Jump to content
BulForum.com

Гигабит


Recommended Posts

Ip-тата са динамични а не статични .......

 

Мдаа, и от тогава стана по-зле! Може да почакаш бая време скапаната им програма да се сети да ти поднови IP-то

 

:confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Ми аз ония ден подписах някъв договор, според който "доставчикът на услугата достъп до интернет" бил Евроком.. В такъв случай на кой тряя да звъня като имам някъв проблем !? :confused

Link to comment
Share on other sites

Такаа, да си кажа и аз впечатленията...

В раздела "услуги" на Гигабит Нет пише пловдивски - 300:300 kB/s

Да ама не ! Сега така се рутира трафика че за да стигна от един компютър до друг

в мрежата на евроком минавам през София и скоростта не е никак 300:300 kB/s,

а е много под това !

Не ме интересува за безплатни сървъри за филми, музики и игри - за тях никаде не пише

че се поддържат, искам това за което съм сключил договор и си плащам !!!

И е много тъпо на моя въпрос за локалния трафик, от Поддръжката да ми отговарят.."Ами то...

нас ни купи по голяма фирма"

Убедил съм около 50 човека да си пуснат интернет от Гигабит Нет, но ако нещата стоят така, ще

убедя 100 да се откажат !

Link to comment
Share on other sites

Такаа, да си кажа и аз впечатленията...

В раздела "услуги" на Гигабит Нет пише пловдивски - 300:300 kB/s

Да ама не ! Сега така се рутира трафика че за да стигна от един компютър до друг

в мрежата на евроком минавам през София и скоростта не е никак 300:300 kB/s,

а е много под това !

Не ме интересува за безплатни сървъри за филми, музики и игри - за тях никаде не пише

че се поддържат, искам това за което съм сключил договор и си плащам !!!

И е много тъпо на моя въпрос за локалния трафик, от Поддръжката да ми отговарят.."Ами то...

нас ни купи по голяма фирма"

Убедил съм около 50 човека да си пуснат интернет от Гигабит Нет, но ако нещата стоят така, ще

убедя 100 да се откажат !

И аз така, много е прав този човек ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес нета постоянно прекъсва и полудявам, изхвърли ме няколко пъти от диабло точно когато събирах предмети, прекъсна ми един важен разговор по скайп, да не говорим че постоянно ми сменя IP-то и ми изкарва: there is an IP conflict with another system on the network :angry1

Link to comment
Share on other sites

Да ве то пак да ти писне вече :angry1 сложете едно IP и да се свърши работата !!! Кво е тва да го сменят всеки ден, запомних едно те пак сложиха друго е спрете са малко ве GGSHIT !!!!! :angry:

 

какво е лошото на статичното IP? А и това, което си написал не е IP

Пич лошото е, че ако баннат примерно някой от некав сървар или нещо такова и другите нема да могат да влезнат е затва е толкоз шибано :angry1:

Link to comment
Share on other sites

Да ве то пак да ти писне вече :angry1 сложете едно IP и да се свърши работата !!! Кво е тва да го сменят всеки ден, запомних едно те пак сложиха друго е спрете са малко ве GGSHIT !!!!! :angry:

Пич лошото е, че ако баннат примерно някой от некав сървар или нещо такова и другите нема да могат да влезнат е затва е толкоз шибано :angry1:

статично IP e постоянно, динамичното може да се сменя

Link to comment
Share on other sites

То ако просто беше динамично нямаше да бъде чак толкова голям проблем, но като започне да ти прекъсва нета и после да не може да се върже защото there is an IP conflict with another system on the network - това вече е прекалено! Толкова ли е трудно да си настроят DHCP сървъра да раздава едни и същи IP на едни и същи MAC адреси, както беше преди?!? Имам чувството, че тези нарочно си подбиват фирмата и се гаврят умишлено за да видят колко ще издържим, бахти малоумниците :excl: ЕВРОКОМ САМОУБИЙТЕ СЕ !!!!!! :throw: :throw: :throw: :throw: :throw: :throw: :throw:

Link to comment
Share on other sites

на мен пък вече не знам за кой път ми сменят адреса,писна ми да ми накъсва постоянно през 5 мин,много се дразня като играя и стане така :angry1

Link to comment
Share on other sites

на мен пък вече не знам за кой път ми сменят адреса,писна ми да ми накъсва постоянно през 5 мин,много се дразня като играя и стане така :angry1

 

хора има само едно решение на вашия проблем и то е Енджълсофт сменете си доставчика

Link to comment
Share on other sites

Не всеки може да даде 60лв за инсталаицонна такса наистина енджълсофт предлагат много добър интернет в момента но тая инсталационна такса убива мечти ако е смъкнат като визио или измислят промоция тип плащаш за 3месеца предварително и прекарването е безплатно веднага скачам на тях

Link to comment
Share on other sites

хора има само едно решение на вашия проблем и то е Енджълсофт сменете си доставчика

 

какви са цените на месец и скоростите в сравнение с Гигабит и до колко време ти го прекарват

Link to comment
Share on other sites

60кб/с международен 100кб/с бг 20лв тарифата в рамките на 10дена уш прекарват,но скоростите при приятелката ми са доста по високи :) лично аз съм свалял в тях от арена,дата и чужди сайтове с над 400кб/с :) което е доста прилично

Link to comment
Share on other sites

Такаа, да си кажа и аз впечатленията...

В раздела "услуги" на Гигабит Нет пише пловдивски - 300:300 kB/s

Да ама не ! Сега така се рутира трафика че за да стигна от един компютър до друг

в мрежата на евроком минавам през София и скоростта не е никак 300:300 kB/s,

а е много под това !

Не ме интересува за безплатни сървъри за филми, музики и игри - за тях никаде не пише

че се поддържат, искам това за което съм сключил договор и си плащам !!!

И е много тъпо на моя въпрос за локалния трафик, от Поддръжката да ми отговарят.."Ами то...

нас ни купи по голяма фирма"

Убедил съм около 50 човека да си пуснат интернет от Гигабит Нет, но ако нещата стоят така, ще

убедя 100 да се откажат !

айде намери некаде лан доставчик дет да ти даде обявените скорости и ща черпа една бира (лан мрежите са мноо нестабилни и е абсурд да се говори за използване на заявени скорости)...

Link to comment
Share on other sites

drugiq mesec mai 6te ima nekvi uveli4eniq razbiram ama 6e se 4ue

 

ne samo na skorosta mai

ne znam moje da gre6a 6e vidim

Link to comment
Share on other sites

Преди малко май имаше срив в целия град? Някой да знае на какво се дължеше?

 

Вчера също около 40мин. нямаше нет в центъра и в Тракия :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

айде намери некаде лан доставчик дет да ти даде обявените скорости и ща черпа една бира (лан мрежите са мноо нестабилни и е абсурд да се говори за използване на заявени скорости)...

 

Аз в момента съм на такъв доставчик... Не само, че ми дава обявените скорости, но и около 2-3-4 пъти повече, особено в ненатовареното време. Къде да си получа бирата? :D

Link to comment
Share on other sites

Едва ли е в целия град, моя не е мърдал :)

 

Не знам, може, но по едно и също време нет нямаше вкъщи в Тракия и в началото на Кючука. Нета също така дойде по едно и също време. Вчера по същия начин нямах нет в нас и в офиса, който е на главната. И пак 30мин. нямаше, като изписваше Limited or no connectivity и после дойде пак дойде по едно и също време :) Както и да е, само се надявам да няма повече прекъсвания, щото мамка им :devil

Link to comment
Share on other sites

айде някой да пусне едно шотче за международния какви скорости достига и на каква тарифа?

Link to comment
Share on other sites

от кога е тая нова тарифа?

 

... и изобщо, има ли нещо, някъде да се обяснява, да се съобщава във връзка с тарифните планове ... щото онея в софия хептен не знаят к'во става тук, ебати и цирка :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...