Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Ех, защо с теб не сме от умните... :P

 

Няма нищо по-лесно от това. Достатъчно е да знаеш какво правиш и да не слушаш изобщо какво говорят финансовите анализатори по телевизията. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
Няма нищо по-лесно от това. Достатъчно е да знаеш какво правиш и да не слушаш изобщо какво говорят финансовите анализатори по телевизията. :D

Забрави да споменеш наличието на няколко излишни милиона, та да почнеш да търгуваш като хората ;)

Link to comment
Share on other sites

Забрави да споменеш наличието на няколко излишни милиона, та да почнеш да търгуваш като хората ;)

 

Противно на широките разбирания, колкото по-многомилионен ти се трупа капитала, толкова по-трудна става играта на капиталовите пазари, но това е разговор за съвсем отделна тема. :)

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, спри се вече, че стана за смях и на кокошките. Очевидно има още много да четеш и да проумяваш за циклите и трендовете на капиталовите пазари. Това, което си видял е съвсем нормална корекция, при положение, че куцо и сакато се беше втурнало да налива пари в акциите на Гугъл до положение P/E да стане 45, което очевидно е твърде много и съвсем нормално си последва корекция до далеч по-разумни нива от P/E 30. Вземи се пообразовай още малко по въпроса за някои характерни цикли и престани да говориш глупости. С този ход на акциите на Гугъл умните хора си правят милиони, а такива като теб си чешат езика. :lol:

 

Годфадъре, спри да се правиш на голяма работа особено в област, в която си абсолютна нула. Айде, в темата за парите, с житейски опит може да докараш долу горе смислени постове, но тук, особено в сферата на фин. инструменти си личи от 100 км., че всичките ти познания се базират на прочетени статии в wsj, където тук таме се споменава за P/E и след обстоен research в гугъл, най-накрая си разбрал какво е, но пък не си разбрал как да го интерпретираш. Спокойно, разбрахме, че искаш да ни покажеш, че си постигнал напредък. Но все пак, програмирай си пред компа и остави мисленето и частта с фин. инструменти на хора далеч над твоята компетентност.

 

Последното ти изречение щеше да е много хубаво ако ти поне 1 смешен долар беше изкарал търгувайки на кап. пазари.

 

Отново пропусна есенцията на това, което исках да ти кажа за гугъл и балоните. Но това, както не само аз забелязвам, го можеш най-добре. :lol:

 

Противно на широките разбирания, колкото по-многомилионен ти се трупа капитала, толкова по-трудна става играта на капиталовите пазари, но това е разговор за съвсем отделна тема. :)

 

И по-добре, че го остави за отделна тема :)

Link to comment
Share on other sites

Мухахахахахахаха, след зашеметяващия анализ на всевиждащото финансово чудо Thief, вече изобщо не съм сигурен това, което го правя всеки ден дали съм аз или е някакъв дух извънземен. Продължавай в същия дух с балоните, особено след като едни други приятелчета се вписват далеч по-добре в критериите ти за въздухоплаване: :lol:

 

Ето и една съвсем прясна новина от Bloomberg относно притесненията на акционерите на Майкрософт (в това число разбира се не включваме бликащия от оптимизъм финансов анализатор Thief, за когото притесненията са за леймърите):

 

Microsoft Investors Say Ballmer's Spending on Web Obscures Dearth of Ideas

July 23 (Bloomberg) -- Microsoft Corp. Chief Executive Officer Steve Ballmer says he plans to spend hundreds of millions of dollars to fix the company's unprofitable Internet business. His investors say they want proof he knows what to do with the money.

 

After walking away from six months of on-again, off-again talks about buying all or part of Yahoo! Inc., owner of the No. 2 Web search engine, Ballmer has left shareholders wondering if he has a plan B.

 

Microsoft, the biggest software maker, has lost about $90 billion in market value this year as Ballmer vacillated on Yahoo and failed to show how he would crack Google Inc.'s dominance of Internet advertising. Shareholders will look for ideas at a meeting with Ballmer tomorrow, said Kim Caughey, a Fort Pitt Capital Group Inc. analyst in Pittsburgh.

 

``I'm a little concerned; I'll be honest,'' said Caughey, whose firm manages $1.2 billion and owns Microsoft shares. Ballmer needs to ``put a hot, bright light of clarity on where's all the money going.''

msft.gif

Link to comment
Share on other sites

Падът на Мсофт няма нищо общо с финансовото му състояние. Въпреки всичко компанията има сериозен ръст въпреки кризата и въпреки че е компания достигнала отдавна матуритет. Проблемът с падежа им се корени другаде. Но едва ли има смисъл да обяснявам на "експерт" като теб.

 

Гугъл обаче показа че не е имунизирана към забавянето на световната икономика.

 

Интересно ми е какво правиш всеки ден ? В смисъл освен четенето на wsj. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чекнете се за глупости. Темата беше как хората са успели да направят милиарди от услуги - вие сега си мерите познанията кой колко е по-навътре във финансовата материя.

Link to comment
Share on other sites

Чекнете се за глупости. Темата беше как хората са успели да направят милиарди от услуги - вие сега си мерите познанията кой колко е по-навътре във финансовата материя.

 

Донякъде си прав, но в случая нещата тръгнаха от упорството на въпросния субект да омаловажава (съвсем меко казано) всичко, свързано с развитието на Гугъл и да вмъква постоянно неадекватни сравнения. И така докато накрая не се стигна до великото постижение да обяви, че 30% спад в пазарната капитализация на една обожествявана от него компания от началото на годината, изразяващ се в 90 милиарда долара не било нищо особено. Освен това има и нещо друго - ситуацията с акциите на всяка компания е неразривно свързана с нейното развитие и подобни въпроси неминуемо се засягат в една такава тема.

Както и да е, аз нямам намерение да меря нищо, защото числата и графиките говорят достатъчно добре. Всеки може сам да си прави изводи. :)

 

А ето и още интересни мнения на инвеститори от днес по въпроса за превземането пазара на интернет реклама и плановете на Майкрософт:

 

Microsoft Corp. Chief Executive Officer Steve Ballmer plans to spend at least $2.5 billion a year for the foreseeable future to compete with Google Inc. because the opportunity in online advertising is too big to ignore.

 

Dollars Evaporating

``The average investor believes that every dollar they invest is going to evaporate,'' UBS AG's Heather Bellini, the top software analyst in an Institutional Investor survey, said in an interview with Bloomberg Television from the event. ``None of us really believe that a plan B that the company has is really credible.''

 

Ballmer admitted the online business isn't where he would like it to be and said shareholders often question why the company doesn't abandon the effort.

Link to comment
Share on other sites

Вие сериозно подхванахте темата "МС вс Гугъл" май , но няма да ви мине номера .

Тук се говори за печалба от безплатни услуги с цел привличане на по-голям брой потребители .

Спрете да ми хвалите микрософт , те не правят нищо полезно за без пари .

п.п. Не знам защо изобщо ги намесвате в темата .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Донякъде си прав, но в случая нещата тръгнаха от упорството на въпросния субект да омаловажава (съвсем меко казано) всичко, свързано с развитието на Гугъл и да вмъква постоянно неадекватни сравнения. И така докато накрая не се стигна до великото постижение да обяви, че 30% спад в пазарната капитализация на една обожествявана от него компания от началото на годината, изразяващ се в 90 милиарда долара не било нищо особено.

 

Хех, странно защо нещата поеха в същата насока в друга тема благодарение именно на теб.

Ти ако четеш поне първото изречение от моите постове, щеше да има голям напредък.

 

Ти си този, който омаловажи 20% спад на Гугъл за 2 дена, а сега ми буташ някакъв random цитат на същата тема. :lol: Айде поне един път в темата си направи труда да напишеш съдържателен текст и да обясниш това какво е ? Нещо особено ли е ?

 

Пазарът е прекалено сложен за да го обобщиш с 1 изречение както си опитал да направиш.

Link to comment
Share on other sites

Вие сериозно подхванахте темата "МС вс Гугъл" май , но няма да ви мине номера .

Тук се говори за печалба от безплатни услуги с цел привличане на по-голям брой потребители .

Спрете да ми хвалите микрософт , те не правят нищо полезно за без пари .

п.п. Не знам защо изобщо ги намесвате в темата.

:laughing:

 

 

Абсолютно!

 

Godfather, моля те, не си хаби нервите за глупости. Пази ги за важните неща :)

Link to comment
Share on other sites

Godfather, моля те, не си хаби нервите за глупости. Пази ги за важните неща :)

 

Няма страшно. Това по-скоро ме забавлява, отколкото да ми създава нерви. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз чат пат от любопитство хвърлям по едно око но гледам още не ви е омръзнало да се дъвчете един друг :lol:

 

Аз както и в друга тема споделих - подобни неща вече ще разисквам сако ако пред мен има кебапчета и бира :)

 

Отделно, че напоследък съм настроен крайно егоистично - боли ме фара за тая или оная фирма. За мен важното е да мога да си свърша работата и да си взема кинтите за времето което съм загубил да правя нещо за някой си вместо да си гледам кефа и да си играя с малкия - примерно да си закарам Д-то на вилата, да се опъна на припек и да си пия бирата с кеф на чист планински въздух...

Link to comment
Share on other sites

Аз чат пат от любопитство хвърлям по едно око но гледам още не ви е омръзнало да се дъвчете един друг :lol:

 

Аз както и в друга тема споделих - подобни неща вече ще разисквам сако ако пред мен има кебапчета и бира :)

 

Отделно, че напоследък съм настроен крайно егоистично - боли ме фара за тая или оная фирма. За мен важното е да мога да си свърша работата и да си взема кинтите за времето което съм загубил да правя нещо за някой си вместо да си гледам кефа и да си играя с малкия - примерно да си закарам Д-то на вилата, да се опъна на припек и да си пия бирата с кеф на чист планински въздух...

 

Дядомраз, в този случай напълно споделям възгледите ти, както по въпроса за бирата и скарата, така и по въпроса за привързаността към дадена технологична компания. Аз много бих се накефил например да видя следващите гении, които ще направят гигантски технологичен фурор и ще издухат Гугъл от пиедестала. Това определено обаче няма как да е Майкрософт, щото те просто са от друга епоха и тях времето просто ще ги издуха, ако разчитат само с пари и финансови машинации да се набутат във въпросния сектор и пазар.

Новоизникващи технологични стартъпи са далеч по-сериозни претенденти да обърнат нещата в дългосрочен план разбира се. В този ред на мисли, ето една статия на Computerworld за прощъпулника на Cuil (произнася се cool) - конкурентен на Гугъл стартъп, който претендира да предлага най-голямото сърч съдържание. Фирмата е създадена от бивши служители на Гугъл.

Link to comment
Share on other sites

Дядомраз, в този случай напълно споделям възгледите ти, както по въпроса за бирата и скарата, така и по въпроса за привързаността към дадена технологична компания. Аз много бих се накефил например да видя следващите гении, които ще направят гигантски технологичен фурор и ще издухат Гугъл от пиедестала. Това определено обаче няма как да е Майкрософт, щото те просто са от друга епоха и тях времето просто ще ги издуха, ако разчитат само с пари и финансови машинации да се набутат във въпросния сектор и пазар.

 

Само да вметна, че нещата ако ставаха както на теб ти се искаха, Мсофт нямаше да са навърха вече 30 и нагоре години. И АМД са супер иновативна компания, но нещата не стават само с търсене на по-добри технологии. Прави ли ти впечатление, че точно Гугъл последваха примера на Мсофт с придобивания на други компании и изкупиха сумати малки фирми в най-различни сектори.

Link to comment
Share on other sites

Прави ли ти впечатление, че точно Гугъл последваха примера на Мсофт с придобивания на други компании и изкупиха сумати малки фирми в най-различни сектори.

 

 

Абе те не че Микрософт са измислили тая работа с придобиването на други компании. Не са и единствените - Adobe примерно наскоро глътнаха Macromedia - за това се сещам без много да мисля. А отпреди доооста време, преди да има компютри изобщо разни банки и търговски магазини са го правили това - нормално е: има конкуренция, купуваш ги и хоп - няма конкуренция и не само че няма ами и ти ставаш по-голям. Даже има хора занимаващи се с разработка на бизнес - това им е интересно това правят. Като се развие бизнеса го продават на някой голям играч на пазара и правят добри пари. Познавам един такъв "агент" в България даже.

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, че нещата ако ставаха както на теб ти се искаха, Мсофт нямаше да са навърха вече 30 и нагоре години. И АМД са супер иновативна компания, но нещата не стават само с търсене на по-добри технологии. Прави ли ти впечатление, че точно Гугъл последваха примера на Мсофт с придобивания на други компании и изкупиха сумати малки фирми в най-различни сектори.

Преди 30 години нещата на софтуерния пазар са били по съвсем друг начин. Не е било толкова застъпено, разпространението на продукти и услуги с отворен код. Даже услуги може да се каче е нямало. WWW-то няма още 20 години.

М$ е чедо на онази среда, докато сега нещата и тенденциите са други. И ако не се появи някой с мислене по-новия начин, ами си останат със старите, консервативни методи, почти нямат шанс да се на мърдат някъде за по-дълго и да са на печалба. Ама колкото и да ти го говорят хората, ти тъпо и упорито отказваш да погледнеш нещата под друг ъгъл. Точно като "консервите" от М$. Дет има една приказка :Едно си баба знае, едно си баба бае.

Link to comment
Share on other sites

Гледам никой не си е направил труда да прочете статията, затова да пусна един доста съществен цитат от края, който е съвсем в унисон с темата:

 

Stan Schroeder, a blogger at Mashable, also tested the quality of Cuil for multiple searches compared to Google, and he found the newcomer lacking.

 

"The more I tried, the more I was convinced that Google is, quite simply, a vastly better search engine," he noted. "This is unfair, I know: Cuil is a very new product, and Google has been around for quite a while. No one can create a better search engine than Google, simply because Google does not only search Web sites, but — through its domination of the market — the entire Web bends to Google's will because every Web site wants to be positioned well on Google."

Link to comment
Share on other sites

По повод цитата.

Бе то и Microsoft така.. балгодарение на позицията си, всеки гледа да пише или поне портира софтуера да работи и в Windows, ама на...

Малко омагьосан кръг се получава.. Независимо дали Windows и Google sa na edin фронт или на противоположни. Тук си приличат.

Link to comment
Share on other sites

По повод цитата.

Бе то и Microsoft така.. балгодарение на позицията си, всеки гледа да пише или поне портира софтуера да работи и в Windows, ама на...

Малко омагьосан кръг се получава.. Независимо дали Windows и Google sa na edin фронт или на противоположни. Тук си приличат.

 

На пръв поглед е така, обаче нещата стават коренно различни, ако се вгледаш малко по-навътре. Основната и най-фрапираща разлика е, че Гугъл си спечели пазара с предлагането на уникални и безплатни технологични решения и бизнесмодел, които никой друг до този момент не може да предложи не само в по-добър вид, но дори и бегло доближавщ се до техния. Докато Майкрософт изгради основния си пазар по начин нямащ нищо общо с технологиите и с това дали някой харесва продуктите им - а именно юридически споразумения, налагащи продажбата на тяхната ОС с всеки готов компютър от известна марка. Този процес започна още с първите IBM PC и MS DOS (при което IBM твърде късно се осъзнаха какво дръвце са гризнали от тогавашните очилати хлапаци) и както всички знаете, продължава и до днес в глобален мащаб, въпреки всички антитръстови дела. :)

Link to comment
Share on other sites

Прав си, аз именно крайния резултат визирах, независимо кой как е постигнал своя дял.

 

Няма начин, просто Гугъл отдавна се превърнаха в хегемон и монополист в цял един сектор и това си има своите последствия. Засега успяват да балансират добре като такива, а още по-интересното е, че продължават да поддържат забележителен растеж. :)

Link to comment
Share on other sites

На пръв поглед е така, обаче нещата стават коренно различни, ако се вгледаш малко по-навътре. Основната и най-фрапираща разлика е, че Гугъл си спечели пазара с предлагането на уникални и безплатни технологични решения и бизнесмодел, които никой друг до този момент не може да предложи не само в по-добър вид, но дори и бегло доближавщ се до техния. Докато Майкрософт изгради основния си пазар по начин нямащ нищо общо с технологиите и с това дали някой харесва продуктите им - а именно юридически споразумения, налагащи продажбата на тяхната ОС с всеки готов компютър от известна марка.

 

Донякъде си прав за Мсофт. Но си заслепен от Гугъл. Мсофт имат хиляди технологии разработени от тях, хиляди иновации. Хвърли едно око на R&D spending-a им. Мсофт харчи много повече пари за R&D. Така, че не можеш да тръбиш как "Майкрософт изгради основния си пазар по начин нямащ нищо общо с технологиите".

 

Донякъде точно тези споразумения са ключ към успеха. Докато Гугъл винаги ще носи риска да бъде избутана от търсачки като cuil и който още се сети да си направи търсачка. Именно затова и се опитват да диверсифицират. Точно тези споразумения носят на Мсофт 4x приходите на Гугъл.

Link to comment
Share on other sites

Донякъде си прав за Мсофт. Но си заслепен от Гугъл. Мсофт имат хиляди технологии разработени от тях, хиляди иновации. Хвърли едно око на R&D spending-a им. Мсофт харчи много повече пари за R&D. Така, че не можеш да тръбиш как "Майкрософт изгради основния си пазар по начин нямащ нищо общо с технологиите".

 

Донякъде точно тези споразумения са ключ към успеха. Докато Гугъл винаги ще носи риска да бъде избутана от търсачки като cuil и който още се сети да си направи търсачка. Именно затова и се опитват да диверсифицират. Точно тези споразумения носят на Мсофт 4x приходите на Гугъл.

 

Нещо май забелязвам някаква еволюция във възгледите ти, но трябва да направиш още една крачка. Да, Гугъл си носят риска, но точно това ги прави технологичната компания номер едно в момента и това им осигурява сравнително добро бъдеще - факта, че безапелационно са се доказали и продължават да се доказват на пазар, в който потенциално могат да те издухат за нула време. Докато въпросното "предимство" на Майкрософт е котвата, която ги тегли към дъното. Случайно да си забелязал това предимство да им помага да постигат увеличаване на пазарния си дял в този сектор напоследък? Напротив, макар и бавно Линукс и Mac OS X подяждат все по-големи парченца от баницата - последните вече са с 8% пазарен дял, който се очертава да нараства още повече с популяризирането на iPhone 3G. През годините точно това "предимство" направи от Майкрософт технологична компания от една умираща епоха. Те нямат нито опита нито идеята как се създават уникални интернет проекти, които да могат да се конкурират с тези на Гугъл, както и с набиращите сериозна скорост Apple. Ако изобщо имаха някаква идея, например никога нямаше да прибягват до сделката с Яху, а щяха да си развият собствените портали и услуги - не е като да започват от нулата. Е да, ама тези неща не стават само с пари, трябва и акъл (както се казваше в една популярна реклама). :D

Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли не знам кои са незнайните "гении" регистрирали search.com - нещо което никой не ползва а гледам връща резултати благодарение на google, yahoo, msn и ask.com... А по-хубаво име за търсачка - здраве му кажи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...