Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply
Още сега ще им се обадя - дано да могат да дойдат до мене .. :(

 

Супер има покритие около 216 и 218 блок. Сега чух че имали аварии малко покрай бурите. Че то кой няма аварии нали е LAN винаги ще има аварии. Ще го пробваме това VISIO и да видим

 

там в вашия район аварията е доста сериозна но до 2-3 дена ще е отстранена

 

От днес и аз съм на клона на Визио. Дано не се изложат повече, от колкото очаквам.

 

повеще няма да има издънки

:punk

Link to comment
Share on other sites

там в вашия район аварията е доста сериозна но до 2-3 дена ще е отстранена

повеще няма да има издънки

:punk

 

По думи на техниците този район ще е готов най-късно до днес по обяд. Ако не е- голямото шоу започва. Новият техник на района ми се струва лек галфон при разговорите с клиенти, което е лошо ;)

Link to comment
Share on other sites

Тая буря им е*а маиката на визио ,от тогава нета е доста влошен,разкачвания и т.н. тва е през деня вечер е ок.Преди бурята нета беше перфектен

Иначе Визиото е добър избор не си сбъркал

 

 

Е по-добре да е кофти за два три дена ... но това е няколко пъти в годината с тия бури нали. Имат покритие до нащия блок в Тракия. Няма да бързам да си направят добре трасето от 216 до 218 - но ще знам че за 30 лв ще имам нета който искам !

Link to comment
Share on other sites

Гледам в разделите за Евроком и Гигабит че имат срив във връзката. Визио също беше изключило някъде преди 19.00 (не зная кога точно - тогава го забелязах) Помислих че ми е изгоряла ланката и я смених с резервната, но като се опитах да се свържа с поддръжката заради MAC адреса, телефона им даваше все заето. Тогава се сетих със старата LAN карта да пробвам връзка до форума им, и я получих веднага. Към 21 часа се свързах с поддръжката откъдето ми казаха че знаят за проблема, и се работи - явно поне за кършияка нещата вече са оправени.

Link to comment
Share on other sites

Гледам в разделите за Евроком и Гигабит че имат срив във връзката. Визио също беше изключило някъде преди 19.00 (не зная кога точно - тогава го забелязах) Помислих че ми е изгоряла ланката ......................................................................

......................

 

 

Като цяло проблема не бил в Пловдив а в София. Аз се обадих на съпорта им - проблема явно на всичките доставчици е бил от софето.

Link to comment
Share on other sites

само искам да вметна, че един приятел от 8 дни е без нет, всеки ден звъни на съпорта (първия път както винаги казват, че проблема е при него), два пъти е идвал техник, който се е чудил какъв е проблема ... хората, които били на същия суитч нямали проблем, ама т'ва не го грее, щом той има :)

(btw пробвал е и с друг комп на същата връзка)

Link to comment
Share on other sites

За месец и нещо имах 2 прекъсвания по за една нощ (Не зная за колко време точно. Прибирам се от работа и когато седна на компа разбирам че няма връзка. На сутринта щерката го пуска и всичко си е наред.). Това, сравнено с Евроком на който бях над 2 години, си е направо свръхустойчива връзка. От декларираните 6Mbit/s за страната получавам практически през цялото време около 5Mbit/s или повече. Международното трасе от 2Mbit/s при натоварване пада до 1Mbit/s или малко по долу. Предимството на Визио пред Евроком е минималното време за достъп до DNS сървъра, което се отразява в мигновенното отваряне на интернет страниците. На Евроком понякога се чака по половин минута за това. Недостатъка - връзката наистина е силно "динамична" :D . На няколко пъти се опитах да пусна online нещо от колибката. Всичко е 6 до момента в който трасето се претовари за момент и изчерпи буфера на плеъра. От тогава си тегля видеото на диска - става за 15-20 минути

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Леле като ви чете човек какви специалисти сте всички и как разбирате от мрежи и направо смеха е пълен.

1. Знаете ли, че ЛАН технологията дори не се категоризира като средство за предаване на ифнормация на големи разстояние. Дори в последните и доработки тя не може да бъде категоризирана така.

2. Като изключим АДСЛ-а на БТК в Пловдив мрежата на евроком (изключвам лан вариацията, която преди се подвизаваше под ггбит) е единствената, която покрива някакви стандарти за далекопредаване на информация.

3. Диагностицирането на проблемите при ЛАН и къде точно са възникнали са нещо значително по-трудно отколкото при мрежата на ЕК (стандартите на мрежата са различни). Та не ми е ясно как така с ЕК сте нямали нет по дни, а с визио по няколко часа. Освен да живеете в някой див район(кажи речи някво село) и обслужващият екип да минава през вас само по празници - за разлика от селският ИПС, чийто офис така или иначе е на 2 преки от вас.

Връзката е напълно нормално да ви е динамична особено като сте по няколко на суитч. А да... заявката на пакет до днс сървъра на доставчика и бързият отговор изобщо не гарантират бързо отваряне на интернет страница. Ти нека имаш пинг до сървъра, където е хостнат сайта, около 1500 мс и стой и чакай да се отвори за 2-3 секунди. Да не говорим за минусите от гледна точка на защита на информацията, която преминава през такава мрежа. Аз примерно мога така да наредя трафика на всички, които сме зад един суитч, че той да преминава през мен... т.е. да мога да гледам какво гледат, какво си пишат и т.н. Процеса даже не е труден... само малко игра със суитча.

В цяла Европа България е единствената държава, която има такава шир употреба на лан мрежи и експлотиране с такива невероятни цели. Хората си имат Е1, Е2, Е3... връзки, които позволяват скорости от примерно 5-6 мбита, които обаче струват адски скъпо за изграждане. Лан-а обаче кво му плащаш -1 кабел до суитча и после жик так. Българина обаче е теле и грам не разбира как го набутват. Накрая дет се казва - хубава работа, ама българска. В София абонатите поне са светнати в някои отношения и ако нямат интернет, хората си пускат жалби, получават компенсации и т.н. Тук в Пловдив се кара на принципа... е като няма нет ще чакам да дойде, ще попсувам и като дойде ще забравя за случая. Е за кво им е на хората да градират еволюционно мрежите си, като абонатите им не мърдат хич. Даже провайдър на нет като ЕК софия, който нямаше ЛАН мрежи в Сф направи такива в Плд, че видя кво стадо е народа тук. Че и как иначе да е, като възхваляват ЛАН мрежите, отказват се от смисленото и се набутват сами там където един европеец даже не може да си представи. Каква градация да има, като българина разбира от всичко и винаги търси ама най-евтиното без да се замисля, че за напред ще му излезе през г*за. Ако лан мрежите не бяха претърпяли такъв бум, сега връзките щяха да са човешки, а не маймунски. Вярно, тогава щеше да има по-малко абонати, но то и сега 60% не знаят какво е Интернет... важното филмче или игричка да си свалят - абе далаверка някаква да има. Евала, тя простотията не ходи по дърветата.

 

Edit: Поста можех да го лепна във всеки един от форумите посветени на ЛАН интернет, просто тук аудиторията ми направи най-силно впечатление и колко "хитри" са всички, които са отказали услугите на ЕК и БТК. И се издразних до такова ниво, че да напиша такъв дълъг пост, което е нехарактерно за мен. Особено в тема, в която нямам желание да пиша.

Link to comment
Share on other sites

Не е много за тука обаче тая новина ме фърли в тъча ето

 

:punk

Обаче ако се зачетете в темата ще видите че това са 5 MEGABYTE/S !

Някои да не си помисли че са 40 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Леле като ви чете човек какви специалисти сте всички и как разбирате от мрежи и направо смеха е пълен......

Много правилно казано! Точно по дебелите книжки дето си ги прочел, или са ти разказали :bgrin: .

Айде сега да обясниш това и на модема ми, щото той не отбира от дума и не ще да даде устойчивата и

световно-сертифицирана връзка за която пишеш, независимо от отчаяните ми опити да обяснявам на

ЕКК поддръжката че не съм маймуна...

 

И още нещо: О просветени, поясни на нази нищите когато Браузъра отваря страница с хипервръзки

към други стараници в нея (банерчета например), не разпитва ли DNS-а поотделно за всяка от тези

връзки? И не се ли наслагва времето за чакане на отговор от DNS-а към общото време за отваряне на

страницата?

 

Пинга към всички интернет сървъри с които работя намаля средно с 30% откакто се вързах към тази

LAN мрежа, а загубата на пакети е вече само лош спомен. Ако смяташ че е неправилно една LAN мрежа

да работи по стабилно от такава с кабелни модеми - твой си проблем. Моят проблем е да се ориентирам

кой от доставчиците предлага най добрата за мене услуга в момента, за да се закача към него.

 

.....Да не говорим за минусите от гледна точка на защита на информацията, която преминава през такава мрежа. Аз примерно мога така да наредя трафика на всички, които сме зад един суитч, че той да преминава през мен... т.е. да мога да гледам какво гледат, какво си пишат и т.н. Процеса даже не е труден... само малко игра със суитча.....

 

Мдаа. Тука съм съгласен - сигурността в LAN мрежите хич я няма :( . Модемите по протокол криптират

връзката, така че защитават доста по добре информацията. LAN оператора е като градски площад - всичко е на тепсия.

Link to comment
Share on other sites

Много правилно казано! Точно по дебелите книжки дето си ги прочел, или са ти разказали :bgrin: .

Айде сега да обясниш това и на модема ми, щото той не отбира от дума и не ще да даде устойчивата и

световно-сертифицирана връзка за която пишеш, независимо от отчаяните ми опити да обяснявам на

ЕКК поддръжката че не съм маймуна...

 

И още нещо: О просветени, поясни на нази нищите когато Браузъра отваря страница с хипервръзки

към други стараници в нея (банерчета например), не разпитва ли DNS-а поотделно за всяка от тези

връзки? И не се ли наслагва времето за чакане на отговор от DNS-а към общото време за отваряне на

страницата?

 

Пинга към всички интернет сървъри с които работя намаля средно с 30% откакто се вързах към тази

LAN мрежа, а загубата на пакети е вече само лош спомен. Ако смяташ че е неправилно една LAN мрежа

да работи по стабилно от такава с кабелни модеми - твой си проблем. Моят проблем е да се ориентирам

кой от доставчиците предлага най добрата за мене услуга в момента, за да се закача към него.

Мдаа. Тука съм съгласен - сигурността в LAN мрежите хич я няма :( . Модемите по протокол криптират

връзката, така че защитават доста по добре информацията. LAN оператора е като градски площад - всичко е на тепсия.

Като имаш проблем, пускаш жалба... компанията снабдител с Интернет търпи загуби и се сблъсква с някои определени институции, с които по принцип не се понасят много. Като се случи няколко пъти това, повярвай от компанията или ще сметнат за по-добре да ти кажат, че спират разпространяването на нет в твоя район ако бройката на абонати е недостатъчна, а авариите чести или ще си оправят мрежата. Всичко е въпрос на навик и следване на иначе написани норми.

Да минават през ДНС заявките за разните страници, но когато отговора от ДНС-а е под 10 мс (при мен поне е така) не мисля, че нещо може да ускориш дори да предположим, че твоят отговор е около 3-5 мс. Е тея 3-4 мс разлика направо съм ги усетил.

Смятам, че е ненормално ЛАН мрежа да работи по-стабилно при всичките и минуси, които има.

Предвид, че лятото е сезона на бурите и предвид как влияе глобалното затопляне на климата... поне пускайте жалби като почнат да гурмят суитчовете...

Link to comment
Share on other sites

...Смятам, че е ненормално ЛАН мрежа да работи по-стабилно при всичките и минуси, които има....

И аз също, но поне за мене е факт. DNS на ЕКК ми даваше пинг от 150 до 300 мс, в най добрия случай 60 мс. Това натрупваше по 1-2 секунди за всяко банерче. В момента DNS на Визио ми отговаря за по малко от 1мс. Може би защото съм свързан на опорен суич веднага след оптиката - така се получи. Това с жалбите не съм го опитвал - нямам нерви за пилеене по глупости. Мога да се жалвам срещу доставчик монополист който злоупотребява с положението си, но при наличието на избор е безсмислено - пазара ще си го сложи на мястото много по бързо.

Link to comment
Share on other sites

абе basten , ти ако си на ЕК нет в момента, седни пред компютър с нет на Визио , или на който и да било ЛАН и после пиши тия всичките дълги просотий дето си ги писал предпоследно. Аз имах нет и на ЕК и на бившият Гигабит (едновременно и двата) . Това дето го разправяш......бури-мури, гръмотевици -светкавици , ветрове -дъждове ,слънце -сянка и другите подобни - що ли за 6 месеца вече при Визио нещо не съм ги усетил тия проблеми ?! :blink: Абонат бях на ЕК от 2003-та година . Знам за какво става дума. ЛАН мрежата не била за скоростно предаване на информация и тъй и тъй нататък. Всички дето сме на таква мрежа - сме били големи заблудени овци , а ? Ми стой си на ек модема и ми говори колко ти бил хубав и надежден , и криптиран и незнам си още какво. Като си се хванал да пишеш простотий щото ти е кипнало канчето от нещо си , поне пиши по темата, не че мрежата не ставала за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Аз примерно мога така да наредя трафика на всички, които сме зад един суитч, че той да преминава през мен... т.е. да мога да гледам какво гледат, какво си пишат и т.н. Процеса даже не е труден... само малко игра със суитча.

 

basten, Разбирачо много ми е интересно как ще направиш тая магия точно през swich-а.Аре отивай в темата на БТК или ЕК и си пиши колко се радваш на твоята "яка" връзка.Като не си компетентен по въпроса просто не говори!

Link to comment
Share on other sites

basten, Разбирачо много ми е интересно как ще направиш тая магия точно през swich-а.Аре отивай в темата на БТК или ЕК и си пиши колко се радваш на твоята "яка" връзка.Като не си компетентен по въпроса просто не говори!

 

Да особено в темата на БТК става много интересно... :D

Link to comment
Share on other sites

аз моа ли влизам в на визио форума кат съм на евроком :confused

Не, но и не си струва много. Освен админа им и още няколко човека, повечето посетители там не могат да напишат и една дума без поне две правописни грешки.

Link to comment
Share on other sites

Izvinete me za latinicata, i slednite ne6ta, koito 6te izpi6a " reklamiraiki i spamvaiki " v polza na VISIO.net tozi forum, na konkurentna firma ( do kolkoto moje da e takava )

 

P.S: Nadiavam se, 4e adminite na foruma niama da " zaka4at " komentara mi, tui, kato nai-malkoto gledam da se pridurjam kum dobria ton i povedenie.

 

Az li4no rabotia nad 6 godini za VISIO ( da ne poviarva 4ovek... riadko niakoi se zadurja pove4e ot nqkolko meseca ) i smeq da tvardia, 4e imam nabludenie nad ne6tata v i okolo firmata, kakto i pogled nad konkurentnite dostav4ici v Pld, a i v BG kato cialo.

Otdelno v ku6ti polzvam VISIO otkakto se pomnia i moga da tvardia, 4e v grada nikoga ne e imalo, i niama do momenta net dostav4ik, koito e v sustoqnie da predloji po-visoki skorosti i po-niski ceni!

Tuk 6te si pozvolia da pastna edin komentar ot na6ia forum. Komentara e postnat ot na6ia 6ef i sobstvenik:

 

" visiobul

Site Admin

 

 

Регистриран на: 23 Ное 2003

Мнения: 56

 

Пуснато на: Пет Май 18, 2007 2:36 AM Заглавие:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

sLoW_DaNcE написа:

ей ги на къде отиват месечните такси

 

 

Хехе, разбира се че да

100% от годишната печалба на фирмата се изразходва за моторни спортове, а именно:

0,1 % от пловдивските юзери и 99,9% от софийските

 

Т.е. парите идат от София, а в Пловдив от време оно продаваме интернет за спорта

 

Btw, към днешна дата 1 мегабит международен струва 70 евро, а един мегабит BG 35 евро. Цените са без ДДС. А кажи сега как да ти дам 10 мегабита за 22 евро Но се стремя в 95% от времето да го правя

А това може да го направи само състезател

Ама кво да се прави... Нали си обичам юзерчаата... Затова си ги глезя Съвсем скоро ще има мега-приятни изненади за всички . "

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ta... neka prodaljim napred. Da... naistina podrujkata ni kuca6e dosta do skoro v sravnenie s tazi na Evrocom i gigabit, no smeq da kaja, 4e i tq ve4e e na priemlivo nivo i po ni6to ne izostava ot tazi na spomenatia po-gore dostav4ik

Niakoi po-gore se oplakva6e i ot ograni4enie broi cannects na 15... tova ot mnogo odavna ne taka. V momenta ograni4enieto e na 50 i smiatam, 4e tova e savsem dostatu4no.

Otdelno skorostite, koito predlagame ot April mesec tazi godina sa garantirani, zavi6eni i pro4ie.

Tarifite, koito predlagame v momenta izglejdat po slednia na4in:

 

" Тарифен план 3 мегабитa

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 3 Mbit/s

Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

Статичен реален IP-адрес завинаги

Без никакви ограничения

Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

Инсталационна такса: 36 лв.

Месечна абонаментна такса: 20 лв.

 

Тарифен план 4 мегабита

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 4 Mbit/s

Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

Статичен реален IP-адрес завинаги

Без никакви ограничения

Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

Инсталационна такса: 36 лв.

Месечна абонаментна такса: 24 лв.

 

Тарифен план 6 мегабита

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 6 Mbit/s

Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

Статичен реален IP-адрес завинаги

Без никакви ограничения

Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

Инсталационна такса: 36 лв.

Месечна абонаментна такса: 30 лв.

 

Тарифен план 8 мегабита

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 8 Mbit/s

Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

Статичен реален IP-адрес завинаги

Без никакви ограничения

Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

Инсталационна такса: 36 лв.

Месечна абонаментна такса: 36 лв.

 

Тарифен план 10 мегабита

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост 10 Mbit/s

Симетричен (1/1) локален достъп до Пловдив-пиъринг с динамична скорост 100 Mbit/s

Статичен реален IP-адрес завинаги

Без никакви ограничения

Без използване на телефонна линия или кабелна телевизия

Инсталационна такса: 36 лв.

Месечна абонаментна такса: 42 лв. "

 

Za pove4e informacia moje da posetite i: http://netvisio.net/

 

Otdelno faktori, koito smiatam, 4e ni iztukva dosta po-napred ot koito i da e drug dostav4ik v Pld i BG kato cialo sa slednite ne6ta:

 

O6te prez 2003ta polu4ihme slednia licenz, koito ni dava pravo da puskame kabeli i dostaviame net na bukvalno vsiaka edna to4ka ot stranata. Podoben licenz po tezi vremena imaha to4no 3 dostav4ika v stranata ( edin ot koito biahme nie ), sret tezi 3 be i BTK.

http://www.evro.net/license800x600.jpg

 

Ot kraq na 2003ta realno Sf e pod bukvalen monopol ot na6ata firma...

Ot kraq na su6tata godina darjim pove4e BG peering ot koito i da e dostav4ik v stranata ---> http://locsllord.data.bg/BG%20Peering%20Ma...20VISIO%20).png

Ot 01.01.2007ma oficialno sme obqveni za 2ria po golemina net dostav4ik v BG sled BTK ( Nacionalnia kabelen operator ) ---> http://ripe.net/membership/indices/BG.html ( spravkata e ot ot evropeiskia mrejov koordinacionen centur RAIP v Amsterdam! )

 

Mislia, 4e vseki e v sustoqnie da si napravi sam izvodite kade se namira Evrocom i du6ternata i firma gigabit na fona na GEO Komers 97 EOOD ( VISIO.net & Evro.net ( Sf ) )... i moje li vaob6te da stava duma za sravnenia m/u 2ta dostav4ika v globalem i ma6taben plan v stranata, kato cialo.

Link to comment
Share on other sites

Muri4ko, мисля че не сте добре осведомен за този форум. Той от половин година не е на никой доставчик, и се поддържа от група ентусиасти с техни лични пари и време за което искренно им благодаря. В тази връзка смятам че всякаква информация за състоянието на пловдивските ISP-та е добре дошла, независимо откъде идва. Също така обаче някои неща написани от потребители като мене със сигурност няма да се харесат на служителите и собствениците на фирмите доставящи интернет в града, но досега мое съобщение не е било трито или цензурирано.

---------------------------

 

TAIKATA , вероятно всичко е въпрос на място и късмет. Аз бях така на Евроком след като го взеха софиянци. Откакто съм на Визио връзката ми е спирала само 2 пъти по време на бурите, но тогава всички имаха проблеми, дори и с подземните кабели - те пък се оказа че не понасят наводняване.

Link to comment
Share on other sites

ae незнам скоростите им ама по зле от визио нема в отношение на "изчезване за час-два" !! Аз хора на визио в скайпа ми бол еми не моим напраим разговор :D се им спира нета майна :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...