Jump to content
BulForum.com

С какво си морите хлебарките?


ov3rm4n

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

afx (03:58:18 6/07/2007)

имате ли хлебарки в щатите бре

Girip (03:58:27 6/07/2007)

е как :)

afx (03:58:43 6/07/2007)

те даже май при вас са по-големи .. американските бяха по-големи от ориенталските

Girip (03:59:25 6/07/2007)

да тук са по-тлъсти

afx (03:59:30 6/07/2007)

:devil

 

Тоест.. може и по-зле да е :evil

Link to comment
Share on other sites

Много съм възмутен Вие сте престъпници да убивате невинни животни това си е престъпление.И каква е тая война ,макар и хлебарки те също като нас имат право на живот.

Аз съм музикант и като видя повече хлебарки на едно място вадя цигулката и започвам да им свиря ,и те се спират на едно място и започват да слушат музика .Като ги погледна в очите виждам задоволство и след изпълнението ми те си тръгват и повече никога не се връщат и аз не знам защо .Между другото си търся работа ако някоя кака иска мога да и направя серенада, сигурно ще успея да и изгоня хлебарките ,комшиите,бездомните кучета и много други дразнители от квартала аз съм Вашата "водородна бомба".

 

 

екозащитник:бай Пегъзи

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Досега беше лесно... :)

 

Ами сега какво ще правим :unsure:

 

Кубински летящи хлебарки (7 см) атакуват София

 

27 юли 2007 / News.dir.bg

 

7-сантиметрови летящи "кокарачи" улови столично семейство в летните жеги. Гигантските насекоми са с 4-5 сантиметрово тяло, а заедно с мустаците и крилата достигат дължина от 7 сантиметра.

Всяка от хлебарките е изключително пъргава и се акткивизира предимно нощем. Справка с биолози установи, че "насекомото-динозавър" е от вида PERIPLANETA AMERICANA и първоначално е било внесено като екзотичен вид от Южна Америка, но в последствие някои от тях са "избрали свободата" и са се почувствали добре у нас в условията на глобално затопляне. Мъжките екземпляри са доста агресивни, но се хранят вегетариански с плодове и овесени ядки. При опит да бъдат уловени не бягат, а скачат високо срещу похитителя.

 

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1935199.html

 

Само си представи как скача... и те захапва за врата. :devil

Link to comment
Share on other sites

ай стига , сега пък и се пренесоха в авиацията гадовете, :( ще летят и няма да можем да ги засечем , ще ни трябват ракети РЕГЕНТ зямя-въздух,

не стига , че всяка вечер към 22:00 започва битката преди лягане , ами сега и литнаха гадините,

т'ва е ужас, ставам да пия вода , Светкам в кухнята, и гледам не К'во да е ами мифката пълна и гадовете са на среднощен водопой, и освен всичкото в тая жега всичките бременни и принципно не бих ударил жена, камоли бременна, но щом става дума за Хлебаркиии, комшиите сигурно си викат , тея се утрепаха, но аз съм сам в нас, и само бласкам до към 2 часа, иначе най-сигурната победа си е с шамара, или нещо тежко , или еластично, направо ги размазвам , даже може да направя клипче да стане весело :lol:

Link to comment
Share on other sites

ай стига , сега пък и се пренесоха в авиацията гадовете, :( ще летят и няма да можем да ги засечем , ще ни трябват ракети РЕГЕНТ зямя-въздух,

не стига , че всяка вечер към 22:00 започва битката преди лягане , ами сега и литнаха гадините,

т'ва е ужас, ставам да пия вода , Светкам в кухнята, и гледам не К'во да е ами мифката пълна и гадовете са на среднощен водопой, и освен всичкото в тая жега всичките бременни и принципно не бих ударил жена, камоли бременна, но щом става дума за Хлебаркиии, комшиите сигурно си викат , тея се утрепаха, но аз съм сам в нас, и само бласкам до към 2 часа, иначе най-сигурната победа си е с шамара, или нещо тежко , или еластично, направо ги размазвам , даже може да направя клипче да стане весело :lol:

При нас са на смени-има такива дърти за около 2-3 месеца-после идва младото поколение и вечер като ида до кенефа познай кфо става-първо 40 минути трепане на хлебарки и чак тогаа в кинефа :D .В банята стаа истински апокалипсис-мъртви тела на хлебарки насякъде-ама ша ги мора няма как.Може да сложа лист на входната врата-Към всички комшии-вечер ако ходите до тоалетна и видите хлебарки-трепете ги :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Истината е че журналистите пак са се поизсилили лекичко :) Това са си точно от вида Американски хлебарки... който наистина са по-тлъсти и крилата им са по-добре развити. Въпреки това основния начин за придвижване не им е летенето. Чак пък да ви нападат... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Искам да питам дали някой е ползвал услугите на фирма за унищжаване на хлебарки? Чудя се дали ще ми свършат работа или само ще ми вземат кинтити?

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, може да ти се стори странно, даже шеговито, но откакто имаме котка вкъщи хлебарка не се е мернала. а преди наистина нямаше спасение от тях. не знам дали усещат, че има друго животно в къщата, или котаракът ги убива (малко вероятно), обаче се спасихме оконачателно от тая напаст. ако все пак не искаш домашен любимец, последно им купувахме едни като къщички на райд и вършеха работа.

 

+1 наистина котките ги ловят или за кеф или просто ги хрупат като бонбони. Преди години като бях малък сме пръскали за хлебарки с някакъв спрей - райд ли какво не знам и помня майка ми е измитала цели лопати хлебарки. После си завъдихме котка и съм чувал някой път да хрупа нещо неясно друг път просто ги е трепел гада и ги е зарязвал по средата на коридора с порнати кореми, но наистина явно и гадините усещат котките и бягат далече от тях.

 

Иначе за запушването на канализацията - може и още как - има тапи и за мивки и за сифони.

Link to comment
Share on other sites

Тая тема на две години вече :)

 

Да резюмирам резултатите от тогавашното решително сражение:

 

Хлебарките се оттеглиха... за около три месеца. После се завърнаха, но вече в разумни количества.

 

След което, късната зима, си взехме коте. Резултатът - популация в Хлебаркатаун - 0, зиро, нъцки, геврек...

 

Котка + поддържане на зверска хигиена = хебарки * 0

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам дали някой е ползвал услугите на фирма за унищжаване на хлебарки? Чудя се дали ще ми свършат работа или само ще ми вземат кинтити?

 

У нас беше същото - доста щъкаха по тъмно. Намерих една фирма - Инсекта. Имат представителство в Пловдив. Дойдоха у нас, пръскаха с някъв вносен препарат, който бил безвреден за хората и без мирис. Казахи ми 2 часа да излезнем от вкъщи и после да проветрим. Като се върнахме с жена ми имаше доста трупове. Така беше 2-3 дена. Казаха, че след 28 дена пак ще дойдт да пръскат за да унищожат и новоизлюпените. И от тогава до сега не съм виждал повече хлебарки. Фирмата я намепих тук - http://www.solitarygroup.com

Link to comment
Share on other sites

У дома използвам едни картонени колибки дето им лепне пода отдолу а в средата има примамка за хлебарки, доста са ефективни и в момента почти няма хлебарки.

Link to comment
Share on other sites

Има една отрова за пръскане, която се казва "Ренегат". Убива всякакви нашественици с изключение на гадните стоножки (на тях само чукът им действа :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Тоя "Ренегат" го утрепахме от реклама в тая тема :rolleyes: - вярно е, че действа, но е вярно и че е изключително силна отрова, дето може да натръшка цялата къща буквално, не само хлебарките - не забравяйте да споменете и това когато го препоръчвате, да не ни тежи на съвестта после някой съфорумец...

 

Да влезе Лоренцо Ламас сега...

Link to comment
Share on other sites

Тоя "Ренегат" го утрепахме от реклама в тая тема :rolleyes: - вярно е, че действа, но е вярно и че е изключително силна отрова, дето може да натръшка цялата къща буквално, не само хлебарките - не забравяйте да споменете и това когато го препоръчвате, да не ни тежи на съвестта после някой съфорумец...

 

Да влезе Лоренцо Ламас сега...

Понякога спокойствието изисква жертви :bgrin:

 

Сериозно, ще го имам предвид тоя ренегат, последните 10-тина години смея да кажа, че се поотървахме, само лятото виждаме до 2-3 пъти някоя заблудена, но определено преди като имаше, нямаше никакво спокойствие, беше страшно, няма нещо, което да ме гнуси повече.

С мишки мога да съжителствам дет се вика, ама с хлебарки не.

Някой спомена летящи такива - по-голям ужас не мога да си представя :) .

Обикновено слагаме от ония Хлебомор, пластмасови черни малки кутийки дето са по 20-30 в пакет. Не знам дали действат те, или съседите вече са се похигиенизирали, но засега такива силни отрови не се налагат.

Преди 20-тина години една ми беше влезнала в леглото, тогава ми остави траен психологически белег за доста години, и около седмица спах другаде :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ние вчера се свързахме с фирма и днес дойдоха да напръскат за хелабрки. Накарахи ни да излезнем на терасата докато пръскат. Наистина хич не миришеше след това. Всичко стана за около половин час. Момчетата казаха, че препарата е някакъв швейцарски и е много хубав, бил безопасен за хората и котета и кучета.

Като се върнахме към 4 с жена ми, кво да ви кажа - в кухнята хлебарките се баха натръшкали на земята по гръб като "курортисти".

Така, че за сега виждам ефект, но ще ви кажа как ще е след 2-3 дена. Взеха ми 30 лв. Пичовете са много точни и бяха доста любезни. Фирмата е тази, която колегата препоръча по-горе - Инсекта Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

az da se vkliucha v temata...

ako niakoi vse oshte ne e pochnal da trovi hlebarkite a samo gi poshliapva s chehal shte go pomolia ako moje da mi gi sabira sashto taka i jivi (neumoreni sashto) mi varshat rabota davam po 10st na hlebarka ako e po goliama 15st

 

PS: imam tarantulka i malko go zakasah s shturcite i ne namiram ot kade da si kupia :) ne che kolekcioniram hlebarki :)

Link to comment
Share on other sites

Опитваш се да си умориш паяка ли??? В темата Екзотични животни нееднократно е споменавано къде и кога се продават скакалци и хлебарки в Пловдив. Направи си труда да разгледаш преди да си убил паяка.

Link to comment
Share on other sites

Случайно попаднах на тази тема, и ми стана интересно, защото и аз имам дългогодишен "стаж" в борбата с тези досадни гадинки.

Нека да споделя и моят скромен опит.

Първо, установих, че най-важното ( ама наистина най-важното!!!) нещо е да се преустанови достъпа на "свежо попълнение" и "подкрепления".

В противен случай, каквито и мерки да се вземат, резултатите са само временни.

В моят случай - поставих уплътнения на всички врати. Най-проблемна е входната врата, но не подценявайте и вратите на терасите. Поставих мрежи на вентилационните отвори. Със изолационна пяна уплътних отворите на тръбите в банята, на пода и на тавана, както и на тръбите на парното. Желателно е когато не се използва мивката, отвора на сифона да се затваря с тапа. Слагането на някакво покритие на сифона на банята е задължително.

Аз съм се изумявал с колко са плодовити тези гадинки и с каква скорост се размножават и какви малки пространства са им необходими...

От един излюпен пашкул яйца на хлебарки съм убивал 40-50 новоизлюпени.

 

Кубчетата и прахчетата при мене нямаха положителен ефект ( може би не действат при малки хлебарки), но RAID се справи много добре.

 

Да чукам на дърво, ама от две години в къщи съм мяркал хлебарки само 1-2 пъти, явно само някой боец, успял да премине през загражденията :laughing:

 

А иначе, това, дето го каза колегата, е вярно - при ремонти в даден апартамент хлебарките напускат "потъващия кораб" и става страшно за околните апартаменти.

 

А иначе популацията от тези дзверове може да излезе от контрол ако не се вземат мерки. Прези години, като купих апартамента, в който бяха живели старци, и му правех ремонт, в едната от стаите под паркета попаднах на няколко шепи измрели хлебарки. Само мога да си представя какво е било... :sick

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Най-добрия метод и безвреден за обитетелите на дома са

картонени къщички за хлебарки, които имат силно лепещо дъно.

В центъра на дъното се поставя пликче със съдържание, което

привлича хлебарките като луди... :blink:

И така... всички хлебарки се прибират у тях си :rolleyes:

 

ето и линк как изглеждат, цената им е приблизително 2 лв.

 

http://www.trapsforroach.com/

 

много хитро и безопасно за човека :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

az da se vkliucha v temata...

ako niakoi vse oshte ne e pochnal da trovi hlebarkite a samo gi poshliapva s chehal shte go pomolia ako moje da mi gi sabira sashto taka i jivi (neumoreni sashto) mi varshat rabota davam po 10st na hlebarka ako e po goliama 15st

 

PS: imam tarantulka i malko go zakasah s shturcite i ne namiram ot kade da si kupia :) ne che kolekcioniram hlebarki :)

Не си прави експерименти с тарантулата, ако и дадеш натъпкани с отрова хлебарки, почти сигурно е че и тя ще се гътне!

Опс, не видях че търсиш само физически умъртвени, но пък едва ли ще похапва с удоволствие мъртви...?

Link to comment
Share on other sites

Без значение е какви са хлебарките! Опасни са за паяка! Откъде знаеш къде е пълзяла и какво пренася?!?! Отново повтарям - паякът се храни САМО с купени хлебарки/скакалци, които са отгледани в сигурна и чиста среда. По 10-20 стотинки са да му се не види. Паякът яде по няколко на ГОДИНА.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Такаааа... :) И в нашия апартамент, както в на повечето хора, има много хлебарки. Но за разлика от миналите ни "нашественици", тези хлебарки са по-странни - не са от онея огромни парчоци, мазни, дебели и черни, а са маааалко по-мънички и са кафяви на цвят. Но пак са толкова гнусни, колкото ония мутанти. Някой може ли да препоръча нещо? Майка ми слагаще някви прахчета и кубчета, но ефекта е нулев. Искам да се разкараме от тия гадини, защото лазят по всичко и вече не издържам. HEEELP :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...