Jump to content
BulForum.com

Абе има ли музиканти в тоя форум?


sandman

Recommended Posts

Дайте да направим едно преброяване. Кой на какво свири, от колко време, какви постижения има и т.н. Можем да разменяме идеи ноти и т.н.

За Midex, Vinyl_master и Snejko знам, ама други няма ли?

Да започнем с мен: Аз свиря по принцип на пиано и китара. Не може да се каже, че съм точно музикант - по-скоро любител. На пиано свиря от около 2 години - винаги ми е било мечта и най-после успях да я осъществя.

Ето го и моя дзвер:

st1.jpg

:lol: :lol: :lol:

A сега истината:

lir2.jpg

 

 

Ами това е: ще се радвам на интерес от ваша страна относно темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Хехе и на мен ми е мечта от 10 години, за сега дрънча някакси посредством МIDI и синхронизирам в сикуенсъри. До края на годинита ще има мащабен ъпгрейт да се надяваме, и тогаа ше се фукам :)

А дали има вокалистки из форумците? :)

Link to comment
Share on other sites

За вокалистКи не знам, ама вокалист тук има поне един :) Освен това и на пиано г/д се мъча (вече 10та година, но с 7 годишна пауза :D), освен на един 50-60 годишен дядо и на тази девойка...

psr225gm_medium_jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

А как е името на дядото?

Хехе и на мен ми е мечта от 10 години, за сега дрънча някакси посредством МIDI и синхронизирам в сикуенсъри. До края на годинита ще има мащабен ъпгрейт да се надяваме, и тогаа ше се фукам :)

А дали има вокалистки из форумците? :)

И аз имам една мечта: http://music.yamaha.com/products/main.html?productId=1206

Ако живот и здраве се сдобия с такова нещо ще свиря денонощно, че с аналоговата хава малко е силничко и се чува бая. А с това чудо на техниката - едни слушалки и....до откат! :D

Link to comment
Share on other sites

Скоро гледах демо на Yamaha Motif XS от NAMM 2007 и останах многооо приятно изненадан, и е само 2000 в зелено :)...но си заслужава ако питаш мен със всичките му щоротии, ако тръгнеш да ровиш за алтернатви като VST и Семпъл пакове, ямахата ще излезне по ефтина

Link to comment
Share on other sites

Всички модели от серията Motif на ямаха са си много стабилни, но и много скъпи. Както ти споменах - не съм професионален музикант и не си изкарвам хляба с това, дето има една дума, така, че чак пък такъв клавир не ми трябва. На мен дигитално пиано ми трябва единствено за това, че може да му изкараш звука през слушалки, че има някакви там бленди и, че можеш да го вържеш с компютър и да си правиш що годе добър запис по този начин. А и композирането е по-лесно. :)

Чувал съм демо от тази Yamaha DGX 620 и трябва да ти кажа, че въобще не вади лош звук. Освен това клавишите му наподобяват истинско пиано. Е не е като Clavinova серията на yamaha да можеш да променяш твърдостта на клавишите, но пак се ядва.

Предполагам, че ако си вадех хляба с музика щях да си купя ето този сладур:

http://www.kellyindustries.com/keyboards/kurzweil_k2600.html

Eто и линк с възможностите на свирката:

http://youtube.com/watch?v=zdlRcK3cJ4A

Единствения му недостатък е цената: $4,230.00

Link to comment
Share on other sites

Хехе, да няма две мнения, но то така се започва ей така от хоби и тн, и аз несъм музикант ти какво си мислиш :)...но щом за това ти е нужно, миди клавиатура 61 клавиша за 300 лева със един плъг-ин за пиано и ето ти звук през слушалки, даже има и по-добри варинати със олекотени клавиши наподобяващи не чак толкова де, динамиката на истинското пиано при натискане по-силно и по-слабо клавиша.

На практика с тази клавиатура можеш да свириш абсолютно всичко, зависимост от плъгина който контролираш с нея: Китара, Пиано, Ударни

Но ако се решиш за миди клавиатура ще ти е нужна и малко по-добра звукова карта, с която избягваш изчакването на звука след натискането на клавиша, с обикновенните карти до 15 милисекунди без проблем се чува без пращене, но се усеща закъснението.

Link to comment
Share on other sites

Но ако се решиш за миди клавиатура ще ти е нужна и малко по-добра звукова карта, с която избягваш изчакването на звука след натискането на клавиша, с обикновенните карти до 15 милисекунди без проблем се чува без пращене, но се усеща закъснението.
Имаш предвид латенцията, нали? Ами преди си мислех такова да си взема, но в последствие се отказах. Първо, че клавиатурата няма нищо общо като усещане с пианото, второ, че не с 88 клавиша, а и друго си е да ти сложат семпли или саундфонтове от завода. А освен това компютъра ми не е кой знае какво и няма да излезе нищо, а ако трябва да сменям и конфигурацията - то по-хубаво да си купя Kurzwail-a :D

Абе, живот и здраве, да започна някъде работа само и веднага си купувам ямахата на изплащане и си свиркам по цял ден и тва е. А и аз един път да си купя нещо, което да наподобява професионален инструмент.

 

 

/edit: Между другото, на някой ако му трябват ноти за нещо - ще помагам. Стига да мога! Ако не директно с нотите, то поне акорди на хармонията и т.н. Стига също и да е малко по-популярно парче. :)

Link to comment
Share on other sites

Латенсия да, но не са кой знае какви изискванията, софтура който ще управляващ е водещ щом опрем до звуци. Има бая реномирани vst инструменти с банки направо от завода :)

 

Ами да, аз тука последните седмици само с прогресии се занимавам.

Прогресии в стил Aeolian минорни задължително

 

VI-VII-i

VI-v-i

VI-VII-i

i-v-VI-iv

 

Ориентирал сам се бая към транса напоследък пък повечето парчета са точно в стил Aeolian, има и в Phrygian и Dorian

 

И само за падове ще ги ползвам..

Та ако ти дойде нещо отраки, а й миди файлове ако можеш да правиш ще е най добре :)

Link to comment
Share on other sites

Няма музиканти, Самднаме, има пишман-музиканти! :laughing:

 

Мъча се с китарата от достатъчно много време, че да ме е срам да кажа колко точно. Напредъкът е повече от незадоволителен. Плякам 15 акорда, превключвам бавно, знам да свиря фрагменти от това-онова, мъча се с една дума. Преди известно време си свалих и едни големи хубави уроци по солфеж, с акорди, гами, чудеса, теория на музиката и т.н. Сега остава да си взема една MIDI клавиатура за 100-ина лева другия месец, бучкам я във Fruity Loops-а и се почва едно учене, учене!

 

А това, което най-много ме дразни е, че не мога като си дрънча някакви неща по китарата, после да ги сваля на пиано/клавиатура, защото просто нямам идея кое къде е от грифа по клавишите.

Link to comment
Share on other sites

Леле, sandman, не ме стряскай бе човек, като видях първата снимка и се ококорих, викам си "бре тоя човек има такова нещо и ми завижда за Yamaha-та". После видях истината:) И аз така почнах от една Сюита (която сега ще продавам), после Petrof, и сега миличката ми Clavinova. Не си падам по keyboards, с които можеш да правиш всякакви щуротии и да композираш свободно и прочие. На мен ми трябваше нещо максимално истинско, което да мога да употребявам по всяко време. И макар засега да свиря само класика на него, поради простата причина, че все се налага да уча някоя опера, надявам се, че скоро ще ми остане време да разбера какви още сладурщини мога да си позволявам с миличката ми Clavinova :love

Link to comment
Share on other sites

Ами да, все пак всеки си има вкус и избор, аз обичам всичко да ми е супер флексибъл, немога да се отеша с едно само :)

Абе кюри, то май първо не се ли учи на пиано поосле на друго, май така казват музикантите :)

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да съм далеч от музиката, съм чувал, че песни се правят на пиано ИЛИ китара... Така че май пак правилно се е насочил...

Link to comment
Share on other sites

Румба, как да уча пиано като нямам пари да взема дори една кирлива миди клавиатурка толкова време? :) Добре, че почнах работа скоро, след няколко седмици - нов компютър, после и една миди клавиатурка. А колкото до избора истински инструмент или клавиатура - винаги ще предпочета клавиатурата, защото мога да я пусна на 15 синтезатора с 1500 вида звуци. Аз разчитам на музика, която е повече или по-малко редена и sequence-ната, електрониката си е електроника, също както истинското си е истинско за музиканта и ценителя.

Link to comment
Share on other sites

Кюри споко бе, аз и до сега продължавам да придрънчвам със обикновенната клавиатура без никакъв допълнителен софт, да със тази която пиша, обхваща 2 гами което си е нормално за супер бегинърс.

Ти кво си мислиш, че кат работя и имам пари за всичко ли хахах, аз от 3 години събирам за голяма промяна ииии усещам че скоро ще изригна :)

Асасин, имах предвид, че пианото е задалжителен изучаем инструмент където и да се запишеш по света, тепърва прохождащ. Следователно който на каквото си желае твори. Принципно изучиш ли пианото, китарата няма да е проблем за свирене. Но в крайна сметка желание има ли човек и китара и пиано и ударни всичко става :)

Link to comment
Share on other sites

аз съм музикант. уча в музикалното и свиря на цигулка вече 12 години. тази година завършвам и се надявам да си продължа обучението в Академия Сибелиус - Финландия.

 

това е моя дзвер:

PIMG0007.jpg

само на 25 години е и е българско производство :P

 

като направя по хубава снимка ще я сменя тази :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Прогресии в стил Aeolian минорни задължително

..........

Ориентирал сам се бая към транса напоследък пък повечето парчета са точно в стил Aeolian, има и в Phrygian и Dorian

Ама чакай малко сега. Ти ми говориш за ладове. Ако съм те разбрал правилно, а то няма как да е иначе, защото това са имена на ладове, трябва да те поправя, че то еолийският лад си е минорен винаги, защото тризвучието от 1-ва, 3-та и 5-та степен е минорно. Еолийският лад е с малка секунда между 2-рата и 3-тата степен на първия тетрахорд и между първата и втората степен на втория тетрахорд(иначе казано с дорийски и фригийски тетрахорд). Освен това еолийският лад е остарял и не се използва, както и Фригийския, а Дорийския си е типичен минорен лад. Ето ти примерче :) Не обръщай внимание на тайминга :)
Link to comment
Share on other sites

Имах предвид падове не ладове :)...като звук, немога да се съглася че не се използват и че са остаряли, няма такова животно остаряло :) поне според мен. Днешната денс музика мистично и тъжно настроената като мелодия си е баш Aeolian..е не всички, някой.. с дебели акорди.

Това което си дал става и то за денс и то много, самоче не тази картина гоня аз, меланхолията си ме влече повече :)

Link to comment
Share on other sites

Дай някакъв твой пример за подобна мелодия, че се зарибих. И аз съм фен на меланхолията! :smile:

Освен това сещаш ли се за някоя зарибена меланхолична хармония, че аз се изчерпах?

Link to comment
Share on other sites

Слушайте Wagner - "Tristan und Isolde", там не меланхолични, ами направо самоубийствени хармонии има... седиш, слушаш и си казваш "Господи, няма ли най-сетне да се разреши тоя #$%$% акорд", а той не се разрешава... напротив... и накрая когато все пак чуваш нещо смислено си толкова изтощен и затормозен, че нямаш сили да му се зарадваш.

Link to comment
Share on other sites

Това много ми прилича на приказката на един известен диригент и композитор (Малер)...дето дирижирал с оркестъра си разни трудно понасящи се атонални "трели" на друг един композитор - Шьонберг (който е слушал негови творби, знае за какво говоря :bgrin: )...дирижирал той...репетирал сума време с оркестъра...най-вече понеже оня другият му бил зет и гледал да му пропагандира творбите... :devil ...свирили...свирили...и накрая Малер казал: "- Достатъчно за днес! Айде сега ми изсвирете един до мажорен акорд, че да мога да заспя тази вечер..." :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ето не чак толкос меланхолично но дрийми и леко тъжничко във миди и mp3 да чуеш как звучи по моя начин:)

От вчера и днес го мъдря, и много върви с як кик на около 130 удара в минута :)

Link to comment
Share on other sites

...освен това не се откланяйте от същността на тази тема...споделяйте възгледите за собствените си произведения в другата, по-подходяща за целта тема....нека не отегчаваме останалите, които не композират. :rolleyes:

Сега по същество, кой на какво свирел...имам 4 акустични инструмента (пиана...един петроф + 3 немски), един голям и много красив концертен роял, който има най-невероятната клавиатура, която някога съм докосвал (а наистина съм свирил на доста други рояли)...и който за съжаление не е лично мой (най-вече поради липса на място у нас :( ), въпреки че от 20 години е само и единствено на мое разположение. :)

Иначе за нощните часове (когато по принцип живея и работя) си имам 2 електронни пиана с хамър механика и 2 синта на Ямаха....всъщност сега като се замисля, въпреки че живея в къща със съседи под мен, така съм изолирал помещенията, че никога не ми се налага да ползвам слушалки дори и в 3 часа през нощта, даже и да работя на големите боксове (понеже имам и малки :) ). И разни други залъгалки се мотаят около мен - миксерчета, усилватели, компютри, един HD рекордер, който много си го обичам (AKAI), някой и друг саунд модул и др. подобни.

Не го приемайте като някакво фукане...все пак съм по-голям, а и sandman пита кой на какво свири и с какво работи...а аз работя това от доста години, така че е нормално да съм посъбрал малко повече техника. Съжалявам единствено, че никога не се навих да се понауча поне малко да свиря на китара. ;)

А що се отнася до нотите (за които sandman спомена в първия си пост) - имам много книжни издания, както и голямо количество в PDF формат (или просто "заснети" в GIF или JPG). Ако на някой му се налага да си търси нещо на ноти, ще се радвам ако мога да му помогна и да му пратя на имейла нещо. Не говоря само за "сериозни" ноти за сериозно свирене - имам доста неща на известни изпълнители и групи, аранжирани така, че едно дете от музикална школа би ги изсвирило без проблем. :P

Link to comment
Share on other sites

Midex, ти така щедро предлагаш помощ, че някой ден ще взема и да се възползвам ;) Сега съм в период на събиране на клавири на опери, ако имаш някоя свиркай. Тия дни ще ми трябва Дон Карлос и един познат ми обща, че ще ми даде всичко на Верди на pdf сканирано от Ricordi... да видим колко ще е сериозен...ако се окаже истина ще е меко казано перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Midex ако ми намериш ноти на

 

Kurt Weill - Concerto for violin and wind orchestra op12

Peteris Vasks - Concerto for violin and string orchestra "Distant Light

 

ща черпа да знаиш :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...