Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Още малко наблюдения за мрежата на Visio. Снощи , когато седнах на компа, установих че някой или нещо се е опитало да изключи защитата на регистъра :( . За да не се стряскам, преди време бях спрял извеждането на съобщения от защитната стена, но все пак да пази достатъчно дълъг списък на събитията. Когато погледнах в лога, бях изумен - от момента на включването ми към Visio 3/4 от блокираните пакети са с най висока оценка за вредоносност, и идват от вътрешни за мрежата адреси. На кабелния Евроком такава оценка получаваха едва 5-10% от пакетите, и повечето бяха от външни адреси. Не съм достатъчно квалифициран да преценя доколко конкретна заявка за достъп е опасна, но ако някой се свързва с мрежата на Visio трябва да е готов да предприеме сериозни защитни мерки ако не иска някой пубер да му "очисти" диска. Аз смятам да се скрия зад хардуерен рутер, въпреки нежеланието на администраторите на тази мрежа, защото не зная още колко време ще удържи софтуерната защитна стена.

Link to comment
Share on other sites

Още малко наблюдения за мрежата на Visio. Снощи , когато седнах на компа, установих че някой или нещо се е опитало да изключи защитата на регистъра :( . За да не се стряскам, преди време бях спрял извеждането на съобщения от защитната стена, но все пак да пази достатъчно дълъг списък на събитията. Когато погледнах в лога, бях изумен - от момента на включването ми към Visio 3/4 от блокираните пакети са с най висока оценка за вредоносност, и идват от вътрешни за мрежата адреси. На кабелния Евроком такава оценка получаваха едва 5-10% от пакетите, и повечето бяха от външни адреси. Не съм достатъчно квалифициран да преценя доколко конкретна заявка за достъп е опасна, но ако някой се свързва с мрежата на Visio трябва да е готов да предприеме сериозни защитни мерки ако не иска някой пубер да му "очисти" диска. Аз смятам да се скрия зад хардуерен рутер, въпреки нежеланието на администраторите на тази мрежа, защото не зная още колко време ще удържи софтуерната защитна стена.

Само да попитам: Ти в Services спрял ли си всички опасни или потенциално опасни услуги, например Remote Registry, Messenger?

А в настройките на network connections, за ланката в Properties изключил ли си File and Printer sharing, както и Client for Microsoft Networks?

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам: Ти в Services спрял ли си всички опасни или потенциално опасни услуги, например Remote Registry, Messenger?

А в настройките на network connections, за ланката в Properties изключил ли си File and Printer sharing, както и Client for Microsoft Networks?

 

Да. Единствено Client for Microsoft Networks е активен. Профила е само един - административния, и се влиза с парола, макар че е автоматично, така че за мрежов достъп трябва логване.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос относно интернета на визио. Едни познати си пуснаха

 

Тарифен план 3 мегабитa

 

* Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 3 Mbit/s

* Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес завинаги

* Без никакви ограничения

* Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

* Инсталационна такса: 36 лв.

* Месечна абонаментна такса: 20 лв.

 

като им трябва само и едиствено за да говорят по скайп с уебкамера с децата си които са извън Бг. Сега им сложих камерата но се оказва че е невъзможно да се проведе разговор , защото интернета беше под 20к. Обадих се на съпорта и там ме уверяваха че мрежата им била изключително натоварена и тнитн.

Та въпроса ми е ще могат ли хората да си говорят по скайп или всеки ден интернета е толкова вгз!?!?

Link to comment
Share on other sites

Та въпроса ми е ще могат ли хората да си говорят по скайп или всеки ден интернета е толкова вгз!?!?

Говори се :). попринцип скороста е 40-50к, ама наистина понякога спада на 0-20к :D. Имал съм слчай в който стигам и 300к ама... :).

Link to comment
Share on other sites

Ми аз нямам проблеми с международните видео разговори освен ако не ми е спрял нета, така че 40-50к би трябвало да са достатъчно. Иначе 20к само за говорене, без видео мисля че пак ще стигне :)

Link to comment
Share on other sites

Ново питане- към момента какво е състоянието на нета в цяла Тракия , за да знам дали да посетя мърльото от поддръжката , за да видя как ще се обяснява като не стои зад телефон.

Link to comment
Share on other sites

ми аз имах проблеми но се обадих на техника ( той беше сменил и switch и сичко ) та дойде у нас за малко прегледа нещата и установи каде е проблема и след 10-ина минути имах нет ...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как се нещата в центъра и най-вече до Евмолпия - прекъсва ли , колко често и скоростите - за 20-левовата, ако има някой . Ще бъда много благодарен ! :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте хорица,

Оакза се че тъпия ми и ограничен доставчик ще му режа кабелите писна ми вече от тях. Та чета много положителни неща чувам и от приятели. ОК

 

1. Инсталационна такса 36 лв не е много моге да давам до 30 лв за нет ок Димек това

 

===

Тарифен план 6 мегабита

 

* Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 6 Mbit/s

* Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес завинаги

* Без никакви ограничения

* Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

* Инсталационна такса: 36 лв.

* Месечна абонаментна такса: 30 лв.

===

 

Намирам се в Тракия зад у-ще Св. Седмочисленици. Дали ще има покритие тука .. най-добре ще се обадя да ги питам. Искам както положителни така и отрицателните черти на Визио .. че тия от моя Изи Лан ме побъркаха вече :)

 

Благодаря ви предварително !!!

Link to comment
Share on other sites

ми аз имах проблеми но се обадих на техника ( той беше сменил и switch и сичко ) та дойде у нас за малко прегледа нещата и установи каде е проблема и след 10-ина минути имах нет ...

колко пъти е идвал техник на място откакто си абонат ... и, разбира се, колко време си на това isp? :)

Link to comment
Share on other sites

..........

..........

..........

Намирам се в Тракия зад у-ще Св. Седмочисленици. Дали ще има покритие тука .. най-добре ще се обадя да ги питам. Искам както положителни така и отрицателните черти на Визио .. че тия от моя Изи Лан ме побъркаха вече :)

 

Благодаря ви предварително !!!

 

Ами питай ги , че не навсякъде в Тракия имат покритие (един колега искаше да мине на тях,около Мебелна Къща е , но се оказа че в неговият блок нямат) .

Скоростите.......не знам на кой доставчик си в момента (аз бях и на ЕК - 2 години, и на Гигабит - откакто го създадоха до февруари тази година) , но определено в сравнение с гореспоменатите 2 ISP-та , Визио е по-добро. Аз съм на 30 лв тарифата - както си и пише : скоростите са негарантирани. Международният варира от 40-50К , до 140К някъде (не говоря за торенти,там обикновенно удря тавана - около 160К когато няма бг сийдъри) , разбираш че си зависи както от натовареността на мрежата, така и от самата свързаност на доставчика към чуждият хост от който се дърпа. БГ пийринга- по-малко от 350 не съм виждал (датата по едно време бяха поставили някакви ограничения, не беше проблема от Визиото,гледам май са ги махнали вече) , обикновенно при мен е към 500К и малко отгоре.БГ пийринг от торентите , без локален сийдър (на Визио ) - около 600 стабилно. Свързаността със другите мрежи на Визио - перфектна, няма ограничение,колкото позволява мрежата в момента, по-малко от 2000 К не съм имал . Пинга им в гейм сървърите - може да се каже нормален за пловдивски доставчик. Недостатъците ,поне според мен : 1) като завали по-сериозно и се появява някъв проблем със суитчовете 2)захранването на тия суитчове е с траф при потребителите - некой реши че няма да го има ден или два , или пък тресне малка гръмотевичка и некой си изключи захранването на суитча - и ти нямаш нет, прецакана работа 3) тия негарантирани скорости - като си седне народа пред компютрите и се усеща верай ми . Хубавото им е подръжката - аз съм около булевард Южен , тука техник е едно момче - Димитър мисля се казваше .....шапка му свалям.Обаждал съм се след 8 вечерта че ми се срина нета, и до 30 минути проблема се оправя. Не е единичен случай - проблемите им се оправят бързо.Май...това е , друго не мога да се сетя.

Link to comment
Share on other sites

Ами питай ги , че не навсякъде в Тракия имат покритие (един колега искаше да мине на тях,около Мебелна Къща е , но се оказа че в неговият блок нямат) .

Скоростите.......не знам на кой доставчик си в момента (аз бях и на ЕК - 2 години, и на Гигабит - откакто го създадоха до февруари тази година) , но определено в сравнение с гореспоменатите 2 ISP-та , Визио е по-добро. Аз съм на 30 лв тарифата - както си и пише : скоростите са негарантирани. Международният варира от 40-50К , до 140К някъде (не говоря за торенти,там обикновенно удря тавана - около 160К когато няма бг сийдъри) , разбираш че си зависи както от натовареността на мрежата, така и от самата свързаност на доставчика към чуждият хост от който се дърпа. БГ пийринга- по-малко от 350 не съм виждал (датата по едно време бяха поставили някакви ограничения, не беше проблема от Визиото,гледам май са ги махнали вече) , обикновенно при мен е към 500К и малко отгоре.БГ пийринг от торентите , без локален сийдър (на Визио ) - около 600 стабилно. Свързаността със другите мрежи на Визио - перфектна, няма ограничение,колкото позволява мрежата в момента, по-малко от 2000 К не съм имал . Пинга им в гейм сървърите - може да се каже нормален за пловдивски доставчик. Недостатъците ,поне според мен : 1) като завали по-сериозно и се появява някъв проблем със суитчовете 2)захранването на тия суитчове е с траф при потребителите - некой реши че няма да го има ден или два , или пък тресне малка гръмотевичка и некой си изключи захранването на суитча - и ти нямаш нет, прецакана работа 3) тия негарантирани скорости - като си седне народа пред компютрите и се усеща верай ми . Хубавото им е подръжката - аз съм около булевард Южен , тука техник е едно момче - Димитър мисля се казваше .....шапка му свалям.Обаждал съм се след 8 вечерта че ми се срина нета, и до 30 минути проблема се оправя. Не е единичен случай - проблемите им се оправят бързо.Май...това е , друго не мога да се сетя.

 

Само да допълня още един недостатък.В тракия техника не е като Димитър, в 8 часа да дойде да ти оправи нета.Това го има може би само в кичука, но не и в тракия.Иначе като цяло всичко друго е описано много добре.

Link to comment
Share on other sites

.... захранването на тия суитчове е с траф при потребителите - некой реши че няма да го има ден или два , или пък тресне малка гръмотевичка и некой си изключи захранването на суитча - и ти нямаш нет, прецакана работа ....

е, как може т'ва да е сериозно isp не мога да разбера :blink:

Link to comment
Share on other sites

захранването на тия суитчове е с траф при потребителите - некой реши че няма да го има ден или два , или пък тресне малка гръмотевичка и некой си изключи захранването на суитча - и ти нямаш нет

Да, при мен лепнаха едно такова захранване. Поне знам, че само аз мога да си спирам нета :D

Link to comment
Share on other sites

е, как може т'ва да е сериозно isp не мога да разбера :blink:

това наистина звучи несериозно. На гигабит суичовете си бяха независими от външни лица. Сега не знам как е

Link to comment
Share on other sites

ахам .. значи всеки си и + и - ... LaN мерси за информацията. Аз чух че имало определ брой конекции и с торентите всичко било неизползваемо ... Аз на работата съм с БТК 4 мбит ... поне знам че тва чудо не пада .. и няма да е динамично. Но от една страна си е БТК .. евроком и ГГшит .. не ми се иска. Въпреки че чувам че ГГбит се пооправя полека. За тея скорости които ми говориш .. за 30 лв ми харесват. Как да ти кажа. И Сега съм на easy-lan Бронз . 30 лв. Само проблеми .. за 30 лв имам 1.5 Mbit/s около 150-170 кб БГ . Чуждия .. в големи граници от 50 до 120 кб ... немам думи. Да и пак зависи колко маймуни са се накачили на клона почва да лагва.

 

Ще се обадя още утре. Дано да и мат вече прекарани кабели до нас. че иначе ако не тва не знам кое .. вече

Link to comment
Share on other sites

....... Аз чух че имало определ брой конекции и с торентите всичко било неизползваемо ... .

 

Абе за това с кънекцийте - имало е такова нещо. Аз от февруари откакто се включих - не го заварих,бяха го махнали вече. Не съм забелязал в торентите да имам ограничение да ти кажа честно. От големите бг торент портали - почти винаги има и локални сийдъри и става нещо като локал :)

Link to comment
Share on other sites

Абе за това с кънекцийте - имало е такова нещо. Аз от февруари откакто се включих - не го заварих,бяха го махнали вече. Не съм забелязал в торентите да имам ограничение да ти кажа честно. От големите бг торент портали - почти винаги има и локални сийдъри и става нещо като локал :)

 

Още сега ще им се обадя - дано да могат да дойдат до мене .. :(

 

Супер има покритие около 216 и 218 блок. Сега чух че имали аварии малко покрай бурите. Че то кой няма аварии нали е LAN винаги ще има аварии. Ще го пробваме това VISIO и да видим

Link to comment
Share on other sites

О Сега чух че имали аварии малко покрай бурите

 

Тая буря им е*а маиката на визио ,от тогава нета е доста влошен,разкачвания и т.н. тва е през деня вечер е ок.Преди бурята нета беше перфектен

Иначе Визиото е добър избор не си сбъркал

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...