Jump to content
BulForum.com

Абе има ли музиканти в тоя форум?


sandman

Recommended Posts

Въх, много пари бре... то ако можеше да се изкрънка училището да го купи как да е, ама няма да може. Ще събираме пари измежду нас си. Аз мислех, че в БГ ще има караоке машини, ама уви - никъде не открих, а от разните сайтове няма шипинг до БГ :( Ще го мисля пак...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply
Guest Rumbata
Въх, много пари бре... то ако можеше да се изкрънка училището да го купи как да е, ама няма да може. Ще събираме пари измежду нас си. Аз мислех, че в БГ ще има караоке машини, ама уви - никъде не открих, а от разните сайтове няма шипинг до БГ :( Ще го мисля пак...

Мисля, че варианта който посочи Мидекс (с малкия миш-пулт) е най-удачен в твоя случай, но ако не си техниески запозната няма да се справиш....озвучаването дори и на малка стая си е цяла наука :)

Link to comment
Share on other sites

Пример. Neumann са много скъпи!

Също и AKG C12VR

Еееее...недей стряска Снежко, че ще сънува кошмари... :bgrin: ...нека й предложим нещо по-евтино, напр. това или това. :P

 

П.П. Между другото имам реплика на С12, абсолютно същия, с малко по-къса база...че и записва добре да не повярваш... :punk

Link to comment
Share on other sites

П.П. Между другото имам реплика на С12, абсолютно същия, с малко по-къса база...че и записва добре да не повярваш... :punk
Китаеца може и сполучливо да работи, ама зависи за къде изнася!

 

Аз се зачетох в едно интервю с централния и мониторния саунд-инженери на Металика - Биг Мик и Пол Оуен. Тези хора са толкова напред с материяла, че...

 

Rumbata, не мисля, че има изобщо смисъл да коментирам долното ти изказване!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

грешка, извинявам се...

малко преди да напиша тая глупост обсъждахме с един приятел по icq съвместния концерт на Chicago и Earth, Wind & Fire и как е възможно една камара народ да бъдат озвучени така перфектно на живо

Link to comment
Share on other sites

А така набарах разбиращите :)

Искам да попитам,от къде мога да си закупя wireless комплект който да ми върви от бас китарата към пулта (процесора),понеже тоя кабел ме дразни адски много.И въобще заслужава ли си?

Link to comment
Share on other sites

Иди провери в магазина на Yamaha! Но знай, че ако не си готов да се разделиш с минимум 400лв. - изобщо не си купувай! Е, поне не си купувай ако имаш претенции да няма загуби на честоти по пътя. Виж този вариянт е добър. Има и по-евтини разбира се. AKG WMS40 Pro също. Относно това дали си струва - ако свириш на голяма сцена - естествено, но ако сцената е толкова голяма, че трябва да стоиш на едно място, за да не се сблъскаш с друг от групата - аз лично не виждам смисъл!

Link to comment
Share on other sites

Снежко, как ще се почувстваш ако ти кажа, че има микрофони с цена над $10 000 за бройка? :laughing:

Абсолютно нормално се чувствам, ясно ми е, че в тая сфера, както и в много други за хубавите неща се дават и хубави парички. Просто на нас не ни трябва нищо професионално. Само нещо, в което да ръгнем микрофон и толкоз. За качество на звук и прочие никой не говори, при положение, че в момента децата си пускат дисковете на някакъв адски разбит касетофон, на който cd player-a му така прескача, че не е ясно първи куплет ли пеем, втори ли... номера е да се спаси положението.

Link to comment
Share on other sites

Иди провери в магазина на Yamaha! Но знай, че ако не си готов да се разделиш с минимум 400лв. - изобщо не си купувай! Е, поне не си купувай ако имаш претенции да няма загуби на честоти по пътя. Виж този вариянт е добър. Има и по-евтини разбира се. AKG WMS40 Pro също. Относно това дали си струва - ако свириш на голяма сцена - естествено, но ако сцената е толкова голяма, че трябва да стоиш на едно място, за да не се сблъскаш с друг от групата - аз лично не виждам смисъл!

Ми от музиката която свиря не ми се налага стоене на едно място.Но явно не си заслужава.По-добре да си ги кътам под мониторите и това е :) Мерси за инфото все пак. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Абе, дайте някой Cubase, който да върви под виста!

 

btw, не бях сядал на пианото от сума ти време и днес реших да подрънкам...и какво, какво...започнах с класика, разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Някой случайно да има нотите на "Турски марш", ама с пръстовка, че искам да си го припомня?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Някой случайно да има нотите на "Турски марш", ама с пръстовка, че искам да си го припомня?

С пръстовка??? Искаш да употребяваш чужда пръстовка вместо сам да си направиш удобното? Това никога не съм го разбирала. Иначе аз мога веднага да ти драсна пръстите, това го правя всекидневно така или иначе.

виж това дали ти върши работа

Link to comment
Share on other sites

Има произведения, които имат само 1 начин да се изсвирят в темпо и с необходимия "груув" :) и според мен, Турски марш е такова. А и не забравяй, че аз не съм завършил пиано и нивото, до което съм е постигнато благодарение само на моята упоритост и истинско желание. Така, че за теб си идва от само себе си да използваш правилната пръстовка, благодарение на многото упражнения и свирене, ама при мен не е така. :) И понякога това, което ми изглежда най-удобната пръстовка, в същност не е и това ме спъва. :) Ще ги пробвам утре, че сега не ми се свири. :)

Link to comment
Share on other sites

Има произведения, които имат само 1 начин да се изсвирят в темпо и с необходимия "груув" :) и според мен, Турски марш е такова. А и не забравяй, че аз не съм завършил пиано и нивото, до което съм е постигнато благодарение само на моята упоритост и истинско желание. Така, че за теб си идва от само себе си да използваш правилната пръстовка, благодарение на многото упражнения и свирене, ама при мен не е така. :) И понякога това, което ми изглежда най-удобната пръстовка, в същност не е и това ме спъва. :) Ще ги пробвам утре, че сега не ми се свири. :)

Пробвай и ако имаш нужда ще ти надраскам пръсти и ще ти ги пратя ;)

Link to comment
Share on other sites

Докато не минат изборите, забранявам да се свири турския марш! :woot

Тъй я...няма да правите предизборна агитация за Доган я... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Докато не минат изборите, забранявам да се свири турския марш! :woot

Тъй я...няма да правите предизборна агитация за Доган я... :lol:

:lol: :lol: :lol: Край, шефа разпореди, така че никакви маршове и пръстовки :lol:

Link to comment
Share on other sites

А някой да знае къде има лютиер в Пловдив? Трябва ми за ремонт на една китара с откачен мост...

Link to comment
Share on other sites

имаше някакъв измислен лютиер,който прецака един приятел.Сложи му трупче в китарата и не можеше да си слага ръчката,но след това някакси я оправи.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз се занимавам с музика вече от година и нещо. Всичко започна от мои познати, които са музиканти, спестих някой лев и си купих акустична китара. От тогава свиря на нея като в началото започнах сам, прекарвайки по 4-5 часа всеки ден миналото лято, докато не разбрах, че без уроци по китара няма да мине. Продължавам да ходя на уроци всяка събота и усещам напредък. Преди 3-4 седмици си купих електрическа китара

 

fender-squier-affinity-strat-black.jpg

 

електичката свири задоволително добре и я комбинирам с процесор Zoom (в началото се мъчех с програми за ПЦ-то но качеството бе отврат), усилвам я в домашния усилвател

 

707dg_body.jpg

Link to comment
Share on other sites

Браво, браво! Продължавай в същия дух! Ама имам съвети, което си е мое мнение(защото има хора, свирещи дълги години и не са на това мнение, но пък 95% от наистина добрите китаристи споделят моето). Успоредно със задобряването чисто технически, събирай и парички и си купи по-висок клас китара, кубе и ефекти - камьончета(на Boss са добри и що-годе достъпни). Аналоговото си е аналогово. Вярно процесорът е чиста работа от към компактност , цена и брой бленди, ама от към качество идва много пластмасово.

Очевидно е, че твои приятели или учителя ти те е насочил към процесор и на мен не ми е цел да то убеждавам, че не е хава, а просто да чуеш и друго мнение.

При кой ходиш на уроци? Митьо Гюров?

Link to comment
Share on other sites

Браво, браво! Продължавай в същия дух! Ама имам съвети, което си е мое мнение(защото има хора, свирещи дълги години и не са на това мнение, но пък 95% от наистина добрите китаристи споделят моето). Успоредно със задобряването чисто технически, събирай и парички и си купи по-висок клас китара, кубе и ефекти - камьончета(на Boss са добри и що-годе достъпни). Аналоговото си е аналогово. Вярно процесорът е чиста работа от към компактност , цена и брой бленди, ама от към качество идва много пластмасово.

Очевидно е, че твои приятели или учителя ти те е насочил към процесор и на мен не ми е цел да то убеждавам, че не е хава, а просто да чуеш и друго мнение.

При кой ходиш на уроци? Митьо Гюров?

 

Хихи, не процесора аз си го купих офертата беше добра! Процесора е ползван няколко пъти, а го взех за мн добра цена :) Засега екипировката е задоволителна, а на уроци ходя при Михайлов. Той попринцип преподава класическа китара, но само попринцип :rolleyes: За в бъдеще ми се върти идеята сам да си направя китара

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От няколко години се зарибявам с китарата,като "първият сезон" ми беше обвързан с акорди и скали

а вторият с скали,арпежи и теория.

Обиколих нета и не успях да намеря систематизирана информация на елементарните акорди,арпежи и скали в вида в който ми трябваха за това се зарибих с corel-a и ето резултата:

 

tonesall.th.jpg

 

Таблицата показва:

всички отворени акорди в мажорните и в минорните им варианти,

съответните им арпежи със изкарана 1,3,5 степен

грифа разделен на тонове,

по една мажорна,минорна, и една хармонична мажорна и минорна /наблягам на тях защото звучат яко/

 

За мое щастие с годините практика, нещата в таблицата вече сам ги научил и не ми върши кой знае колко работа /просто не ми се налага да помня всичко/,но сенадявам да свърши работа на някой начинаещ китарист.

Успех с китарата - тя е болен инструмент :)

 

Ето за малко по напредналите китарджии:

 

70766506.th.jpg

 

Това ако не се лъжа се наричаше "квантово-квинтов кръг на диезите и бемолите" помага да се ориентираш от натурална скала /C & Am/ коя скала колко диеза или бемола има и точно кой са те.

 

Успех.

Link to comment
Share on other sites

Ейй,на вас сигурно вече не ви е интересно да пишете в тази тема,но все пак да си кажа, питахте дали има вокалистки-аз бих станала една :) но зависи от музиката разбира се. Иначе поприпявах там в една групичка.. диск си имаме,но сме супер зле,болни сме всичките точно в деня на записа :) както и да е. Тогава не бях ориентирана много,сега вече знам , че искам да съм джаз певица! :) Като малка свирех 2 години на пиано,сега си седи вкъщи,наскоро за 10-тина дни идваше една госпожа вкъщи да ме учи да свиря пак. И най-елементарните неща научих..пак спрях.. а си ми харесва! Пианото ми е Чайковски.

Иначе сега искам да танцувам и Салса :wir

Ще уча психология,понеже не успях да се подготвя за музикалната академия,но със сигурност един ден ще стана джаз певица :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...