Jump to content
BulForum.com

Голфовете и селянията?


__smirnoff__

Recommended Posts

така си е, определено и според мен не е важно кой каква кола кара, важното е как кара и дали застрашава околните по някакъв начин или пък дали той е селянин и олигофрен зад волана... Например на мен ми е много неприятно, да не кажа обидно, като се кача в голфа и повечето шофьори се държат някакси различно. Не се съобразяват с мен, затварят ми пътя и такива работи. Това ми е направило впечатление. Друго, което ми е направило впечатление е, че като отида някъде, като се срещам с разни хора, като ме видят че слизам от голф, и веднага почват "ооо ти си с голф, сега сигурно и няква музика яка има вътре" или пък "и квооо много ли бяга тоя голф" и такива подобни подигравателни реплики, дължащи се на мълвата, че да караш голф значи си селянин. Голфа просто е достъпна за по-голямата част от българите кола, следователно е много разпространена. А с количеството голфове расте пропорционално и количеството селяндури, каращи ги. И не съм някакъв толкова голям привърженик на идеята, че голфовете се карат само от маниаци, не, далеч съм от мисълта. Голфовете се карат от простаци, както и всички други марки автомобили. За мен е непонятно отношението на околните, като видят човек, каращ голф. Ама тва не значи, че този човек е някакъв селяндур или простак, толкова пари имал, такава кола си купил и харесал.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
Phaeton? На този модел историята също е в контекста на VW - и няма как инак да е. Трудно ми е да разбера защо се опитваш да разграничиш модела от марката му. Това им е първия опит във високия клас и не виждам с какво толкова се отличава от другите - не дотам сполучлив, но пък по-евтниа алтернатива на 7ма серия, А8 и S-клас. Истина е, че всеки един от немските производители, запълва определна пазарна ниша и има определни клиенти и дългогодишни фенове, а VW винаги е била възприемана като народната кола.

 

ОТ: Аз дълбоко се съмнявам, че VW някога ще се наложат във високия клас, макар че Audi, благодарение на тях, успя да направи товa през'90 с модела V8, който прерасна по-късно в А8 и е име.

 

 

Нищо не разграничавам - просто не се вмества подобна кола в "селянията" - не мислиш ли?

 

Народна Кола е превода на марката за тия дето не са го направили още :punk

 

И между другото пич не подценявай компанията - виж Туарег как хубуу се намести

Link to comment
Share on other sites

А бе не мога да го разбера въобще това схващане за Голфовете.Човека като си е селянин си е селянин ако ще и "Лаборджини" да кара.Аз много скоро навършвам 18 години и най-вероятно първата кола която ще карам е именно "Голф3!Това ще ме направи ли селянин?Тези схващания са глупави.Просто Голфа е най-достъпната кола и затова го имат и много селяни ама не трябва всички да се постаят под един знаменател.

Link to comment
Share on other sites

Според мен връзката с голфа и селянията е следната: Селяните са прости => нямат пари => купуват си голф, защото е едно от най-добрите предложения за парите си. Не казвам че хората, които нямат пари са селяни, а че простите нямат пари. Също така може да добавим към голф, опел вектра и черешката на тортата - калибра :D

Link to comment
Share on other sites

Ще ви споделя наблюденията си щот на уличката пред нас има 4 голфа:

1 - голф3 (4 врати) семейна кола, ако ги няма мама и тати 2мата сина я правят "спортен звяр" и не тръгват без да замирише на гуми

2 - съседа, дето го мие, къпе, полира тоя голф2 всеки божи ден, сякаш да отмие някоя годинка от егн-то му.. но пък не съм го видял 1 път да я шпори или да прави изпълнения.. просто културен пич

3 - голф3 на един колега дето скоро взе книжка и чакам момента да си ги избие най-накрая тия комплекси та да не ме буди всяка вечер към 3-4 като се пребира с "мощен рев"..

4 - няква нова звезда - голф2 тунинг с почтилети джанти, който явно си е харесал мястото пред гаража ни та всяка сутрин се псуваме най-добродушно.. и табелката "гараж, не спирай!" не помага..

 

та заключението ми е, че НЕ всички голфаджии са селяндури, простаци, комплексари и т.н..... ама не всички означава че изключенията са малко, а въпросните "провинциалисти" са доста.

Link to comment
Share on other sites

простите нямат пари

Офтопик, но все пак ще питам - по твоята логика колкото по-богат е един човек, толкова по-интелигентен е той, така ли да разбирам? ;)

Link to comment
Share on other sites

Офтопик, но все пак ще питам - по твоята логика колкото по-богат е един човек, толкова по-интелигентен е той, така ли да разбирам? ;)

Ами в нормалните държави е така. А ние сме се запътили натам. Дори и да визираш разни мутри, според мен те не са чак толкова прости като селяните, защото поне са хитри и са измислили как да придобият даден бизнес, без значение на начина. Ако на един див селяндур от някаде си му дадеш няколко милиона, ще си купи хубави дрехи, ще обиколи света, ще придобие нови знания и пак ще стане по интелигентен от обкръжението си от преди това. И да, мисля че един човек със С-класа е по-интелигентен от този с голфа. Именно в разнебитена държава като нашата се разбира на кой мозъка му щрака бързо, кой е хитър, кой е оправен и знае какво да направи в дадената ситуация. В София интелигентните хора имат пари, Пловдив е комплексарски град с много селяни и голфове.

Link to comment
Share on other sites

Всички споменават само селяни, селяни, а всъщност правилната дума е селяндур(само spot_ex го каза както е), защото не това къде живееш, а действията ти определят какъв си. Айде кажете ми какъв е човека, който минава през градинката с малки деца със своята G класа защото не му се чакало предните 2 коли, които са си спряли най-нормално на стопа и чакат да минат. Аз голфове през градинки да минават не съм виждал, пък и те не останахамного голфове де, не е както преди всяка втора кола.

Целия проблем идва от българския шофьор, на който му липсва всякаква култура на поведение на пътя. Българския шофьор е господар на пътя, всички трябва да се съобразяват с него, пешеходците и колоездачите са някакви гадни мръсни паразити, които му пречат да кара като бог.

Link to comment
Share on other sites

 

 

15) Ако Голф 2 е с перничка регистрация

Знаете ли коя е най-бързата кола?

- Голф 2-ка с пернишка регистрация!

Link to comment
Share on other sites

Петте най-често срещани заплахи на пътя

 

Шофьор с бомбе или каскет - Гости от миналото. Червената ви лампичка винаги трябва да се включва, когато срещнете мъж с каскет или бомбе. Обикновено това са много стриктни към буквата на закона шофьори, които толкова маниакално следват пътя си, че не поглеждат изобщо встрани. Ще ги познаете по изцъклените им очи, бурните бакенбарди, "захапания" по специфичен начин волан. Правят маневри, без да се оглеждат, забравят мигача, не приемат, че има и други хора на пътя. Изобщо карат като "кон с капаци" и са възможни всякакви изненади. Минавайте покрай тях на пръсти и ги заобикаляйте от далеко!

 

 

VW Golf 2 с пернишка регистрация - Сблъсъкът на цивилизациите. Опасността идва с "Голф" II, пернишка регистрация - класика. Паролата "Перник" е условна за появата на момчета, чийто тестостерон е бурен като пяната под ниагарския водопад. Те са жертва на две легенди и една реалия: най-добрата кола е германската; от всяко момче става пилот на Формула 1; стотинките ми стигат само за това. Ако бялата мухоморка е най-опасната в гората, то белият голф с лети джанти, двуцевка отзад, затъмнени стъкла, система REMUS за разкош, мощна уредба, заредена с чалга и талисманче на огледалото за обратно виждане - е най-опасен на пътя. Никога, за нищо на света не предизвиквайте такъв шофьор. Готов е да се срещне преждевременно дори със св. Петър, само и само да е пръв и да покаже на другите как се кара!

 

Перхидролени имитаторки - . Те са от сорта "котеееее, готова ли си?". Получили са ключ за скъп автомобил на рождения си ден и това е отприщило дълго потисканате им страсти. Преходът от жигулата на тати към s-класата на чичи им се отразява като пълна луна на върколак. Освен че имитират безпардонния начин на каране на "чичкото", имитират и неговия манталитет. За разлика от бабаитите, които обаче може и да не видиш как минават покрай теб, те задължително предизвикват ситуация. Един съвет: стойте настрана, щото викат Неволята!

 

Баничарки - Това са най-напористите, най-безразсъдните и най-безцеремонните шофьори на пътя. Карат т.нар. "баничарки" от сорта на "Пежо" Partner и "Ситроен" Berlingo. Много е вероятно те да са прототипи на някогашните камикадзе, колкото и невероятно да звучи. При среща с тях - вадете бренекето.

 

Маршрутки - Хубавото на маршрутките е, че знаеш къде можеш да ги срещнеш. Но само това им е хубавото. Спират където си искат, тръгват както си искат. Маневрират така, че денят ти да стане крив дори само от кратка среща с тях. Единствената добра новина е, че тези вътре се чувстват значително по-зле от теб. Ако това може да те успокои - ОК!

Link to comment
Share on other sites

Според мен връзката с голфа и селянията е следната: Селяните са прости => нямат пари => купуват си голф, защото е едно от най-добрите предложения за парите си. Не казвам че хората, които нямат пари са селяни, а че простите нямат пари. Също така може да добавим към голф, опел вектра и черешката на тортата - калибра :D

 

 

малко не съм съгласен, че селяните нямат пари, напротив имат и то повече от "гражданите". Мама и тати цял живот са събирали парички, щото те не са като "гражданите" да купуват всичко, ами има собстовено производство: това компоти, това ми прасета на луканти, това ми домашни сирена, ракии, вина и кво ли още не. Няма всяка събота на ресторанти , ами бум в хоримака иде тати за 3 лв се връща мат пиян. И опа айде порастне отрочето в големия град и естествено се купува кола, ама Голфа вече бая поостаря та сега се вадят скритите хартиени резерви и айде нещо мощно, лъскаво и ново, е нали трябва съседите да се пукат от яд.

Link to comment
Share on other sites

Отклонявате се от есенцията на въпроса и подозирам че спамът ще е качествен.

 

За справка мой приятел наскоро закупи 5-ца за над 60000 наши пари

 

Не се глезете и ако има някой, който все пак помни какво е да мушнеш Голф между москвичите ще ме разбере

Link to comment
Share on other sites

да бе ливърпул ти ме разби майна....не знам някой наистина разбиращ от коли човек да каже че азиаЦките боклуци са по-добри от немските машини......абе по-точно всеки разбиращ от коли човек би си взел немска кола освен ако не попадне на наистина добро попадение от другите...за италянските важи същотот...некви алфи малфи не съм имал допир но навсякъде чета, че са адски претенциозни за поддръжка и прочие ;) ...фиат да не коментираме :)

Link to comment
Share on other sites

а ве има и Голф и Голф. Можеш да потрошиш 5етцифрена сума за него, а може и много по-малко. Но като цяло, ако говорим за хора който нямат пари в истинския смисъл на думата, не бих казал, че ще си купят голф след като има куп други марки и модели за по-малко пари пък дори и колата да бъде закупувана с цел гъзарииииика.

 

Има азиатски боклуци междудругото дето ще направят голфа смешен.... B)

Link to comment
Share on other sites

да бе ливърпул ти ме разби майна....не знам някой наистина разбиращ от коли човек да каже че азиаЦките боклуци са по-добри от немските машини......абе по-точно всеки разбиращ от коли човек би си взел немска кола освен ако не попадне на наистина добро попадение от другите...за италянските важи същотот...некви алфи малфи не съм имал допир но навсякъде чета, че са адски претенциозни за поддръжка и прочие ;) ...фиат да не коментираме :)

Отиди в един сервиз и попитай колко 4есто "азиатските боклуци" влизат там и колко 4есто "немските машини"....аз 6е ти помогна малко :D

 

Азиатски боклуци и отново те

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не карам Голф и намирам за селяндури всички заблудени шофери, които са абсолютно боси в областта на автомобилите,но могат да оплюят доволно всяка марка, различна от тази,която карат :D Кво да правя в такъв случай :confused Сигурно като сложиха подфорум Автомобили е имало идея да бъде полезен с нещо, но като гледам нещата тръгнаха по кривата пътека. Много жалко.

Иначе шофьори с манталитет на говеда много-возят се в почти всички марки автомобили, но почти задължително условие е възрастта на автомобила да е поне 10 години. Ако е по-стар-още по-добре. Мисълта ми е,че е глупаво да се пишат такива теми и разни псевдосектанти да акат навсякъде, защото би било много полезно да се обсъждат автомобили на по-високо ниво от "карам кола от Зимбабве, всички останали са боклук".

Link to comment
Share on other sites

По мое мнение, форумите за хавтумубили са открити тук точно за да са полезни, демек да има още за какво да си чешем езиците :bgrin:

Аз, ако имам проблем с бричката, точно па тук ше чакам някой да ми го реши. На минутата отивам и пиша във форума на клуба на марката или просто пускам сърч пак там и чета за проблема, и си решавам моя. Та не мисля, че откритите форуми тук, са за да се правим на монтьори :bgrin: Лафчета и закачки, да минава времето приятно тук и тва е :P

Link to comment
Share on other sites

emi prosto kolite koito karame i sa nemski tuk sa dosta pove4e karani v germany i sa 2ra 3ta ruka za tova ...ai idi da pita6 kolko S-ki ili A6 ili ne6to po-nekarano vliza ;)

А6 има слава на автомобил с много дефекти,явно наистина не си в час!Иди наистина в един уважаван сервиз и задай въпроса "Кои коли се развалят най-малко"? :zzz

 

А6 vs Един скромен азиатски боклук

 

За тези,които не могат да про4етат графиката ще я тълкувам!А6 на 6 години дава повече дефекти отколкото Корола на 11 години! :zzz

Link to comment
Share on other sites

уау,статистики,извадени от някакъв руски сайт!

колко показателно,наистина.

статистики,основаващи се на броя посещения в сервиз.

 

хахахаха

 

не ми се рови във форума на ауди,там един човек си беше излял мъката относно преживяванията му след покупката на два чисто нови авенсиса :lol:

Link to comment
Share on other sites

ОФ както може да успявате да усирате вякакъф вид тема 1 тука става въпрос за "Голфовете и селянията?, има ли връзка между двете понятия?" кви са тия графики кви са тия дефекти кои били по издръжливи кой кво разбирал аз мога да кажа , че едно трабанче че дори и лада дават по малко грешки от който и да е автомобил и знаете ли защо ? защото имат по скоро има липсва електроника , която да се разваля и да дава грешки и дефекти айди стига с офтопиците , че ще се затвори темата отворете си друга и спорете там !

Link to comment
Share on other sites

уау,статистики,извадени от някакъв руски сайт!

колко показателно,наистина.

статистики,основаващи се на броя посещения в сервиз.

 

хахахаха

 

не ми се рови във форума на ауди,там един човек си беше излял мъката относно преживяванията му след покупката на два чисто нови авенсиса :lol:

Явно руснаците се оби4ат с азиятците и са направили сайта в тяхна услуга! :D

Link to comment
Share on other sites

Мале мале що простотии изчетох. И черешката разбира се беше изказването на ROBIN.

 

абе кофти асоциация както и да го гледаме...НО винаги има и но едно приятелче от София, който е фен на тунинга и всекви такива работи е хвърлил сиг пари за 3 голфа в 3ката си и е една от най-ефектните коли, които съм виждал...и за да не говоря ей така ще каза, че на бг изложение за тунинг спечели награда з анай-ефектна кола за 2006г ;)

 

дай една снимка да го видим тоя "цар на тунинга" какво е направил. Понякога едни джанти са достатъчни, но малко хора са естети достатъчно, за да го осъзнаят. Те като се сложат джанти, трябва да се сложат и спойлери, и анти-крило достатъчно голямо да се изкара окото на някой пешеходец. Пък после следват облепените с фолио джамове и лепенките за по 10 лева (на квадратен метър), които пък от своя страна са във всякакви нечувано грозни и безвкусни форми.

 

само ще кажа ,че като видя голф на пъти и се пазя и внимавам 10 пъти повече и чакам да отмине :D:D:D

 

Ми ти само чакаш бе момче. Като тръгнеш на някъде, ходиш за 150% повече време от един нормален шофьор, който няма предразсъдъци към марката на обграждащите го автомобили, а може да прецени нивото на опасност от начина, по който отсрещният кара.

 

Но за жалост, изпускате Фиат Браво, Ауди А4, БМВ 3-ка, и още куп Кадети, Вектри. Да не всички са пословични, но като цяло на там върви модата.........Бих предпочел нещо Японско пред тези меко казано каруци и талиги...........

 

Да не забравяме доста нашумелия наскоро Renault Megane Coupe 94-97 година. Много е състезателен. Незнам до колко си имал възможност да се возиш на НОВИ автомобили, но тъй като имам наблюдения в шофирането на такива, нека ти споделя нещо. Ще започнем с Японските автомобили и после ще добавя един от върховите модели на Peugeot в класацията.

 

Mitsubishi Grandis (60000лв.) - много била яка. Изродска била. От вътре е супер измита. Неуютна и дървена. на 2000км трака и отпред и отзад. Не мога да ти кажа какво трака, защото не съм автомонтьор.

Mitsubishi Pajero 2005 година (80000лв). - Собственикът не е никак доволен и заяви, че никога повече няма да си купи Митсубиши.

Peugeot 307cc (75000лв) 20000км - Уютна, много добра от вътре. Кожа, шевове, луксозно. Плексигласа на стъклото стърчи, защото се е откачил. Гюрука се развалил на 2 седмица. Като стъпиш върху паваж, не мога да си чуя музиката. Газ дава 2 секунди след натискането на педала (автоматични са предавките). При натискане на спирачката, скърца като палуба на кораб, а освен това и издава гаден тракащ шум докато спре напълно.

 

Новите коли са скръб. Независимо от марката. Има стари попадения, които са добри, но са много пари. Общо взето, ходите пеша и това е. Като имате нужда от превоз, скачате на голфа и се превозвате от точка А до точка Б :) Без да карате безразсъдно разбира се. Няма кой да минете. :)

 

Според мен връзката с голфа и селянията е следната: Селяните са прости => нямат пари => купуват си голф, защото е едно от най-добрите предложения за парите си. Не казвам че хората, които нямат пари са селяни, а че простите нямат пари. Също така може да добавим към голф, опел вектра и черешката на тортата - калибра :D
Ами в нормалните държави е така. А ние сме се запътили натам. Дори и да визираш разни мутри, според мен те не са чак толкова прости като селяните, защото поне са хитри и са измислили как да придобият даден бизнес, без значение на начина. Ако на един див селяндур от някаде си му дадеш няколко милиона, ще си купи хубави дрехи, ще обиколи света, ще придобие нови знания и пак ще стане по интелигентен от обкръжението си от преди това. И да, мисля че един човек със С-класа е по-интелигентен от този с голфа. Именно в разнебитена държава като нашата се разбира на кой мозъка му щрака бързо, кой е хитър, кой е оправен и знае какво да направи в дадената ситуация. В София интелигентните хора имат пари, Пловдив е комплексарски град с много селяни и голфове.

 

браво. добро изказване. много си интелигентен. да не караш мазерати? Ако си с нещо по-малко от S-класа, то се считай за по-тъп от човек, който не може да реши като се стреля, дали да залегне или да свирне на не особено привлекателната мадама, минаваща от другата страна на улицата и чак след това да залегне. На кратко - супер прост.

 

emi prosto kolite koito karame i sa nemski tuk sa dosta pove4e karani v germany i sa 2ra 3ta ruka za tova ...ai idi da pita6 kolko S-ki ili A6 ili ne6to po-nekarano vliza ;)

 

Няма нужда никой, никого да пита. Аз ще ти отговоря. Заглеждал ли си се с каква регистрация са 90% от новите S-класи на Мерцедес, които се разхождат в Пловдив? Въпроса е подвеждащ, аз ще ти дам отговора. Датска. В Дания драги ми приятелю, тези коли са единствено таксита. Поради простата причина, че за таксита няма данъци и ти излиза еднакво от парична гледна точка, дали ще караш като такси S-класа на Мерцедес ,7-ма серия на BMW или някаква друга свръх луксозна кола, или ще си бръмчиш като частно лице с Джета 85 година. Ти кое би избрал? Джетата или луксозните лимузини? Ясен е отговора. И след като тези коли минават по сумати километри, (говорим за над 500 000, защото разстоянията в Копенхаген са огромни) нашите "гъзари" ги купуват и след малко каране ги вкарват по боксовете, защото каквато и кола да е на над 500 000 километра си е боклук, а тези луксозни лимузини, стават единствено да си ги закачиш зад Голфа и да си ги издърпаш на някой язовир, за да спиш в тях, вместо да те лазят бубите в палатката.

 

П.П. за чудещите се, аз кола нямам, но баща ми докара голф 2 през 95-та от Германия. Колата от тогава е минала 50 000 километра, а аз не пресичам пътя на никой, нито пък въртя на ръчна по завоите. Той също не прави такива изпълнения.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...