Jump to content
BulForum.com

С какво си морите хлебарките?


ov3rm4n

Recommended Posts

laury75, имам против Райд Пяната следното - купих си го преди месец, нафъшках всички цепнатинки, ръбчета и зад всички шкафове, печки, мечки и прочие мебели... И верно - почна едно умиране, едно търкаляне на трупове. Чудо! Като заваляха, тихо, кротко, цял ден... На втория - чисто. На третия - една (вероятно разузнавач)... и после от четвъртия нататък - същата работа. Излизат семейно на разходка точно по местата минати с пяната.

 

Дано твоите да са друга порода, но за мен не помогна...

 

 

16:00 - край на първи рунд.

Приложих им Райд Макс и Райд Пяна - две в едно.

На бойното поле валят трупове на гадини.

Аз съм още жив, макар яко да се надишах с тоя Райд.

Ако до към 18:00 няма известия от мен - да знаете, че съм паднал в боя с високо вдигнат спрей в ръка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

РАЙД-а за хлебарките е като дезодорант нищо не им прави:) Мори ги за седмица ама после си е пак същото.

Ефикасни мерки се вземат само ако целия вход напръска едновременно иначе избавление няма.

В нашия блок "избавлението" дойде от ХЕИ. Оттам ни продадоха някаква отрова, не беше особенно скъпа. Всички напръскаха и така чумите изчезнаха.

Така, че ако обикновенните препарати не действат ви съветвам да преминете към този вариант!

Link to comment
Share on other sites

Мани, ми се оказа, че у съседите чак се усетил тъпия Райд, а те имат две годишно бебе... ужасно съм притеснен да не му стане нещо сега на хлапето... дейба и тъпите хлебарки, дейба и тъпия Райд - никога повече пръскане с това недоразумение. Ако нещо му стане на детето не знам какво ще правя...

Link to comment
Share on other sites

Като бях в блок (сега съм в къща) проблемът с хлебарките беше много сериозен...и кубчетата слагах, и спрейове ползвах - всичко беше с временен ефект. Накрая отидох в ХЕИ, където ми дадоха нещо (за съжаление му забравих името), което се слагаше по пътищата, където се разхождат гадините и за седмица проблемът беше практически решен. Добре е и да се запушват всички канали, защото излизаха главно от там....не само в банята, но съм намирал и в кухненската мивка. Така че в ХЕИ имат малко повече средства за борба с гадовете, отколкото в аптеките.

Като краен вариант ти остава да си купиш една пушка-помпа и да ги трепеш поединично. :bgrin:

 

@Ton4o, това дето говориш издава не "ниско", а високочестотни звуци и има съмнителен ефект в прогонването им... ;)

Link to comment
Share on other sites

Хм.. установил съм че специално тия спрейове не помагат.. освен ако не напръскаш хлебаракта директно с него... ако просто пърснеш наляво надясно .. с цел хлебарките да не припарват - не.. няма да стане - само хабиш препарата пък и има вероятност да се натровиш :)

 

Тактиката е.. изчакаш да стане един два през нощта... втурваш се в кухнята и светкаш чак тогава лампата (въоръжен със спрея) и започваш механично изтребване... че даже с тези по-големите се вижда зор дори и при директно напръскване!! Жилави са.

 

Да.. звучи доста неефективно наистина и е така. По-скоро бих се насочил към методите на Midex :) Със спрея... най много да се задушиш или да си напръскаш вилиците и лъжиците по погрешка...

 

За окончателно спряване със хлебарките... е необходимо да се използват услугите на специалисти според мен. Само дето тогавата трябва да се организира целия вход (даже най добре блок ако се търси по-ефективно изтребване) Като си напръскаш кухнята .. колкото и ефективно да е.. просто хлебарките се преместват временно на друго място. По-трудното е как да накараш хората от входа да направят нещо заедно... всички знаем как никой не го ебе.. и на всеки гледа да му е добре до прага на входната си врата. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Прави сте, че трябва целия блок да тръгне на война... но да споделя моя опит.

 

Като се нанесохме в квартирата всичко беше чисто - една буба нямаше за цвят, така да вдигнеш чехъл, да я размажеш и да изпсуваш, драго да ти стане, нали се сещате... ама една нямаше. И така цяла година и нещо. И един ден цъфна на вратата входната лелка да ми вземе 1 левче - щели да викат фирма да третира за инсекти. И още на следващата седмица - ела гледай... От тогава през месец събираме по левче за фирма-борец с инсекти. Честно казано вече подозирам, че тия фирми хем пръскат, хем внасят по десетина "имунизирани" за препарата дето ползват в момента мутанти - така за седмица измира старата немутирала генерация, хората доволни, кефят втора седмица, през тва време мутантите се множат и на третата седмица - същата напаст... и айде пак по левче и айде пак фирмата-борец... Що преди първото им идване една гадина не съм засичал? Тия специалисти не им е чиста работата, ама хич.

 

Сега разбирам черния хумор във вица за софийската кухня - една нормална кухня не трябва никога да остава без сол, но една нормална софийска кухня без сол остава, ама без хлебарки - никога..

 

Интересно Годфадър и нетруут дали имат проблем с канадските и сръбските хлебарки... нетруут сигурно няма, ама те в Сърбия НАТО третираха с обеднен уран...

Link to comment
Share on other sites

Хахаха аз развъждам хлебарки и пак не ми стигат, а ви се чудите как да ги изтребите :bgrin:

 

 

дъра бъра
мнооого си зле с понятията.

 

 

Смнява ме да подейства на хлебарки - не мисля, че имат слухови рецептори...
имат имат

 

Пробвай "Торнадо". Продава се в огромни флакони, използвал съм го сред най различни безгръбначни, винаги е действал.

Link to comment
Share on other sites

Ето бе - стана ясно и кой ги "зарежда" с хебарки въпросните фирми дето уж ги третират... Aquila, смени бизнеса, че пощуряхме вече... отглеждай пчели примерно.

 

След днешното изпълнение със Райд-а, дето обгази съседите - спрейовете излизат от играта, поне за мен. Никакво Торнадо, никакви Тайфуни... Още ми е притеснено за детето да не му стане нещо.

Link to comment
Share on other sites

Ето бе - стана ясно и кой ги "зарежда" с хебарки въпросните фирми дето уж ги третират... Aquila, смени бизнеса, че пощуряхме вече... отглеждай пчели примерно.
Ако имате инвазия от тропически хлебарки, тогава аз съм виновен.

 

 

След днешното изпълнение със Райд-а, дето обгази съседите - спрейовете излизат от играта, поне за мен. Никакво Торнадо, никакви Тайфуни... Още ми е притеснено за детето да не му стане нещо.
Що? Тамън ще се отървете от всички паразити.
Link to comment
Share on other sites

Ако имат слухови рецептори както каза Aquila(а на него може да се вятва по отношение на животните :P )значи определено тези джаджи с високочестотните вълни ще свършат работа,но пак силно ме съмнява хлебарките да избягат от това.На село баба ми и дядо ми си включват една такава джаджа против мишки и бягат като от чума,обаче с хлебарките дали ще стане :wacko: .Aquila да се намеси :P

Link to comment
Share on other sites

Ми не съм ги питал тропически ли са, какви са - първо стрелям... после няма кой да питам.

 

Майтапа на дясно - преди време имаше писаници по парца... опа, по вестниците де, че в София някакъв идиот от БАН изпуснал латиноамерикански хлебарки, дето му ги доставили от Бразилия за опити...

Link to comment
Share on other sites

В селскостопанските аптеки се продава един препарат който се казва "Регент". 1 грам струва 1,50 лева , разрежда се в 1 литър вода и им разказва играта до 9-то коляно. От половин година вече не съм виждал гадина у нас невероятно ефикасно е. Иначе са много упорити гадовете преди да го открием това сме пробвали какво ли не даже чялга им пусках и пак не мрат маа им стара

Link to comment
Share on other sites

Ще викна селскостопанската авиация (ако е останала), но другата седмица. Знам за РЕГЕНТ, но малко е опасно положението с него... Ако ставаше въпрос само за мен - и ДДТ бих им сипал... Ама с тия панелки - ей на - аз пръскам у нас, на комшията почва да му люти на очите... мамка им и панелки.

Link to comment
Share on other sites

Ако имат слухови рецептори както каза Aquila(а на него може да се вятва по отношение на животните :P )значи определено тези джаджи с високочестотните вълни ще свършат работа,но пак силно ме съмнява хлебарките да избягат от това.На село баба ми и дядо ми си включват една такава джаджа против мишки и бягат като от чума,обаче с хлебарките дали ще стане :wacko: .Aquila да се намеси :P
Нищо не им става.

 

 

Ми не съм ги питал тропически ли са, какви са - първо стрелям... после няма кой да питам.

 

Майтапа на дясно - преди време имаше писаници по парца... опа, по вестниците де, че в София някакъв идиот от БАН изпуснал латиноамерикански хлебарки, дето му ги доставили от Бразилия за опити...

Ами имам познат в Ямбол, който чан пат изхвърля в гората няколко стотин, латиноамериканки. Просто няма начин да изкарат зимата.
Link to comment
Share on other sites

В гората няма как да изкарат зимата, така си е. Но на топличко по панелките?! Заеби таз песен либовна... е за тва трябва строг контрол какво се внася, от кого и как после той се оправя с него.

Link to comment
Share on other sites

И по панелките не става. Трябват им по специални условия, а и не са напаст като тукашните.

Link to comment
Share on other sites

Последните мерки, след като напълних една торбичка на прахосмука с трупове: сложих им Клинекс да си похапнат след тежкия ден оцелелите мухахахахаха.

 

Разположих на стратегически места и примамките на Райд.

 

Сега остава да прибера кухненския инвентар обратно на мястото му и да не забравям да измивам всичко преди да го използвам.

 

Днес беше един добър ден. Аз съм жив. Стотина хлебарки не са. Колко малко му трябва на човека, а? Една чаша ром, като награда за добре свършената работа - отивам да си сипна :)

Link to comment
Share on other sites

Overman-е съжалявам че трябва да ти го кажа, но войната си я изгубил още преди да е почнала.

За да поясня ще разкажа моите срещи с тази гад и борбата с нея, завъшила в крайна сметка с пълна победа в апартамента ми.

 

Навремето докато все още живеех в София бяхме свикнали с "мравуняка" и никой вечерно време не се стряскаше като запали лампата - просто бяхме подготвени. При нас в Младост хлебарките бяхе едни ситни с крилца и светлокафяви - рояците бяха неописуеми. Спомням си имахме една печка Gorenje - за времето си беше невероятна - бяха влезли зад стъклото на управлението и стояха като хербарий там. Ужас. Всички видове отрови що имаше се пробваха, домашни илачи също (брашно смесено с гипс е много приятно за душата на убиеца :devil ) - в крайна сметка изродите се завръщаха винаги.

 

В Пловдив в къщата на баба ми имах други разправии през студентските години. Срещу нас имаше малка фурна в една къща отпреди Войната, която си е жив развъдник за тия създания. Вечерно време често се случваше да намираме по някоя твар, като тези са огромни, без крила, почти черни. За хора "със слаби сърца" са удивително стряскащи. Често излизаха и от канала на мивката. Но пак казвам - на 2-3 дни една да се мерне - никакви армии и рояци. Бях още дете когато покойният ми дядо откри случайно във вестник "Направи си сам" една дълга статия за семейство, което си отглеждало водна жаба, която ги оттървала тотално от гнусните хлебарки и дори ги посрещала като се прибирали. Аз се амбицирах и след няколко дни залових една огромна хубавица в един поток. Предимствата на жабата са огромни: през деня изобщо няма да я видиш, освен в легена й, а вечер вършее като луда и изтребва де що насекоми има. Недостатъка е че трябва да си има леген, който ВИНАГИ да има вода, и то водата да се подменя, защото това все пак е и тоалетна. Иначе това е може би най-ефикасното оръжие срещу хлебарките според мен. При нас обаче понеже хлебарките не бяха много жабата приключи с тях за месец и след това буквално изчезна. Решихме че е скочила неволно от терасата след като цяла година труп не се откри. След доста години, когато бях студент и живеех там вече сам стигнах до извода че не е нужно да се боря с тези точно хлебарки, защото просто се явяваха много рядко и поединично.

 

Когато започнах ремонта в собствения си апартамент вече бях подготвен откъм проблеми с насекоми и реших да предприема действия, които да елиминират присъствието им тотално. Тъй като срутих всичко до голи стени имах възможността да се развихря и успях да постигна пълната си победа над тия гадини. Като начало при водопроводните ремонти ЗАЗИДАХ кутиите с щранговете. На последния етаж съм и го направих само отдолу, иначе трябва и отгоре. Тръбопровода, който върви от мазето до тавана е основната магистрала за достъп на хлебарките между етажите. Като си капсуловаш апартамента няма как да те стигнат, освен през отдушниците. Там предприех други мерки последните 2 години като започнах смяна на вентилаторите с такива с жалюзи. Остана една единствена точка за достъп - аспиратора. Веднъж на 2 месеца го пръскам обилно с RAID спрей. Като цяло съм спечелил войната 99.9%. Последният процент е почти нежъзможен, защото не можеш да си запушиш сифоните и мивките. Резултат - по една буболечка да се мерне на седмица максимално, понякога и на месец.

 

За котките - имам 2 момчета както вероятно повечето знаете. Те ако сбарат насекомо просто го изяждат, но не са фактор в битката.

 

В заключение - с никакви отрови не можеш да победиш едно от най-устойчивите създания на планетата. Ще убиеш 1000, 10000, други ще дойдат и пак ще се започне. Прегледай си ВиК-то в апартамента. Грабни тубите силикон, зареждай пищова и почвай. Всички канални връзки, отходни тръби - яко уплътнение. Едва ли ще се оправиш със щранговете без къртене, но пък може да се пробваш да натъпчеш вата евентуално. Дерзай докато единствения им път не остане входната врата - единственото място от което НЕ нападат хахах.

 

Иначе всеки месец ще има химическа война. И все ти ще губиш. А щом RAID-а е усетен от комшии си представям в какъв блок си и какви са "уплътненията" и "изолациите"... Много ще ти е трудно

Link to comment
Share on other sites

Ами аз малко съм в страни от Сърбия. Все пак Босна си се води отделна държава :).

1. Когато бях в Баня Лука живях 9 месеца в базата. Там пръскаха всяка сутрин. Не знам с какво точно но всичко ставаше в дим. Като цяло нямаше. Само на един други българи им беше зле. Бяха до една лампа която светеше нощно време. Климатика им беше от прозоречен тип. Та засмукваше де що има насекоми и ги мяташе в стая с размери 2 на 5 метра :D.

2. В града Баня Лука даже нямаше комари.

3. В Сараево също не съм забелязал кои знае какво присъствие на гадинки.

 

Ако не се лъжа в Босна не съм видял даже една хлебарка до момента.

 

Обаче си има други забавления - над 2 милиона мини :tongue.

Link to comment
Share on other sites

Ако имат слухови рецептори както каза Aquila(а на него може да се вятва по отношение на животните :P )значи определено тези джаджи с високочестотните вълни ще свършат работа,но пак силно ме съмнява хлебарките да избягат от това.

Всъщност приложението на джаджите, излъчващи ултразвук, чуващ се от гризачи и други пълзящи гадини (ако се вярва на указанието на уреда) е не да ги прогони, а най-вече да ги накара да се чувстват некомфортно....след някой и друг ден липсата на комфорт преминава в угнетение и пълна липса на желание за :hump: . По този начин остават само наличните екземпляри, нови не се появяват (заради горните причини) и по някое време изчезват (поради измиране от старост :D ). Малко го украсих, но в общи линии това е целта на занятието....като идея - добре, но като реализация имам доста резерви в КПД-то на такива уреди. ;)

Link to comment
Share on other sites

А бе тия гадове издържат на радиация,ние с някакви си препарати ще се опитаме да ги маханем.. :lol:

Иначе по темата-аз пръскма стаята с Raid и известно време нямам проблеми с тях,а като се появят пак-посягам към флакона :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо, но до сега само Раптор, горе доле, разясни за какво иде реч. Истината е в чистотата!!! Прочетох цялата тема, забавно ми е, но знам през какво минава всеки 1 от вас. Мама е болна на тема чистене... Всеки божи ден се обира апартамента, чисти се с парцал и тн. Е... Как да има хлебарки, като няма основа за тяхното появяване? Не казвам, че не си поддържаш добре апартамента, а че винаги може и по - добре. По ефикасен начин от този до сега не съм наблюдавал!

Link to comment
Share on other sites

True, true...

 

Всички храни прибрани в плътно затворени кутии или пакети - нищо да не се оставя открито и достъпно, никакви незимити чинии, остатъците от храна да се изхвърлят на момента извън апартамента (и все пак не с торбичката и през терасата, като правят някои). Тези мерки определено ще оставят гадините без ресурси. Всеки ден минаване на подовете в кухненските помещения с Белина - много е евтино, но много помага. За това никога в кухнята ми няма да има паркет, ламинат или подобна щуротия - фаянс, теракот или мозайка. Много е важно и как са ти подредени нещата из кухнята - нищо натрупано и накамарено не трябва да има, защото гадините това и чакат - да се наврат някъде на сигурно и по-недостъпно местенце. Не е истина в една кухня колко лесно се натрупват разни джунджурии и натурии - неусетно и незабележимо, докато един ден не се намериш пред камари ненужни дреболии. Не е трудно - нужно е само да се поддържа веднъж като се спретне всичко. Лошото е, че понякога, след тежък 12-16 часов работен ден, просто ти се иска да се разпаднеш на съставни части и да не мърдаш, но дори и тогава трябва да се мобилизираш и да не допускаш отстъпление. Или да си наемеш cleaning lady - който може да си го позволи, де.

 

Но дори и по цял ден да чистиш - в панелите няма спасение, вервай ми. Гадните хлебарки обичат да им е чисто - ще се хранят при съседите и ще се настанят при теб на чистичко. Това е.

 

Раптор е прав отвсякъде - щранговете и разни други "комуникации" между апартаментите и етажите са основните "доставчици" на гадини - когато един ден си взема собствено жилище ще уплътня нещата, както казва Колев, но в момента съм на квартира и някак си не е оправдана подобна инвестиция в чужд апартамент. До тогава - ще има битки. Панелните блокове трябва просто да бъдат сринати и построени на ново... изключително тъпо са направени. В Пловдив апартамента ми е пълзящ кофраж - има шахти с тръби, но бетона е изливан около тръбите и няма и милимундер достъп от един етаж на друг - сигурно е кошмар да правиш ремонт на подобна ВиК инсталация, но пък нищо не може да прескочи от съседа при теб... А това фуги между панелите, процепи и пролуки - забрави. Тия панели както и да ги напасват, колкото и да разправят, че плътно прилягат - изобщо не им вярвайте. Тва да не е Лего. Никога, ама никога не купувайте панелка, пък ако ще и да ви я подаряват - ако ви я подаряват продайте я тутакси на някой балък и вложете в сериозно строителство.

Link to comment
Share on other sites

Оххх, ама много се смях с писаното до момента :laughing: Не го казвам с лошо, просто начина на изразяване , и особенно на ov3rm4n за войната с тая напаст :lol: :punk Шапка ти свалям , трябва да пробваш да пишеш сценарий за някое комично предаване, ще имаш успех :punk То по-скоро приличаше на доклад от някаква III-световна с конвенционални и неконвенционални оръжия за масово изтребление :lol: Малко по темата и от мен : живея в една кооперация на 3 етажа в Кючука, когато се нанесох тук чат-пат се мяркаше някоя хлебарка.Не ги понасям тия гадове, взех адекватни за тогава мерки - кубчета и тебешир (все още нямаше на пазара Райд ) .Изчезнаха за малко време. Кооперацията е нова, откъде дойдоха- незнам , но по едно време се върнах от едномесечна командировка, вкъщи............. някакво нашествие. Обадих се на една позната , ръководи една ХЕИ лаборатория, дойде един нейн колега и напръска с нещо (нямаше мирис, само ни каза за половин ден да не се мяркаме с жената в жилището) .Все едно гръмна атомна бомба - от рояците ни следа ! :D Почти 1 година една не се мярна ! После - пак почнаха някакви "разузнавачи". Взехме си котка (не заради хлебарките :), просто ги харесваме тия животни ) . Та тоя Рижко (тъй се казва опашаткото) , почна да ги преследва все едно са му любимото мезе.Нощем ако се събудим , го чувахме как гони нещо бясно,като разбрахме какво прави - почнахме да оставяме всички врати отворени да може да си ходи където поиска .Около седмица след това - хлебарките все едно забравиха нашият адрес направо :lol: Всъщност котака гонеше всичко де-що се движи .Откакто е при нас - муха не може да чуеш да бръмне и комар да прелети при постоянно отворени прозорци през лятото. Може и до котка да си е , незнам , някои от тях може по да понасят гадините и да не ги гонят, но моя Рижко в това отношение е едно абсолютно действащо биологично оръжие. Ще питам познатата с какво пръскат от ХЕИ-то за хлебарките и после ще ви пиша.Тия гадове трябва да се изтребват.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, и от мен благодарности за разказа - смях се на глас, като четох баталиите ти с хлебарките :punk :D :lol: Мнооого ми оправи настроението и си спомних за миналото.

 

R_a_p_t_o_R е прав, обаче. И у нас в апартамента е имало хлебарки, но откакто си "оправихме" кухнята и банята, откъдето основно прииждаха, вече няма. Ще се мерне някоя заблудена, която влиза основно през терасата, но това може и да не се брои. Истината е да се елиминират скритите местенца из апартамента, където могат да живеят, да се размножават или откъдето да влизат. Ние сложихме теракот в кухнята и на терасата, а в банята допълнително осигурихме онова място, дето са тръбите и водомера. На мивките - вградени решетки, както и вентилатор с решетка на отдушника в банята. Ми няма откъде да влязат вече. Така че след тая операция - избиваш ги еднократно и това е. Иначе трепеш популацията на целия блок. Което е високохуманна дейност, но... малко обречена - все едно да се опитваш да предпазиш планетата от глобалното затопляне, като си държиш отворен хладилника. ;)

 

Успех все пак! Нали е голям кеф, като ги изтрепеш гадините и си победител - поне за известно време! :D :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...