Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

wolf, sorka za tova, 4e nesum oburnal vnimanie. Biah ostanal s vpe4atlenieto, 4e foruma e sobstvenost na Evrocom.

 

TAIKATA "изчезване за час-два" ima pri vseki i na vsiakade! Niama zna4enie na koi dostav4ik si, kogato ot energoto da re4em re6at, 4e 6te si praviat " pi6ki s toka " ot sutrin do ve4er...

Za jalost ne vsi4ko zavisi ot nas ( net dostav4icite ) i kefini, ili ne ni6to nemojem da napravim sre6tu " qvlenia " kato nekadurnata sistema v BG i energoto v slu4eq, 6toto realno poglednato ot opit moga da kaja, 4e okolo 99.9 % ot problemite v edin lan idvat imenno ot energoto!

 

Btw gledam, 4e iz komentarite ima hora, koito razpraviat, 4e poso4eniete skorosti sa nerealni... vsu6tnost savsem realni sa si men ako pitate.

Kakto spomenah na VIP tarifen plan sum otkakto se pomnia ( 42 lv na mesec... tova, 4e ne gi pla6tam tui, kato rabotia za VISIO e druga tema... ) Ta... ideqta mi be, 4e na tozi tarifen plan ot denia v koito sa obqveni sega6nite skorosti i tarifi, koito sam poso4il i niakolko komentara po-gore... az nqmam spomen da sam downloadval kakvoto i ot kadeto i da bilo s po-malko ot poriaduka na 800 kb/sek do 1.5 mb/sek. V ob6ti linii prez cialoto denono6tie na tazi tarifa ne6tata izglejdat taka i varirat v tozi diapazon.

O6te pove4e, 4e 42 lv e edinstvenata tarifa s negarantirana skorost! A ostanalite, makar i po-malki kato mese4ni taksi i skorosti sa si garantirani na 100 % !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply
wolf, sorka za tova, 4e nesum oburnal vnimanie. Biah ostanal s vpe4atlenieto, 4e foruma e sobstvenost na Evrocom.

 

TAIKATA "изчезване за час-два" ima pri vseki i na vsiakade! Niama zna4enie na koi dostav4ik si, kogato ot energoto da re4em re6at, 4e 6te si praviat " pi6ki s toka " ot sutrin do ve4er...

Za jalost ne vsi4ko zavisi ot nas ( net dostav4icite ) i kefini, ili ne ni6to nemojem da napravim sre6tu " qvlenia " kato nekadurnata sistema v BG i energoto v slu4eq, 6toto realno poglednato ot opit moga da kaja, 4e okolo 99.9 % ot problemite v edin lan idvat imenno ot energoto!

 

Btw gledam, 4e iz komentarite ima hora, koito razpraviat, 4e poso4eniete skorosti sa nerealni... vsu6tnost savsem realni sa si men ako pitate.

Kakto spomenah na VIP tarifen plan sum otkakto se pomnia ( 42 lv na mesec... tova, 4e ne gi pla6tam tui, kato rabotia za VISIO e druga tema... ) Ta... ideqta mi be, 4e na tozi tarifen plan ot denia v koito sa obqveni sega6nite skorosti i tarifi, koito sam poso4il i niakolko komentara po-gore... az nqmam spomen da sam downloadval kakvoto i ot kadeto i da bilo s po-malko ot poriaduka na 800 kb/sek do 1.5 mb/sek. V ob6ti linii prez cialoto denono6tie na tazi tarifa ne6tata izglejdat taka i varirat v tozi diapazon.

O6te pove4e, 4e 42 lv e edinstvenata tarifa s negarantirana skorost! A ostanalite, makar i po-malki kato mese4ni taksi i skorosti sa si garantirani na 100 % !

 

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост

 

А какво ще рече динамична (на мен ми звучи като варираща от-до),след като е гарантирана?Значи би трябвало да има някакъв гарантиран минимум така ли?И ако да колко е той?

 

П.С. не се заяждам просто ми е любопитно.

Link to comment
Share on other sites

Симетричен (1/1) достъп до Интернет и БГ-пиъринг с динамична скорост

 

А какво ще рече динамична (на мен ми звучи като варираща от-до),след като е гарантирана?Значи би трябвало да има някакъв гарантиран минимум така ли?И ако да колко е той?

 

П.С. не се заяждам просто ми е любопитно.

 

 

Za pove4e info http://netvisio.net/ pi4.

nqma da pastvam si4ki tarifi i oferti za poreden put.

 

Dinami4na e samo VIP tarifata na 42 lv! I da... dinami4no zna4i imenno varira6to ( ot-do ) ... ideqta e , 4e tva varira6to ot-do e adski mnogo, 6toto pod 800 kb/sek ne mi e padala skorostta nikoga, a v pove4eto vreme krepi ot poriaduka na 1.2 mb/sek.

 

To izri6no si e napisano, 4e 42kata e dinami4na!

 

Vsi4ki ostanali sa garantirani, i tova su6to e opomenato!

Link to comment
Share on other sites

.....Vsi4ki ostanali sa garantirani, i tova su6to e opomenato!

Това вече е малко встрани от истината ;) В договора ми пише динамична скорост, и тя си е такава наистина. Вечерно време, когато всички сядат пред домашните си машини, от декларираните скорости при мене остава около половината - около 1mbit/s международна и 3Mbit/s в страната за тарифа 36 лева. През деня са 2mbit/s международна + 6mbit/s в страната = 8mbit/s - така ги изчисляват във Визио :bgrin:

-----------------------------------------

..... Teq garantirani tarifi sa ot sravnitelno skoro i sa si absolutno realni kato skorosti!

За малко да повярвам :D но реших да пусна един тест:

158518204.png

Прекомерната хвалба е лоша реклама!

Link to comment
Share on other sites

Това вече е малко встрани от истината ;) В договора ми пише динамична скорост, и тя си е такава наистина. Вечерно време, когато всички сядат пред домашните си машини, от декларираните скорости при мене остава около половината - около 1mbit/s международна и 3Mbit/s в страната за тарифа 36 лева. През деня са 2mbit/s международна + 6mbit/s в страната = 8mbit/s - така ги изчисляват във Визио :bgrin:

 

V dogovora ti pi6e dinami4na, za6toto toq dogovor e pulna formalnost i ni6to pove4e! Samia dogovor e praven i pisan predi nad 5 godini.... kogato naistina skorostite biaha samo dinami4ni. 4isto i prosto samia dogovor ne e promenian kato opisanie, cudarjanie, klauzi i pro4ie....

Tova oba4e ni6to ne zna4i. Teq garantirani tarifi sa ot sravnitelno skoro i sa si absolutno realni kato skorosti!

Link to comment
Share on other sites

мен нета никога не ми е спирал и енергото няма нищо общо то ток си има нет няа :D

 

Qvno vaob6te ne si v 4as i ne si zapoznat, za da prikazva6 taka.

Tok i da ima6 moje da e imalo tokov udar. Dostati4no e toka da premigne i pressko4i za sekunda, za da zabiqt ustroistvata navun ot kadeto ti idva signala.

+, 4e ne e zadaljitelno d e sprial u vas. Moje da e sprial prez 2 ulici ot vas, ot tam da timinava kabela za net-a i pak da niama6 u vas net, bez zna4enie tok ima6 ili ne.

Ma vii kaji re4i all klienti ste 6matki i se si mislite, 4e " kvot far4i sa qde " Se trqa vi e vinoven net dostav4ika, a i za sekunda ne proumiavate, 4e realno ot nas problemite sa edva 0.01 %... i , 4e si4kite ostanali problemi, koito iznikvat sa se zaradi strani4ni faktori, koito vaob6te ne zavisiatot nas.

 

Takiva kato teb, puk i 99.9 % ot all klienti i potrebiteli na net nikoga niama da me razberete, poradi prostia fakt, 4e nikoga neste q rabotili taq rabota i vaob6te si naimate na ideq realno za kakvo stava duma.

Link to comment
Share on other sites

Qvno vaob6te ne si v 4as i ne si zapoznat, za da prikazva6 taka.

Tok i da ima6 moje da e imalo tokov udar. Dostati4no e toka da premigne i pressko4i za sekunda, za da zabiqt ustroistvata navun ot kadeto ti idva signala.

+, 4e ne e zadaljitelno d e sprial u vas. Moje da e sprial prez 2 ulici ot vas, ot tam da timinava kabela za net-a i pak da niama6 u vas net, bez zna4enie tok ima6 ili ne.

Ma vii kaji re4i all klienti ste 6matki i se si mislite, 4e " kvot far4i sa qde " Se trqa vi e vinoven net dostav4ika, a i za sekunda ne proumiavate, 4e realno ot nas problemite sa edva 0.01 %... i , 4e si4kite ostanali problemi, koito iznikvat sa se zaradi strani4ni faktori, koito vaob6te ne zavisiatot nas.

 

Takiva kato teb, puk i 99.9 % ot all klienti i potrebiteli na net nikoga niama da me razberete, poradi prostia fakt, 4e nikoga neste q rabotili taq rabota i vaob6te si naimate na ideq realno za kakvo stava duma.

извиняай :D

Link to comment
Share on other sites

извиняай :D

 

Izvine si, samo, 4e naistina podobni dumi i napatki naso4eni kum edin dostav4ik ot strana na koito i da e klient... drazniat i obijdat mnogo.

6toto vie si zvanite po telefonite za podrujka, narejdate si, mrunkate si... dumi4ka ne vdiavate ot tova, koeto vi obqsniavame i se si mislite, 4e vi narejdame i lujem... i sa6tevremenno piem kafeta i ne pravim ni6to....

E da, ama ne... 6toto po princip kogato ima problem sam na stulbata i mnogo se draznia niakoi ni6toneznae6t klient da mi obesniava gluposti po tel-a, da mi gubi vremeto i da mi bavi rabotata. Vmesto da si lafia po tel-a s klienti moje da si opravia avariata...

Link to comment
Share on other sites

Един твой колега, който също наричаше клиентите си тъпанари, невдяващи от нищо и крадящи от ценното му време щеше да яде дървото точно щото разговаряше по много "учтив" начин. Ама се махна от работа. Имай го предвид, когато разговаряш с клиент по телефона ;)

И понеже сте страхотен доставчик, имате невероятна поддръжка и всичко ви е страхотно- ще ми обясниш ли на какво се дължи липсата на интернет в продължение на месец и половина? Аз веднага мога да ти обясня- на мизерните техници в конкретния район, които наистина предимно пият кафета. Хубавото е, че новото момче се оказа доста свястно и се отнася много коректно.

Не лъжи хората за гарантирани скорости и прочее, защото всеки, който е малко в час с нещата знае, че скоростите понякога падат,понякога изчезва нет за няколко минути и прочее. Което предполагам е нормално за ЛАН доставчици.

Не е нужно да ми отговаряш..освен ако наистина Жоро не ти плаща извънредни за реклама :D . Лека вечер!

Link to comment
Share on other sites

Един твой колега, който също наричаше клиентите си тъпанари, невдяващи от нищо и крадящи от ценното му време щеше да яде дървото точно щото разговаряше по много "учтив" начин. Ама се махна от работа. Имай го предвид, когато разговаряш с клиент по телефона ;)

И понеже сте страхотен доставчик, имате невероятна поддръжка и всичко ви е страхотно- ще ми обясниш ли на какво се дължи липсата на интернет в продължение на месец и половина? Аз веднага мога да ти обясня- на мизерните техници в конкретния район, които наистина предимно пият кафета. Хубавото е, че новото момче се оказа доста свястно и се отнася много коректно.

Не лъжи хората за гарантирани скорости и прочее, защото всеки, който е малко в час с нещата знае, че скоростите понякога падат,понякога изчезва нет за няколко минути и прочее. Което предполагам е нормално за ЛАН доставчици.

Не е нужно да ми отговаряш..освен ако наистина Жоро не ти плаща извънредни за реклама :D . Лека вечер!

 

1vo darvoto nemoga da go qm ot moi li4en klient, 6toto smiatam, 4e vsi4kite malko, ili mnogo me uvajavat, imaii se v predvid, 4e otkakto si darja raiona s koito se zanimavam v momenta pove4eto to4ki riadko imat problemi, a tam, kadeto ima se otstraniavat v ramkite na dadenite po dogovor 1-2 4asa.

Otnosno tovakolko sum u4tiv.... u4tiv sam s koito, kolkoto triabva i nai-ve4e kolkoto mi pokazva, 4e zaslujava!

Teq gluposti za mesec i 1/2 vaob6te ne mi gi govori. Tova, 4e ma6inata na niakoi e skapana da re4em, ili si ima sobstvena vatre6na mreja sustoq6ta se ot Sw, routers, kup kabeli i ma6ini... za poreden put ne zna4i, 4e sme vinovni nie, 6toto vaprosnia klient e dlujen da se " spasiava sam "... da ne govorim, 4e po dogovor vaob6te niama pravo na vsi4kite teq ne6ta, imaiki se v predvid, 4e si pla6ta 1 ip, i mu se dava kabel, koito triabva da vliza direktno v edno-edinstveno PC!

Nz v koi raion si bil, i koi sa bli teq nemarlivi kolegi, ma ne me i kasae, imaiki se v predvid, 4e moq raion si raboti i klientite mi sa dovolni. Namirat se 1-2ma takiva... nemarlivi, ne e , kato da gi naima, ma to si e za tiah v kraina smetka.

 

Za skorostite 6te zaqvia za poreden put, 4e si v gre6ka i pove4e niama da obesniavam!

 

Otnosno 6efa mi... 6te mi plati za podobni " komentari i reklama... " ma to4no, kogato niakoi klient mi napravi svi*ka, s izvinenie za izraza :)

4isto i prosto govoria ot li4nite si nabludenia, i ot li4no mnenie. Da... rabotia za firmata ot nad 6 godini, no su6tevremenno ot tolkova sam i klient, i v slu4eq govoria ikato takuv!

Link to comment
Share on other sites

Тея глупости за месец и половина ще ти ги говоря точно аз, щото машината не е хич скапана, свързан е само 1 компютър и няма и помен от вътрешни мрежи, рутери и прочее. Вината е изцяло на доставчика. За скоростите съще не ми казвай в какво съм, защото съм ги гледал с очите си. А ти си или ужасно заблуден човек или до болка си се комплексирал по някакъв начин,за да защитаваш толкова много Визио. Изкара го перфектния доставчик :woot . Сега вече не ми отговаряй, ясно е, че ще продължиш да лъжеш нагло, а на мен не ми се слушат повече налудничави словоизлияния.

Link to comment
Share on other sites

Тея глупости за месец и половина ще ти ги говоря точно аз, щото машината не е хич скапана, свързан е само 1 компютър и няма и помен от вътрешни мрежи, рутери и прочее. Вината е изцяло на доставчика. За скоростите съще не ми казвай в какво съм, защото съм ги гледал с очите си. А ти си или ужасно заблуден човек или до болка си се комплексирал по някакъв начин,за да защитаваш толкова много Визио. Изкара го перфектния доставчик :woot . Сега вече не ми отговаряй, ясно е, че ще продължиш да лъжеш нагло, а на мен не ми се слушат повече налудничави словоизлияния.

 

 

Kakvoto i da mi prikazva6 mesec i 1/2... 6a gi razpravia6 na niakoi drug. Tova, 4e preoveli4ava6, " kato za svetovno " e druga tema.

Ne, 4e ne6to, ma v nas sam s toq net ot 6 godini i 4esno kazano do den dne6en net-a, poradi vina na dostav4ika mi e spiral za teq 6 godini ne pove4e ot 40 - 50na puti, po za po 15 mins....

Za skorostite, otkakto sa v sega6nia si vid ( Ot April mesec nasam ) moga su6to da ti kaja " da varvi6 na mainata si s teq prikazki " ( Izvini me za izraza )

 

Nikoga nesam izkarval VISIO perfektnia dostav4ik prosto, za6toto takav niama! Naprotiv, dori mnogo dobre znaq vseki edin problem i kosur vuv firmata! I izvini me, no kolkoto i kosuri da imame v Pld 2ri po-smislen dostav4ik ne e imalo, spored li4noto mi mnenie i vijdania, naima i da ima!

Link to comment
Share on other sites

Искам сега да вложиш неимоверни усилия, за да си напънеш изключително малкото сиво вещество! Много се надявай да не си в същия район, защото следващия бачкатор, който ми прогвори по телефона както ми говориш сега ще му се стъжни живота!

 

Ти си живо доказателство, че фирмата, в която работиш е гола вода. Аз като клиент казвам какво е било положение и с липса на нет и със скорости, а той ми разправя, че преувеличавам и съм трябвало да вървя на майната си. Хаха, къде си тръгнал бе :woot Пожелавам ти да си жив и здрав и още дълги години да си забит бачкатор в тая фирма

Link to comment
Share on other sites

..........

ако някой в САЩ говори така на клиентите си ще бъде изгонен от фирмата на същия ден. Клиента е винаги прав, но това в БГ не е известно на почти никоя фирма.

Link to comment
Share on other sites

Ma vii kaji re4i all klienti ste 6matki

 

По-голяма шматка от теб не може да има! Ако си кабелджия, жичкаджия бягай на стълбата. Ако си администратор бегом шефа ти да та прати на училище. Максимата "клиента винаги е прав" не ти е понятна. Ти искаш един 50 годишен зъболекар да разбира от DNS, IP, Spoof, Hack, MAC Address, Megabyts, Megabits....да не изброявам други, и имаш наглостта да го наречеш шматка? Ако си в моята фирма ще миеш тоалетните до препадък!

 

А да и между другото... Енерогето ли са отново виновни, че кабелите ви висят като луканки по орехите и черниците и при най-малката буря "мизерияте е пълна"? Ех, това Енерго. Сигурен съм, че те са виновни и за глобалното затопляне, за 11 Септември както и за ниската пенсия на баба Кунка...нали?

Link to comment
Share on other sites

Taka...

 

liquid, mislia, 4e spomenah za kakvo stava duma v li4nia mi raion, koito podurjam. Dovolni klienti, minimalno avarii, a kogato gi ima se otstraniavat v poso4enite po dogovor 2 4asa!

Tova kak pi6a po forumite iz net-a ne e ot zna4enie. Da re4em, 4e sam si postavil granica i pravia razlika m/u net i realnost!

 

velvet_underground principno sam tip, koito obi4a da darji ne6tata v svoi race, bez zna4enie koi sedi nasre6ta mu! Tui, 4e endei se opitva da otpravia6 napatki i zaplahi v net-a, 6toto kakto napisah po-gore pravia razlika m/u net i realnost, dane govorim, 4e kato cialo si padam po realnostta. I, ako po edna, ili druga pri4ina si zaslujil daden tip moe otno6enie spriamo teb, 6te ti govoria i na qve taka,. kakto smetna za umestno bez zna4enie haresva ti, ili ne tova, koeto kazvam!

Btw da, ba4kator sam! I 4esno kazano, qvno sam dovolen ot usloviata, za da sam ba4kator tolkova godini na edno miasto. Ne mislia, 4e moje6 da govori6 za li4nite mi predpo4itania i pro4ie.

 

Botev1912 klienta e v pravoto si togava, kogato e darji 4ove6ki, sled, kato sa mu kazali ne vednuj krotko i spokoino za kakvo stava duma.

Prodalji li da si naliva edni i su6ti gluposti... saotvetno 6te mu otvarna i vaob6te ne me kasae klient e, ili ne. Padam si po korektnostta i vzaimnite, spodeleni otno6enia, no za jalost ne gi namiram 4esto. Pravi si izvodite 6to za klienti sa pove4eto hora.... v BG...

Btw v Bg nikoi 6ef ne goni kadurnite si slujiteli,z aradi prepirni s niakoi klient. Vseki 6ef gleda tova kakvo moje6 i kak go var6i6. Do kato si var6a rabotata i izpalniavam kadurno ne6tata, koito sa mi vuzlojeni ne mislia, 4e ima 6ef, koito 6te me " poso4i s prust i 6te mi kaje " Out si pi4 " "

 

blame maksimata "клиента винаги е прав " e absolutno nepravilna i pogre6na, imaiki se v predvid, 4e dosta 4esto klienta " nikoga po4ti ne e prav! " i sam si e vinoven v mnogo situacii za daden problem.

50 godi6en zabolekar, ili ne... ne me valnuva. Mislia, 4e e nedopustimo " 50 godi6nia zabolekar " da te vika prez den za problemi ot sorta na zabranena lan carta, izkaran kabel ot lan cartata, ili ne6to ot sorta sled, kato 20 puti si mu obqsnil, kato na " maloumen " kakvo e napravil i da ne se povtaria.

I izvini me, no da, energoto sa vinovni za pove4eto ot problemite na koito i da e lan dostav4ik. Za poreden put 6te kaja, 4e az sam 4oveka, koito e vatre v ne6tata i e naqsno, a ne ti / vie !

Po vreme na buria energoto, kato ti pusnat po instalaciata 300 volta tok, ili go sprat suotvetno misli6 li, 4e ima zna4enie kabelite pod zemiata, po orehite ili lipite, ili prosnati po pavaja na ulicata sa?!

 

P.S: 6to li vaob6te se habia vaob6te tuk, opitvaiki se da svetna edni ni6to nerazbira6ti i nepodozira6ti klienti...

Si opraviam kakvoto zavisi ot men, puk koito i da e klient neka si bu4i po tel-a, ili v ofisa, kato ne shva6ta ni6to ot dumite, koito mu kazam i se mislia za " bog " 6toto pla6ta 20 lv na dadena firma....

Lek den na all.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам причина в интернет да пишеш неграмотно, а в реалния живот да не е така. И на латиница може да се пише доста грамотно, но наистина трудно ти се четат нещата. Далеч повече хора биха те взели по-сериозно ако се изказваше грамотно и интелигентно, а не като 16 годишен fanboy. Не коментирам какво казваш, а как го казваш. Просто съветче ;)

Link to comment
Share on other sites

Не виждам причина в интернет да пишеш неграмотно, а в реалния живот да не е така. И на латиница може да се пише доста грамотно, но наистина трудно ти се четат нещата. Далеч повече хора биха те взели по-сериозно ако се изказваше грамотно и интелигентно, а не като 16 годишен fanboy. Не коментирам какво казваш, а как го казваш. Просто съветче ;)

 

Da re4em, 4e pi6a na kirilica samo, kogato postvam li4na tema v daden forum, puplikacia, novina i pro4ie v moi site, ili site, koito podarjam. Za komentari po forumite ne si pravia truda, a i ne smiatam za nujno.

Otnosno tova koi kolko na seriozno me vzima... 4esno kazano ne me valnuva osobeno. Malko sa horata, koito privli4at vnimanieto mi i o6te po-malko sa tezi, koito spodeliat 4uvstvata i porivite mi, za da sam seriozen s tiah.

+, 4e tova kak pi6a iz net-a... pak si zavisi ot 4oveka, koito sedi nasre6ta mi... i nai-ve4e ot tova, 4e az samia v momenta ne se 4uvstvam osobeno komfortno, zaradi li4ni problemi i ne6to, ot koito glavata mi dosta vreme ne e spirala da pulsira...

Mislia, 4e pove4e komentari otnosno " stila " mi sa izli6ni.

Link to comment
Share on other sites

blame maksimata "клиента винаги е прав " e absolutno nepravilna i pogre6na,

Казва кого? Жичкаджията? Ти имаш ли 10ти клас образование? Работил ли си въобще с хора, някога? Имаш най-елементарното мислене и ако ти бях шеф да вида жичкаджията да нарича клиентите ми "шматки" -- ще хвърчиш през вратата! Може и 10 години да си работил там, света винаги има нужда от още слуги и роби, че се някой трябва да върши мръсната работа - сещаш се кой е върши нали?

 

50 godi6en zabolekar, ili ne... ne me valnuva. Mislia, 4e e nedopustimo " 50 godi6nia zabolekar " da te vika prez den za problemi ot sorta na zabranena lan carta, izkaran kabel ot lan cartata, ili ne6to ot sorta sled, kato 20 puti si mu obqsnil, kato na " maloumen " kakvo e napravil i da ne se povtaria.

 

"50 godi6en zabolekar" си е платил за Интернет и съпорт. Не по 20 а ми по 120 пъти ще му обяснявате. Като не ти оттърва сложете там една девойка да говори по цял ден. И не само, че ще повтаря по 120 пъти, ще го прави учтиво и любезно. Найш ли как му дреме кви снифери е пуснал някой хлапак или къде някой виснал кабел са е прецакал. Неговото задължение е да снесе месечната такса -- от там на татък проблема си е товй. Само елементи като теб могат да кажат на човек, който си плаща, че е шматка!

 

I izvini me, no da, energoto sa vinovni za pove4eto ot problemite na koito i da e lan dostav4ik. Za poreden put 6te kaja, 4e az sam 4oveka, koito e vatre v ne6tata i e naqsno, a ne ti / vie !

 

И от къде знаеш какво знам? На всички ни стана ясно, че си завършил Гюлеметов, това го разбрахме. Със селски правопис и месарски разсъдък.

 

Енергото, та енергото. На кривата ракета............

Давам следния пример: Преди около година може би беше аз си седя на терасата и си хапвам плодове. В същото време мина един 8 тонен камион, който не можа да вземе завоя и изкриви улечен стълб за осветление и тъй като "втория по-големина провайдер" в България прекарва кабелите си по дръвчетата и стълбовете след слабата интервенция на шофьора с камиона стълба се наклони и скъса кабела. Всичко това става пред очите ми. И си казвам: Ех, кофти за юзърите, но нищо сигурно до няколко часа ще дойде екип да го оправи. Екипът дойде, след 2 седмици. Точно така, 2 седмици потребителите по това трасе нямаха сигнал. Най-ироничното е след около 2,3 дена след като го бяха закърпели същия камион отново скъса кабела. Минаха повече от 2 седмици преди да го оправят. В момента кабела изгелжда вързан от ученичики, а близо до къснато място въпросния кабел се е оплел в клоните на орехово дърво и е въпрос на по-силна буря за да скъса на ново...

 

Всичко това става пред очите ми. Я пак, кои са шматките?

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е странно това енерго... Изкара го, че енергото има повече проблеми от Визио които пък въобще нямат такива...

10-ки пъти ми се е случвало аз да нямам нет, а приятел на 100м разстояние да има (и двамата сме на визио). В такъв случай мисля, че е малко вероятно да е енергото. Първия месец като абонат на визио имах точно 8 обаждания към тях. всичките са направени 20-30 мин след като забелязвам че няма нет. в 30% от случайте, имах нет 10 мин след обаждането ми. Трябваше и БТК-то да ги накарам да платят :D.

И все пак да се похваля от месец нет-а не е мърдал и скоростта за парите си е добра.

Link to comment
Share on other sites

Казва кого? Жичкаджията? Ти имаш ли 10ти клас образование? Работил ли си въобще с хора, някога? Имаш най-елементарното мислене и ако ти бях шеф да вида жичкаджията да нарича клиентите ми "шматки" -- ще хвърчиш през вратата! Може и 10 години да си работил там, света винаги има нужда от още слуги и роби, че се някой трябва да върши мръсната работа - сещаш се кой е върши нали?

"50 godi6en zabolekar" си е платил за Интернет и съпорт. Не по 20 а ми по 120 пъти ще му обяснявате. Като не ти оттърва сложете там една девойка да говори по цял ден. И не само, че ще повтаря по 120 пъти, ще го прави учтиво и любезно. Найш ли как му дреме кви снифери е пуснал някой хлапак или къде някой виснал кабел са е прецакал. Неговото задължение е да снесе месечната такса -- от там на татък проблема си е товй. Само елементи като теб могат да кажат на човек, който си плаща, че е шматка!

И от къде знаеш какво знам? На всички ни стана ясно, че си завършил Гюлеметов, това го разбрахме. Със селски правопис и месарски разсъдък.

 

Енергото, та енергото. На кривата ракета............

Давам следния пример: Преди около година може би беше аз си седя на терасата и си хапвам плодове. В същото време мина един 8 тонен камион, който не можа да вземе завоя и изкриви улечен стълб за осветление и тъй като "втория по-големина провайдер" в България прекарва кабелите си по дръвчетата и стълбовете след слабата интервенция на шофьора с камиона стълба се наклони и скъса кабела. Всичко това става пред очите ми. И си казвам: Ех, кофти за юзърите, но нищо сигурно до няколко часа ще дойде екип да го оправи. Екипът дойде, след 2 седмици. Точно така, 2 седмици потребителите по това трасе нямаха сигнал. Най-ироничното е след около 2,3 дена след като го бяха закърпели същия камион отново скъса кабела. Минаха повече от 2 седмици преди да го оправят. В момента кабела изгелжда вързан от ученичики, а близо до къснато място въпросния кабел се е оплел в клоните на орехово дърво и е въпрос на по-силна буря за да скъса на ново...

 

Всичко това става пред очите ми. Я пак, кои са шматките?

 

Blame, 4udia se 4esno kazano za kakvo li vse o6te pravia komentar na postovete ti i podurjam tozi bezsmislen " dialog " s teb, imaiki se v predvid, 4e nikoga niama da me razbere6 i 6te prodalji6 da si bulva6 tova, koeto si si vtalpil za pravilno.

I vse pak... az sum inata i tvurdoglava " gad " 6te ti otvurna za poreden put.

 

Ji4kadjiq bez osnovno obrazovanie e baba ti tui, kato po neino vreme i da e iskala jenata v BG to e bilo nedostupno za po-goiamata 4ast ot horicata.

Ne, 4e ne6to, am savsem slu4aino sam zavur6il s otli4en srednoto si obrazovanie predi dosta godini i se vodia student v momenta, ta makar i 4esno kazano v moment da sam zanemaril vis6eto si i da go otlagam poradi edna, ili druga pri4ina.

Ostavam s vpe4atleniata, 4e si naduhano, mamino sin4e, deto vse o6te ne si e zavur6ilo srednoto obrazovanie i raz4ita ejednevno na tova maminka i tatinka da mu puhnat sutrinta v djob4eto pari4ki za kafeta i cigari.

Izvini me, no nemislia, 4e si 4ovek, koito moje da me uprekva i da komentira kakuv sum az samia. Kogato stigne6 v etap ot jivota, v koito sum az sega.... togava 6te ima6 pravo na glas de4ko!

Btw ne si mi 6ef, naima i da mi stane6. Btw klientite kolkoto na VISIO... tolkova sa i moi, za6toto v slu4eq az sam 6ef na raiona i 6te gi nari4am to4no taka, kakto sami sa si zaslujili! 6tom sam opredelil niakoi za " 6matka ", zna4i e 6matka! I tova e ne, 6toto sam re6il da go nari4am taka za ta6ak, a za6toto si ima osnovatelni povodi i pri4ini!

"50 godi6en zabolekar" ako 6te i za po 5 godini avansovo da si pla6ta. Az mu osiguriavam kabel, po koito idva signal, a ne podrujka na ma6inata! Do kato ne po4ne da si pla6ta za tova, 4e me e razkaral za " ni6to " ( zabranil si e lankata, ili druga prostotiq ot toq tip ) 6te si ostane 6matka, i tova ne podleji nakomentar! izri6no v dogovorite si pi6e, 4e i az i koito i da e kolega nesme podrujka na li4nata aparatura i ma6ini na klientite. Tui, 4e dali 6te oburna vnimanie na klient, koito e napravil sam dadena izcepka, ili ne... si e vapros na jelanie ot moq strana. Niamam li go tova jelanie, ili 6te si pla6ta dopalnitelno, ili 6te go " napsuvam " ako smetna, 4e taka mi idva ot vatre. Tova, 4e sam si e vinoven e dostatu4no i klient, ili ne hi4 ne me kasae. Da se opravia sam. Izri6no v dogovora sa opomenati kup sitozcii, v koito firmata ne nosti otgovornost i obrazno kazano q " boli GZ ", 4e daden klient ima problem.

 

A sega imam edin vapros. Po postovete ti do tuk razbiram, 4e ti otkakto ima6 VISIO net v meseca ima6 net po 2-3 dni. 2-3 sedmici avaria ( koqto ne se otstraniava ), sled tova ima6 net 2-3 dni i posle pak 2-3 sedmici avaria ( koqto za poreden put ne se otstraniava ).. i taka ciala godina kragovrat....

E adjaba, q mi kaji za6to o6te si klient na vaprosnata firma i si pla6ta6? Ili se pravi6 sam na kloun i palia4o s postovete si?!

Da ne govorim, 4e za poreden put te pitam ti v moi raion li si, 4e da znae6 kak e net-a pri men i da govori6 za men pod ob6t znamenatel?!

 

P.S: A sega kaji mi ti li si 6matkata ili az?! Az li4no smeq da kaja za sebe si, 4e sum dosta seriozen, korekten i kaduren v rabotata si. Vseki, koito e zapoznat s rabotata mi ot blizo bi go potvardil 4isto i prosto, za6toto nqma kak da si krivi du6ata i da " vika na 4ernoto - bialo "

Su6to taka sudeiki po postovete ti moga da sudia, 4e si ni6to pove4e ot " pernat petel " i " uporito magare "!

Drugi izvodi i da iska6 nemoga da si napravia za teb na tozi etap.

Link to comment
Share on other sites

аз мога само да кажа всеки който е на Masterlan по-добре да минава на бтк този район няма да се оправи скоро

данеговорим че поддръжката започва сутрин от хапи джо с кафета после пауза за жегите а тва че нямате нет по 1-2 часа е от switcha срещу паметника на кан крум който като го напече слънцето забива и от тама пада всичко до блок 100 зад кауфланд пък на стълба кадето им е трасето не е кримпната хубаво буксата и идват загуби има и още много неща но техниците си ги знаят :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...