Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Това като го написа харабия ли си повярва или просто реши че във форума всички са будали и няма да загреят?

 

немисля да спорим по темата, защото няма и смисъл :) нека фактите да говорят.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами не знам кой е по-добър, факт е че откакто съм на лангейм работи стабилно VoIP рутера който съм закачил а при ЕК губеше връзка всеки ден по няколко пъти и го рестартирах. Само не ми казвай че рутера им виновен - що си беше наред преди софианци да се сдобият с пловдивския евроком. Цифровата им телевизия и тя е тотален shit.

 

На темата сериозен доставчик доскоро препоръчвах ADSL-а на БТК и верно доста по-рядко имат проблеми затова и съм го оставил като backup. Наскоро и те имаха проблем и се издразних на "каката" от поддръжката че не само е некомпетентна ами и се опита да ме баламоса и накрая я насметъх както си знам, понеже е несериозно да кажеш че проблема не разбираш за какво става дума и да се правиш на ударен и да казваш че ще предадеш докато не получиш задоволително технически описание какъв и къде е проблема, след това да казваш че се работи по въпроса (при положение че проблема е извън тяхната мрежа интересно как точно работите по въпроса - екип във Франкфурт или където беше там в Германско ли са пратили или какво) и след това да не може да даде грам информация кога се очаква да се оправи...

 

ЕК до миналата година си бяха добре а съм с тях от 96-97 година - не помня точно ама плащах около 300лв за модем който го отнесе година по-късно една светкавица която тресна буквално на 50метра от блока - добре че имах surge protector-и на захранванията и UPS та не замина де що електроника имаше в къщи. Хич не ми се сменяше защото кабелите съм си ги прекарал в стените и не ми се кърти наново, ама дойде 1 момент когато реших че така не може повече и сега съм с Лангейм... не е най-стабилния на света - като имаше бури естествено загинаха ама относително бързо се оправиха (ЕК и ADSL-а не прекъснаха - по това време още не бях спрял нет-а от ЕК).

Link to comment
Share on other sites

това са цени само ако са в пакет с кабелна телевизия.

Пакети с Кабелна Телевизия

7 Кабелна Телевизия + Минима 37,60

8 Кабелна Телевизия + Минима + 42,40

9 Кабелна Телевизия + Оптима 48,00

10 Кабелна Телевизия + Класика 68,00

http://www.ekk.bg/mod_lan_price.html

досега се разправях из офисите на еврокомци да си сменя тарифите и сега се заемам с тъпите им счетоводителки, които не ни правят отстъпките за пакети.

 

Тея цени за какво са ги написали като не са верни.Вчера за КТВ+Оптима платих точно 43 лв.

 

Ако в понеделник не ме пуснат на новата тарифа да им звъня ли направо?Няколко пъти са ми казвали че става автоматично ама опита ми като че ли сочи друго.

 

 

Тцтцтцтцт.Тея в тоя сайт май само пълни глупости са написали.

21. закупуване на мрежова карта 30,00 лв.

Ква е тая мрежова карта 30 лв като във всеки един магазин за компютри са по 4.50........

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ами не знам кой е по-добър, факт е че откакто съм на лангейм работи стабилно VoIP рутера който съм закачил а при ЕК губеше връзка всеки ден по няколко пъти и го рестартирах. Само не ми казвай че рутера им виновен - що си беше наред преди софианци да се сдобият с пловдивския евроком. Цифровата им телевизия и тя е тотален shit.

 

На темата сериозен доставчик доскоро препоръчвах ADSL-а на БТК и верно доста по-рядко имат проблеми затова и съм го оставил като backup. Наскоро и те имаха проблем и се издразних на "каката" от поддръжката че не само е некомпетентна ами и се опита да ме баламоса и накрая я насметъх както си знам, понеже е несериозно да кажеш че проблема не разбираш за какво става дума и да се правиш на ударен и да казваш че ще предадеш докато не получиш задоволително технически описание какъв и къде е проблема, след това да казваш че се работи по въпроса (при положение че проблема е извън тяхната мрежа интересно как точно работите по въпроса - екип във Франкфурт или където беше там в Германско ли са пратили или какво) и след това да не може да даде грам информация кога се очаква да се оправи...

 

ЕК до миналата година си бяха добре а съм с тях от 96-97 година - не помня точно ама плащах около 300лв за модем който го отнесе година по-късно една светкавица която тресна буквално на 50метра от блока - добре че имах surge protector-и на захранванията и UPS та не замина де що електроника имаше в къщи. Хич не ми се сменяше защото кабелите съм си ги прекарал в стените и не ми се кърти наново, ама дойде 1 момент когато реших че така не може повече и сега съм с Лангейм... не е най-стабилния на света - като имаше бури естествено загинаха ама относително бързо се оправиха (ЕК и ADSL-а не прекъснаха - по това време още не бях спрял нет-а от ЕК).

 

 

Съгласен съм, все пак важното е клиента да е доволен и щастлив, пък ако ще и да ползва диал-ъп :)

Link to comment
Share on other sites

Ако в понеделник не ме пуснат на новата тарифа да им звъня ли направо?Няколко пъти са ми казвали че става автоматично ама опита ми като че ли сочи друго.

Ба, автоматично звънци, когато му скимне на там човека който тряя. Ако позакъзнеят сечи ги по телефона. На мен новата тарифа миналия месец ми я пуснага с 1 седмица по-рано...гледай при теб да не се успът и да те забравят, което е малко вероятно де, сега би трябваола малко по изкъсо да ги държат, все пак Софията си е голяма работа, няма 6-5. Успех с новата оптима, хубава е,...., ама много пари :lol: в сравнение с други

Link to comment
Share on other sites

Ба, автоматично звънци, когато му скимне на там човека който тряя. Ако позакъзнеят сечи ги по телефона. На мен новата тарифа миналия месец ми я пуснага с 1 седмица по-рано...гледай при теб да не се успът и да те забравят, което е малко вероятно де, сега би трябваола малко по изкъсо да ги държат, все пак Софията си е голяма работа, няма 6-5. Успех с новата оптима, хубава е,...., ама много пари :lol: в сравнение с други

 

Ами да ти кажа направих си сметката че 3 мегабита (дори и да са 2 да кажем) за 28 лв е много по-добре от 1 мегабит за 30 лева (Достъпна +). ;) Иначе тея големи гяволи определени тарифи ги прехвърлят на новите без да се занимаваш ти да си е сменящ а някой хич не си ги закачат ти ако благоволиш да си смениш тарифата тогава.До сега обаче колкото са казвали токолкова ми е била скороста ама като ме пуснат на другата тарифа ще пусна спийд тест и ще покажа какви са скоростите.

Link to comment
Share on other sites

Ба, автоматично звънци, когато му скимне на там човека който тряя. Ако позакъзнеят сечи ги по телефона. На мен новата тарифа миналия месец ми я пуснага с 1 седмица по-рано...гледай при теб да не се успът и да те забравят, което е малко вероятно де, сега би трябваола малко по изкъсо да ги държат, все пак Софията си е голяма работа, няма 6-5. Успех с новата оптима, хубава е,...., ама много пари :lol: в сравнение с други

 

Да бе много изкъсо ги държат. 10 пъти се оплаквам от кофти качество на цифровата телевизия - накъсва, по едно време HBO-то не можеше да се гледа - преживяването беше като да гледаш XVid филм на Pentium2 - току покаже нещо и после стане на големи квадрати и хоп изчисти се за секунда-две докато някой не си завърти главата по рязко и хайде пак на квадрати за половин секунда докато го сметне... Аналоговата пък е под всякаква критика при нас. До някой и друг месец ще взимам или сателит или DCC - чакам да се доизнервя да ида да им хвърля цифровия приемник и да спра всякакви взаимоотношения с тях. До момента около 2 седмици минаха без да се оправи положението, техник не е идвал да провери въпреки поне 2-3 пъти съм ги молел да прегледат положението а преди модема отчиташе доста високо ниво на шума но сега го разкарах и идея си нямам какво е положението сега.

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, kво да ти кажа и аз онзи ден звъня на съпорта, като по чудо след 10тина сек. ми се вдига и си обяснявам че от няколко дни така и така няма ъпоуд (2-10к) и тоя отсреща (не беше от най-учтивите и възпитани) ми вика добре ще ви пратя техник, предварително му обясних че проблема е в техния ТВ, нали след някаква авария, а той явно незнаеше че имат и проблем. Но други с които съм имал връзка и с техница са на добро ниво, добро отношение към клиента, въобще копче не ми казват...

Преход е плавно нещо, нестава от днес за утре, забелязва се подобрение...дано да е постоянно във времето

Link to comment
Share on other sites

и аз ония ден се прехвърлих от Д+ на оптима....обаче нещото което ме притесни е че на договора който ми дадоха беше отметнато оптима обаче с/у него пише "входящ 1024 , изходящ 384" ... дали това ще е скороста която ще получавам или "обещаните" 3000 ?

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен 1 път ми се наложи техник да викам ама тогава се отзоваха много бързо защото май бяха на косъм да изгърмят сумати техника.Та ставаше така че като стане 8 часа вечерта и хоп ми спираше нета и до сутринта нетръгва.Незнайно как на следващия ден като се случи същото съм на моята улица и гледам искри излизат някакви на стълба за уличното осветление.Оказа се че като пуснат уличното осветление сплитера за кабелната като е на стълба и се допира до желязото хвърчат мощни искри и това смущава сигнала.Като им казах това по телефона ама на момента дойдоха техници и изолираха сплитера на 10 -20 сантиметра от стълба :D Иначе ако търся през друго време съпорта на мен хич не ми дигат телефона.

 

А иначе направи ли ви впечатление в сайта спийдтест.нет че България и Румъния са в Топ 5 на най-бързия нет в света? :blink:

 

и аз ония ден се прехвърлих от Д+ на оптима....обаче нещото което ме притесни е че на договора който ми дадоха беше отметнато оптима обаче с/у него пише "входящ 1024 , изходящ 384" ... дали това ще е скороста която ще получавам или "обещаните" 3000 ?

 

Честно сега догвора е пред мен и на него наистина пише 1024 на 384 ама май това са стари просто бланки.Правя извода от там че от дясната страна пише че услугата влючва 1 реален АйПи адерес което както знаем вече не е вярно а бройката е 15 зад модем ако не се лъжа.Аз сега съм пробвал с 3 компютъра едновременно и определено всички си имаха отделни АйПи-та ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Aз пък като ходих до Евроком да си сменям тарифата на Оптима дори не подписах договор. Момичето на касата направо го смени на компютара без да ми дава никакви бланки. Поне на касовата бележка пишеше оптима,да да се надявам че всичко е ОК.

 

В крайна сметка утре ще се разбере.

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз първо се направих на тарикат защото гледам на касате няма никой и казах на девойката че искам да ми сменят тарифата на нета.В същия момент когато чу това нещо другата девойка на дългата опашка се провикна че при нея трябвало да се направи това нещо.

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз първо се направих на тарикат защото гледам на касате няма никой и казах на девойката че искам да ми сменят тарифата на нета.В същия момент когато чу това нещо другата девойка на дългата опашка се провикна че при нея трябвало да се направи това нещо.

 

jozo, ти на офиса в уличката срещу рилона ли плащаш :)

там са ебаси и патките! нема такива същества, дори в шопландия!

Link to comment
Share on other sites

jozo, ти на офиса в уличката срещу рилона ли плащаш :)

там са ебаси и патките! нема такива същества, дори в шопландия!

 

Точно там ;) Май се води Цар Асен 30.Просто това ми е най-близкият офис :)

 

П.П.Там са същите патки от офиса на Източен който беше.Поне единия бурсук на касата на 100% си е там. :D Тая оня ден като сменяше тарифата ми се развика че не съм носил личната карта на майка ми защото тя била титуляр на сметката.Какво било това нещо не са ли ми били казали че трябва да е нося............След като учтиво и казах че предния път като си сменях тарифата на Гладстон са ми направили клауза към договора и никви документи не са ми искали млъкна и започна да пише формуляра :D

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Добре де искам да разбера само при мен ли е ужасен нета от една седмица насам?!!! :confused :huh: Ето това е положението при мен на минима: 188890680.png :huh: Искам да разбера за да знам дали да се обаждам,защото ако е всеобщ проблема няма смисъл!

Link to comment
Share on other sites

Трябваше да са ми сменили скороста днес но уви :angry1 :angry1

188896219.png

 

 

П.П. Аз ли бъркам или еврокома вече няма форум ?!

 

 

П.П Сега говорих с тях реснете модема и трябва да стане !

188913900.png

Edited by Beauty
Link to comment
Share on other sites

О чудо автоматичната им система за смяна на тарифи бацала :D :D :D :D Рестартирах модема и нета тръгна автоматично.За колегите които не им е тругнал нета рестартирали ли сте модема?Ако не сте го направете.

 

Така ето теста при Достъпна + преди да рестарна

188911981.png

 

Ето това е вече на Оптима:

188913248.png

 

За сега съм хипер доволен въпреки че уплоада като гледам си е горе долу същия :punk :punk :punk :punk

 

Ето и любимия ми сървър в Осло на който обаче уплоада е плачевен:

188914411.png

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Имате ли идея дали само при мене през деня нета е леш?.Повече от 250кб/с не мога да развия .Вечер 350 си ги държи почти постоянно.На оптима съм.

Link to comment
Share on other sites

jozo много ти е гаден ъплуда...аз вада ~470kbit

Искам да помоля ако има някой на Минима+ (22лв.) да цъкне един тест много ми е интересно ъплоуда как ще са го сместили в това 1:6, па да не говорим за Минима където излиза че трябва да не е по-голям от 20тина к

Link to comment
Share on other sites

jozo много ти е гаден ъплуда...аз вада ~470kbit

Искам да помоля ако има някой на Минима+ (22лв.) да цъкне един тест много ми е интересно ъплоуда как ще са го сместили в това 1:6, па да не говорим за Минима където излиза че трябва да не е по-голям от 20тина к

Дам принципно четох че ги водят 1:3 :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Имате ли идея дали само при мене през деня нета е леш?.Повече от 250кб/с не мога да развия .Вечер 350 си ги държи почти постоянно.На оптима съм.

 

Ти доколкото разбирам говориш за килоБАЙТОВЕ а ние тестове които ги вадим са за килоБИТОВЕ така че е съвсем нормално ако сваляш с 250-350 килобайта.3000/8=375 килобайта маск така че ти си хващаш почти пълната скорост. ;)

 

jozo много ти е гаден ъплуда...аз вада ~470kbit

Искам да помоля ако има някой на Минима+ (22лв.) да цъкне един тест много ми е интересно ъплоуда как ще са го сместили в това 1:6, па да не говорим за Минима където излиза че трябва да не е по-голям от 20тина к

 

Ами гаден е кво да го правя.От Д+ до оптима специално сутринта мнного беше слаб уплоада :angry:

Наистина иначе това е под максималната тарифа представям си на малките терифи какъв е уплоада.

Ха сега пък хванах 440 уплоад

188987415.png

Май май много зависи колко е натоварена мрежата.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Дам принципно четох че ги водят 1:3 :wtf:

Това беше преди вдигането на скоростите.

Съотношение на upload/download	  1:6

Вдигнаха само доунлоуда, а от съпорта в София по мейла ми казаха че скоро няма да го бъде 1:3

 

question: Защо в спийд теста препоръчителен е сървър в София, доскоро беше П-в?

/ ся гледам че сайта е попълнена и секцията за Пловдив, хуооо

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

Ти доколкото разбирам говориш за килоБАЙТОВЕ а ние тестове които ги вадим са за килоБИТОВЕ така че е съвсем нормално ако сваляш с 250-350 килобайта.3000/8=375 килобайта маск така че ти си хващаш почти пълната скорост. ;)

 

Хващам дедовия!Много добре знам кви тестове си правите.Не съм дебил...не е нужно да ми обясняваш кое на колко се дели и как битове се превръщат в байтове.Въпросът е простичък-защо дори не се доближавам до 375-те?Къде са 250(това е скоростта през по голямата част от деня),къде са 375?

 

 

189010437.png

Link to comment
Share on other sites

a4ko, проблемът е нещо при теб, твоя район. Но то винаги това е било ясно.

При мен в момента е 2мбит down, но ъуплоуда почти винаги достига над 500 кбит, а 3-те мбита си държат през повечето време от денонощието. Явно при мен са добре или наоколо няма много абонати за да ми развалят сигнала.

Да не говорим какъв е тоя твоя пинг дето вадиш, моя е 20-30 мс към Пловдив.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...