Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Добре де, говорете за целия свят, какво Северна Америка, Азия..България по отделно..не върви някак си...

Накрая сам го цитираш

 

Чудо голямо..и тва е за в бъдеще.

 

Когато няма какво точно да кажеш, не е много удачно да се позоваваш на чудесата. Два процента от световния пазар за две години е нещо, към което никой не може да проявява пренебрежение, особено пък Стив Балмър, който пудри мозъците на акционерите си с предвиждания за 40% от пазара на смартфони през 2012. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Абе смартфони и виндолс мобайл ви казах , че не струват според мен .

Това е само продукт на фирмата , който не се отличава с нищо от другите .

Просто е за този дял от хората , където се харесва ... няма смисъл толкова да се задълбава .

Важно е какво мислим ние , а не светът и народа , който се бута пред магазините за да си вземе поредната ненужна глезотия на някоя известна фирма , защото работата си е точно така .

Безплатните услуги пък винаги вървят повече , като се има на предвид , че дори и да не стъпват на малкият пръст на известните продукти , който цял свят използва всекидневно си вършат доста добра работа .

За това хората ги ползват и за това има печалба от безплатните услуги .

Дали пазара върви или пада , винаги може да се "буферира" с нещо ново .

Все пак за това някоя известна компания не си гърми всички блестящи идеи , а ги пуска постепенно .

Това винаги е служило като въздушни възглавници в нов модел кола .

По този начин все другите трябва да те догонват , а пазара си върви .

Бих казал едно , хората са наивни и да си дават парите за повечето софтуер е смешно .

Даваха по новините министъра на "еди какво си там" избирал операционна система и избрал виндолс , защото безплатната версия просто не му допаднала .

Айде да обсъдим тази тема , колко печалби може да се доведът на държавата и от какъв софтуер ако се използва безплатна алтернатива за нещо .

Тази тема ми харесва повече .

Взимаме калкулаторите и започваме да преглеждаме интервютата по новинарските архиви за да видим колко пари се харчат за добър , но платен софтуер като има не по-малка добра алтернатива в случея .

Ще е забавно .

п.п. Смятам за полезно поне да се изчисли колко печалба държавате ще има от това и не ми се обсъжда политиката по която избират какво да ползват .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че не е успех, успех е и то голям, но пък ти го изкара лидер над всички останали..няма да го бъде точно този смартфон на стария континент нито в азия. Ти си оттаък океана, ние сме тук..

Ти сигурно говориш сега, щото имаш такъв нали, я си признай :)? Ама чесно!?

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам смартфон и все пак смятам мнението си за обективно ... другите за пристрастни вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че не е успех, успех е и то голям, но пък ти го изкара лидер над всички останали..няма да го бъде точно този смартфон на стария континент нито в азия. Ти си оттаък океана, ние сме тук..

Ти сигурно говориш сега, щото имаш такъв нали, я си признай :)? Ама чесно!?

 

Виж сега, не съм ги изкарвал лидер над всички останали, но е факт, че iPhone промени коренно пазара на смартфони в Северна Америка само за една година. Ако смяташ това за незначително постижение, няма наистина какво да говорим по-нататък. В момента ползвам Nokia N82, но се замислям да го сменя с iPhone 3G. Единственото, което все още ме спира са тарикатлъците, които местния мобилен оператор се опитва да прилага по отношение цените и начина на използване на плановете за данни. Във фирмата вече имаме цяла камара от тях и тестовете досега за нещата които ме интересуват са повече от впечатляващи.

Link to comment
Share on other sites

Ц ц ц ц ... или бирата не ви достига или ви е в повече... а аз в този момент подготвям демо от което зависи дали ще получа един "performance bonus" или не и такова яйце ми ве пече на задника че ви е бедна фантазията... И темата я изместихте към телефони... ц ц ц ...

 

И относно темата - много криви ми се струват тия телефони без копчета... и HTC touch и iPhone и Самсунг-а (него не съм гледал), но другите ги разглеждах и нещо не ми харесаха... Обаче аз го гледам само за телефон за говорене и чат пат писане на SMS и проверяване на един emergency email.. и ако нямах проблеми с чуването щях да твърдя че най-"правилния" телефон на света е Nokia 6500 classic... само дето пущината ми прави какви ли не номера в къщи (навън по-рядко) или когато я завра в някой джоб и говоря с BT hands free, а старата 6230 нямаше грам подобни проблеми...

 

Та някой ако знае за подобен тънък и лек телефон който хваща добре да казва че взех да се изнервям от тази нокия, но пък поради това, че пращи и шуми взеха по-малко да ме тормозят за глупости (като сетил се еди кой си да ме пита мен как се инсталира антивирусна или как да направи еди каква си формула с ексел)... нещо което изключително много ме радва :)

Link to comment
Share on other sites

Ц ц ц ц ... или бирата не ви достига или ви е в повече...

 

При мен се оказа в повече. Току-що приключих редовния петъчен следобеден купон във фирмата с няколко хайнекена и още толкова стели ама стига толкова офтопик. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Google Maps се ползва както от обикновени потребители ежедневно, така и от повечето сайтове (особено новинарски) за онагледяване местоположенията на различни събития. Мобилната версия пък на Google Maps се намира на всеки smartphone в Северна Америка.

 

По отношение на ситуацията с iPhone, не виждам защо трябва да се връзваш на измислените сънища на "анализатора" Thief. Цифрите, за които говори са само в неговата глава, освен това той не прави разлика между smartphone и мобилен телефон. Ето малко цифри за размисъл:

Не знам дали има нужда да смятам колко процента са 3.7 милиона от 14.6 милиона?

Ето и още нещо:

Та толкова за двата милиона на Thief. :D

 

Щеше да е хубаво да беше подчертал, че става въпрос за likely, expeted и други подобни определения. Теб биха те взели за анализатор в НСИ да даваш прогнози за инфлация и БВП в стил 20% за БВП и 1% за инфлация, които обаче нямаше да са нищо повече от likely и expected. :) Нокиа продадоха 100 млн. телефона мин. година, Самсунг към 50. Цифрите ми са точни. Апъл къде се бутат с техните "очаквани" 10, а реални към 2007 - 3.7 ? Какъв 1% какви 5 лева ? Епъл може да им се иска и при телефоните да ставаше както при лаптопите - да продаваш бели боклуци за 3000$ дето пука скриин за щяло и нещяло и да очакваш милионите. Не знам от Мсофт дали стигнаха до спразумение с Нокиа, но ако това стане, смятай, че Апъл няма дори да ги има на pie chart-а (щото няма да има място за тях) :D

Link to comment
Share on other sites

Щеше да е хубаво да беше подчертал, че става въпрос за likely, expeted и други подобни определения. Теб биха те взели за анализатор в НСИ да даваш прогнози за инфлация и БВП в стил 20% за БВП и 1% за инфлация, които обаче нямаше да са нищо повече от likely и expected. :) Нокиа продадоха 100 млн. телефона мин. година, Самсунг към 50. Цифрите ми са точни. Апъл къде се бутат с техните "очаквани" 10, а реални към 2007 - 3.7 ? Какъв 1% какви 5 лева ? Епъл може да им се иска и при телефоните да ставаше както при лаптопите - да продаваш бели боклуци за 3000$ дето пука скриин за щяло и нещяло и да очакваш милионите. Не знам от Мсофт дали стигнаха до спразумение с Нокиа, но ако това стане, смятай, че Апъл няма дори да ги има на pie chart-а (щото няма да има място за тях) :D

 

Mухахахахахахахаха, ей голям веселяк си ти, ама и аз се чудя защо изобщо ти обръщам внимание. Да ти го повторя ли още веднъж с надеждата вероятно да го проумееш? Смартфон и телефон са две съвсем различни неща, но това явно е доста трудно за схващане от твоя страна и процеса се очертава да е дълъг и труден.

Все пак понеже надеждата умира последна, пускам ти още един цитат от статия от месец юни тази година, споменаваща цифри относно продажбите на смартфони, цифрите са на Gartner, освен ако и тях не ги слагаш в групата на НСИ:

 

* Smartphone sales in Europe, Middle East, and Africa (EMEA) totaled 11.7 million units in the first quarter of 2008, a 38.7 percent increase from the first quarter of 2008

* In North America, smartphone sales totaled 7.3 million units in the first quarter of 2008, a 106.2 percent increase from the same period last year.

 

Vendor Highlights

 

* Nokia: during the quarter, Nokia commanded over 45 percent of the global smartphone market, with sales up 25 percent year over year. Nokia continued to maintain its leadership in EMEA, Asia/Pacific and Latin America due to the variety of its smartphone portfolio, which includes a number of both high-end and mid-tier models available at different price points.

* Research in Motion: in 1Q08, RIM held onto second place in the global vendor rankings and improved its share to 13.4 percent. RIM's sales volume has been driven by sales of its prosumer/consumer-focused devices, the BlackBerry Curve and Pearl. In the U.S. market, RIM maintained its No. 1 ranking with its share totaling 42 percent.

* Apple moved into the third spot in the global smartphone market with 5.3 percent share. It sold 1.72 million units in the quarter. In the U.S., Apple became the No. 2 vendor in smartphone sales with its market share reaching with 20 percent.

 

Така, според Gartner Apple са вече номер три на световния и номер две на американския пазар. Световните продажби на Нокия са 14 милиона за Q1-2008, ще трябва някак си сериозно да им помагаш за да го докарат до 100 милиона до края на годината. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти пак не схвана пост-а ми ама не е като да ти е за пръв път. Постът ми имаше за цел да опровергае твърдението ти, че цифрите ми не са точни. Ама айде няма да правим Мсофт вс Апъл, че много фронтове станаха.

 

Meanwhile, RBC Capital Markets analyst Mark Abramsky, who has an outperform rating on Apple, said in a note that the company is likely to beat its 10-million goal for iphone units in 2008, thanks to new distribution agreements with Voda phone, Europe's largest carrier, and Telecom Italia Mobile. These agreements "significantly expand distribution to 16 countries," Mr Abramsky said. He recently upped his iPhone outlook to 14 million in 2008 and 24 million in 2009. That's 1.7% of the global market.

 

Малко НСИ стил. :)

 

It sold 1.72 million units in the quarter. - пак съм точен с "мойте 2 милиона"

Link to comment
Share on other sites

И кое по-точно от тези цифри ти се вижда невъзможно бе пиле, след като са продали два милиона от стария iPhone a тепърва ще се смята как са се отразили опашките пред магазините на продажбите на iPhone 3G. Ти си по-упорит и от шопа, който гледайки жирафа в зоопарка уверено възкликнал "е па такова животно нема". Интересно ми е твърдоглавието ти, с което се опитваш постоянно да провъзгласяваш бялото за черно и обратно, с цел да нагодиш фантазиите си. Та така, сега се хванахме за думичката "likely". Все пак трябва да призная, че имаме сериозен напредък. Допреди няколко поста считаше третото място на Apple в световните продажби на смартфони за по-невероятно от среща с извънземни. :lol:

Link to comment
Share on other sites

В насоката с разликата между видовете телефони , каква е разликата между тухлите преди години и сегашните 3г телефони , пълни с възможности , а както и смартфоните ... това са си телефони .

Има разлика и то голяма , но пак си е телефон .

Мен не ме интересува колко са продали , а дали си заслужава аз да си го купя заради услугите , които ми предоставя този апарат , софтуер или каквото и да било .

 

Заглавието трябваше да е просто "как се правят пари от безплатни услуги" , защото като се помене голяма цифра и се обсъждат само гигантите в бранжа за това колко печелят .

Замислете се над алтернативното заглавие .

Ето едно примерче , както всеки знае 2луни и човека зад заглавието Дейвид Пери .

Тази игра е безплатна и от това се печели .

Е , на скоро четох интервю с този човек , където се казва , че скоро повечето фирми сигурно ще започнат да бълват безплатни игри с цел да се намали пиратството при този сектор , така да го наречем .

Не е вярно това , главната цел са парите и много повече ще се спечели ако пускат безплатна игра , защото като поискаш хубав итем , който другите да нямат , ще си платиш с истински пари .

Зад това седи въпроса , дали наистина това се прави с цел спиране на продажбите с нелегални копия на игрите или просто искат да искарат лесни пари зад завесите с тази мисъл , но си е така , а от такива неща се печелят много .

Всичко това се прави за да се привлечат големите фенове на този тип игри .

Имаш интернет и безплатна игра , която всъщност е само клиент .

За това не виждам смисъл да се плаща и правилно , за това само от рекламите и продажбите на уникални неща в игрите , които обикновен човек не може да си ги набави се печелят пари , но това е гадно .

 

В случея много от безплатните услуги не са толкова безплатни , а трябва да си платиш и то доста за да се насладиш напълно на продукта вече .

Обаче така се замазва положението , феновете на игри тичкат да седнат и да си свалят играта , после плащат за нея за да имат хубави герои , а уж била безплатна .

Тези неща се правят само за феновете на такива работи .

 

Къде са услугите за обикновенният човек ?

Ми ето го въпроса !

Няма ги изобщо в повечето случеи .

Това си е един перфектен търговски трик и браво на хората , които са го измислили .

п.п. Айде да говорим за безплатни услуги и да не се бутаме между коридорите с тъпи заключения как се изкарват пари от не толкова безплатни услуги , а изобщо не безплатните услуги изобщо да не ги споменаваме в тази тема .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

...

Прав си донякъде :)

Даже моите помисли са в същата посока.

 

Едните печелят пари от по-директното им искане, други по по-заобиколен и недиректен начин.

От безплатна услуга няма как директно да спечелиш пари от ползващия я.

В този смисъл и всеки сайт в интернет е безплатна услуга, защото аз като съм си платил за интернет достъпа, получавам само такъв от ISP-то. А сървъра на някой сайт, който ще ми отговори на заявката да му разглеждам съдържанието, какво печели от моята заявка? Нищо. Не и директно. Даже губи процесорно и друго време, за това време да обслужи моята (и още милиони) заявки в същото време.

А в крайна сметка средствата, отиващи за поддръжката на тоя сървър пак излизат индиректно от ползувателите. Примерно търговска фирма и нейния сайт. Ми тя влага пари в това. И за реклама. А нали не мислите, че това не оказва влияние в крайна сметка в цената на крайния ѝ продукт..

 

Това беше само малък и единичен пример за един сайт, чийто онлайн посетители получават безплатно услуги от сървъра му.

Тази тема може да се развие в по-глобална посока, но тук тръгнахме да спорим за глупави телефони. Все едно тия телефони ни ги подаряват без пари. На запад може би (с програми и договори), но това е друга подобна тема.

 

Такъв беше и замисълът на темата предполагам.

Link to comment
Share on other sites

Понеже този въпрос няколко пъти беше поставян от анализатора Thief като съдбоносен, ето кратко резюме на развитието на цирка до момента: :D

 

Mistakes were in fact made in counting Yahoo's (NasdaqGS: YHOO - News) shareholder vote. Tabulator Broadridge Financial Solutions has confirmed that "truncation error" caused an under-reporting of votes, reports WSJ. But the firm notes that the changes would not have affected the actual outcome. Word first surfaced yesterday that major shareholder Capital Research suspected something was up, when votes cast against CEO Jerry Yang and Chairman Roy Boystock looked light. New revised tallies haven't been released yet, so we don't yet know whether the actual numbers will change considerably. While the outcome of the vote isn't in doubt, the numbers are still a gauge of support for current management. Yang's 85 percent support was perceived as a major vote of confidence. Something considerably less than that might weaken his position. More to come as new information emerges.
Link to comment
Share on other sites

От тук нататък, следва адското падение за яху. Колкото до причините, предполагам за големите институционални инвеститори, които имат акции и в 2те компании не е финансово изгодна такава сделка, на тея пари и на този етап.

Ще дойде момента когато яху ще го закъсат за кеш и тогава ще се искат да продават като циганка на магистрала.

Link to comment
Share on other sites

Ето го краят на сагата Микромек-Яху. Очевидно милиардите са предвидени за съвсем друго нещо. :lol:

Aug. 6 (Bloomberg) -- Microsoft Corp. Chief Executive Officer Steve Ballmer, whose botched bid for Yahoo! Inc. helped drive the stock down 20 percent since February, is about to make it up to shareholders with a buyback of as much as $20 billion, according to a top-rated software analyst.

 

Investors should buy now, while Microsoft is trading at the lowest estimated price-earnings ratio since the world's largest software maker went public 22 years ago, said Heather Bellini of UBS AG, ranked the best software analyst by Institutional Investor magazine in 2007. She expects Microsoft to complete the repurchase -- at least five times larger than its average per quarter in the last fiscal year -- over the next three months.

Link to comment
Share on other sites

Ето го краят на сагата Микромек-Яху. Очевидно милиардите са предвидени за съвсем друго нещо. :lol:

 

Аз само не разбрах чии акции да си купим - на Microsoft или на Yahoo?

Link to comment
Share on other sites

Аз само не разбрах чии акции да си купим - на Microsoft или на Yahoo?

 

Става въпрос за акциите на Микромек - Стив Балмър ще хвърля 20 милиарда за обратно им изкупуване, което ще трябва да позакърпи грубо казано ситуацията, защото price/earnings съотношението е ударило рекордно ниски стойности, откакто компанията е станала публична преди 22 години. При това положение очевидно най-изпиканото камилче в случая е Carl Icahn, който ще трябва не само да се прости с идеята за тлъстите комисиони, но и да мисли начини как ще си върне капиталовите загуби от авантюрата Яху. :D

Link to comment
Share on other sites

Хах, така като гледам акционерите не са особено доволни и Балмер е решил да ги зарадва. :)

Ето така се получава, когато човек чете много wsj. Buy-back по принцип сигнализира на лайци като теб, че компанията се търгува на bargain price, но истинският инвеститор би погледнал малко по-дълбоко и би помислил повече преди да си сложи яйцата в кошницата.

 

Колкото до Icahn, човека още не си е изиграл картите, ти бързаш да си изказваш компетентното мнение. Яху тепърва ще отива към дъното. Мсофт е достатъчно богат откъм ресурси за да погълне една загиваща компания. Компютърния гений Янг може все още да е в борд-а, но е достатъчно неграмотен за да загуби постигнатото. Тъпанар се оказа, с извинение. Те му предлагат 35$, пича едвам връзва 20.

 

Какви акции да купуваме е съвет дето не е безплатен :D. По-принцип акциите им са a BUY.

Link to comment
Share on other sites

Хах, така като гледам акционерите не са особено доволни и Балмер е решил да ги зарадва. :)

Ето така се получава, когато човек чете много wsj. Buy-back по принцип сигнализира на лайци като теб, че компанията се търгува на bargain price, но истинският инвеститор би погледнал малко по-дълбоко и би помислил повече преди да си сложи яйцата в кошницата.

 

Колкото до Icahn, човека още не си е изиграл картите, ти бързаш да си изказваш компетентното мнение. Яху тепърва ще отива към дъното. Мсофт е достатъчно богат откъм ресурси за да погълне една загиваща компания. Компютърния гений Янг може все още да е в борд-а, но е достатъчно неграмотен за да загуби постигнатото. Тъпанар се оказа, с извинение. Те му предлагат 35$, пича едвам връзва 20.

 

Какви акции да купуваме е съвет дето не е безплатен :D. По-принцип акциите им са a BUY.

 

Мухахахахаха, ти изобщо чуваш ли се какви ги ръсиш или при теб това е генетично заложено? Значи Айкан хем не си е изиграл още картите, хем Яху отивали съвсем към дъното. Е кой ще му възстанови капиталовите загуби, след като е купувал на $30, в момента е $20, а пък ти предричаш да стигнат дъното, което ще рече доста под $10? Освен да е шортвал завалията, ама с шортване не се влиза в борда за съжаление. В края на краищата ще се окаже, че ти си единствения, който все още си мисли за някаква сделка Майкрософт-Яху. Та по въпроса за загубите на Янг, по-добре сметни тези на Гейтс и Балмър, щото май излиза да са доста по-серизони. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ето ти един пример, че сипеш ред след ред без да мислиш.

 

After all the drama since January, when it finally looked like it was all over and done with, comes news that a Capital Research, a major Yahoo shareholder, has asked Broadridge Financial Solutions, which transmitted the votes to Yahoo, to take a closer look at Yahoo's recent shareholder vote and examine it for mistakes.

Освен да е шортвал завалията, ама с шортване не се влиза в борда за съжаление - Човека може да е хеджирал. От кога се извъди по-голяма работа от Икан, та чак му знаеш и портфолиото и всичко...

Link to comment
Share on other sites

Вие щом знате толкова защо не станете мениджъри на тези фирми , няма да пропаднат с вашата подкрепа и усилен труд ?

Стига с този офтопик , темата не е за това !

Безплатни услуги се обсъждат .

п.п. Има общо между услугите и положението на фирмите , но като искате да си дискутирате "кой е по-голям и няма да фалира" си направете тема за това .

:laughing:

Тамън влизах да им кажа, да си направят тема "Битката на Yahoo с Microsoft" и ти си ме изпреварил.

Те изобщо не виждат какво пиша ... ОМГ аз съм :ghost хахаха .

Link to comment
Share on other sites

Ето ти един пример, че сипеш ред след ред без да мислиш.

 

After all the drama since January, when it finally looked like it was all over and done with, comes news that a Capital Research, a major Yahoo shareholder, has asked Broadridge Financial Solutions, which transmitted the votes to Yahoo, to take a closer look at Yahoo's recent shareholder vote and examine it for mistakes.

Освен да е шортвал завалията, ама с шортване не се влиза в борда за съжаление - Човека може да е хеджирал. От кога се извъди по-голяма работа от Икан, та чак му знаеш и портфолиото и всичко...

 

Мухахахахахахаха, благодаря ти, че ми създаде толкова поводи за смях, но след последния ти уникален бисер вече оставам безмълвен. Все пак единствено да сложа една картинка, не че за теб е от значение. :lol:

 

yhooaw1.gif

 

 

 

Безплатни услуги се обсъждат .

 

Нали точно това се обсъжда бе човек - как хора с много пари, но без никакво понятие от това как се развива интернет бизнес, базиран на безплатни услуги се опитват да яхнат магарето. :D

Link to comment
Share on other sites

Вие щом знате толкова защо не станете мениджъри на тези фирми , няма да пропаднат с вашата подкрепа и усилен труд ?

Стига с този офтопик , темата не е за това !

Безплатни услуги се обсъждат .

п.п. Има общо между услугите и положението на фирмите , но като искате да си дискутирате "кой е по-голям и няма да фалира" си направете тема за това .

:laughing:

Тамън влизах да им кажа, да си направят тема "Битката на Yahoo с Microsoft" и ти си ме изпреварил.

Link to comment
Share on other sites

Мухахахахахахаха, благодаря ти, че ми създаде толкова поводи за смях, но след последния ти уникален бисер вече оставам безмълвен. Все пак единствено да сложа една картинка, не че за теб е от значение. :lol:

 

yhooaw1.gif

Нали точно това се обсъжда бе човек - как хора с много пари, но без никакво понятие от това как се развива интернет бизнес, базиран на безплатни услуги се опитват да яхнат магарето. :D

 

 

Не си мисли, че аз не съм ти дълбоко признателен за уникалните ти постове, но за пореден път, поради липсата на смислени аргументи, имаме мухахаха последвано от безпредметни графики, с цел демонстрация на съмнителна компетентност. :)

 

Но нещо не мога да разбера връзката. Чартът по какъв начин се вмества в картинката и каква нова информация ни дава ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...