Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

от 12 август съм абонат на висио и съм в смирненски нета тук е ужасен айде първите дни си свалях с 300к и 4мб от торенти но после стана ужас зе да спира секи ден и тегля с 200 а вечер едва с 100.Във вторник нямаше цял ден нет и се обаждах два пъти на телефона за повреди и там ми казват да да ще предадем на техника и на др ден отидох в офиса и ми казаха че изгоряли няккакви кабели :angry1 мисля до Нова година ако не го оправят да се местя ;)

Link to comment
Share on other sites

:angry1 мисля до Нова година ако не го оправят да се местя ;)

Ъъъ до Нова година няма да го оправят, най-вероятно ще го развалят още повече. Препоръчвам ти за стабилен интернет БТК, ЕК, ДСС. Ако пък даржиш ЛАН провайдер може би да се ориентираш към ГГбит, в Смирненски нета им е добър.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ до Нова година няма да го оправят, най-вероятно ще го развалят още повече. Препоръчвам ти за стабилен интернет БТК, ЕК, ДСС. Ако пък даржиш ЛАН провайдер може би да се ориентираш към ГГбит, в Смирненски нета им е добър.

 

а Ейнджъл софт да знаеш дали изобщо има в смирненски ;)

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо така се изказваш, ама ако имаш да отделиш 35 лв на месец за нет.

 

Лангейм 35 = 1-4 MB от БГ торенти; ~1MB от data.bg; 700-900kB от външни сайтове; мигновено отваряне на сайтовете... Прекъсвания за 3 месеца - 1 път за 1 час като връзваха съседи и един път при големите гърмежи за 2 дни, когато никой ЛАН нямаше нет. Визио в нас се справиха за 4 дни да ми го пуснат и още 4 да оправят загубата на пакети...

Link to comment
Share on other sites

Имате ли проблеми с връзката в момента? Форума ми се отваря веднага, но почти нищо друго не върви и в България и навън :(

Link to comment
Share on other sites

Имате ли проблеми с връзката в момента? Форума ми се отваря веднага, но почти нищо друго не върви и в България и навън :(

 

 

Май има проблем с външния.

Май е при всички. и вчера имаше такъв проблем. Иначе сега ми отвори гуугъл след 10-20 секунди чакане :), ама май само гугъл отваря:D

Link to comment
Share on other sites

Значи общ проблем. Обадих се на поддръжката. Остава да разберем ще си свършат ли работата.

Спокойно този проблем е при по-голямата част от клиентите на Визио.Остава само да се молим техниците да си свършат базо и качествно работата, за да може всички да сме доволни.До тогава можем само да чакаме и да се обаждаме на техниците/поддръжката.

Link to comment
Share on other sites

....Остава само да се молим техниците да си свършат базо и качествно работата....

Май не е работа за техниците. Всичко по IP адреси включително и Скайп си върви, пинга си е в норма, така че остава скапан DNS сървър - тоест работа за сисадмин.

Link to comment
Share on other sites

Май не е работа за техниците. Всичко по IP адреси включително и Скайп си върви, пинга си е в норма, така че остава скапан DNS сървър - тоест работа за сисадмин.

Ами дано в най-скоро време всичките не проблеми с нета се решат...

Link to comment
Share on other sites

Проблема явно е масов. До момента не си бях ползвал нета от 17 часа насам (тогава констатирах някакви аномалий, но не ми се занимаваше) . Сега сядам пред монитора, опитвам се да заредя страница......йоци :P При рефреш в браузъра.... зарежда, ама не с тая скорост дето трябва. Обаждам се на съпорта, момчето отсреща - "ами не само при тебе е този проблем , в момента в София машините........ (нещо изломоти и не се разбра какво ) , дръж си компа 2 часа , до тогава трябва да се оправи , те сега хората масово са си напускали компютрите, до 2 часа ще се оправи" :blink: Като си прегледах как вървят заявките и какви отговори се получават...... не стигнах до извода че е заради масов download , голямо инфо ми дадоха , няма що :D :punk Ако не ми трябваше да си върша работа в момента, щях да се изсмея на този коментар :rolleyes: :D Баси , жалко че Гаров няма обхват при мене :angry: Гледам в форума на Визио един кометар от админите им " абе кво се оплаквате, нета ша е такъв къвто ви го пусна ! Силен , слаб, има , няма , квото ви пусна - тва ша е ! " . Бахти отношението. Групата дето поддържа моят район - върха са, шапка му свалям на Димитър Златански , грижи се момчето наистина за каквото зависи от него , предполагам само тва до момента ме задържа все още към Визио.

Link to comment
Share on other sites

при мен пък нета зареждаше само форуми в дата нищо др и чат пат гугъл ама ся май се оправи

одеве като зареди тарсачката в дата едвам с 80кб свалях :wacko:

 

добре,ся пък в скайп пиша на някой и оп излиза изван линия с трима човека така стана и званя на човека и пише ненамерен сървър и отписах се от скайп и се вписвам и ми дава скайп не е в състояние да се свърже :wacko: само при мен ли е така ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз ги сиктирдосах... Вече не се и набутвам да им звъня. И да им звъниш и да не им звъниш все едно... От другия месец съм на Лангейм. Така и не можах да намеря някой да изкаже мнение как им е нета там, защото минават с радио модем, ама какъвто и да е, не може да е по-зле от Визио...

Link to comment
Share on other sites

Как е нета при вас ? Оправи ли се ? При мен все още е все едно че съм влязъл през телефонното модемче отреди 6 години :laughing: Сега влязох във форума на визио, там един е писал :

На скоро дори в чата гледах някой как обясняваше че трябвало да се избива от трафика който са ни предоставили предишният (месец,ден,час) и за това сме имали загуби .. глупости колкото искаш !

(писано от техник без значение кой)

. Не съм запознат с практиките на и-нет доставчиците, това по принцип възможно ли е да го направят, или е само вятър на устата ?
Link to comment
Share on other sites

Как е нета при вас ? Оправи ли се ? При мен все още е все едно че съм влязъл през телефонното модемче отреди 6 години :laughing: Сега влязох във форума на визио, там един е писал : . Не съм запознат с практиките на и-нет доставчиците, това по принцип възможно ли е да го направят, или е само вятър на устата ?

Търгна, Тръгна!!! УРААА!! :D.

Link to comment
Share on other sites

Просто се махайте от Визио, за Бога. Тея не заслужават да им дадеш и 1 лев. Всъщност в някоя по-бяла държава, би трябвало и да ги съдя, защото от 2 месеца съм им дал инсталационна + две месечни такси и интернета ми не е бил ОК за повече от 3 дни. Една четвърт от времето съм нямал нет, а през половината съм имал адска загуба на пакети и брутални lag peaks. Значи аз си плащам каквото е по договор, но те не го осигуряват. Четирите мегабита, не са просто негарантирани, а абсолютно нереални. Това си е чиста лъжа. Ако няма локални пиъри се дърпа с около 100-150 kB. Външния е леш, онлайн игри не може да се играят, поради бруталните загуби на пакети. АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ДЕН НЕТА СПИРА, ИЛИ СЕ СКАПВА ТОЛКОВА МНОГО, ЧЕ ВСЕ ЕДНО НЯМАШ! Нямат ЕЛЕМЕНТАРНА поддръжка и постоянно лъжат или говорят глупости като се обадиш. Така наречения "Денонощен GSM на аварийната група за района" е всъщност телефона на техника, който в 80% от случаите е или изключен, или просто не се вдига. Когато се вдигне ти се говорят пълни глупости как се работело и до половин-един час ще имаш нет. Всъщност се бавят с дни...

 

Спирам да говоря, защото направо ми се приисква да им хвърля коктейл Молотов в офиса...

Link to comment
Share on other sites

NET-a на Визио си е много добър.

Лошото идва когато възникне проблем. Support-a e малко бавен.

Вчерашните проблеми се дължали на "масиран токов удар" - цитирам техник, с който говорих.

Имат някакъв проблем с DNS сървър-а - отстранява се в момента.

 

Проблеми има при всички ISP-та. Важното е да не са толкова често.

 

Приятен ден на всички. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нет-а на Визио е АБСОЛЮТЕН КЕНЕФ при мен. Както казах, би трябвало да ги съдя. В договора пише, че проблемите се отстраняват до 2 часа, но това НИКОГА не се случва. Два дни е по-реален срок, а понякога и това не им е достатъчно. Всъщност при мен проблема не е отстранен от месец и половина...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...