Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

По същия начин както за Вас милиардите Windows потребители са недоразвити шизофреници :lol: .

Отново по тролски започваш да замазваш с пълни глупости. Няма как изобщо да съм наричал някога уиндоус потребителите недоразвити шизофреници, просто защото най-малкото имам достатъчно себеуважение. Винаги и единствено е ставало въпрос за липсата на адекватен избор. Кажи ми къде и кога милиардите потребители на Уиндоус са имали изобщо някакъв избор?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Не с тези думи, но смисъла е бил подобен.

 

"Кажи ми къде и кога милиардите потребители на Уиндоус са имали изобщо някакъв избор?"

- Винаги има избор. Нали има милион линукс дистрибуции. Ако пуснеш записа за преинсталираните виндовси на всички продавани компютри по света, ще кажа, че пак има избор, купува машина за $1000 примерно, плаща и някакъв ОЕМ лиценз $100-тина, ок. Има избор да си сложи какъвто иска ОС след това, или бъркам и Windows се продава като ROM в компютъра?!

Ако не им харесва на световните потребители Windows (ако изобщо имат мнение по въпроса, защото повечето "тъпи" хора нямат мнение и за тях е по-добре да им дадат нещо, с което да работят а не сами да се хвърлят надълбоко и допълнително на специалисти да им инсталират и т.н.), качват нещо друго, прежалват $100-те или колкото там и не след дълго MS фалира и всички вие сте доволни, образно и грубо казано, нали така. За добро или лошо, Windows доминира все още. Аз лично не мисля, че е лошо една ОС да доминира, не е само лошо, ако това искаш да кажеш с всичките си саркастични забележки в темата ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ясно, безнадежно е да накараш форумен трол да се опита да прояви мисловна дейност, ама те хората са го казали - едно си баба знае, едно си бае. Най-циничното в случая е да определяш като "избор" задължителното плащане на ОЕМ прозоречен лиценз. Е те от това по-голям избор няма. Тролска му работа.

Link to comment
Share on other sites

България е най-свободната от М$ влияние страна в света. 99% от всички купени конфигурации и лаптопи са с ДОС или някакъв Линукс. Ха сега де. Налагат ми тоя гаден Линукс да трябва само да си тровя нервите да го разркарвам от хардиска, за да сложа това което искам. Ако това не е отнемане на избор здраве му кажи, все пак никой не е задължен да чете в нета как да я разкара тая пумия, а пущината не се предава лесно и е направена максимално сложна за унищожаване. Та какво излиза. Линукс се налагат на пазара. Не плащам за продукта им но ме принуждават, да се запозная с него за да го разкарам. И това си е монопол.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, безнадежно е да накараш форумен трол да се опита да прояви мисловна дейност, ама те хората са го казали - едно си баба знае, едно си бае. Най-циничното в случая е да определяш като "избор" задължителното плащане на ОЕМ прозоречен лиценз. Е те от това по-голям избор няма. Тролска му работа.

Избор имаш да качиш каквото искаш на машината, която закупуваш. Това, че се плаща лиценз ако е с преинсталиран OS, никога не съм казвал, че е хубаво че в повечето случаи не можеш да го откажеш ако пожелаеш. За тази част разбира се че нямаш избор дали да купиш тази OS.

От друга страна казвам, че огромна част от хората не го намират за особен проблем - получават преинсталирана OS. Особено в белите държави, не съм видял да им е проблем че ползват Windows и да реват на умряло че MS били "бутали" ОС-а си задължително преинсталиран на повечето машини. Пък и далеч не всички машини идват с OS вече. Да не говорим за 'сглобяемите' гаражни изработки, с каквито поне у нас са поне половината домакинства..

Корпоративните потребители също не виждам като да им е проблем да намерят откъде да купуват машини без Windows.

Кой е трола не знам.

Link to comment
Share on other sites

България е най-свободната от М$ влияние страна в света. 99% от всички купени конфигурации и лаптопи са с ДОС или някакъв Линукс. Ха сега де. Налагат ми тоя гаден Линукс да трябва само да си тровя нервите да го разркарвам от хардиска, за да сложа това което искам. Ако това не е отнемане на избор здраве му кажи, все пак никой не е задължен да чете в нета как да я разкара тая пумия, а пущината не се предава лесно и е направена максимално сложна за унищожаване. Та какво излиза. Линукс се налагат на пазара. Не плащам за продукта им но ме принуждават, да се запозная с него за да го разкарам. И това си е монопол.

Логично е да ти сложат нещо - целта е ясна, хем не искаш да плащаш, хем те (продавачите) искат да ти покажат, че системата работи и е 'шарена'.

 

За първи път чувам, че има значение при форматирането на хард диск каква точно ОС е съществувала преди това.

 

та по-темата за безплатните услуги и ОС: Само на мен ли ми се струва, че ОС на Гуглето за PC е пълен провал. Пробвах го но не ме кефи изобщо да се логвам с gmail account-а и да ми гърмят реклами по 'desktop-a'.

Link to comment
Share on other sites

toi izlezna li tozi chrome os che predi vreme kato beshe mnogo izvesten i kato shteshe da izmesti windows teglih niakva beta ama posle neshto izchezna ot kade go svali da go vidia i az dali veche e OS ili oshte e brauzara Chrome xmas.gif

 

i pak da popitam google kato inovirat postoianno zashto izkopiraha tarsachkata ot microsoft ? zashto ne si napraviha tiahna nova vizia :)

 

i vinagi e imalo izbor tova che windows darji goliam dial i skliuchva dogoviri s proizvoditelite ne znachi che niamash izbor a pak i licenza moje da go varnesh drug e vaprosa che v BG se praviat na tarikati za da vzemat poveche pari

 

a google na men davat li mi izbor dali da im gledam reklamite v youtube na vsiako klipche ili v niakoi sait ili dori v tiahnata im tarsachka kadeto ako tarsish neshto specifichno parvite stranici sa palni s glupusti

 

kakvito sa ednite takiva sa i drugite vseki gleda da zamaje neshtata za da ti vzemat parite google sa zalagali poveche hora da si vzimat telefon s android emi bravo na tiah neka si harchat miliardite ama ne vijdam s kakvo sa po dobri ot MS ili Apple

Link to comment
Share on other sites

а пущината не се предава лесно и е направена максимално сложна за унищожаване.

 

Ъъъъ, че какво трудно има? Диска си е диск, ако ти не можеш да изтриеш дял това е друга тема... принципно е много лесно и става за секунди

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ, че какво трудно има? Диска си е диск, ако ти не можеш да изтриеш дял това е друга тема... принципно е много лесно и става за секунди

Принципно е така, обаче троленето из форуми е къде-къде по-лесно. Всъщност тази тактика на форумните тролове е наистина интересна - използват някакви странни аномалии на българския пазар и автоматично ги прилагат глобално върху целокупното население на планетата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

toi izlezna li tozi chrome os che predi vreme kato beshe mnogo izvesten i kato shteshe da izmesti windows teglih niakva beta ama posle neshto izchezna ot kade go svali da go vidia i az dali veche e OS ili oshte e brauzara Chrome

На официалната страница го има, но ако нямаш познания как се компилира, ето тук го има готов за свааляне - http://chromeos.hexxeh.net/

Link to comment
Share on other sites

Aз пък искам да ползвам Opera на Chrome OS.

Избор дават ли? Едва ли.

Не им искам тъпият Toolbar на търсачката, от ляво, но е там.

Няма и начин да го махна ползвайки настройките на търсачката.

Е, за щастие Opera работи с потребителски JS и с един такъв го премахнах.

Google дава ли избор на потребителите?

Въобще тази мания на мен не ми е ясна. Google е поредният гигант, който не се вслушва в потребителите, има за цел да монополства и да печели пари.

Нищо друго, както и да си го говорим.

Link to comment
Share on other sites

Aз пък искам да ползвам Opera на Chrome OS.

Избор дават ли? Едва ли.

Не им искам тъпият Toolbar на търсачката, от ляво, но е там.

Няма и начин да го махна ползвайки настройките на търсачката.

Е, за щастие Opera работи с потребителски JS и с един такъв го премахнах.

Google дава ли избор на потребителите?

Въобще тази мания на мен не ми е ясна. Google е поредният гигант, който не се вслушва в потребителите, има за цел да монополства и да печели пари.

Нищо друго, както и да си го говорим.

Стига тролва :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Aз пък искам да ползвам Opera на Chrome OS.

Избор дават ли? Едва ли.

Що не вземеш да го инсталираш и да пробваш. Аз останах с впечатление, че това е ОС, интегрирана единствено и само с продукти на Гугъл. На нея не може да качиш Опера или каквото и да е друго.

 

Не им искам тъпият Toolbar на търсачката, от ляво, но е там.

Няма и начин да го махна ползвайки настройките на търсачката.

Тук не разбирам за какво мрънкаш. Искаш да кажеш, че другите browser-и имат 2 таба, а този един и това е проблем? :laughing:

 

Google дава ли избор на потребителите?

Мисля, че ДА. Дай пример за един техен продукт, който е с някакви неясни API и покрити работи?

 

Въобще тази мания на мен не ми е ясна.

Как да ти е ясна, като ти не ползваш техни продукти (което не вярвам да е така). Очевидно върши прекрасна работа за огромен брой потербители.

 

Google е поредният гигант, който не се вслушва в потребителите, има за цел да монополства и да печели пари.

От едно частино погрешно впечатление направихме едни глобални изводи :D Направо смях :)

 

Ето тук една интересна статистика за най-посещаваните сайтове в света - http://www.alexa.com/topsites

За мен очудващо, че baidu и qq са на толкова челни позиции... :)

Link to comment
Share on other sites

...

ChromeOS не ти дава избор-Ползваш браузера, който те казват, нема избор братче...

Това исках да кажа.

И да, знам че не Google продукти не могат да се качат.

jdv1287489539s.png

Oцветих ти в червено Toolbara, който добавиха Google, крадейки от Bing, барем не го пропуснеш ;)

Aма на Bing е по-добър. А мен по принцип страшно ме дразни и ми стеснява това, което ме интересува.

Относно покритите работи-MS ги крие, защото Windows е неин продукт и така печели пари.

Отвори ли кода, абсолютно никой няма да си купи Windows.

Разбираш ли? Различна политика.

Но на десктопа на Windows поне не изскачат Google Ads...

Ползвам търсачката и пощата, но мога и да спра.

Без това имам и мейл в Email.bg, и там системата не е толкова лагава.

Но ми омръзна от зомбирани потребители, за които всички Google лай*а са "cool"

То браузера им беше добър, нали?

Ама цяла тема има за него, я се загледай колко хора изказаха "положителни емоции" за него.

Oсвен търсачката, пощата и Google Earth, което май не е съвсем техен продукт, всичко останало им е провал.

Kaто нема покрито, защо Google не са извадили Source кода на Google Earth?

Aз поне не знам да е пуснат публично.

Май има покрито?

tedy e па как ще тролствам :D

Изразявам мнение на незомбиран потребител :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък дори не бях го забелязал. Явно съм развил някакъв имунитет срещу реклами и излишни глупости. А ако maximize-на браузъра имам място за още 5 такива туулбара преди да почнат да ми пречат :P

 

A за браузърите - като за топлофикация и енергото: на всичките им @$#^@%$*@^#*@ @#*@#*%$$##^$*@# :) Няма един да е пропуснал да ме нервира

 

ПС: Сега ми дойде на ум че търсачките са като телевизията - безплатни за крайния потребител и скъпи за рекламодателите... всъщност имаше някакъв данък за радио и телевизия - 10тина лева на година ли колко беше... как не са се сетили да сложат и данък "интернет" или нещо такова? :)

Link to comment
Share on other sites

@jjjjjk усещам че си го насъбрал... отиди се разходи малко :)

Заради рекламите и overhead-а от tool-барове, обвързването на профила ми с това, което съм търсил и т.н., аз от близо половин година не използвам нито една от ширикоразпостранените търсачки. Точно поради същата причина не пазя никакави бисквитки, нямам facebook профил и т.н. Искам аз да потърся това което ме интересува, а не то да ме намира :beer:

 

За тези, които искат да си оптимизират работата с търсачкате, препоръчвам:

1. http://www.scroogle.org/ - сайта е блокиран от гугъл и ако пробвате да го намерите с тяхата търсачка не излиза

2. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865/ Adblock Plus - Plugin за блокиране на всякакви реклами

3. Чистете си бисквитки на всяко затваряне на browser-a.

Link to comment
Share on other sites

"Кажи ми къде и кога милиардите потребители на Уиндоус са имали изобщо някакъв избор?"

- Винаги има избор. Нали има милион линукс дистрибуции.

 

Теди, не съм очаквал от тебе такива нелогични разсъждения. Какъв избор, какви 5 лева? Я ми кажи ако не си сложиш Вирус, а произволна друга ОС, колко от апликациите, програмите, игрите и т.н. и т.н. ще ти работят? Аз мога да ти дам приблизителен отговор ако не се сещаш.

 

Добре че в последно време се увеличиха потребителите на Линукс и др., та започна да се обръща внимание на съвместимостта. И все пак тези неща тепърва започват. Има години да минат, докато някой бутне Вирус от монополния трон по отношение на ОС...

Link to comment
Share on other sites

Теди, не съм очаквал от тебе такива нелогични разсъждения. Какъв избор, какви 5 лева? Я ми кажи ако не си сложиш Вирус, а произволна друга ОС, колко от апликациите, програмите, игрите и т.н. и т.н. ще ти работят? Аз мога да ти дам приблизителен отговор ако не се сещаш.

 

Добре че в последно време се увеличиха потребителите на Линукс и др., та започна да се обръща внимание на съвместимостта. И все пак тези неща тепърва започват. Има години да минат, докато някой бутне Вирус от монополния трон по отношение на ОС...

Ааа, виж ся. Очаквах да ми бъде зададен този въпрос с нетърпение, но не очаквах от теб :bgrin: .

Това дали даден комп ще работи с произволен Линукс (или нещо != Виндовс) не е проблем на MS или производителя на хардуера. Имаш машина, която работи с Windows и която ВЕРОЯТНО няма да може да сработи напълно с Линукс (примерно). Това е проблем, който можеш да отнесеш към тия дето пишат драйверите, а те ако дадена ОС е слабо разпространена, логично да не се грижат много да обезпечат и нея. Въпрос на пари. Те повечето драйвери за линукс за различни хардуери се пишат както и самата ОС от разни незнайни воини, и ти се дават не със самия хардуер, а от 3-ти източници. Но изборът е твой дали ще се вкараш във филм с алтернативна OS и да търсиш кой знае какви и откъде драйвери ;) . Затова някъде споменах, че не е толкова лошо да има една ОС, която да е по-разпространена, поне за нея да знаеш че ще има някаква поддръжка. Ако имаш 3 ОС, всяка с 33% ползваемост, вероятно за всяка производителите щяха да пишат драйвери, евентуално с тотално различни драйверни модели (това май е на път да се промени), и най-вероятно щеше да е пълен хаос, както е и сега при Линукс, а той даже е с много малко разпространение.

А ако искаш, слагаш линукс и при достатъчно нерви и време, намираш някакви драйвери с триста зора за хардуера си и си готов.

Макар че това с съвместимостта вече не е такъв проблем като преди. Много хора махат ОС-а и си слагат линукс на машините и си подкарват нещата, не е като да е в ROM Вин-а и да нямаш никакъв избор.

Изборът никога не е абсолютен, ами се движиш в някакви предаврителни рамки.

 

За програмите дали ще работят - ами почти всички ще ти работят под линукс с нещо като wine. Обаче по-важния ми контрааргумент е, че нали уж за линукс имало милиони програми и заместители на всичко от Виндовс :) . Не знам в какво наклонение го казваш онова за апликациите, но ако говориш, че в линукс заместителите са бозава работа спрямо тия за Виндовс, бих се съгласил, че човек няма много избор :) . Ама МС или тия дето са писали програмите за Вин кво са виновни че заместителите за Лин са такива, освен че нямат особен интерес да правят версии за него ;) .

Link to comment
Share on other sites

Какъв избор, какви 5 лева? Я ми кажи ако не си сложиш Вирус, а произволна друга ОС, колко от апликациите, програмите, игрите и т.н. и т.н. ще ти работят? Аз мога да ти дам приблизителен отговор ако не се сещаш.

 

А сега смени думата 'Вирус' с 'MacOs' :D

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш 3 ОС, всяка с 33% ползваемост, вероятно за всяка производителите щяха да пишат драйвери, евентуално с тотално различни драйверни модели (това май е на път да се промени), и най-вероятно щеше да е пълен хаос, както е и сега при Линукс, а той даже е с много малко разпространение.

А ако искаш, слагаш линукс и при достатъчно нерви и време, намираш някакви драйвери с триста зора за хардуера си и си готов.

Макар че това с съвместимостта вече не е такъв проблем като преди. Много хора махат ОС-а и си слагат линукс на машините и си подкарват нещата, не е като да е в ROM Вин-а и да нямаш никакъв избор.

Изборът никога не е абсолютен, ами се движиш в някакви предаврителни рамки.

 

Какво значение има какво точно потребление ще имат 2-5-8 ОС-а, Теди? В момента ситуацията е крайно неравностойна и ти го знаеш добре. Аз бих искал да има 3-5-8 ОС-а в равно положение на пазара. При това положение е близко до акъла, че всичките ще се стремят да имат 90-95-100% качествени и адекватни поддръжка и разработки. С цел да гонят повече присъствие на пазара. Ако някой изостане - пазарът ще му го покаже нагледно. От цялата работа неминуемо печели потребителят. Изобщо защо ли ти обяснявам що е конкуренция, след като знаеш добре? laughing.gif

 

Относно съвместимостта - в последно време по Линукс се работи усилено и много неща вече работят и там. И все пак не са достатъчно, за да мине масовият потребител нататък...

Link to comment
Share on other sites

Какво значение има какво точно потребление ще имат 2-5-8 ОС-а, Теди? В момента ситуацията е крайно неравностойна и ти го знаеш добре. Аз бих искал да има 3-5-8 ОС-а в равно положение на пазара. При това положение е близко до акъла, че всичките ще се стремят да имат 90-95-100% качествени и адекватни поддръжка и разработки. С цел да гонят повече присъствие на пазара. Ако някой изостане - пазарът ще му го покаже нагледно. От цялата работа неминуемо печели потребителят. Изобщо защо ли ти обяснявам що е конкуренция, след като знаеш добре? laughing.gif

 

Относно съвместимостта - в последно време по Линукс се работи усилено и много неща вече работят и там. И все пак не са достатъчно, за да мине масовият потребител нататък...

Основното ми е, че за нещо, което се иска да е long-term, каквото е една OS (няма да обясняваме за N-ти път защо е важно една OS да е long-term на пазара), твърденията ти, базирани на конкурентните принципи, че ако даден играч изостане и се стигне до "пазарът ще му го покаже нагледно.", означава той примерно да излезе от играта, а какъв съпорт или обновления или и т.н. да очакваш тогава?!

В тая връзка MS може да са всякакви, но съществуват от 30 години правят осове, и квото и да е, вървят напред, има обновления, не е изоставен софтуер в крайна сметка. Това е важно.

Линукс ли - ми да се развива. Оня ден пробвах убунту 10.10. Има някакъв напедък на пръв поглед. Но слаба работа, поне по интерфейса на гномъ :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Гугъл официално обявиха размествания по върховете на компанията в навечерието на анонсираните поредни блестящи финансови резултати. Ерик Шмид отстъпва СЕО поста в компанията на единия от основателите Лари Пейдж, считано от 4-ти април, но ще продължи работа като Executive Chairman. Всъщност Лари беше подготвян за този пост от доста време, най-вече от самия Ерик Шмид.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...