Jump to content
BulForum.com

Автомобилни чистачки


RaptoR

Recommended Posts

Смятам да сменя и трите чистачки на колата ми, понеже ми късат нервите поне от година. За да не обикалям като ненормален моля за съвет относно най-добрите на пазара - цена НЕ ме притеснява изобщо - искам най-доброто възможно решение.

Link to comment
Share on other sites

Колегата е казал марките, аз мога да добавя следното:

На Фиестата са ми Бош, на повече от 3г. са, а колата е уличница, тоест видяли са студ, жега, влага или какво ли още не и не са мръднали.

На Мерца си взех Шампион за 50лв. за тях нямам наблюдения, но от колеги знам че били "вечни" ;)

За Валеото също имам добри впечатления, преди години мисля че на Ланчата слагах такива, не съм сигурен, трябва да видя, може още да съм с тях, и бях доволен.

Ментаци не си вземай, в сурово време и порой могат да ти спасят живота ;)

Link to comment
Share on other sites

Определено не ги взимай от Метро че има и такива които смятат че от там са оригинални.Да бе да :D

На теб за Шкодилака ти трябваха нали?Ако е за него до Военна болница в Автоцентър Люси може да дойдеш да питаш доколкото знам собственика Стоян Шкодата внася оригинални части от Чехия и може да вземеш оригинал :)

 

Дано не са им цените като 1 брой чистачка за Пежо 307 само 55 лв. :D

Link to comment
Share on other sites

Дано не са им цените като 1 брой чистачка за Пежо 307 само 55 лв. :D

На мен за Опел Вектра ми са 70 лева чистачките. Търсих от другаде, но не успях да намеря и май ще се принудя да ги дам в най - скоро време :bgrin:.

Link to comment
Share on other sites

Хора я дайте съвет. С нови отигинални чистачки Champion съм и още на втората седмица ми скърца едната:( Предполагам че има връзка с пастирането на колата - едни малоумници като им я оставих ми пастираха и стъклото - но това е преди 8-9 месеца..дайте идея как да го отмия..колата е била хиляда пъти на автомивка...Иначе като вали капките доста страно се стичат по стъклото и почти не стоят.

Link to comment
Share on other sites

Хора я дайте съвет. С нови отигинални чистачки Champion съм и още на втората седмица ми скърца едната:( Предполагам че има връзка с пастирането на колата - едни малоумници като им я оставих ми пастираха и стъклото - но това е преди 8-9 месеца..дайте идея как да го отмия..колата е била хиляда пъти на автомивка...Иначе като вали капките доста страно се стичат по стъклото и почти не стоят.

По принцип съм забелязал че когато е пастирано стъклото капките стоят вместо да се стичат. Почти съм сигурен че пастата ти се е отмила много отдавна.

Link to comment
Share on other sites

Определено не ги взимай от Метро че има и такива които смятат че от там са оригинални.Да бе да :D

На теб за Шкодилака ти трябваха нали?Ако е за него до Военна болница в Автоцентър Люси може да дойдеш да питаш доколкото знам собственика Стоян Шкодата внася оригинални части от Чехия и може да вземеш оригинал :)

 

Дано не са им цените като 1 брой чистачка за Пежо 307 само 55 лв. :D

 

Пак не четеш момче :devil

 

Казах цената не ме интересува

 

Да не говорим че в момента съм с оригиналните чистачки на колата, които ме дразнят от ден първи като я взех. Дали пак ще ида да си взема чешки??!!?? Забраи тъз ралта

Link to comment
Share on other sites

Пак не четеш момче :devil

 

Казах цената не ме интересува

 

Да не говорим че в момента съм с оригиналните чистачки на колата, които ме дразнят от ден първи като я взех. Дали пак ще ида да си взема чешки??!!?? Забраи тъз ралта

 

Взимай Champion :)

Link to comment
Share on other sites

Хора я дайте съвет. С нови отигинални чистачки Champion съм и още на втората седмица ми скърца едната:( Предполагам че има връзка с пастирането на колата - едни малоумници като им я оставих ми пастираха и стъклото - но това е преди 8-9 месеца..дайте идея как да го отмия..колата е била хиляда пъти на автомивка...Иначе като вали капките доста страно се стичат по стъклото и почти не стоят.

 

Най-вероятно, пастата се е отмила преди доста време.

Както обаче казваш, често е караш да ти е мият на автомивки, а там използват спрей, който е на силиконова основа, за ароматизиране и придаване на блясък, както на вътрешни така и на външни детайли по колата. Ето това е една от причините да си мия и чиста колите сам, защото по тези мивки са пълни некадърници. Ето един пример отпреди няколко години, карам си аз колата на мивка, за 30мин. готова, вземам е аз, на пръв поглед всичко лъщи, но няма да коментирам пропуските но хайде няма да издребнявам. Както и да е тогава бързах че имах пътуване извън града, возех се уж в чиста кола, но веселбата беше когато се стъмни, тъпанарите така бяха напръскали таблото от този силиконов спрей за блясък, че цялото стъкло от вътре ми напръскали и като се разминаваш с някой блести да си :censored2: Тогава си спомням че спрях на една бензиностанция и няма махане, нито с вода, нито със сухи кърпички. Чак когато се прибрах, ходих при един приятел тенекеджия, да ми даде един препарат с който почистват повърхности преди боя, за да го изчистя този силикон. Та по твоя случай, не се знае какво са пръскали, често практика е да се пръскат след измиване и гумите, както и гумените уплътнения на вратите, и черните кантовe по броните (ако имаш такива). Не казвам че умишлено са ти напръскали стъклото, но мъглата може да го е хванала, ако са пръскали нещо в района на стъклото. Моя съвет е да си намериш препарат за обезмасляване и да си го избършеш много добре, също знам че статава и с бензин, ако не ти се дават пари за препарат ;)

Link to comment
Share on other sites

Пак не четеш момче :devil

 

Казах цената не ме интересува

 

Да не говорим че в момента съм с оригиналните чистачки на колата, които ме дразнят от ден първи като я взех. Дали пак ще ида да си взема чешки??!!?? Забраи тъз ралта

 

Е аз не съм врачка и незнам що те дразнят там не пише :P Да не се заяждаме.

 

Взимай Шампион или Валео аз съм доволен от вторите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В ОМВ няма ли да са доста по-скъпи отколкото в специализиран магазин?

Еми преди имаше специализиран магазин на бул.България до ОМВ провери и там,ако искаш!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да кажете някви свястни чистачки с нормална цена и да чистат добре че и да не са шумни също

:P Че като почнат да реват по прозореца и полудявам

Че тея мойте за нищо не стават ... зимата като валеше сняг и в средата ги нямаше никви

Link to comment
Share on other sites

Да кажете някви свястни чистачки с нормална цена и да чистат добре че и да не са шумни също

Ти пък се изказа....точно под тази тема, дето си я възродил е другата, която отворихме преди няма и месец и е само за споделяне кой от какви чистачки е доволен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз аз много рядко ползвам чистачки:

tw_clearvue_rainrepell.gif

 

Полираш веднъж на 1 месец, според зависи от стъклото, атмосферните хави.., може и по-нарядко.

Едно шишенце ми стига за повече от година. Полирам си всички стъкла.

При дъжд, ако караш над 50 км/ч чистачки не се пускат и при най-проливен дъжд

Ако караш бавно, капчиците на стъклото са много малки и не пречат на видимостта - все пак от време на време може да се пуснат веднъж чистачките или просто да вкараш ускорение за 2 сек.

Освен за дъжда, предпазва и от прах, също и ако те окалят с мокра кал докато караш в сухо време, пускаш чистачките и всичко се измива от раз.

За дъжа обаче, ако предното стъкло е много вертикално, няма кой знае каква файда.

10 кинта струва шишенцето - нищо работа за времето през което се ползва и това, което ти носи.

Кофтито е само 10-те мин., които трябва да отделяш да полираш.

Link to comment
Share on other sites

в омв и еко ги има

на ръка

първо се измива добре стъклото

нанася се с кръгообразни движения препарата на подсушеното стъкло с удобно парцалче

оставя се да поизсъхне за 5 мин, да хване коричка.

процедурата се повтаря, пак съхне..

после се избърсва добре с кухненска хартия примерно

Link to comment
Share on other sites

мерси ще го пробвам аз от край време си тарся нещо подобно че стъклата са ми бом бок предишния собственик да я е измил 2-3 пъти я не ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...