Jump to content
BulForum.com

С какво си морите хлебарките?


ov3rm4n

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

МНОГО ВИ ГЛАГОДАРЯ СКЪПИ ХОРА ЗА ТЕМИЦАТА И ИНФО СПОДЕЛЕНО ОТ ВАС В НЕЯ.

 

При мен положението е следното. Малко нестандртно отколкото при вас. В апартамента си нямам слава богу. Пръскам редовно с препарат от ХЕИ. Като са намъкнат и мрат. ОБАЧЕ... Целия Блок си е живо огнище. От черните /ориенталски/ гадове. Бая възрастни и с МНОГО. АМА МНОГО. Нощно време тръгват където ми е терасата още не съм подменил дограма. Намъкват се за чудо и приказ. Преди два дни като излязох и огледах стените на блока се побърквах. И ги виждам от де излизат. Блока е от старите панели. Аз съм на седмия етаж. Отгоре ми има някви помещения, едни гълъбарници, Бог знае защо са ги строили така. Та от там се тътрят.

Искам да ги спра на терасата ама как да стане. Че и домоуправителя е откъм техния отбор.

Първия ден пръсках с някъв спрей, имаше много трупове ама пак се опитваха да влизат. Снощи напръсках с Райд пяна.Значително по малко жертви дадоха ама и опитите да се намъкнат бяха по малко. Накакси ми се струва че тва ше е ден до пладне. Днес ше купувам Актара че Регент го били спряли от производство и ше ошляпам стабино сички стени и тавани и пода на терасата. Пък тя е открита и нема да се мухаря там да не се отровя и да видим кво ше стане. За понеделник съм запазил в един магазин бъзери за контактите. Котка съм заръчал ама тя скоро се роди и треа да попорасне малко а дотогава една жаба ше командировам на терасата. Общо взето нема да им са давам.

 

Аз ми е ясно че при тва положение няма как да избия сичките... ама поне искам да ме заобикалят мене. Да не припарват. И ако сичко от предприетите мерки не даде резултат ше продължавам с другите методи изброени от Вас.

Някой ако знае нещо дето ги кара гадините да бягат кат дявол от тамян да пише.

И Някой ако знае дали мога да сигнализирам ХЕИ щот работата е много зле.

 

Още един път благодаря на всички за темата. Ше пиша резултатите от борбата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,вземаш едно малко пакетче РЕГЕНТ-800,РАЗТВАРЯШ ГО В 2.5л. вода и пръскаш с полверизатор зад шкафове,тръби,ъгли и т.н. напръскай и у съседите от горе и от долу, ако си в блок, и ще- черпиш- АЗ вече втора-трета год. нямам нито една ХЛЕБАРКА. УСПЕХ.

Link to comment
Share on other sites

Става, като се съберете всички съседи и дружно напръскате с нещо яко. Мазета, тавани, апартаменти. Иначе остават някъде и от там плъзват отново навред. Преди години в блока на родителите ми беше нещо подобно. Гадове навсякъде. Обаче една съседка намери някви химикали - събрахме се хората от блока и всеки си купи и напръска. Изчезнаха с години.

Link to comment
Share on other sites

РЕГЕНТ търсих. Спрян е от производство. Еквивалента му се казва АКТАРА. И да ви кажа Напръсках преди два дена с него само на терасата. Ама цялата тераса стени тавани подове даже колкото можах да стигна настрани по стените на блока. Онази вечер имаше свят трупове, че и косвени жертви имаше: мухи, комари, бръмбари, пеперуди, мравки. Снощи нямаше нито една и даже ги гледах като вървят по стената на блока заобикалят от далече. А вътре не мога с това да пръскам че шса гътна и аз. Вътре с Райд Пяна напръсках и също имаше ефект. Аз в предния пост споменах че вътре ги нямам. И малкото намъкнали са покрай чехъла ми беха полегнали по гръб.

В коридора на блока ми се ще да напръскам ам комшиите имат куче и ма е страх да го не отровя. Ше варя тия дни до аптеката да питам човека дали е безвредно за животни. Ако не е ше пръскам и заради комшиите. 3 лв. не ми се свидят.

А колкото до кооперативното общоблоково пръскане, вече приказвах с домоуправителката и уж тия дни ше идват ХЕИ на акция. Ам като я знам колко е сериозна е малко вероятно.

Та така.... в крайна сметка АКТАРАта помага. Ако не намерите някой хартисал РЕГЕНТ по агроаптеките зимайте АКТАРА.

След пръскане 6 часа да ви няма, пръскането задължително с дълъг ръкав, дълги панталони, Ръкавици, Дихателна маска и очила. После още 2 3 часа проветрение. След тва два дена метене на трупове и тва. Ше пиша да ви кажа след колко дни си губи действието ако не напръскат от ХЕИ, щот те при тва положение пак ше плъзнат.

Но най добрия вариант за вътрешно пръскане е да отидете в ХЕИ да си купите отровата. Днешни дни там са изключитлно любезни, услужливи и отговарят на всичките ви въпроси подробно без да се нервират /да не повярва човек/. Това е спасението.

Пак ше повторя че аз се боря с черни ориенталски хлебарки. За кафявите /германски/ гадини незнам дали ше имат ефект тия неща щот от другите постове по темата останах с впечетление че са по трудни за избиване.

Айде ше пиша като видя че гадини пак се появяват да ви уведомя колко време действа АКТАРАта.

Чао и до свидание!

Link to comment
Share on other sites

Най-удачния вариянт е да се напръска дружно, преди 6 или 7 години всички от блоkа лятото се хванаха преди да идем на морето,

В мазата пуснахме котета и им оставихме храна, по тръбите се пусна някаква отрова която миришеше умопомрачително, на по малките апартаменти по 3 аерозола с Райд, а на по големите до 6, след това се направи един сериозен ремонт доло в мазата на тръбите, хубавичко уплътниха всякакви пукнатини, дупки и прозорци доло и до ден днешен бабалецка не сме видяли :D

Link to comment
Share on other sites

И при нас са плъзнали мръсните гадини тая година. По стълбището има поне по 7-8 броя на етаж. Имам чувството, че като слезна от асансьора и може да ми се нахвърлят и да ме изядат на място.

 

За съжаление вече ги хващам и вътре. Снощи ритуално разрязах 2 и ги пуснах по канала.

 

Кубчетата нямат никакъв ефект явно. Ще трябва да търся други методи. Гледах, че едно пръскане на целия апартамент е 45лв с някакви безвредни отрови. Не знам дали пръскат или пускат димкоподобни контейнери, които да изпълнят цялата стая и да изчезнат. Някой пръскал ли е с фирма в къщи? Има ли ефект?

 

Забелязвам и голяма наглост в тия насекоми. Разхождат си се под светнатата лампа като пичове и даже иамм чувството, че ще се разминат с мен без да им мигне окото.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Едни под нас правят основен ремонт и явно цялото войнство е тръгнало нагоре да си търси късмета. Имаме от ония бозавите, виетнамски ли са какви са не ги знам, едни по-кльощави такива. Нито се страхуват от светлина, нито нищо. И най гадното е, че в бокса има най-много, вече не пипам нищо без да го измия преди това. Хладилника остана единственото безопасно място засега. И в стаята вече убивам по 1-2 на денонощие и кофтито е, че са малки, значи са снасяли някъде гадините. Имам един прах бял прах с изтекла годност, наръсих на едно място - умори 3-4, ама ме е страх да ръся навсякъде щото е отровен и за хората, а аз съм си мундар - спя без възглавница, чаршаф , ходя бос после в леглото, завъртя се краката ми седят където ми е главата и като нищо ще взема се гътна без да искам.

ЕДИТ: Ей такива са гадовете: http://www.dnes.bg/images/photos/0029/0000029764-article.jpg, същите като ония от филма "Апартамента на Джо" (който не го е гледал, да запълни пропуска си, много смях). Преди да се преселят имаше много малко от ония черничките, ама явно тия са по силния вид и по според теорията на Дарвин тия гадове са им видели сметката на предишните ненахални ненагли бубулечки

ЕДИТ 2: Ся видях, че тия не били виетнамски, а германски хлебарки, ясно защо са по-силни и стройни от черните ориенталски, явно те са арийците сред техния вид

Link to comment
Share on other sites

Едни под нас правят основен ремонт и явно цялото войнство е тръгнало нагоре да си търси късмета. Имаме от ония бозавите, виетнамски ли са какви са не ги знам, едни по-кльощави такива. Нито се страхуват от светлина, нито нищо. И най гадното е, че в бокса има най-много, вече не пипам нищо без да го измия преди това. Хладилника остана единственото безопасно място засега. И в стаята вече убивам по 1-2 на денонощие и кофтито е, че са малки, значи са снасяли някъде гадините. Имам един прах бял прах с изтекла годност, наръсих на едно място - умори 3-4, ама ме е страх да ръся навсякъде щото е отровен и за хората, а аз съм си мундар - спя без възглавница, чаршаф , ходя бос после в леглото, завъртя се краката ми седят където ми е главата и като нищо ще взема се гътна без да искам.

ЕДИТ: Ей такива са гадовете: http://www.dnes.bg/images/photos/0029/0000029764-article.jpg, същите като ония от филма "Апартамента на Джо" (който не го е гледал, да запълни пропуска си, много смях). Преди да се преселят имаше много малко от ония черничките, ама явно тия са по силния вид и по според теорията на Дарвин тия гадове са им видели сметката на предишните ненахални ненагли бубулечки

ЕДИТ 2: Ся видях, че тия не били виетнамски, а германски хлебарки, ясно защо са по-силни и стройни от черните ориенталски, явно те са арийците сред техния вид

Хахахаха ебати литературния пост-много се смях :D :D :D .Иначе сигурно за втори път го казвам,и Овърман също е споменал-купи си от някоя агро-аптека РЕГЕНТ!Едно прахче струва около левче и по принцип се разрежда в около 4 литра вода.Ти го разтвори в едно шишенце(от тея в които са препаратите за пръскане на прозорци) и хубаво си напръскай по пода,около канала и така нататък.Уж не било отровно-ние си спахме у нас като напръскахме,но за това не мога да кажа със сигурност.Та след като напръскахме на сутринта 5-6 бяха обърнали коремите,събрахме ги,и от тогава нямаме дертове с такива гадини.Действа много добре!

 

Edit:В тухлен блок живея,не в панелка.Не знам дали има някакво значение ама...

Link to comment
Share on other sites

Да де и ние сме в тухла, ама нали разправят, че вече регента не се произвеждал, има ли смисъл изобщо да търся. Иначе, не ми препоръчвайте пръскане на целия вход, щото едва ли ще се навият всички (имаме много комунисти). Утре ще видя да купя некви къщички, уж ги хвалят, ама ще видим, ако не ще търся регент

Link to comment
Share on other sites

Да де и ние сме в тухла, ама нали разправят, че вече регента не се произвеждал, има ли смисъл изобщо да търся. Иначе, не ми препоръчвайте пръскане на целия вход, щото едва ли ще се навият всички (имаме много комунисти). Утре ще видя да купя некви къщички, уж ги хвалят, ама ще видим, ако не ще търся регент

Купи си от Сани Бортокс - обикновена тенекиена кутия с бял етикет. Вътре е нещо като картофено пюре, прави се на топчета и се слага по ъглите. Вече в 3 различни квартири като го сложа след седмица няма нито една хлебарка. Трупове не съм намирал, явно направо си взимат яйцата и се изнасят. На две от местата където съл слагал положението беше плачевно и пак се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...