Jump to content
BulForum.com

Англия Премиършип 2007/2008


veseo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply
Мауриниьо се бил изчерпал?? Незнам какво мислиш тогава за Венгер и Фергюсън :). Чудя се кой ще грабне мауриньо сега. Казал че не иска да се знаимава с Национала на Португалия и с английски отбори. Предполагам ще отиде към Испания. Ако реал имаха някаква възможност да махнат сегашния треьор и да го вземат съм сигурен че щяха да го направят :). Не мисля че и Барса имат нужда от смяна поне в близките 1-2 месеца :). Хм.. може би Интер, който не се представят особенно добре в момента...

Недей да слушаш, какво говори, гледай какво прави :) А и да смятам, че на Арсенал ще се отрази добре смяна на треньора. А Фергюсън е институция, той е нещо различно. Докато Мауриньо е актьор, звезда, с много финтове, но въпреки това ограницено количество. И също както големите футболист, така и той се нуждаеше от промяна според мен.

 

А Мартин Петров явно е напавил голям мач срещу Фуъм, сега гледах репортаж... и за 3-те гола той беше с основен принос. Вече е пред Бербо при голмайсторите ;)

Link to comment
Share on other sites

точно пък треньора на арсенал-венгер е най-големият гений, продаде си звездата и въпреки това мачкат наред.ливърпул накупиха играчи и пак показват, че са си вечните издънки-такова 0-0 със слабак арсенал и манчестър я направят веднъж на сезон, я не, а на ливърпул им е традиция да бият някой силен и после да се усерат срещу никакъв отбор :sick

за днескашния мач между манчу и челси го виждам по принцип победа за манчу, но просто не вярвам, че съдиите ще позволят мача да свърши друго яче освен Х :tongue дано да греша и манчестър да унизят челси, много ще се накефя :D

Link to comment
Share on other sites

Вчера Арсенал са били като наказателен отряд! Гледах разширен репортаж и за играта им мога да кажа само едно - Арсенал на 100%. Сигурно се дължи и на некадърността на съперника, но играта на топчиите беше шампионско равнище. А головете бяха малинката на тортата (черешките са остаряла работа).

Предстоят мачове с големите, така че фенове не Арсенал - нека не изпадаме в блянове за титла и такива мити работи все още :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера Арсенал са били като наказателен отряд! Гледах разширен репортаж и за играта им мога да кажа само едно - Арсенал на 100%. Сигурно се дължи и на некадърността на съперника, но играта на топчиите беше шампионско равнище. А головете бяха малинката на тортата (черешките са остаряла работа).

Предстоят мачове с големите, така че фенове не Арсенал - нека не изпадаме в блянове за титла и такива мити работи все още :)

 

Арсенал са си силни срещу ТОП 4 още от миналия сезон....тестото е същото, така че не вярвам нещо да се е променило. Само Челси се дърпаше, ама сега с тоя евреин на кормилото нищо няма да направят. Манчу също не ми изглеждат сработени, формата от миналата година я няма. А Ливърпул...те са си комплексари и титлата за тях е изключена според мен...поне в следващите 2-3 години.

Link to comment
Share on other sites

за днескашния мач между манчу и челси го виждам по принцип победа за манчу, но просто не вярвам, че съдиите ще позволят мача да свърши друго яче освен Х :tongue дано да греша и манчестър да унизят челси, много ще се накефя :D

 

Ей, много е смешно как всеки нарича Челси съдийски отбор, като най-подпирания английски отбор е Манчу :D Без да е в гротескни стойности, като Италия и България де, но е смешно да очакваш да подпират Челси срещу Манчу :laughing:

 

Иначе мачът ще е много интересен, ама и аз го виждам като победа за Юнайтед.

Link to comment
Share on other sites

Ей, много е смешно как всеки нарича Челси съдийски отбор, като най-подпирания английски отбор е Манчу :D Без да е в гротескни стойности, като Италия и България де, но е смешно да очакваш да подпират Челси срещу Манчу :laughing:

 

Иначе мачът ще е много интересен, ама и аз го виждам като победа за Юнайтед.

а срещу ливърпул не ги ли подкрепиха?или дузпата си беше чиста а? :lol:

същото ще е и срещу манчестър ;)

Link to comment
Share on other sites

Срещу Ливърпул да. Подкрепиха и Каляри срещу Юве, Каляри са съдийски отбор? Или Юве са вечната жертва на съдиите? 'Щото нещо не се сещам много подкрепяния на Челси, а се сещам примерно голове, неминали голлинията СРЕЩУ тях ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе факт е,че четирите грнда са подкрепяни нерядко,но когато се срещат помежду си,става интересно от съдийска гледна точка.Особено пък ако свири МАйк РАйли :)

Link to comment
Share on other sites

Абе факт е,че четирите грнда са подкрепяни нерядко,но когато се срещат помежду си,става интересно от съдийска гледна точка.Особено пък ако свири МАйк РАйли :)

Tъкмо го гледах Райли сега на Нюкясъл - Уест Хям и пак имаше странни отсъждания. Но важното е, че хамърчетата ги ударихме с големия северен чук :punk Да се готвят Арсенал...

Иска ми се довечера Челси да победят Ман. Юн.

Link to comment
Share on other sites

Ей деа, как ги подпряха Челси за стандартен (вярно, сравнително груб, но има поне по 4-5 такива фала на мач, плюс и тоя от Челси водеше топката). Цък-цък, горките Юнайтед, как се борят срещу съдиите пак :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хм, според мен нямаше дузпа за Юнайтед (не го гледах, сега видях повторението - защитника си махна крака и тогава Саха "се спъна"), както и червен картон за Челси. Не мислиш ли?

Link to comment
Share on other sites

Тоя съдия *ба майката на Челси. Измислен червен картон в 35-тата, гол в 48-мата минута при продължение от 2 минути и накрая втори гол от измислена дузпа. Браво на съдията, успя да развали дербито. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хм, според мен нямаше дузпа за Юнайтед (не го гледах, сега видях повторението - защитника си махна крака и тогава Саха "се спъна"), както и червен картон за Челси. Не мислиш ли?

Челси бяха тотално заклани от съдията :lol:

Не стига,че без тва си бяха зле ами и съдийски тесли :)

Малшанс :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хм, според мен нямаше дузпа за Юнайтед (не го гледах, сега видях повторението - защитника си махна крака и тогава Саха "се спъна"), както и червен картон за Челси. Не мислиш ли?

Да,Саха падна доста театрално...но аз ти говорех за съвсем друго положеине,което с чиста съвест можеше да се свири...ама слаб съдия,ккаво очакваш,в стил РАйли почна едни компенсации и за малко да изтърве мача

Link to comment
Share on other sites

Съдията вярно обърка мача, но то беше, щото го удари на компенсации. Имаше две положения, в които Джо Коул извърши нарушения срещу Евра и имаше чисти дузпи. Накрая Саа си падна смешно за дузпа и взеха, че му я дадоха... Ходи се разправяй. Нарушението на Оби Микел може би заслужаваше червен картон, защото беше с два крака напред с бутоните без да гледа топката, но беше твърде рано в мача, а и той имаше владението на топката. За мен това е само жълт картон. Оттам нататък почна спестяването на картоните и Джо Коул можеше да си излезе спокойно с нарушението, за което получи жълт картон, а имаше и още няколко фаула. След като Коул бе сменен пък Тери отнесе незаслужен картон... Изобщо пълна мешаница. Колкото до мача...пълна доминация на United. Chelsea нямаха нито едно положение и мисля, че резултатът е напълно заслужен, каквото и да е станало покрай съдийските неволи...

Link to comment
Share on other sites

Имаше две положения, в които Джо Коул извърши нарушения срещу Евра и имаше чисти дузпи.

 

Да, обаче тези положения бяха в средата на 2рото полувреме. Едно е да останеш с човек по-малко в 30тата минута, друго е в 70-тата. Да не говорим, че футболистите на Челси бяха допълнително изнервени от червения картон и затова влизаха доста непредпазливо в краката на противника.

 

Колкото до мача...пълна доминация на United. Chelsea нямаха нито едно положение и мисля, че резултатът е напълно заслужен, каквото и да е станало покрай съдийските неволи...

 

Ами нормално след като останаха с човек по-малко и вече им беше ясно, че ще трябва да се борят да загубят с по-малък резултат.

 

Може би щеше да стане интересен мач ако съдията не се беше проявил. Жалко, но какво да се прави. ;)

 

П.П. Този кръг трябва да отличим представянето на Мартин Петров - 2 гола и голов пас. Стискам му палци да продължава все така.

Link to comment
Share on other sites

Да, обаче тези положения бяха в средата на 2рото полувреме. Едно е да останеш с човек по-малко в 30тата минута, друго е в 70-тата. Да не говорим, че футболистите на Челси бяха допълнително изнервени от червения картон и затова влизаха доста непредпазливо в краката на противника.

 

Едното беше през първото полувреме, май дори преди изгонването на Оби Микел, но това няма толкова значение. Принципно съм съгласен. Затова и казах, че съдията обърка мача. Така не става с компенсации, щото не е едно и също никога. Дузпа в последната минута не е дузпа в средата на първото полувреме. Червен картон в средата на първото полувреме не е червен картон в средата на второто. И всичко това си влияе на играта. Не знам дали да се съглася, че цялата ситуация е ощетила Chelsea обаче. Имаше положения спорни и за двата отбора и това винаги засяга повече загубилия отбор. Най-голямото нещо в ущърб на Chelsea беше пресиленото изгонване на Оби Микел. Но смятам е важно да отбележа, че беше пресилено, но не и незаслужено. Има съдии, които не биха дали червен картон, има такива, които биха. И всичко това си е в правилата на играта, та не виждам защо Chelsea да са заклани. Какво става при положение, че United не бяха вкарали? Бяха ли заклани за несвирените дузпи на Джо Коул? И да и не, както е и случая с Chelsea. Кофти е да те преебат съдиите, но по-важно е какво играе отборът. В случая не виждам с какво сините заслужиха нещо повече от загуба, дори предвид обстоятелствата.

Link to comment
Share on other sites

Според мен Челси щяха да загубят дори и да не бяха гонили тяхен футболист. Просто без Лампард и Дрогба отбора не е толкова силен, да не споменаваме тежката за футболистите седмица, покрай оттеглянето "по взаимно съгласие" на Жозе Мауриньо. Въпреки това си мисля, че червения картон си беше жълт и ако нямаше съдийска намеса, си мисля, че мача щеше да е много по-интересен. Така или иначе няма смисъл да продължаваме да спорим, ясно е че всеки ще защитава любимия си отбор, а ако той не е сред тези двата ще е против Челси (неразбирам защо толкова хора го мразят).

Link to comment
Share on other sites

(неразбирам защо толкова хора го мразят).

как защо, новоизлюпено отборче с претенции за най-великия отбор за всички времена. Не става за 2 или 3 години, трябва да минат поне 100

Link to comment
Share on other sites

как защо, новоизлюпено отборче с претенции за най-великия отбор за всички времена. Не става за 2 или 3 години, трябва да минат поне 100

 

Не е новоизлюпено, просто беше купен от много богат човек. Още преди да дойде Абрамович Челси си имаха добър отбор, е не от най-великите, но се крепеше на местата даващи право за участие в Европейските турнири. Нещо като Тотнъм в момента. Аз винаги съм си бил фен на Челси, не ме интересува, че отборът няма история и не е най-добрия на света, просто ми допада. И не съм чувал Челси да са имали такива претенции при положение, че никога не са ставали шампиони на Европа. Според мен някои хора просто завиждат на многото пари с които разполат Челси.

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че 7 дни спорт са изтрили статията, но там се говореше, че Челси имали претенции до 10 години да минат Реал и Милан по титли в Европа :laughing: Това означава 10 поредни титли в ШЛ. Както и в Англия да минат Манчестър и Ливърпул по брой титли

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...