегашната тема е без значение. Лес пол-ът на Епифон, който съм си харесал може да се намери на доста изгодна (бих казал смешна цена) от E-bay например. Лично аз се чудя каква китарка да ми докарат от чужбина. Желанието ми е тялото да е от махагон, а музиката която искам да свиря е рок, блус, както и някои по-тежки мелачки. Колкото до това да питам продавачите - повечето гледат да си продадат стоката, както и трябва да правят!

Link to comment
Share on other sites

House of the rising force - Не ми харесва че внасят само китари на фендър и като цяло стока на фендър. Но това за сегашната тема е без значение. Лес пол-ът на Епифон, който съм си харесал може да се намери на доста изгодна (бих казал смешна цена) от E-bay например. Лично аз се чудя каква китарка да ми докарат от чужбина. Желанието ми е тялото да е от махагон, а музиката която искам да свиря е рок, блус, както и някои по-тежки мелачки. Колкото до това да питам продавачите - повечето гледат да си продадат стоката, както и трябва да правят!

Не те съветвам да си купуваш китара, която не си пипвал и чувал. Едва когато ти "легне" в ръката и ти "звукне", наистина си струва да си я купиш. Не робувай на марки и модели. И втория основен момент е какво ще правиш със звука от китарата - едно лампово кубе и няколко добре подбрани "камиончета" могат да ти доставят по-голямо густо от някой процесор с много копчета.

Истинската музика (каквато и да е тя) се свири с душа. Което за рока и особено блуса важи с пълна сила.

Link to comment
Share on other sites

Райсинг форс имаха магазин в улицата в дясно на края на Иван Вазов - преместили ли са се или е нов този?

Хубаво за махагона, но е тежичък, а китарите леспол не са от най-удобните - ако не си пробвал такава да не останеш разочарован.

Епифона като бюджетна китара смятам, че е задължително да се пробва преди да се купи, но ако далаверата е голяма няма какво да му мислиш...

Link to comment
Share on other sites

Ако има някой DJ , който разбира от Minimal,Progressive , House - да ми пише на лично. Много бихте ми помогнали ако познавате някой и бихте могли да ме свържете. Става въпрос за участие в чужбина с добро заплащане. Трябва ми човек , който ще доведа в Косово (Прищина) на 600 км от Пловдив.

Имаме заведение и озвучение ...

Изсикванията са : Dj-а да си взема техника (пулт и каквото му трябва) ... Колони , усилватели т.е. , заведението ги осигурява.

Допълнително информация на ПМ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Къде мога да намеря някакъв вид калъф с презрамки за синтезатор? Трябва да стигне от Пловдив до Варна, където пък ще се разнася бая, а за друг начин не се сещам..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Събуждам темата!

 

От малък свиря и пея,свирил съм в група,пял съм на сцена на 10-тина участия в клубове и на площада.

Сега съм се спрял на клавир само и си търся съмишленици да си правим густото.

 

Има една репетиционна в Коматево,където понякога се събирахме 2-3 музиканти,но всеки си има друга работа и все по рядко става.

 

За банда трябва барабанист,басист,китарист и пианист(клавирист).

 

Имам предпочитания към лек рок,поп,бг.

Обичам да си свиря песни на Ерик Клептън,Whitesnake,Anastacia,Nickelback с всеизвестното на всеки музикант парче Rockstar.

От българските изпълнители -Васил Найденов,Сигнал, и други.

 

Сега основно си правя MIDI-та за да мога да бъда един вид one man band,но си е друго да удари чинела. :laughing:

 

 

Ако се намерят мераклии с достатъчни знания и умения за банда съм отворен да си платим 1-2ч. в репетиционна и да забием за кеф.

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...