Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

offtopic :

 

Цели два дни нямах НИКАКЪВ интернет, а днес като го пуснаха пак ми е 10kB с адска загуба на пакети. Сега пак се почва голямото оправяне... Като гледам тази вечер ще вали, най-вероятно следващите 2 дни пак НЯМА да има интернет. Наистина вече не знам как да се разправям с подобни некадърници. Колкото и да иска човек да е спокоен и възпитан, в един момент просто ти избиват чивиите...

 

Добре де, защо не минеш на друг доставчик ? Едва ли при теб са само ЕК и Визио ? Ако има и други - минавай на някой от тях и не си трови нервите. И аз по време на дъждове и бури се поядосвам с Визио, или по-скоро с начина по който са си разгънали мрежата - захранването на суичовете да е при някого от клиентите. Като светне някоя гръмотевичка или завали по-сериозно.....и някой от съседите ми явно си изключва буквално всичко в тях :) Просто за информация да го кажа : момчета и момичета, ако има траф у вас , по време на буря не е необходимо да изключвате захранването на кутийката от която ви идва нета :) Изключете си компа ако ви е страх, махнете кабелчето дето ви влиза в лан картата и готово.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Всъщност са само ЕК и Визио.

 

Искам да попитам! Аз ли съм абсолютния карък, та през повечето дни нямам нет. В събота следобяд го оправиха, от вчера пак нямам. Само при мен ли е така или това е нормалната ситуация при Визио?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност са само ЕК и Визио.

 

Искам да попитам! Аз ли съм абсолютния карък, та през повечето дни нямам нет. В събота следобяд го оправиха, от вчера пак нямам. Само при мен ли е така или това е нормалната ситуация при Визио?

Казах ти че жиея от другата страна на линията и това което го казваш никога не ми се е случвало. Приятел от твойта страна на линията също няма проблеми с визио, нещо около вас ша е проблема...

Link to comment
Share on other sites

то при визио винаги е "около" абоната :D

един приятел, който е до кино "фламинго" 3 седмици са го размотавали, щото така и не можели да си локализират проблема - десетки обаждания по телефона, 4-5 идвания на място ... и накрая се оказало, че "си карат тока успоредно на кабелите с нета и като стане много топло и се повиши напрежението по ел. мрежата и нета прекъсва" ... но явно проблема на @AssassiN е от друго естество. тепърва предстои да научат нещо ново за мрежата си :laughing:

пълен хал

Link to comment
Share on other sites

Последно доши в нас, влизали нещо, какво правили жената не разбрала. В някаква кутия нямало интернет, оправили го уж... Да видим за колко време...

Link to comment
Share on other sites

Visio имат хубав интернет. Когато го има :) Адски бавно си оправят авариите, а суичовете им са супер немарливи. Вътре не са добре изолирани и дават накъсо. После докато се натуткат да го оправят...

Link to comment
Share on other sites

Точно това е най-гадното. Като има съм стигал до 5 MB download. За съжаление, рядко го има, а още по-рядко е без загуба на пакети...

Link to comment
Share on other sites

Мм, Асасин, не е само при теб така, човек, бях на Визио, до преди седмица, и нета индийд е добър...когато го има.Обаче майна, всеки месец минимум по 10 дни безнетие.+ тва с някой визио-абонати имам трансфера макс 500 кб.И тая хава с телефона за повреди..накрая отидох и ги напсувах и развалих договора.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз тоя месец ще искам да ми намалят таксата, защото около 10 дни нямах нет на практика. Ако и следващия месец се изложат пак така, минавам на Евроком Лан. По-малко нет, ама по-рядко прекъсва...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Само при мен ли нета е малко дискотека ?

от бурите миналата седмица спира по 4-5 пъти на ден къде по 10 мин някои път по час :wacko:

Хубав им е нета на визио обаче да гръмне 1 гръмотевица и 1сед поне са в киреча

а иде и зима и не ми се мисли :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли нета е малко дискотека ?

от бурите миналата седмица спира по 4-5 пъти на ден къде по 10 мин някои път по час :wacko:

Хубав им е нета на визио обаче да гръмне 1 гръмотевица и 1сед поне са в киреча

а иде и зима и не ми се мисли :bgrin:

Аз пък се очудих точно при тези гръмотевици че нета не трепна :).

Link to comment
Share on other sites

Та кво се случи вчера с визиото :). Сменям аз дъното и съответно трябва да им се обадя да ми сменят мак адрес. Обаждам се и им казвам:

аз: смених си ланк картата, нали трябваше да ви осведомя".

той: да, добре пуснах нещо си там не го разбрах.

аз: тва ли е?

той: да, тва е.

аз: мерси, чао.

 

и интернет няма... след 20 мин нямане на интернет пак муи се обаждам.

аз: мак адреса който сменихме, още нямам интернет.

а той едва ли не ми се кара вече: еми ще трябва да изчакаш поне 2 часа де :wacko: .

 

Незнам само аз ли незнам че за смяна на мак адрес се чака 2 часа. На еврокома ставаше за 2 минути...

След 2 часа няма пак интернет, обаждам се.

 

аз: пак с мак адреса, още няма интернет.

той: еми явно нещо не е станало както трябва, ще пусна пак да се ресийва :unsure: . Не спирайте компютъра.

 

Подивях и легнах да спя, оставих компа пуснат.

Сутринта ставам и хоп.. интернет няма... честито

Link to comment
Share on other sites

Нека да видиш какво ми е на мен. Нали все го хвалиш нета на Визио :D

 

Само не мога да разбера... Защо им се обаждаш, а не си сменяш сам MAC - адреса?

Link to comment
Share on other sites

.....Сутринта ставам и хоп.. интернет няма... честито

Извинявай за глупавия въпрос, но въведе ли си IP адеса, DNS-а и Gateway-я ръчно? Че в залисията

може и да си пропуснал.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай за глупавия въпрос, но въведе ли си IP адеса, DNS-а и Gateway-я ръчно? Че в залисията

може и да си пропуснал.

Извинен си. Случва се, ама аз го въведох :)

Link to comment
Share on other sites

2 пъти съм сменял лан карта и двата пъти стана за 5-10мин

като се обадиш му кажи ИП-то си,може да е объркал иначе с някои друг

mi mai to4no tva e stanalo shtoto az kat se obadih i toi mi vika adres? az mu kazah ulicata i nomera i toi vika dobre, tva e. A sega se pribiram gledam nqma internet obajdam se i edna jena toq pyt. pitame imeto i ulicata i to4no sled 10 min neta trygna. Toq v4era kvo e prail kvo e gledal neznam...

Link to comment
Share on other sites

Абе само аз ли нямам достъп до форума от вкъщи или всички на визио сме така? Мислих, че форума няма нищо общо с евроком вече?

Link to comment
Share on other sites

Преди малко пробвах форума от визио и bulforum.com не го зарежда - без www

но с тях www.bulforum.com си зарежда идеално... а от еврокома ми зарежда и по

двата начина... може би нещо dns сървера кой знае...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...