Jump to content
BulForum.com

Гигабит


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
оптиката на евроком(ггбит) добра ли е? Ще ми трябва главно за сървър интернет. Препоръчаха ми и коолбокс, но ...

 

Евроком (ГГБит) май не предлагат интернет по оптика.

Link to comment
Share on other sites

За какво говориш? Къде ти казва че си баннат?

Ми от около 2 месеца когато искам да сваля някакъв файл от 4storing-а ми пише "Безплатният Ви трафик за днес е изчерпан." и от някъде чух че сме ограничени ....

И сигурно май става въпрос за кинти .... Аз си го обяснявам по този начин :)

Да мога да качвам там но като не мога да свалям къФ ми е кяра ? :P

Link to comment
Share on other sites

Едва ли е от доставчика. По-скоро искат да те накарат да си купиш екстра трафик. Може да се окаже, че безплатен трафик изобщо няма, колкото и да пробваш.

 

/// Малко офтопик - аз от 3 дни се опитвам да сваля един дребен файл 333 KB от rapidshare.com (подобен сървър на 4storing) и постоянно ми иска да си купя premium account. При това пробвах от 2 различни интернет доставчика и едва преди малко успях най-накрая да го сваля безплатно. ///

Link to comment
Share on other sites

Едва ли е от доставчика. По-скоро искат да те накарат да си купиш екстра трафик. Може да се окаже, че безплатен трафик изобщо няма, колкото и да пробваш.
Напълно си прав. Този сайт е от събирачите на SMS-и, и те хостват и печелят пари от чужди авторски материали, тоест криминално пиратство.

За трафика, мисля че трафика е на файл, а не на посетител, така желаните файлове винаги са платени, а ти можеш да свалиш безплатно само нещо което никой друг не е свалял тази година.

 

/// Малко офтопик - аз от 3 дни се опитвам да сваля един дребен файл 333 KB от rapidshare.com (подобен сървър на 4storing) и постоянно ми иска да си купя premium account. При това пробвах от 2 различни интернет доставчика и едва преди малко успях най-накрая да го сваля безплатно. ///

Като ползваш проксита, не забравяй да си изчистиш кукитата, .

 

Иначе вероятно платените сайтове за съдържание са бъдещето, ако успеят да съберат достатъчно пари така че да плащат ва MAFIAA, вместо да ги размажат с DMCA и съдебни процеси.

 

В този ред на мисли, някой имал ли е проблем с интернета по обяд? Не само домашният ми прекъсна но и този в службата (БТК). А сега не мога да отворя арената.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Скоро май ще се зачезваме от тези гига шити ..... неможе вече в продължение на месец в пиковите часове от 19 до 23 външните така да миришат че направо свят ми се завива...а за Бг да не говорим колко е зле и тяхните 2.4мб които ги предлагат в рамките на рано сутрин и по обед и късно вечер .... НоУ тенкс ...

 

а и неразбрах те предлагат 20mbps вътрешен връзка и 8mbps външен ..... Добре що тогава като свалям аз вътрешен със униканлно бързата им връзка от 2.4мб/сек като реша да пусна нещо външно да се сваля уж с ненормално високата има външна връзка от близо 1мб/сек повече от 20кб/сек не може да дигне ...

В случая тва при всички доставчици ли е ? или Вътрешния си е вътрешен а външния си е външен без да се влият една от друга връзките ?

Че аз тва не мога да го разбера винаги е било така :)

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли пробелм с дотъпа до страници ? Аз например забелязах,че не мога да влезна в yahoo,java-та,страницата на sapphire...а всичките страници се пингват,но дори с ип адреса им пак не става. :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли пробелм с дотъпа до страници ? Аз например забелязах,че не мога да влезна в yahoo,java-та,страницата на sapphire...а всичките страници се пингват,но дори с ип адреса им пак не става. :confused

Проблема е само при теб.

Преинсталирай, или е някоя гадинка, или антивирусната/firewall-а или всичко накуп.

Link to comment
Share on other sites

Скоро май ще се зачезваме от тези гига шити ..... неможе вече в продължение на месец в пиковите часове от 19 до 23 външните така да миришат че направо свят ми се завива...
mda osven da si proveri6 po6tata za drugo ne stava ve4er to s 20-30k :angry:
Link to comment
Share on other sites

И аз да се присъединя към недоволните от нета на гига-та,особено вечер става чудно :crazy: . Вече все по-често се замислям да се разделям с тази фирма.Но не знам към кои да се насоча.

Link to comment
Share on other sites

И аз да се присъединя към недоволните от нета на гига-та,особено вечер става чудно :crazy: . Вече все по-често се замислям да се разделям с тази фирма.Но не знам към кои да се насоча.

 

 

Към всичко различно от тях!

Link to comment
Share on other sites

Ей направо незнам.Много е зле интернета 1 сийд не може да хване.Сега гледам в замунда 0 пиъра на всичко,какво да правя,че ми се гледа филм :D

Link to comment
Share on other sites

Еми нетгруп за 20 лева или ако си в на коолбокс покритието за 25 лева интернет и тел, а може да минеш и на ентри и те имат 20 левова тарифа.

Зависи къде живееш.Има много голям избор.

Link to comment
Share on other sites

Еми мисля че в тракия трябва да ги има повечето.До догодина има време,тогава ще му мисля.За сега върщи работа,ама догодина с 2 лаптопа в къщи ще е гадно без wi-fi

Link to comment
Share on other sites

Аз минах на нетгруп и съм мнооого доволен.

netgroup.png

 

И на мен не ми се занимаваше да сменям доставчика, но поради неграмотно изградени мрежи суича се наводняваше и стоях без нет по седмица след като вали.

Накрая суича явно изгоря от водата, 2 седмици бях без нет навъртях сметка да им обяснявам, къде е проблема и че трябва да си сменят техниците с по-грамотни, а те ми разправят, че всичко им работи и идва нет до мен, уиндоуса ми е за преинсталиране или рутера ми е развален...

И до днес не съм преинсталирал и съм със същия рутер :laughing:

...а и бяха ми блокирали номера като им звъня да ми дава заето винаги, вземам друг телефон и ми вдигат веднага :(

Link to comment
Share on other sites

Хайде и аз да си излея душицата. Тоя нет вони. МНОГОО ВОНИ. След, като се сляха Кейбълтел с Еврокома и така се развоня, че чак не ми се говори. И, какво следва сега? Така ли, ще е вече, щото аз няма как да се сълглася с това миризливо положение. А тия Куулбокс имат невероятно тромаво разгръщане на мрежата си. Омръзна ми и тях да ги чакам. Алтернативи? Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...