Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Е аз много пъти казах и какво ще правят с Яху, но кой да чете. Предполагах, че образован човек като теб, няма да има проблем да разбере 2-3 думи, които са общоприети в сферата (особено за човек, който намекна на 2 пъти за перфектния си англииски)

 

Смятам, че Мсофт знаят по-добре какво ще правят. Доколкото мога да предполагам какво, съм изложил подробно в други мой постове. В отговора си можеш да включиш думи като опън сорс.

 

Яху само по себе си е обречен. Но с гръб от Мсофт ще стане нещо - песента ти с опън сорса и корпоративната култура просто взе да става банална. :lol:

 

wbyte, края на спора мисля ще се реши средата на август. :) 1ви август е датата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
Е аз много пъти казах и какво ще правят с Яху, но кой да чете. Предполагах, че образован човек като теб, няма да има проблем да разбере 2-3 думи, които са общоприети в сферата (особено за човек, който намекна на 2 пъти за перфектния си англииски)

 

Смятам, че Мсофт знаят по-добре какво ще правят. Доколкото мога да предполагам какво, съм изложил подробно в други мой постове. В отговора си можеш да включиш думи като опън сорс.

 

Яху само по себе си е обречен. Но с гръб от Мсофт ще стане нещо - песента ти с опън сорса и корпоративната култура просто взе да става банална. :lol:

 

wbyte, края на спора мисля ще се реши средата на август. :) 1ви август е датата.

 

Така, така. Сега остава да ни разкриеш мистерията защото същото не се случи с MSN? Нали го има същия милиарден гръб на Микромек или там са само задните части? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хах, че MSN си е активна от 95та. Към момента е пожънала огормен успех. Няма да ми стигне цял ден писане.

Link to comment
Share on other sites

Хах, че MSN си е активна от 95та. Към момента е пожънала огормен успех. Няма да ми стигне цял ден писане.

 

Е защо спря точно сега, тъкмо взе да става още по-смешно, пардон, интересно? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Понеже Thief хвърли обвинението, че темата се носела по течениет, ето нещо за опресняване:

 

The world's most reputable companies

 

If there was a clear link between savvy business and popularity, Toyota would be this spring's prom queen.

...

There's a notable newcomer in the second spot, one that may not come as a shock. Introducing Google (nasdaq: GOOG).

 

The Mountain View, Calif.-based media company may be a runner-up on the global list, but it is ranked No. 1 on a list of 150 of the largest U.S. companies, followed by Johnson & Johnson (nyse: JNJ) and Kraft Foods (nyse: KFT). Globally, IKEA of Sweden and Italy's Ferrero rank third and fourth, respectively.

 

Forbes slideshow

 

Та така, Тойота води първенството в света за най-достойната за уважение компания, следвана от Гугъл (за първи път в класацията). ;)

Link to comment
Share on other sites

Thief-a пък е първи в класацията най-заслепен участник в нашия малък спор. От няколко страници насам е очевадно как не можеш да защитиш тезата си адекватно, просто защото не ти отърва пък и няма как да е защитиш тъй като все повече показатели доказват падението на Microsoft.

 

Само че не мога да разбера коя е причината за да го правиш и кой се опитваш да убедиш. Себе си или нас? Ако това ще те успокои... краха на Microsoft няма да повлияе много на развитието на технологиите - те са достатъчно адаптивни.

 

Ето ти пример: Ако от даден момент нататък не се появи версия на Windows която да задоволява потребителите, просто разработчиците лека полека ще се насочат към друг платформи и толкоз. По-старите версии на софтуерите им все още ще изискват по-стари платформи. Тоест... прехода няма да е по-болезнен от прехода между Windows 98 и XP ии откъм XP към Vista.

 

За друга логична причина поради която защитаваш така сляпо MSoft не се сещам. Тоест сещам се ама ще трябва да използвам обидни епитети а не ми се иска. Ти си точно като фанатичните apple фенове:

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

deflax-e, заслепен ли ? Не. Ти звучиш точно като болните линкус фенове, които ден и нощ сънуват края на Мсофт. Никой не е тръгнал да сменя Win-а както ти се иска. А за обикновения потребител какъвто съм аз или ти, няма никакъв смисъл мигрирам на ОС, на който ще съм поне 10 пъти по-малко продуктивен.

 

 

Чекваш ли си майла ? Писал ли си някога документ, курсова работа и т.н., сърфирал ли си в нетa, въобще ползвал ли си компютър ? То тогава няма как да не си ползвал продукт на Мсофт. В момента работят върху Win 7, така че няма много смисъл от примера ти.

 

Никой не те кара да разбереш "причината". Аз също не мога да си обесня откъде тая твоя упоритост да пишеш ежедневни 100-редови постове без какъвто и да е смисъл.

 

Колкото до тезата ми - защитавам я съвсем адекватно, доста по адекватно от теб. Твоята теза каква е междудругото ?

 

Godfather-e, репутацията не носи ли кеш, какъв смисъл от нея ? :)

Link to comment
Share on other sites

Godfather-e, репутацията не носи ли кеш, какъв смисъл от нея ? :)

 

Абе ти ги разбираш повече тези работи, спор няма. Репутацията носи само разходи. Затова скоро се очаква заводите на Тойота да затворят кепенци. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Първо за онази оферта от 9 милиарда - става въпрос само за часта на Яху свързана с търсачката. Другите неща пощи, месинджери и т.н си оставаха на Яху.

Днес вече четем новината тук как ръководни кадри на Яху са започнали да напускат.

Пуснаха се слухове, че М$ пак искат да ги купуват. Но дори и да купят според мен това, което Кръстника каза, че ще има масов отлив на кадри от Яху ще стане, при едно поглъщане от страна на М$.

Link to comment
Share on other sites

хах, нюз-за са уникални информатори. Слуховете, че искат пак да купуват бяха категорично отхвърлени от Мсофт, но от нюза не са в час. :)

Link to comment
Share on other sites

Ето какво пише в статията на Нюзуик по случай последния работен ден на Бил Гейтс в Майкрософт и което има пряка връзка с темата:

 

Then there is Google. Microsoft is doing so miserably in competing with the Mountain View, Calif., search giant—in both the number of searches and the ad revenue from those queries—that it attempted, unsuccessfully, to buy Yahoo for almost $50 billion. In the aftermath of that fiasco, Microsoft is left with an admission that its Internet strategy needs a deep fix that isn't forthcoming. Meanwhile, the hostile takeover attempt sent Yahoo into the willing arms of Google, as CEO Jerry Yang arranged to let Microsoft's key rival handle some of his search advertising.

 

...

 

"The Gates era has already ended—this is the coda," says Mitch Kapor, founder of Lotus, the spreadsheet giant humbled by Microsoft in the 1980s. "Today, Google is the defining company in the industry."

Link to comment
Share on other sites

да сравняваш гугъл с Мсофт е като да сравняваш ябълки и портокали.

 

Нещата могат и да са още по-зле. Може би най-доброто описание на тази ситуация (придобиването на Яху от Майкрософт) е направено преди доста време от един забележителен инвеститор - Питър Линч. В книгата си "One Up on Wall Street", той описва измисления от него термин "diworseification" така:

 

The dedicated diworseifier seeks out merchandise that is (1) overpriced, and (2) completely beyond his realm of understanding. This ensures that the losses will be maximized

 

След което дава десетки примери на diworseification през 60-те и 80-те, които едва не закопават завинаги имена като Mobil и Gillette.

Нещо подобно се опитват да направят Майкрософт с авантюрата Яху. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Според Hitwise, пазарният дял на търсачката Googlе достигна почти 70% през юни. Пазарният дял на Google в САЩ се е увеличил от 68,29% през май до 69,17% през май. В същото време интересът към търсачката на Yahoo е намалял от 19,95% до 19,62 %. Спад регистрира и Мicrosoft Live до 5,46% през юни от 5,89% през май.

 

Google постигна дял от 60 % точно преди година. Този показател е от основно значение за интернет търсачките. Само така компаниите, предлагащи подобни услуги на пазара, могат да демонстрират пред рекламодателите потенциала си за резултати от интернет сърфирането.

 

Източник: internetreklama.com

Link to comment
Share on other sites

Айде малко и от мен

 

Yahoo, the Internet portal, has averted a bruising proxy contest with the billionaire investor, Carl Icahn, by agreeing to appoint him and two others to its board, which the company will expand from 9 to 11.

 

Нещата май май ще се случат точно както ги описвах.

Link to comment
Share on other sites

Айде малко и от мен

 

Yahoo, the Internet portal, has averted a bruising proxy contest with the billionaire investor, Carl Icahn, by agreeing to appoint him and two others to its board, which the company will expand from 9 to 11.

 

Нещата май май ще се случат точно както ги описвах.

 

Айде пак се започна с речетатива. Така и не можа да разбереш, че при този тренд на цифрите от предишния пост на Juji, всякакви сделки за Яху вече се явяват напълно безсмислени. Ама иначе е много хубаво да си вярваш. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Айде малко и от мен

 

Yahoo, the Internet portal, has averted a bruising proxy contest with the billionaire investor, Carl Icahn, by agreeing to appoint him and two others to its board, which the company will expand from 9 to 11.

 

Нещата май май ще се случат точно както ги описвах.

Прочете ли цялата статия по този въпрос?

 

Бордът ще бъде разширен до 11 души и сегашният директор Робърт Котик ще напусне, уточняват от Yahoo. 72-годишният Айкан, който притежава 5% от компанията, ще се присъедини към борда, като останалите две места ще бъдат попълнени от списък с девет кандидати, препоръчани от Айкан.

 

Споразумението е победа за Джери Янг, главният изпълнителен директор на Yahoo, когото Айкан се опитваше да изхвърли.

 

Решението, постигнато две седмици преди събрание на акционерите за гласуване за смяна на директорите, оставя Янг на мястото му въпреки обвиненията от страна на Айкан, че той е провалил преговорите с Microsoft. „Айкан нямаше думата. Големите институционални инвеститори предпочетоха да запазят сегашната мениджърска структура”, обяснява анализатор от Sanford C. Bernstein.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти сериозно ли си помисли, че това е края на проблемите на Янг и въобще края на интригата м/у Мсфот и Яху ?

 

"Айде пак се започна с речетатива. Така и не можа да разбереш, че при този тренд на цифрите от предишния пост на Juji, всякакви сделки за Яху вече се явяват напълно безсмислени. Ама иначе е много хубаво да си вярваш."

 

Ох, едно и също при тебе. В интерес на истината, Гугул е надолу 20% защото не показа приходи каквито се очакваше. Лека демонстрация на балончето "Гугъл".

Link to comment
Share on other sites

Пич, спри се...

 

Наистина ли не си даваш сметка какво е да притежаваш 70% пазарен дял в Щатите?! :bgrin:

70% ги имаш за балон... Странна работа... :blink:

Да сравняваш 20% със 70% е нелепо...

 

---------------

 

Да се върнем на приказките по същество...

 

В момента dir.bg е залочнала масирана оффлайн и онлайн кампания на търсачката си. Интересно ми е как ще им се отрази тази стъпка. Вие как мислите?

 

 

-------------

Link to comment
Share on other sites

juji, къде се буташ да ъпваш темичката при положение, че си толкова неинформирана, че дори и аз не се наемам да ти разяснявам пазара на интернет реклама.

 

Давам си доста сметки, както и това че пазара е динамичен, малък и все още недостигнал матуритет. 70% от такъв пазар - затова е балон. Защото ако знаеше какво пишеш щеше да си наясно, че гугъл е много наддценена компания (донякъде това се дължи на такива като тебе, на които гугъл им е на уста). Ето затова имаш 20% срив. И като си тръгнала да сравняваш, съвсем друго е да държиш 98% от пазар, които е в пъти по голям и улегнал.

Link to comment
Share on other sites

juji, къде се буташ да ъпваш темичката при положение, че си толкова неинформирана, че дори и аз не се наемам да ти разяснявам пазара на интернет реклама.

 

Давам си доста сметки, както и това че пазара е динамичен, малък и все още недостигнал матуритет. 70% от такъв пазар - затова е балон. Защото ако знаеше какво пишеш щеше да си наясно, че гугъл е много наддценена компания (донякъде това се дължи на такива като тебе, на които гугъл им е на уста). Ето затова имаш 20% срив. И като си тръгнала да сравняваш, съвсем друго е да държиш 98% от пазар, които е в пъти по голям и улегнал.

 

 

Що?

 

 

Наистина ще ми е интересно как интерпретираш пазарния дял от 70%.

 

Поправи моята неинфорираност, моля те!

Разкажи ми малко повечко за РРС (или СРС - все тая) рекламата и BTL рекламата в интернет. Ще ми е интересно да ми отвориш очичките. :zzz

Не се притеснявай, задникът ти вече лъсна. Няма накъде повече...

 

 

 

karaman,

 

Говорех за самата кампания. Прането на пари е друга тема. Рекламирането на онлайн медия в оффлайн среда е малко рисково начинание. От тази гледна точка е наистина интересно да се проследи подобна кампания.

Link to comment
Share on other sites

Ох, едно и също при тебе. В интерес на истината, Гугул е надолу 20% защото не показа приходи каквито се очакваше. Лека демонстрация на балончето "Гугъл".

 

Хахаха, спри се вече, че стана за смях и на кокошките. Очевидно има още много да четеш и да проумяваш за циклите и трендовете на капиталовите пазари. Това, което си видял е съвсем нормална корекция, при положение, че куцо и сакато се беше втурнало да налива пари в акциите на Гугъл до положение P/E да стане 45, което очевидно е твърде много и съвсем нормално си последва корекция до далеч по-разумни нива от P/E 30. Вземи се пообразовай още малко по въпроса за някои характерни цикли и престани да говориш глупости. С този ход на акциите на Гугъл умните хора си правят милиони, а такива като теб си чешат езика. :lol:

Link to comment
Share on other sites

...С този ход на акциите на Гугъл умните хора си правят милиони, а такива като теб си чешат езика. :lol:

Ех, защо с теб не сме от умните... :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...