Jump to content
BulForum.com

Гигабит


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

От няколко дни ( 3 - 4 ) имам странен проблем с интернета на Гигабит.Живея до ВМИ и от онзи ден започна да се получава тъпия проблем.Цял ден си имам интернет, но като спра компа или го рестартирам нета изчезва на цяло като започва да ми дава Limited or no connectivity и трябва да чакам по 1 час за да дойде пак.Съпорта отдавна съм го отписал по простата причина, че свързването е невъзможно...също така виждам, че пакетите започват от 0 като Sent расте, а монитора на Received седи тъмен и пакетите се покачват ужасно бавно.Та някой има ли идея от какво може да се появява този проблем, когато спирам / рестартирам компютъра интернета умира и се налага да чакам по час, за да дойде

 

ПП. Забравих да кажа, че до като се опитва да се свърже към мрежата ми дава едно балонче, в което пише " Windows - System error - There is an IP address in conflict with another system ot the network"

Link to comment
Share on other sites

" Windows - System error - There is an IP address in conflict with another system ot the network"

Имам същия проблем.. = някой ти краде IP-то и ти ползва нета ;)

Link to comment
Share on other sites

" Windows - System error - There is an IP address in conflict with another system ot the network"

Имам същия проблем.. = някой ти краде IP-то и ти ползва нета ;)

Не е ле, то някои път така се прецаква :) и аз съм имал такъв проблем и след няколко часа се оправя ;)

Link to comment
Share on other sites

проблема най-вероятно е в DHCP-то от което си взимаш АиПи.Това което ти го изписва означава,че още някой има с твоито ИП в мрежата от което се получава конфликт (неможе да има 2 ПС-та с еднкви АиПи-та).Демек чакането ти е онзи да си спре Пс-то или интернет-а за да се освободи линията (АиПи-то) и да си ти на ход :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Скоро някой от вас имал ли е проблем? Щот смятам тия дни да мина на Евроком Лан... С тия нови тарифи направо ме изкушават... :)

Link to comment
Share on other sites

Бул.Дунав до Ефир100 и Джоаната имам и приятел който живее срещу Санк Петербург и един до френската гимназия и при всички ни нет-а беше кенеф :) преди да се махна сега нз как е но май не се е оправил много много нет-а

 

Аз съм между Джоаната и Санк Петребург и Гигабитския(бившия) нет изобщо не е кенеф. По едно време се беше скапал(Януари и Февруари), но явно са оправяли мрежата. Ся съм си много доволен, не ми е спирал нета отдавна(пу да не му е уроки :) ). 250 К бг трафик и ~100 външен за 20 кинта ми върши идеална работа. При това пилетата и топките от игрищата не ми кацат по кабела ;)

Link to comment
Share on other sites

Не ми ги обяснявай,че не бил кенеф как щеше да се чустваш гадния ти суитч да бъгва да нямаш нет,обаждаш се идват след 2 дена после вдигат скоростите навсякъде при мен само ъплоада но си викам няма значение важното е че върви после пак суича се скапа аиде пак 3дена после дроп шитни и не само аз и приятеля ми до френската пак му беше скапан,но явно ти си имал късмет за което можеш само да се радваш :)

Link to comment
Share on other sites

Не ми ги обяснявай,че не бил кенеф как щеше да се чустваш гадния ти суитч да бъгва да нямаш нет,обаждаш се идват след 2 дена после вдигат скоростите навсякъде при мен само ъплоада но си викам няма значение важното е че върви после пак суича се скапа аиде пак 3дена после дроп шитни и не само аз и приятеля ми до френската пак му беше скапан,но явно ти си имал късмет за което можеш само да се радваш :)

Живея точно до Френската и мога да ти кажа че нета в момента е мн добър.Да верно че по едно време беше голям кенеф, така е не отричам,но определено сега е на ниво и не мога да се оплача.Да спре най-мн за 1 час и то 1 път в седмицата, тва е.Дано се задържи така и да няма повече проблеми.А до колкото до суича, до сега нито веднъж не се е скапвал,така че май ти си този с лошия късмет ;)

Link to comment
Share on other sites

Ем затова казвам радвайте се,някъде да съм споменал,че съм късметлия :) ако наистина е така може следващия месец да си платя ггбит-а тия easy-lan ме нервират доста последния месец но ще видя какво ще стане времето ще го покаже

Link to comment
Share on other sites

Мда, хубав си им е нетана Гигата, или Евроком (ddns-lan.pl.ekk.bg) :) .

Имаше малко проблеми преди, но сега като че ли наистина започват да си оправят кашите. при 250-300К ще превъзмогна липсата на локал (10ГБ исо се свали за около 24часа). Имам само някъв проблем от 1 ден някъде, но е възможно и PCI слота да се е***а.

Link to comment
Share on other sites

Наистина ггшит се пооправиха в последно време, а и скоростите станаха стабилни и добри. Само ако не беше идиотщината с тези динамични IP-та. :angry: А и не знам дали са си омазали dhcp сървъра или някой spoof-ва или нещо друго, но много ме дразни като ми прекъсне нета с грешката: "There is an IP address conflict with another system on the network" :angry: Уж смених MAC-а и стана по-стабилно, но все пак се случва да прекъсва, макар и по-рядко.

Link to comment
Share on other sites

аз също имам някви ядове от както си платих таксата за този месец.нещо от бг несвалям с предишната скорост ( 230к и почва да пада ).На няколко пъти пробвам от дата.бг и дърпа с 60,70к ( нестава дума за торенти ).Познат спомена за някакви нови скорости от тоя месец.

Link to comment
Share on other sites

Скоро някой от вас имал ли е проблем? Щот смятам тия дни да мина на Евроком Лан... С тия нови тарифи направо ме изкушават... :)
Link to comment
Share on other sites

точно преди големия дъжд се вързах.по време на дъжда всичко беше на 6 и като спря и нета спря :lol:

оказа се няква авария...ама почти ден нямаше :angry1 от скоростите съм доволен-постигат се.ще видим как ще е със смяната на ай пи-то.

Link to comment
Share on other sites

точно преди големия дъжд се вързах.по време на дъжда всичко беше на 6 и като спря и нета спря :lol:

оказа се няква авария...ама почти ден нямаше :angry1 от скоростите съм доволен-постигат се.ще видим как ще е със смяната на ай пи-то.

Аз и след дъджда и по време на дъжда си имах нет :) , само че като се гърмеше изклучих кабела да не стане някаква беля, че ланката ми е вградена..... аз си имам отделна лан карта обаче ме мързи да им се обадя на ония да им кажа мак адреса :D

Link to comment
Share on other sites

Брех току що ми попадна брошурата на ЕК - ПРОМОЦИЯ НОВИ АБОНАТИ НА ЛАН ИНТЕРНЕТ

Та аджаба к'ва "промоция" имаме от 01.06.2007г

 

Абонаментен план | Цена: | Скорост в KB/s |

================================

Основен | 20лв | 250 |

---------------------------------------------------------

Стандартен | 30лв | 500 |

---------------------------------------------------------

Екстра | 50лв | 1000 |

================================

 

Ако не ползвате международен интернет може да усвоите целия капацитете на съответния абонаментен план за достъп до българско интернет пространство.

 

Абонаментен план | Скорост в KB/s |

==============================

Основен | 100

------------------------------------------------------

Стандартен | 200

------------------------------------------------------

Екстра | 300

==============================

 

Максимален капацитет при използване на международен интернет.

 

* Отнася се за абонати, които не са в договорну итношения с Евроком Кабел мб или gigabit NET към 01.06.2007г ,за услугата Евроком Лан (абонаментен план по избор), при сключване на едногодишен договор, след предоставяне наталон.ЗА месеца на включване се извършва изравняване по действаща ценова листа.Цените са с включено ДДС.

 

Ха да ни са честите новите скорости, от които неразбрах почти нищо :) Незнам при вас как е, но при мен от 01.06 дърпам с 60К от дата.бг (от предишните 230К),международен към 40К.

Link to comment
Share on other sites

Аз сега си свалям от датата с малко над 200.

Иначе нета е много бавен, саитовете ми ги зарежда доста бавно. Мисля от другия месец да мина на Стандартен | 30лв | 500 | /сега съм на Основен/, че направо си е ужас при зареждането на саитовете...

Link to comment
Share on other sites

какво да кажа...след лекото прекъсване точно след края на дъждовете има точно 60часа ъптайм/засега/и 150гига трафик само от уторента/имам малко и от флашгета/.

просто мега доволен засега :punk

Link to comment
Share on other sites

Вземи своя талон през май,

включи услугата Евроком Лан през май или юни и

получи бонус – един безплатен месец!

Без инсталационна такса!

Промоцията се отнася за нови абонати на услугата Кабелна Телевизия, предоставена от Евроком, както и настоящи абонати на Kабелна Tелевизия, които желаят да активират услугата Евроком Лан. Промоционалните условия са валидни при подписване на едногодишен договор и важат срещу предоставянето на талон, който можете да получите при плащане във всяка каса или при сключване на договор за Кабелна Tелевизия до 31.05.2007 г.

 

а ако не съм абонат на кабелната телевизия и не искам да ставам тогава какви са условията за сключване на договор?!

Link to comment
Share on other sites

[/b][/size]Промоцията се отнася за нови абонати на услугата Кабелна Телевизия, предоставена от Евроком, както и настоящи абонати на Kабелна Tелевизия, които желаят да активират услугата Евроком Лан. Промоционалните условия са валидни при подписване на едногодишен договор и важат срещу предоставянето на талон, който можете да получите при плащане във всяка каса или при сключване на договор за Кабелна Tелевизия до 31.05.2007 г.

 

а ако не съм абонат на кабелната телевизия и не искам да ставам тогава какви са условията за сключване на договор?!

36лв е инсталационната такса :)

Link to comment
Share on other sites

Брех току що ми попадна брошурата на ЕК - ПРОМОЦИЯ НОВИ АБОНАТИ НА ЛАН ИНТЕРНЕТ

Та аджаба к'ва "промоция" имаме от 01.06.2007г

 

Абонаментен план | Цена: | Скорост в KB/s |

================================

Основен | 20лв | 250 |

---------------------------------------------------------

Стандартен | 30лв | 500 |

---------------------------------------------------------

Екстра | 50лв | 1000 |

================================

 

Ако не ползвате международен интернет може да усвоите целия капацитете на съответния абонаментен план за достъп до българско интернет пространство.

 

Абонаментен план | Скорост в KB/s |

==============================

Основен | 100

------------------------------------------------------

Стандартен | 200

------------------------------------------------------

Екстра | 300

==============================

 

Максимален капацитет при използване на международен интернет.

 

* Отнася се за абонати, които не са в договорну итношения с Евроком Кабел мб или gigabit NET към 01.06.2007г ,за услугата Евроком Лан (абонаментен план по избор), при сключване на едногодишен договор, след предоставяне наталон.ЗА месеца на включване се извършва изравняване по действаща ценова листа.Цените са с включено ДДС.

 

Ха да ни са честите новите скорости, от които неразбрах почти нищо :) Незнам при вас как е, но при мен от 01.06 дърпам с 60К от дата.бг (от предишните 230К),международен към 40К.

 

 

 

4esno i az ni6to nerazbrah ot bro6urata,iskam da si pusna tazi tarifa ot 30 lv.no nikoi v ofisa na evrokom taka i ne moja da mi obqsni za kakvi skorosti stava vapros,aide ako ima nqkoi klient na tozi evrokom lan ili kakto si e gigabit na gorespomenatat tariva ot 30 lv(standarten) da spodeli pove4e i ako moje po edno 6ot4e ot speedtest.net.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък от 10-ина дни дърпам с максимум 60к, като в повечето случаи варира от 0,00 до 20-30- направо ме влудява. Преди не ми падаше под 200-250, а сега като видя 100-120 и се чувствам все едно съм вечеряла с бога. Незнам ще се оправи ли това или да си търся друг интернет доставчик. Иначе пък по отношение на прекъсвания не мога да се оплача. Дори и в бурите си имах интернет/в Смирненски съм/. Но тези ниски скорости направо ме побъркват. Един филм го свалям по два дни!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...