Jump to content
BulForum.com

Гигабит


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
Искам да попитам дали Гигабит правят още мизерии,ако искаш да ползваш рутер.Искам с прав кабел да вържа настолния,а безжично да ползвам нет на лаптоп.Преди си спомням,че не даваха и искаха да плащащ за второ IP :confused

Ако някой техен абонат скоро си е взел рутер да сподели,ще му бъда благодарен :unsure:

Няма проблеми

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

И кво ся?

Да не би да са решили да се оправят?

А ние да съжаляваме, че прибързано сме се развели с тях?

Link to comment
Share on other sites

Защо ъплоуда при ЛАН (20 левовата тарифа) е под 100 кБ/с? Някой с подобни проблеми? Дори и при външния ъпа е толкова. къде може да е проблема. Моля за съвет. Благодаря :)

 

596341630.png 596340622.png 596342416.png

 

596343265.png 596343738.png 596344346.png

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой на гигабит да ми направи един tracert до гугъл? Не ме интересуват пингове и глупости а от къде минава пинга през България и има ли разлики с кабелния нет

Link to comment
Share on other sites

Защо ъплоуда при ЛАН (20 левовата тарифа) е под 100 кБ/с? Някой с подобни проблеми? Дори и при външния ъпа е толкова. къде може да е проблема. Моля за съвет. Благодаря :)

 

596341630.png 596340622.png 596342416.png

 

596343265.png 596343738.png 596344346.png

Ти звънял ли си им да им се оплакваш .... не ги оставай намира и за секунда щом ти е толкова поср*н нета

Link to comment
Share on other sites

По тоя тест моя е 18 мб на тая тарифа,но нещо много ми се базика тия дни.Спира си както си иска.Иначе свалям бързо и нямам проблеми.Освен че трудно фащам сийдари ако са малко :(

Link to comment
Share on other sites

От снощи започна да ми спира много често нета и когато се обадих да питам един мой приятел дето работи там ми каза, че сменяли някакви кабели и затова било така ... а като го попитах до кога ще е това ми каза, че няма да е тази година :wacko: :angry:

Link to comment
Share on other sites

От снощи започна да ми спира много често нета ...

И аз бях така, но от днес 598360268.png и така е към всички дестинации, за които се сетих. Upload-а се мени - 1,2-3,4Мbps, но download-a е стабилен на 8Mbps.

Link to comment
Share on other sites

здравейте на гигабит съм

 

от няколко седмици ми излиза съобщение че ип-то ми е в конфликт с друго IP

също така в някои сайтове не ми позволява да се регистрирам тъй като не билои възможно с мойто ip

обадих се в гигабит и ми казаха че тряа да клонирам мак адреса или да си купа нова лан карта

питах ти как се клонира , те казах че тряало да потърся някой познат

тъй като знам че тук има много начетени хора в тази сфера се надявам някой да ми помогне

 

мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Има една програма Macadress changer с нея можеш да си видиш макадреса.Това за ип-то аз също го имах вчера вечерта.Спря ми интернета няколко пъти.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам има ли начин от пц-то ми в къщи да си пусна нет към лаптопа.. с рутер? wi-fi modem?

Какви са вариантите се интересувам, понеже нета нали е директно с кабел в пц-то не е към модем..?

Link to comment
Share on other sites

Просто си купуваш един рутер и един кабел за пц-то и готово.Принципно аз съм с ланкарта и кабел към лаптопа,ама файда никва.Постоянно ми се губи интернета като го споделя.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам има ли начин от пц-то ми в къщи да си пусна нет към лаптопа.. с рутер? wi-fi modem?

Какви са вариантите се интересувам, понеже нета нали е директно с кабел в пц-то не е към модем..?

Безжичен рутер е добро решение, има евтини G решения от сорта на Edimax, TP Link. EK Lan заключват услугата по MAC, затова е важно да клонираш MAC адреса на мрежовата карта на десктопа ("пц-то"), иначе няма да имаш нет.

Десктопа по LAN, лаптопа по wireless - така правят повечето потребители.

Link to comment
Share on other sites

Имате ли загуба на пакети при ping към gateway-я, ако не ползвате wifi, рутери и други джаджи. (пуснете повече пакети).

Имал съм подобен проблем, но в момента при мен всичко е 6.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...