Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ot dnes oficialno nqmam nikakvi vryzki s uslugate 'kabelen internet' na EK :woot

da jivee langame :D

 

И дано имаш по-дебели нерви щото като има има ама чат пат няма - духне ли вятъра, нещо спре ли нейде ток и те са първите. Общо взето бързо се оправят с разни изключения... Пък за поддръжката действай по-внимателно, че доста се ядосват ако си 18тия който им звъни за проблема (като че ли ти знаеш дали вече някой им се е обадил или не), и изобщо не се опитвай да ги питаш КОГА аджеба ще успеят да го оправят щотоооооо...

 

Пак казвам - нета е доста по-добър. Няма 6/5 там. Просто към прекъсванията явно аз съм по-чувствителен нещо а и те го приемат навътре като вземеш да ги питаш какво става и защо няма нет та така...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Абе незнам кво стаа с тоя преебан нет чесно заклевам се. Живея в центъра и от няколко дена е под всяква критика свалям с 14/кб от всякъде просто полудявам една песен е чакам по 10 мин на Д+ съм някои да има същия проблем? Някои може ли да ми обясни на кво се дължи тва?

Link to comment
Share on other sites

Ами на това, че сигурно си последния, който не е разбрал, че на Д+ си преебан и трябва да минеш на 2лв по евтината и 2,5 пъти по бързата Оптима ;) Тя от своя страна през повечето време държи ~250kb/s, а не официалните 350, но все пак е по добре от 150 :)

Link to comment
Share on other sites

Ами на това, че сигурно си последния, който не е разбрал, че на Д+ си преебан и трябва да минеш на 2лв по евтината и 2,5 пъти по бързата Оптима ;) Тя от своя страна през повечето време държи ~250kb/s, а не официалните 350, но все пак е по добре от 150 :)

Минах ама от другия месец :cry

Link to comment
Share on other sites

350 си е официално бре!

 

На теб "негарантирана скорост" говори ли ти нещо? То 350 е максимума и ако имаш късмет ще ги получаваш пред по-голяма част от времето обаче не бих те посъветвал да се обзалагаш че ще ги има винаги :)

Link to comment
Share on other sites

за по-хубав нет съм съгласен, но за по-хубав интернет не :)

 

 

ако става въпрос за мен, никъде несъм споменал за кой работя или нещо от рода на: "Там е по добре от тук." Просто изказвам мнение, нали затова е форума?А и мисля, че е смешно понятието интернет да се бърка с етърнет!!!

 

Откъде се взе пък ти бе разбирач? Изпитал ли си нещо преди да говориш за него?? Или ей така лаф да става? Да ти ***** на мнението дето си пльоснал тука. Не лъжи хората! Волно или неволно. Ако ще даваш мнения ги обмисляй предварително. И какъв е тоя етърнет дето те гони не знам - може би от Велико Търново...

 

Вот тебя "етърски" нет, надявам се визираш ETHERNET:

 

189537489.png

 

Сега да поговорим за ИНТЕРНЕТ:

 

Подхващам най-отдалечениете краища на картата:

 

Горе ляво Prince Rupert: 189538249.png

 

Долу ляво Valdivia: 189539034.png

 

Горе дясно Yokohama: 189539216.png

 

Долу дясно Napier: 189540156.png

 

Долу средата Cape Town: 189542725.png

 

Горе средата Torshavn: 189543019.png

 

----------------------

 

По-популярни локации, с линкове че има лимит:

 

ЕДНО, ДВЕ, ТРИ, ЧЕТИРИ, ПЕТ

 

 

Сега припалваш тестовете през ЕК дори и на тарифа над 35 лв, каквато плащам аз на ЕнджълСофт и ми покзваш да видя резултати. Да видим аджеба що е то ИНТЕРнет. Защото аз като гледам на мен ИНТЕРнета ми е по-добър от на ЕК локалните скорости....

 

Престанете да дезинформирате и баламосвате хората!

 

Крайно време е всички да разберат, че ЕК вече НЕ Е стока!

 

От 6 месеца насам външния канал на ЕК в сравнение с това, което показвам е смях в залата! Всяко нещо си има своето време и времето на ЕК като доставчик на най-добър ИНТЕРнет мина (засега).

 

Шегите за скъсаните кабели и изпаткали суичове и дъжд = няма нет също са в миналото. Освен при Визио.

 

Откак има ЕК съм ползвал услугата, както неведнъж съм казвал открито, но за последните 6 месеца видях що е туй скорост - и локална и външна. Доживяхме и в Пловдив да имаме ИНТЕРнет на софийско ниво - доставя се от ЕнджълСофт. Никой досега не съм видял да им бие показателите. И по скорост, и по стабилност.

 

Единствените причини да се гърчите още на ЕК са следните - нямате 35 лева на месец (или 25) за тази услуга, няма покритие на ЕнджълСофт до вас или като моя нещастен приятел Пламен сте си платили за година напред. Други логични аз не виждам...

Link to comment
Share on other sites

На теб "негарантирана скорост" говори ли ти нещо? То 350 е максимума и ако имаш късмет ще ги получаваш пред по-голяма част от времето обаче не бих те посъветвал да се обзалагаш че ще ги има винаги :)

Не е вярно. Макса е някъде 370-380, да не говорим че оня дем имаше аномалий и стигаше при мен и до към 400к. И вече две седмици от аварията нета е доста стабилен, незнам как вадите 250 на оптима.

 

R_a_p_t_o_R за да стоим на ЕК значи има някаква причина, не финансова естесвено, даже би излезло по-евтино да си на Лангейм, ако имаше безжичен веднага скачах, само това ме устройва, иначе ЕК

Link to comment
Share on other sites

Хаххохохох...

 

Да не се бърка интернет с етърнет... обясни ми какво е етърнет, та да знам да не го бъркам... ибахти вицовете. етърнет...

Link to comment
Share on other sites

Да не се бърка интернет с етърнет... обясни ми какво е етърнет, та да знам да не го бъркам... ибахти вицовете. етърнет...

 

Абе важното е да НЕ се бърка Интернет с Интранет, а пък нали ще е по етърнет или по сателит нека само да го има Интернет(Ъ) :P

Link to comment
Share on other sites

Хаххохохох...

 

Да не се бърка интернет с етърнет... обясни ми какво е етърнет, та да знам да не го бъркам... ибахти вицовете. етърнет...

Ethernet is a family of frame-based computer networking technologies for local area networks (LANs). The name comes from the physical concept of the ether. It defines a number of wiring and signaling standards for the physical layer, through means of network access at the Media Access Control (MAC)/Data Link Layer, and a common addressing format.

 

R_a_p_t_o_R тва, че ти си на ЛагнесГей не означва, че останалите, които не са при гаровите са кухи лейки! Благодрим, че ни просветяваш колко велико е твоето ISP, но не е нужно да се чете на всеки втори пост един и същи етърниедски ( :lol: ) истории.

Link to comment
Share on other sites

@R_a_p_t_o_R

Пич незнам какво си чел от моя пост, но явно или просто искаш да се намираш на лаф или избиваш коплекси нещо.Добре е ти също да четеш и обмисляш преди да напишеш нещо!

 

1во Никъде несъм споменал че съм на ЕК ( а и несъм ), напротив даже го критикувам и аз като теб.

 

2ро За тези след теб който са писали, несмятам да им обеснявам каквото и да било, защото ако се интересуваха можеше просто да питат гоогъл преди да ръсат каквито и да било "квалифицирани" мнения.

 

3то:

 

Горе ляво Prince Rupert: 189591475.png

 

Долу ляво Valdivia: 189590800.png

 

Горе дясно Yokohama: 189591899.png

 

Долу дясно Napier: 189592518.png

 

Долу средата Cape Town: 189592825.png

 

Горе средата Torshavn: 189593153.png

 

П.С. Уточнения към момента на теста по горе:

 

1) Ползвам linux за рутер, където има пуснати 14 eggdrop-a и едно psybnc ( авери кво да ги правиш )

2) В момента е 17:44 предполага се че мрежата е натоварена.

3) Тарифата ми е 25лв

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

може само в моят квартал да е така, но когато имам нет скоростите никога не са ми падали под обявените.

И аз съм така, доста по-често държа 350, а след днешното по-продължително прекъсване, в момента съм хванал 365 стабилни.

Колкото до това дали тия дето сме още на ЕК сме кухи лейки или не, оставям без коментар, явно много хора продължават да гледат от своята си гледна точка нещата, и само своята.

Живи и здрави да са.

Link to comment
Share on other sites

R_a_p_t_o_R тва, че ти си на ЛагнесГей не означва, че останалите, които не са при гаровите са кухи лейки! Благодрим, че ни просветяваш колко велико е твоето ISP, но не е нужно да се чете на всеки втори пост един и същи етърниедски ( :lol: ) истории.

 

Не означава разбира се, но има много заблудени хора. Има и хора, които няма друг избор - тези вече ги разбирам.А ако не четеш през ред ще разбереш за какво говоря.

 

 

@R_a_p_t_o_R

Пич незнам какво си чел от моя пост, но явно или просто искаш да се намираш на лаф или избиваш коплекси нещо. Добре е ти също да четеш и обмисляш преди да напишеш нещо!

 

Ти или не се изразяваш правилно или аз не виждам нещо - цитирал съм те.

Апострофира Assassin относно Енджълсофт и външния им канал - показах ти го какъв е.

Ако още не си съгласен проблема е в твоя телевизор.

Аз това рабирам от това, което си писал - ако е нещо криптирано - извинявам се

Link to comment
Share on other sites

Не означава разбира се, но има много заблудени хора. Има и хора, които няма друг избор - тези вече ги разбирам.А ако не четеш през ред ще разбереш за какво говоря.

Ти или не се изразяваш правилно или аз не виждам нещо - цитирал съм те.

Апострофира Assassin относно Енджълсофт и външния им канал - показах ти го какъв е.

Ако още не си съгласен проблема е в твоя телевизор.

Аз това рабирам от това, което си писал - ако е нещо криптирано - извинявам се

 

Ами незнам кой,какво е чел но:

 

Сега припалваш тестовете през ЕК дори и на тарифа над 35 лв, каквато плащам аз на ЕнджълСофт и ми покзваш да видя резултати. Да видим аджеба що е то ИНТЕРнет. Защото аз като гледам на мен ИНТЕРнета ми е по-добър от на ЕК локалните скорости....

 

Както и да е, спирам да спамя темата на ЕК.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Доживяхме и в Пловдив да имаме ИНТЕРнет на софийско ниво - доставя се от ЕнджълСофт. Никой досега не съм видял да им бие показателите. И по скорост, и по стабилност.

 

За скоростта си прав даже хора от София се учудиха че в Пловдив има такива скорости. За стабилността можем да си поговорим. На 3 пъти досега нет-а е спирал за повечко време в същия момент ЕК и БТК АДСЛ си работят без прекъсване. Мое наблюдение просто... може аз пък да съм карък ебаси...

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер нета е ужасно зле!Една игра не може се напрай,лаги та пушек са дига.Страниците се отварят супер бавно,ако изобщо се отворат.Изобщо сичко е под сяква критика.

Link to comment
Share on other sites

Значи понеже нямах възможност пратих брат ми да плаща интернета, но са му взели 51 лв за Оптима(28лв) + Кабелна(16лв.). Някакво увеличение ли има или ... ? Платен е на 1ви Октомври, понеже бях много зает последните дни на септ. Преди за закъснение от 1 ден се плащаше левче отгоре? Глобата ли е покачена или увеличение в цените?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че за предплащане се брои, когато платиш преди да е започнал новия месец. Брат ти е платил, когато е започнал месеца (1 октомври) и затова няма намаление на услугата, а си я плаща цялата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...